Vroči filmi, ali A must see movies!

Ostale zadeve...Politika prepovedana

Moderator: Hudički

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a pek dne 28. avgust 2009, 14:44:36

Inglourious Basterds je res odličen film.

Vsak prizor razdelan v nulo od scene do postavitve igalcev, igre, kotov kamere, fotografije, maske in glasbe. Njegovo posvečanje detajlom je že kar malo bolano. Sicer sama zgodba, ni nekaj vrhunskega, a te liki, scena, te ne pustijo ravnodušnega.

Liki so fenomenalni. Če samo omenim lik Hansa Lande? Če v restavraciji ni pogruntal Shoshanne, potem ko ji je ponudil mleko sem jaz papež. Bolel ga je kurac za zmago Nemčije, vse kar je hotel, je da ga prepoznajo kot odličnega detektiva. Njegova mimika in igranje mačke z mišjo... Neverjetno. Po drugi strani je tu Brad Pitt. Ko sem videl, da v Tarantinovem filmu igra on, sem samo otožno vzdihnil, a me je pozitivno presenetil. Nekako si moram priznati, da sem v njem videl nekega stereotipnega holywoodskega playboya in ne odličnega igralca. Za moje pojme je odigral odlično.
Tarantino risankasto prikazuje črno bele like. Naciji so vsi po vrsti prasci, ki si ne zaslužijo bivati pod sijočim soncem in to mi je všeč.
Med filmom se večkrat pošteno narežiš, potem pa te že v naslednjem trenutku film pošteno pretrese. Fejkanje italjanskega jezika, ko naenkrat Lando spregovori tekoče italjansko in neprijetnost v kateri se znajdejo barabe, Aldo s svojim sarkazmom,... Lando pa je tako ali tako popolnoma odfukan lik. Sicer v njem ni neke težke filozofije, ampak jo lik kot tak ne potrebuje. Je nacistiščni psihič, v katerem nima smisla iskati smisla.. Njegova preteklost in zakaj je na tem mestu nista važni. Zanima nas le, kaj skriva za prijaznostjo in prikupnimi nasmeški in govoričenjem.
Sicer je film krvav, toda klanje traja vse skupaj mogoče 15 sekund. Npr. pomor v kleti se zgodi v 4 sekundah, v katerih crkljot doživi okoli 15 ljudi. Nekako netipično Holywoodsko, kar mi je zelo všečno.

Slika

Kar pa me je pri filmu najbol navdušilo so fantastične scene. Naprimer uvodni prvi del je nekaj neverjetnega. Scena je dolga in se razvija počasi. Toda gibanje kamere, dialogi, igralci... Fantastično. Poleg tega je odlična scena v kleti. Zanimiva pa mi je tudi kako se film zaključi v kinu. Kaj je to drugega kot opomin na moč filma in manipulacije realnosti!

Prvič se mi je zgodilo, da sem v kinu z dvorano ploskal. Film si bom definitivno še ogledal.


Upam da sem zadel bistvo in vse skupaj napisal razumljivo in smiselno (glede tega imam nekaj dvomov :D ), ter da ste o filmu dobili določeno predstavo.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 28. avgust 2009, 22:52:41

Dobr si napisu, bolš k Štefančič jr. napiše ;)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 31. avgust 2009, 16:12:17

Včeraj sem šel gledat Bastarde in moram rečt, da mi je bil zelo všeč. Tarantino je pač legenda, Brad Pitt pa mi je bil do sedaj všeč še v vsaki vlogi. Za mene res eden top igralcev, skupaj z Nortonom in Spaceyem. Kul zgodba, ni hudega pretiravanja s krvjo, samo zanorni prizori (lahko bi bil kak špric krvi več), Landa je bil zakon, prav tako lik Shoshanne in pa seveda zaščitni Tarantinovi kadri (dolgi dialogi, grobo premikanje kamere in pa predvsem- zabava pri filmu).

Čudno mi je bilo samo videt Tarantinov film z vojno tematiko, sem rabil kar nekaj cajta za navadit se, ampak sem užival sto na uro... Čez 5-8 let pa njegova naslednja stvaritev :D
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a mirnaunited dne 31. avgust 2009, 16:34:02

Učer sm si pogledu film The Damned United, ki govori o Leeds Unitedu in trenerju Brianu Clough-u, ki je v vodu Derby County in jih pripeljal iz 2 devizije v premier league in jo tudi osvojil in pa potem kako je postal trener Leedsa,itd. ter nakonc še kako je postal trener Nottingham Foresta ter osvojil LP 2x oz. takrat European Cup. Zelo zanimivo za pogledat, še posebi če tako kot jaz ne veste kako močan je bil Leeds( in zahojen kot še vedno je). Ne manjka pa tudi humorja seveda ;)
Uporabniški avatar
mirnaunited
hehe :D lol
 
Prispevkov: 2133
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:41:08
Kraj: Mirna

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a MARTIN-UNITED dne 2. september 2009, 14:09:29

No tut jst sm si šel pogledat bastardse in morm rečt da je res odličen film, vendar se ne morm znebit občutka da film ni razvil vsega svojega potenciala ;)
MARTIN-UNITED
Brat mu je isti
 
Prispevkov: 1990
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:10:37
Kraj: Ljubljana

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a pek dne 4. september 2009, 20:24:32

Edino kar mi nekako ne gre v glavo je zakaj je Landa zadavil igralko (ime ušlo iz glave), izdajalko. Glede na to, da mu je bilo tako ali tako vseeno če atentat uspe, dejstvo da jo je razkrinkal, bi že samo po sebi moralo zadostovati njegovemu egu. Vseeno mu je bilo, če mu je kmet lagal, o skrivanju židov, Shashone ni ubil, ko jo je razkrinkal, prav tako Alda. Nekako se mi to dejanje ne sklada z njim.

Nujno morm še enkrat pogledat film =)
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a MARTIN-UNITED dne 4. september 2009, 20:30:55

ja ker je izdajalka naroda :) če pa z angleži sodeluje, to je ja hujš kot par židov skrivat :D

bolj logična razlaga pa je da je tarantino verjetno rabil kakšno nasilno sceno več :D
MARTIN-UNITED
Brat mu je isti
 
Prispevkov: 1990
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:10:37
Kraj: Ljubljana

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a pek dne 5. september 2009, 0:58:59

Ja sam da je izdal nemški narod tudi sam. Ni mu blo važno, kdo je zmagal vojno, le da je biv on na tej strani in da je biv priznan kot odličen detektiv.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 11. september 2009, 16:52:52



PART 1, PART 2, PART 3 (Zgoraj samo kliknete na PART 2, pa potem PART 3...)

Legendarno, fucking fantastic. Res priporočam, okrog 30 minut čistega smeha, da pozabite na vse skrbi ipd... :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Leby dne 17. september 2009, 9:06:50

U zadnem času sm si ogledou kr neki filmou.. priporočam tele
-District 9
-Defiance
-Final Destination 4 3-D
-Operation Valkyrie

komej čakam tega da pride drugo leto vn-Avatar -the Last Airbender
It`s all around you, it dominates your nightmare, it is the darkest emotion of all, his paths leads to the darkside......QLIMAX!!
Uporabniški avatar
Leby
transfer muppet
 
Prispevkov: 675
Pridružen: 17. avgust 2007, 11:14:06

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a DvDa dne 17. september 2009, 10:23:20

Heh priporocas Final Distination 4 3D zarad tega kr je v 3d al ti je film dejansko dober?
DvDa
Ginger Prince
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 17. avgust 2007, 16:40:06

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Leby dne 17. september 2009, 10:40:36

Teli Final destinationi so itaq usi po istem kopitu,je pa res da se ga splača probat sam zarat teh očal :D film sam po seb ni neki bolši od prejšnih,so 1,2,3 zame še clo bolši!edin kar je smotan da te oči ful pečejo :D
It`s all around you, it dominates your nightmare, it is the darkest emotion of all, his paths leads to the darkside......QLIMAX!!
Uporabniški avatar
Leby
transfer muppet
 
Prispevkov: 675
Pridružen: 17. avgust 2007, 11:14:06

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 20. december 2009, 10:12:50

Avatar.
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 21. december 2009, 11:00:41

Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Metatron dne 22. december 2009, 20:16:53

tisti, ki ste ga že gledli: a upravičuje ves hype narejen okoli njega, ali je vse skupaj zgolj kolaž bombastičnih efektov?

pa ne kej preveč spoilerjev prosim, ker to mi pa res pokvari film (zato tud nem od Ra100 linka si ogledal preden da vidim film)
There are 10 million, million, million, million, million, million, million, million, million particles in the universe that we can observe, your momma took the ugly ones and put them into one nerd!
Uporabniški avatar
Metatron
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: 9. november 2008, 19:05:21

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. december 2009, 21:37:24

Link sicer obdeluje samo trailer in ne celega filma, pardon, risanke. Pa tudi dvomim, da bi ti kakšen spojler preveč pokvaril film, pardon, risanko, kajti tovrstni filmi, pardon, risanke, imajo skoraj vedno isto predvidljivo zgodbo s predvidljivim srečnim koncem, kar dosledno prikrivajo z usmerjanjem gledalčeve pozornosti na fantastično animacijo.

Tako da ja, smrkca se data dol in živita srečno do konca svojih animiranih dni, razen smrkete, ki potem umre za hepatitisom :)
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 22. december 2009, 23:00:18

Risanka je zakon. Jebeš predvidljivo zgodbo s predvidljivim srečnim koncem dveh glavnih smrkcev :D
Vredno si je ogledat zarad vseh efektov, posnetkov, akcije in vsega podobnega sranja ker je res dih jemajoče.
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 23. december 2009, 18:40:55

Scum4ever je napisal:Risanka je zakon. Jebeš predvidljivo zgodbo s predvidljivim srečnim koncem dveh glavnih smrkcev :D
Vredno si je ogledat zarad vseh efektov, posnetkov, akcije in vsega podobnega sranja ker je res dih jemajoče.



Haha, pol pa ne gledat filmov, ampak kakšno umetniško inštalacijo al pa videoigre. Tam je poln tega. Čeprav se mi zdi, da imajo v zadnjem času nekatere računalniške igrice globje zgodbe od h`woodskih blockbusterjev. Dialogi v teh so pa itak na ravni Super Maria iz leta 88. Igra je tam tam, kamera in fotografija pa mislim da se ne morta kosat z Mariem - še posebej tistim rdečim gobam, ki narastejo. Mislim, da mi ni treba omenjat, da ima Mario boljšo podlago kot blockbusterji filmsko glasbo.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Metatron dne 23. december 2009, 22:58:23

Ra100 je napisal:Link sicer obdeluje samo trailer in ne celega filma, pardon, risanke. Pa tudi dvomim, da bi ti kakšen spojler preveč pokvaril film, pardon, risanko, kajti tovrstni filmi, pardon, risanke, imajo skoraj vedno isto predvidljivo zgodbo s predvidljivim srečnim koncem, kar dosledno prikrivajo z usmerjanjem gledalčeve pozornosti na fantastično animacijo.

Tako da ja, smrkca se data dol in živita srečno do konca svojih animiranih dni, razen smrkete, ki potem umre za hepatitisom :)


aja, sem mislu da bo bolj v stilu Titanic s super vesoljskimi efekti. Eh jebiga pol, očitno še eno razočaranje.
There are 10 million, million, million, million, million, million, million, million, million particles in the universe that we can observe, your momma took the ugly ones and put them into one nerd!
Uporabniški avatar
Metatron
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: 9. november 2008, 19:05:21

Re: Vroči filmi, ali A must see movies!

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 3. januar 2010, 11:43:58

Avatarja si po vsej verjetnosti ne bom ogledal... Here's why:

- črno-bel prikaz likov (humans bad, Navis good)
- glavni akter se premisli zaradi babe (DOOOOH!)
- 15 let dopolnjevanja scenarija in čakanja na ugodne tehnološke razmere... My ass, holywoodska propagandna mašinerija je polna bulšita in na te floskule ne padam več.
- Vse sloni na posebnih učinkih, za katere mi dol visi (in malce v levo)...
- Klišejski film, ki je obenem pokradel več ali manj vse iz mnogih filmov, še najbolj pa:
- Pleše z Volkovi, minus Kevin Costner, plus Smrkci.



Tako da thanks, but no thanks... Inglourious Basterds film leta zame...
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Klepetalnica

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov