Rabim pomoč !

Ostale zadeve...Politika prepovedana

Moderator: Hudički

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 23. avgust 2012, 22:40:13

zani je napisal:Raj si kup telefon ko ma dober fotoaparat gor... Dandanes se ti sploh več ne splača kupovat fotoaparatov, razen če se misliš s tem profesionalno ukvarjat...


Noben fotoaparat na telefonu se ne more po kvaliteti slik primerjati z digitalnimi fotoaparati, tudi s tistimi iz nižjega cenovnega razreda. Če res želiš delati kvalitetne fotografije je nujno, da nabaviš digitalca. Če pa tu in tam kaj poslikaš za foro pa je dovolj fotoaparat na mobitelu. Tako da tale tvoja trditev niti približno ne drži.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Matija dne 23. avgust 2012, 23:07:39

Če ne drugega že pri zoomu tale trditev odpade. S telefonom lahko v večini primerov stvar povečaš le tako, da stegneš roko :lol:
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6280
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a blackman dne 23. avgust 2012, 23:31:40

Aaboy jaz bi na tvojem mestu posegel po začetniških DSLRih, primerjava kakovosti slike med navadnimi kompaktnimi in DSLRih je praktično brezpredmetna... Naprimer Nikon D3000 je več kot odličen za začetnike v DSLR svetu :) in tudi precej enostaven za uporabo :), oz. jaz osebno bi na tvojem mestu malo pogledal na bolhi in probal dobiti malo rabljenega D5100, ga uporabljam tudi sam in sem več kot zadovoljen ;)
Uporabniški avatar
blackman
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 853
Pridružen: 26. avgust 2007, 12:25:51
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a AaBoy dne 24. avgust 2012, 10:27:02

Glede pametnih telefonom sem jaz pozabo že tolko, da si ne morete predstavljati in dobro vem kake so zmožnosti njihovih kamer. Gledam nekaj kompaktnega, kaki DSLR so mi preveliki in ne pridejo v poštev. Pač nekaj relativno malega in enostavnega za uporabo.
rioferdy5 on Scholes

If any1 tried to take a pee in the bushes during training Scholesy would be trying to hit u with a ball smashed from 40yds!!
Uporabniški avatar
AaBoy
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 764
Pridružen: 16. avgust 2007, 21:23:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 24. avgust 2012, 14:58:42

Robierto je napisal:
zani je napisal:Raj si kup telefon ko ma dober fotoaparat gor... Dandanes se ti sploh več ne splača kupovat fotoaparatov, razen če se misliš s tem profesionalno ukvarjat...


Noben fotoaparat na telefonu se ne more po kvaliteti slik primerjati z digitalnimi fotoaparati, tudi s tistimi iz nižjega cenovnega razreda. Če res želiš delati kvalitetne fotografije je nujno, da nabaviš digitalca. Če pa tu in tam kaj poslikaš za foro pa je dovolj fotoaparat na mobitelu. Tako da tale tvoja trditev niti približno ne drži.

No jst na mojem telefonu delam lepše slike kot marsikdo na kompaktu ali celo DSLR kameri.
Ni vse odvisno od kamre, ampak največ od fotografa.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a AaBoy dne 24. avgust 2012, 20:23:45

Se pravi ko gre mama na roj dan in hoce slikat ji naj telefon posodim? Pač več ljudi bo uporabljajo zato ne pride to v poštev.

Tvojo izjavo lahko tudi v kontra obrnemo glede digitalcev (brez zamere) :mrgreen: .
rioferdy5 on Scholes

If any1 tried to take a pee in the bushes during training Scholesy would be trying to hit u with a ball smashed from 40yds!!
Uporabniški avatar
AaBoy
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 764
Pridružen: 16. avgust 2007, 21:23:31

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 25. avgust 2012, 15:51:36

Ja normalno.
To je celotna poanta. Večina je odvisno od fotografa, nekaj od kamere in potem še več od digitalne temnice. Zdj če na digitalcu delaš slabe slike, jih boš še prej na DSLR kameri. Digitalc je trotlziher, DSRL je pa že dosti odvisen od tvojih nastavitev. Če pa misliš na DSLR kameri delat samo pod AVTO mode, je pa brezveze da si ga kupuješ.

Drgač pa moraš ti povedat zakaj želiš nabavit nov fotkič. Kakšne slike bi rad delal, oziroma kakšni bodo tvoji motivi za slikanje. Kaj te moti na dosedanjem fotkiču ...

Svetovanje na besede, rabim nov fotkič, kaj si naj nabavim, je tk kot bi šel kupt avto in bi rekel, rabm neki za vozit. Lahko si kupiš samokolnico al pa tovornjak. Oboje te bo pripeljalo na cilj. Enako boš na vsakem fotoaparatu naredil sliko.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a lukac13 dne 25. avgust 2012, 21:07:04

GoUp je napisal:Svetovanje na besede, rabim nov fotkič, kaj si naj nabavim, je tk kot bi šel kupt avto in bi rekel, rabm neki za vozit. Lahko si kupiš samokolnico al pa tovornjak. Oboje te bo pripeljalo na cilj. Enako boš na vsakem fotoaparatu naredil sliko.


Globoke besede, so ble tole. Ampak smiselne, o ja. Smiselne :D
It's about a dedication and a passion, whatever the score. LUHG
Uporabniški avatar
lukac13
Prebivalec Lepe žoge
 
Prispevkov: 1199
Pridružen: 29. november 2007, 9:34:39
Kraj: Domžale

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 4. september 2012, 16:57:07

No mojstri! Ne poznam tistih tech forumov, zato bom kar sem napisal, upam, da mi zna kdo pomagati.

Iščem nov mobitel. Najraje bi ostal na SiMobilu, kjer imam paket za 17 € in je najugodnejši glede na porabo. (razen, če ima kdo kakšen ugovor) Danes se dobi same smart-phone, ampak ker sem zelo na tesno z denarjem, iščem nekaj v rangu do 100 € (ok, če je 120 in je dosti boljša kvaliteta, bom pač dal tistih 20 več). Problem je, da so vsi solidni telefoni precej dragi, če ne vzameš zraven še paketov prenosa podatkov, kar pa močno dvigne naročnino in mi prav nič ne koristi. Telefon mora imeti čim boljši fotoaparat (recimo nad 5mp, čeprav to ni najvažnejši podatek), dobro baterijo (kar je največji problem teh smart-phonov), wi-fi (za to ne rabim dodatnih paketov, plus nekaj prenosa je že všteto v paket, ki ga imam, dovolj za čekiranje e-maila). Druge funkcije, ki jih uporabljam, ima vsak telefon, ki bi ga kupil :)

Help wanted.

Aha. In naj bo tako velik, da se ga še da nositi v hlačnem žepu. Ker gre pač za prenosni telefon.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 4. september 2012, 17:24:15

Dobre baterije pri pametnih telefonih žal ne boš našel, to je dejstvo. Sicer pa ne vem v čem je problem. 1 dan ti bo baterija komot zdržala, če boš telefon kr dosti uporabljal. Ponoči ali kadarkoli, ko imaš možnost pa ga enostavno priklopiš na polnilec.

Super bi bilo tud, če bi napisal točno kateri paket imaš, ker za 17€ ne vem kateri paket je to :).

Ko se boš odločal za nakup, ti vsekakor priporočam nakup mobitela z operacijskim sistemom android. Med telefoni nižjega cenovnega razreda, ki jih ponujajo pri Simobilu definitvno zmaga Sony live with walkman. Na orto nulo telefon stane 100 evrov in za ta denar ponuja daleč največ (edini v tem cenovnem razredu ima tud 5 mega kamero). Slabost je mogoče majhen ekran, ampak ker želiš manjši telefon to za tebe verjetno ni problem. Po drugi strani pa ti povem, da sem sprva tudi jaz bil proti mobitelom z večjimi ekrani, misleč da jih ne bom moral nositi v žepu, ampak glede na to, da so ti telefoni zelo tanki, se jih komot nosi v hlačnih žepih. Ko se enkrat navadiš na večji ekran ni šans, da boš prešaltal na manjšega (kvečjemu na večjega :) ).
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a pek dne 4. september 2012, 17:28:01

1 mesec nazaj sem kupil nov telefon pri SiMobilu in prešaltal iz orto v nulo v orto smart. Razlika v naročnini je 3 evre mesečno, v zameno pa dobiš 1gb prenosa, kar zelo težko porabiš in imaš lahko vseskozi prižgan mobilni internet. V orto v nulo imaš prenosa 100 ali 200mb.

http://www.orto.si/ponudba/telefoni-in- ... ace-s5830/

Kupil sem samsung galaxy ace za ceno 100 evrov in je za moje pojme povsem soliden. Nisem še našel nobenih pomanjkljivosti in sem z njim zelo zadovoljen. Z baterijo je pač hudič. Polnim ga na dva dni, ker ga ne uporabljam zelo veliko. Drugače ga je verjetno potrebno polniti dnevno.

Upam da sem ti kako pomagal, nisem pa največji poznavalec na tem področju. Priznam. :)

Ps.: Z Martinom sva ti še vedno dolžna pivo! Nisem pozabil :)
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 4. september 2012, 17:33:16

Če greš na orto smart imaš potem tega Sonyja za 50€ in po zmogljivosti komot poje tega galaxy ace-a. Edina prednost Ace-a je to, da ima malenkost večji zaslon. Plus tega imajo zdaj na orto smart neko akcijo, da ob sklenitvi ali podaljšanju naročnine dobiš še dodatnih 1000 minut v ostala omrežja.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 4. september 2012, 22:19:10

pek je napisal:
1 mesec nazaj sem kupil nov telefon pri SiMobilu in prešaltal iz orto v nulo v orto smart. Razlika v naročnini je 3 evre mesečno, v zameno pa dobiš 1gb prenosa, kar zelo težko porabiš in imaš lahko vseskozi prižgan mobilni internet. V orto v nulo imaš prenosa 100 ali 200mb.

http://www.orto.si/ponudba/telefoni-in- ... ace-s5830/

Kupil sem samsung galaxy ace za ceno 100 evrov in je za moje pojme povsem soliden. Nisem še našel nobenih pomanjkljivosti in sem z njim zelo zadovoljen. Z baterijo je pač hudič. Polnim ga na dva dni, ker ga ne uporabljam zelo veliko. Drugače ga je verjetno potrebno polniti dnevno.

Upam da sem ti kako pomagal, nisem pa največji poznavalec na tem področju. Priznam. :)

Ps.: Z Martinom sva ti še vedno dolžna pivo! Nisem pozabil :)



Robierto je napisal:Dobre baterije pri pametnih telefonih žal ne boš našel, to je dejstvo. Sicer pa ne vem v čem je problem. 1 dan ti bo baterija komot zdržala, če boš telefon kr dosti uporabljal. Ponoči ali kadarkoli, ko imaš možnost pa ga enostavno priklopiš na polnilec.


Super bi bilo tud, če bi napisal točno kateri paket imaš, ker za 17€ ne vem kateri paket je to :).

Ko se boš odločal za nakup, ti vsekakor priporočam nakup mobitela z operacijskim sistemom android. Med telefoni nižjega cenovnega razreda, ki jih ponujajo pri Simobilu definitvno zmaga Sony live with walkman. Na orto nulo telefon stane 100 evrov in za ta denar ponuja daleč največ (edini v tem cenovnem razredu ima tud 5 mega kamero). Slabost je mogoče majhen ekran, ampak ker želiš manjši telefon to za tebe verjetno ni problem. Po drugi strani pa ti povem, da sem sprva tudi jaz bil proti mobitelom z večjimi ekrani, misleč da jih ne bom moral nositi v žepu, ampak glede na to, da so ti telefoni zelo tanki, se jih komot nosi v hlačnih žepih. Ko se enkrat navadiš na večji ekran ni šans, da boš prešaltal na manjšega (kvečjemu na večjega :) ).


Nisem pozabil. Upam, da tudi vidva nista :) In še CD, hehe. Na to pa sem pozabil. Še kaj hodiš v knjižnico?

Sem pogledal ta dva aparata, ki jih predlagata in oba izgledata precej solidno. Sonyja nisem našel v Simobilovi ponudbi. Samsung izgleda zelo solidno. Androida sem tako ali tako nameraval, mogoče tudi windows phone, ki mi ga tudi prijatelji kar pohvalijo.

Paket imam orto v nulo plus 201 minuta, kar znese 17 €. Mogoče bi pristal na orto smart, zaradi prenosa (smart phoni) in cene aparata. Ampak to je max. Razmišljam, da bi počakal do decembra, ko bodo največje akcije in razprodaje, takrat pridejo novi modeli in so stari najugodnejši. Nagibam se k Samsungu, LG, Sonyju, ker je tukaj največ value/money proti ostalim znamkam. Nokia je med temi novimi modeli sploh še relevantna?

Velikost me ne skrbi toliko, samo da ni gigantski. Večinoma grejo normalno v žepe. Večji ekran je normalno precejšnja prednost, sploh zaradi fotk in spleta. Vidim da obvladaš sceno Robierto, tako da te bom še kaj nadlegoval, preden kupim :)
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a zani dne 4. september 2012, 23:24:54

Sony live with walkman

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.c ... TO%20SMART

Že od prvega telefona imam sonyje in moram reč, da me niso nikol razočaral...Edino polnilec se zna pokvart, ampak sedaj imajo tak al tak vsi (velika večina) telefoni isti polnilc..

5mpx ma, je na touch, pa še dokaj pocen...
Uporabniški avatar
zani
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 858
Pridružen: 20. januar 2012, 1:57:45

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 4. september 2012, 23:42:21

Nokio je malenkost povozil čas in ima samo windows phone modele, ki vsaj meni ne sede ravno. Windows phone je precej zaprt sistem, ki ne dopušča veliko prilagajanja. Android pa je po drugi strani zelo odprt sistem in omogoča popolno personalizacijo. Poleg tega imaš na androidu neprimerno več zelo uporabnih aplikacij in programov, ki jih brez problema dobiš zastonj (tudi tiste plačljive). Ko boš začel enkrat zadevo uporabljati boš vedel o čem govorim.

Drugače je pa ta Sony manjši in priročen mobitel in če želiš nekaj "manjšega" je pomoje prava izbira. Po zmogljivosti (npr. procesor, ram, fotoaparat) je v tem cenovnem razredu daleč najboljši. Galaxy ace je npr. že zelo star model oz. je že dolgo časa na trgu.

Če boš rabil še kakšne informacije pa ni problema, kr vprašaj :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a pek dne 5. september 2012, 1:31:57

Haha če se spovnim grem jutri v knjižnico in zripam zadevo :D Drugače pa definitivno ta teden. Sem pozabil :)
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 9. september 2012, 19:03:09

No zdej bom pa tud jaz zgleda primoran kupit nov telefon, ker se je mojemu Sony Ericssonu zmešalo.

Bi šel s časom in kupil neko konkretno zadevo! Verjetno bo najboljši nek android, ker so aplikacije najbolj dostopne (najbolj se mi gre za te pohodniške zadeve, da ti meri število prehojenih kilometrov, kakšne nadmorkse višine, povprečna hitrost itd).

Cena naj bo zaenkrat irelevantna, povejte mi katere zadeve so trenutno med najboljšimi :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 9. september 2012, 19:15:37

Fluid je napisal:
Cena naj bo zaenkrat irelevantna, povejte mi katere zadeve so trenutno med najboljšimi :)



Brilijantno!

Class strugglez on tha internetz!
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. september 2012, 19:17:13

Trenutno so top android telefoni na trgu samsung galaxy s3, htc one x in pa mogoče LG optimus 4x, čeprav LG-ja jaz ne bi kupoval. Potem je zelo dober mobitel tudi samsung galaxy nexus.

Nexus je linija mobitelov z direktno podporo Googla, ki je izumitelj oz. razvijalec operacijskega sistema android. Ti telefoni so najbolje optimizirani in nimajo nameščenih nepotrebnih "smeti" (raznih zadev in programov, ki jih nameščajo na telefone različni proizvajalci mobilnih aparatov). Poleg tega Googlovi mobiteli vedno prvi dobijo posodobitve operacijskega sistema (tudi več mesecev prej kot drugi). Podpore so deležni tudi še starejši nexus modeli, tako da si kljub malenkost starejšemu telefonu, še vedno "na tekočem".

Okoli decembra prihaja na trg nov Nexus, ki bo takrat top telefon, vendar bo tudi cena temu primerna.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Rabim pomoč !

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 4. oktober 2012, 20:43:35

Nisem vedel kam bi tole prilepil.

Ampak glede na to, da obstaja kar nekaj ljudi, ki si glasbeni okus kreirajo glede na pripadnost izvajalcev določenemu klub (Uitedu, kakopak), je nekam treba. V soboto namreč v Kino Šiška špilajo The Wedding present, šef katerih je David Gedge, ki je fanatičen United fen in je dal prvemu albumu naslov George Best. Ne vem, v kakšni kondiciji so, samo širim vest, da na listi dovoljenih bendov ne obstajajo samo Stone roses in Simply red. :)

"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Klepetalnica

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron