Rabim pomoč !

Ostale zadeve...Politika prepovedana

Moderator: Hudički

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 17. avgust 2013, 21:30:25

High-tech majstri!

Enkrat sem že spraševal o mobitelih, pa sem dobil tukaj kar dobre informacije.

Iščem telefon z dobro sinhronizacijo z google računi (odpiranje gdocs, word in pdf dokumentov) oziroma čim boljša uporaba google mejla, čim boljšim fotoaparatom, dovolj dobrim procesorjem in baterijo. Pa tudi čim večji in boljši ekran. Nek nizkocenovni smartphone (kakšne 50-80 € max, čeprav manj je bolje :) ). Zelo hvalijo Huawei ascend w, ki ga imajo pri Tuš mobilu za 1 €, pri naročnini 23 € na mesec. To je tudi max. kar bi plačeval na mesec. Raje manj (npr. orto smart je dobrih 20, še ena možnost je Itak 2000 za 20 €). Zdaj sem na Simobilu, koliko slabši je Tuš? V smislu pokritosti s signalom, tako kakšna bolj odročna mesta (hribi, gozdovi) kot konektanja na internet?

Ocene hvalijo Nokia Lumnia 520 in pa neke Samsunge, ki jih je pa toliko, da si nikoli ne zapomnim modela :mrgreen: Verjetno bom počakal do septembra ali oktobra, če bo kakšna prodajna akcija, če bo pa že zdaj ugodno, pa nabavim takoj. Ampak načeloma se z jesenjo začne nova prodajna sezona.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a TSD dne 17. avgust 2013, 23:23:17

SAmsung Galaxy S3 mini ma vse, kar si naštel in je lih prave velikosti, da ima dovolj velik ekran in da nerabiš potovalke sabo za njega (navadn S3). Jst sm pred 3/4 leta dal 1 eur in 29 eur mesečne naročnine z žnj gigabajtov mobilnega interneta, zdej more bit pomojm že kej cenej, sploh ker je S4 že uzuni.
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 18. avgust 2013, 10:09:14

Simobil je v kameni dobi s temi telefoni (niti nima Samusng galaxy S 3 mini). Sicer ima najcenejši paket, ampak so telefoni grozno dragi. Tuš ima daleč najboljšo ponudbo - vprašanje je, kaj je z omrežjem in pokritostjo. Ima kdo kakšne izkušnje?

Kar se tiče pa telefonov pa je izbira med:
- huawei ascend P1
- huawei ascend W1
- Samusng galaxy S 3 mini
- Prestigio PAP5430
- HTC One S

Pojma nimam :geek2:
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Matija dne 18. avgust 2013, 10:24:15

Moj prijatelj je imel Tuš kake dve leti nazaj. Pa sem ga klical in mu v sobi ni lovil telefon, je moral it v kuhinjo, in to vedno. Že pol leta pred iztekom je govoril da odšteva čas kdaj mu potečeta dve leti pogodbe in da končno zamenja operaterja. Vem tudi, da s tujine (Nizozemske) ni mogel klicat domov.

Lahko da so se izboljšali, ampak sam ne bi šel k Tušu za noben denar.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 18. avgust 2013, 10:31:33

TSD to glede velikosti in nošenju telefona v potovalki ne drži vode. Sam imam Nexusa 4, ki je po velikosti enak Samsungu S3 in S4 in nimam niti najmanjših težav glede prenašanja mobitela naokoli. Ti telefoni so toliko tanki, da ga komot spraviš v žep tudi oprijetih hlač ali kavbojk. Velik zaslon je super zadeva in ko se enkrat navadiš na njega ni šans, da greš na kaj manjšega.

Zdaj pa še odgovor na vprašanje Remmya. Če iščeš čimboljšo sinhronizacijo z google aplikacijami oz. računi potem definitivno izberi telefon z operacijskim sistemom android (Huawei, ki si ga navedel ima operacijski sistem windows phone). Prvi problem pa se pojavi v tem, da imaš dokaj velike zahteve za cenovni razred med 50 in 80€ :). Samsung galaxy S3 mini je kr fajn mobitel, ampak vsekakor ne spada v tvoj cenovni razred. Najboljši telefon v tem cenovnem razredu je definitivno Sony experia GO, ki ga imajo zdaj pri Simobilu v akciji za 44€ na paketu Orto Smart (verjetno ga bodo kr hitro prodali). Po specifikacijah primerljiv telefon je še npr. Sony Xperia U (edino kar ima boljše je ločljivost zaslona), ki pa že stane 95€ na Orto Smart. Samsung Galaxy S3 mini pa je že 180€ na Orto Smart. Če na hitro primerjaš Xperio GO in S3 mini imata enak procesor, enak fotoaparat (mogoče ima sony celo boljšega, saj so vedno sloveli po dobrih kamerah v telefonih), zaslon ima S3 precej boljši (S3 ima večji zaslon in boljšo ločljivost), delovnega pomnilnika oz RAM-a ima S3 prav tako več (1GB vs. 512MB). Poleg tega pa je S3 mini tudi novejši telefon in ima nameščeno rahlo novejšo različico android sistema.

Če naredimo nek povzetek. Dejstvo je, da se boš z mobiteli v tem cenovnem razredu moral sprijazniti, da ne bo vse delalo tekoče, ampak bo pogostokrat tudi kaj štekalo. Za tiste osnovne funkcije ti bo verjetno dokaj vredu služil, za kaj več pa težko rečem. Poleg tega se boš moral sprijazniti tudi s slabšim zaslonom :)

Aja kar se pa tiče glede operaterjev pa jaz k Tušu nebi šel. Sicer ne morem z gotovostjo trditi kakšno omrežje imajo, ampak sem prebral veliko kritik na račun njihove slabe pokritosti mobilnega interneta.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 18. avgust 2013, 10:33:18

Remmy je napisal:Simobil je v kameni dobi s temi telefoni (niti nima Samusng galaxy S 3 mini). Sicer ima najcenejši paket, ampak so telefoni grozno dragi. Tuš ima daleč najboljšo ponudbo - vprašanje je, kaj je z omrežjem in pokritostjo. Ima kdo kakšne izkušnje?

Kar se tiče pa telefonov pa je izbira med:
- huawei ascend P1
- huawei ascend W1
- Samusng galaxy S 3 mini
- Prestigio PAP5430
- HTC One S

Pojma nimam :geek2:


Nisem videl, da si vmes že napisal nov post. Če izbiraš med temi bi jaz vsekakor nabavil HTC One S. Druga izbira pa bi bil S3 mini :). Samo ta telefona sta izven tvojega cenovnega razreda, če še veljajo prejšnje zahteve :). Aja, na Tušmobilu so očitno nižje cene..

Drugače ta Huawei Ascend P1 tudi ni švoh po specifikacijah (povsem enak HTC One S). Nisem pa še nobenega telefona te znamke preizkusil, tako da kaj več od tega ne znam povedat :)
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Marxs dne 18. avgust 2013, 11:11:38

Glede na to, da je debata o mobilnih telefonih me zanima če ima kdo Sony xperio t? Ker mi v kratkem poteče pogodba, pa razmišljam da bi si uzev ta telefon.
LOWE UNITED HATE GLAZER!!!
Uporabniški avatar
Marxs
General manager of OT
 
Prispevkov: 388
Pridružen: 17. januar 2010, 19:37:49
Kraj: Radovljica

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. avgust 2013, 11:22:22

Remmy Samsung Galaxy S4 Zoom

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Matija dne 18. avgust 2013, 11:39:56

Sam sem pred enim mesecem vzel Sony Xperia GO, pa mi je kar vredu. Sicer kdaj malce zašteka ampak ok. Vedel sem, da za ta denar ne bom dobil ravno najnovejše robe. Sem dal pa 120€ + 20€/mesec za paket 2000 na mobitelu.

Edit: aja, edino baterija je slaba. Ampak to so mi pa itak na Mobitelu povedal, da je treba vse telefona vsako noč polnit. Če se misliš igrat potem zdrži zelo malo časa.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 18. avgust 2013, 12:27:12

Robierto je napisal:TSD to glede velikosti in nošenju telefona v potovalki ne drži vode. Sam imam Nexusa 4, ki je po velikosti enak Samsungu S3 in S4 in nimam niti najmanjših težav glede prenašanja mobitela naokoli. Ti telefoni so toliko tanki, da ga komot spraviš v žep tudi oprijetih hlač ali kavbojk. Velik zaslon je super zadeva in ko se enkrat navadiš na njega ni šans, da greš na kaj manjšega.

Zdaj pa še odgovor na vprašanje Remmya. Če iščeš čimboljšo sinhronizacijo z google aplikacijami oz. računi potem definitivno izberi telefon z operacijskim sistemom android (Huawei, ki si ga navedel ima operacijski sistem windows phone). Prvi problem pa se pojavi v tem, da imaš dokaj velike zahteve za cenovni razred med 50 in 80€ :). Samsung galaxy S3 mini je kr fajn mobitel, ampak vsekakor ne spada v tvoj cenovni razred. Najboljši telefon v tem cenovnem razredu je definitivno Sony experia GO, ki ga imajo zdaj pri Simobilu v akciji za 44€ na paketu Orto Smart (verjetno ga bodo kr hitro prodali). Po specifikacijah primerljiv telefon je še npr. Sony Xperia U (edino kar ima boljše je ločljivost zaslona), ki pa že stane 95€ na Orto Smart. Samsung Galaxy S3 mini pa je že 180€ na Orto Smart. Če na hitro primerjaš Xperio GO in S3 mini imata enak procesor, enak fotoaparat (mogoče ima sony celo boljšega, saj so vedno sloveli po dobrih kamerah v telefonih), zaslon ima S3 precej boljši (S3 ima večji zaslon in boljšo ločljivost), delovnega pomnilnika oz RAM-a ima S3 prav tako več (1GB vs. 512MB). Poleg tega pa je S3 mini tudi novejši telefon in ima nameščeno rahlo novejšo različico android sistema.

Če naredimo nek povzetek. Dejstvo je, da se boš z mobiteli v tem cenovnem razredu moral sprijazniti, da ne bo vse delalo tekoče, ampak bo pogostokrat tudi kaj štekalo. Za tiste osnovne funkcije ti bo verjetno dokaj vredu služil, za kaj več pa težko rečem. Poleg tega se boš moral sprijazniti tudi s slabšim zaslonom :)

Aja kar se pa tiče glede operaterjev pa jaz k Tušu nebi šel. Sicer ne morem z gotovostjo trditi kakšno omrežje imajo, ampak sem prebral veliko kritik na račun njihove slabe pokritosti mobilnega interneta.


Tnx!

Ja, Tuš ima zelo dobro izbiro telefonov po nizkih cenah. Ampak kaj ti bo dober telefon, če se ne moreš nikjer skonektati na internet ali še celo normalno telefonirati. Čeprav folk trdi, da so se zadeve izboljšale. Na paketu za 23 € dobiš super telefon za 1 € in zadosti minut + smsov ter veliko prenosa. Ker so smartphone paket vsi nekako 20-25 € (najcenejši), bi vsaj pri telefonu rad malo prišparal.

SG 3 mini je pri mobitelu za 24 x 6 € + 20 € paket, kar je 26 na mesec. Sony mi ne diši toliko, bom preveril tega Experia GO.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 18. avgust 2013, 12:34:29

Ne vem, mogoče se je tuš kaj izboljšal in ni tako slab. V večjih mestih sigurno ni problemov z omrežjem, drugod pa vprašanje kakšno je stanje. Sam sicer nisem nikoli uporabljal ali preizkušal tuš omrežja, tako da z gotovostjo ne morem ničesar trditi..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a strucka4 dne 18. avgust 2013, 15:51:12

Ima kakšen Savinjčan turnška? Zakaj so ukinili SKprime?
Uporabniški avatar
strucka4
Chief of Execution
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 7. januar 2009, 13:39:35
Kraj: Nazarje

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a AaBoy dne 18. avgust 2013, 21:34:13

Drugače lahko uporabiš AdBlock tudi tako, da blokiraš okvir v katerem se ti je tisto pojavilo, mogoče bo se ti izbrisal okvir (predvsem če samo vsebino blokira). Drugače pa nisem vedo, da imamo tu reklame :D
rioferdy5 on Scholes

If any1 tried to take a pee in the bushes during training Scholesy would be trying to hit u with a ball smashed from 40yds!!
Uporabniški avatar
AaBoy
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 764
Pridružen: 16. avgust 2007, 21:23:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a c.ronaldo dne 20. avgust 2013, 8:42:43

Jaz sem pred enim mesecem šel iz Mobitela na Tušmobil in glede pokritosti s signalom nimam nikakršnih problemov. Sam sem tudi iskal en pameten telefon do 100€ in pred kratkim je izšel novi Sony Xperia L katerega sem pri tušmobilu dobil za 109 € + 11€ naročnine. Telefon ima dvojederni procesor, android, soliden fotoaparat (8M) in sem z njim zelo zadovoljen. Jaz sem vzel najcenejši paket ter še eno opcijo zraven da je bil telefon cenejši drugače pa pride od 170€ navdol odvisno od paketa
Uporabniški avatar
c.ronaldo
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 5. januar 2008, 19:37:25

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Rooskie dne 21. avgust 2013, 9:01:06

strucka4 je napisal:Ima kakšen Savinjčan turnška? Zakaj so ukinili SKprime?


Jaz uporabljam Turnška. Meni SK-Prime lepo deluje...imam pa T47 paket.

Nazadnje so dali Sportklub+ v začetni paket(93 programov), SKPrime pa v osnovnega(112 programov). Tako da če imaš paket nižji od T47 boš moral doplačat za osnovni paket, če boš hotel SK Prime.


P.S: Kakšno imate mnenje o Motoroli MOTO X? (Google jih je kupil)
Uporabniški avatar
Rooskie
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26. april 2008, 19:45:27

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 21. avgust 2013, 9:09:00

Motorola moto x je čist soliden mobitel. Sicer nič posebnega, ampak nekje višji srednji razred telefona. Kolikor vem se ga pri nas zaenkrat še ne da kupiti.. Nekje jeseni bi naj prišel na evropsko tržišče, vprašanje pa tudi če k nam. Kolikor sem gledal maloprodajne cene pa ne bo ravno poceni.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Matija dne 29. avgust 2013, 13:52:55

Mobitel mojstri dajte mi en nasvet. Imam Sony Xperio GO, baje 1 gb procesor. Ko grem v nastavitvah v zagnane procese mi pa skupaj piše da je na voljo manj kot 400mb. Kako je to možno?

Pa recimo da je to še ok. Zanima me kako se da nekatere aplikacije zapreti? Npr. Uefa CL ne rabim zdaj 14 dni prav nič pa mi laufa, PL tudi ne.. Ko ga prisilno ustavim se mi takoj na novo zažene. Potem mi pa telefon dela počasneje kot tastara regla.

Aja, pa katere so "must have" aplikacije? Nasploh in športne. Od slednjih imam Eurosport, Uefa in nek fake PL, ter sedaj US Open.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 29. avgust 2013, 14:51:06

Matija je napisal:Mobitel mojstri dajte mi en nasvet. Imam Sony Xperio GO, baje 1 gb procesor. Ko grem v nastavitvah v zagnane procese mi pa skupaj piše da je na voljo manj kot 400mb. Kako je to možno?

Pa recimo da je to še ok. Zanima me kako se da nekatere aplikacije zapreti? Npr. Uefa CL ne rabim zdaj 14 dni prav nič pa mi laufa, PL tudi ne.. Ko ga prisilno ustavim se mi takoj na novo zažene. Potem mi pa telefon dela počasneje kot tastara regla.

Aja, pa katere so "must have" aplikacije? Nasploh in športne. Od slednjih imam Eurosport, Uefa in nek fake PL, ter sedaj US Open.


Prvo kot prvo ti mešaš nekatere pojme. Tvoj mobitel ima Dual-core (dvojno jedro) 1 GHz procesor. Tisto kar pa ti gledaš v nastavitvah pa ni procesor ampak so rami oz. delovni pomnilnik. Delovnega pomnilnika ali rama pa ima tvoj telefon 512 MB in ne 1GB. V teh nastavitvah ti kaže koliko tega delovnega pomnilnika "zasedajo" oz. porabljajo aplikacije in ostale dejavnosti, ki se poganjajo na tvojem telefonu. Aplikacije lahko dokončno zapreš ravno v teh nastavitvah, kjer klikneš na aplikacijo in se ti pojavi možnost "ustavi", vendar se bodo ponovno zagnale, ko jih boš ponovno odprl. Je pa tudi vse odvisno od posamezne aplikacije, nekatere nonstop delujejo v ozadju, da si na tekočen (npr. kaki facebook itd.). Poleg tega so nekatere bolj požrešne od drugih. Če vidiš, da ti določene delajo sranje jih pač odstrani iz telefona :)

Je pa dejstvo, da s časom se ti telefon "zapolni" z raznimi zadevami in bo deloval precej počasi. To je čisto normalno.. Še posebej se to opazi pri telefonih iz nižjih cenovnih razredov.

Glede "must have" aplikacij je pa tako, da si pač namestiš tiste, ki so tebi ok in ki jih uporabljaš. Težko je zdaj opredeliti "must have" aplikacije, ker je odvisno od samega uporabnika (za čekiranje po forumih je must have aplikacija npr. Tapatalk :) ). To pa je čar pametnega telefona in androida, da si ga lahko skoraj do potankosti personaliziraš. :)
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 29. avgust 2013, 21:15:33

Robierto je bolj ali manj vse povedal, jaz imam še BBC Sport, Skysports News(slednjo moreš iz Blackmarta ukrast, vsaj jaz sem)..

Potem pa je še tu The Score, ki je meni top šit. Rezultati iz vseh tekem, novice iz sveta športa in zares dobra in hitra aplikacija, ki ti še breaking news meče iz NHL, NBA in NFL..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Matija dne 29. avgust 2013, 22:35:33

Hvala. Sploh nevem kaj sem razmišljal, valda vem za procesor in rame :?

Ne, fora je v tem, da dam tam ustavi, ampak se mi aplikacije takoj ponovno odprejo. Pa nevem zakaj. To itak da ko enkrat odprem aplikacijo jo potem moram tudi zapreti, sicer mi zadaj laufa. Sem si naložil TaskKillerja in ko zaprem aplikacijo mi jo čez dve sekundi ponovno pokaže da je na voljo za zapret. Če ne drugega jim bom na mobitel nesel telefon pa naj mi uštimajo 8-)

Zastopim za facebook da skozi laufa, ampak nek UEFA program pa ne, ampak pri meni se tudi ta sam zalaufa.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Klepetalnica

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov