Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 16. junij 2014, 21:53:09

Kaj natančno je Muller odigral? Dobil je udarec oziroma (bolje rečeno) bil je dotik, pa ni nič mahal proti sodniku. Pepe totalno brezveze stopil do njega.
Pepe vsako tekmo išče to, pri dosojeni 11m pred tem je sodnika kar odrinil. Končno eden sodnik (za razliko od španskih), ki mu ne dovoli vsega na igrišču.

Glede Meirelesa pa: a nista kazalca in ne sredina? :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 16. junij 2014, 23:03:00

Ma ja, ko ga je Pepe oplazil z roko, je padel kot pokošen. Preveč dramatično. To me moti. In tega je preveč v nogometu. Ne da zagovarjam debilnega Pepeja, ampak prav pretiravanje Mullerja, je bilo vzrok za reakcijo Pepeja, ki pa si seveda ''čelaka'' ne bi smel privoščiti, zato je bil tudi zasluženo izključen.

Na primer. Ob zaostanku, pet minut pred koncem tekme, Muller ne bi pomislil na valjanje po tleh, zaradi takšnega rahlega dotika. Zakaj je torej moral tako dramatično pasti v tem primeru? A je tako ''švoh''? Saj je vendarle Švab :)
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5052
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 16. junij 2014, 23:53:53

zimi je napisal:Glede Meirelesa pa: a nista kazalca in ne sredina? :)

Imaš prav. :) Jaz sem tole videl med polčasom, ko je bil poln twitter tega in sploh nisem bil pozoren. :D

King, meni se tole ne zdi nič posebnega. Sicer so tudi na ITV-ju med polčasom delali celo dramo pa jih je potem Vieira ekspresno utišal. Ko jim njihov lionhearted kapetan izvaja ti. starfish pozo v nasprotnikovem kazenskem prostoru je pa vedno vse ok. Kontakt je bil, Muller je seveda to izkoristil (nič takega kar ne dela skoraj vsak napadalec že od mladinskih kategorij) in sprovociral Pepeja kar pa ni posebej težko. :)
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. junij 2014, 9:10:44

Sem še enkrat pogledal: http://youtu.be/CpgARNP1s4s

Jaz to nekako štejem za 2 udarca - najprej vrat, nato še obraz. Sem velik kritik diveov in zagovornik kazni za njih (edini v zgodovini, ki je dobil kazen je najbrž Krasić al kaj je bil on od Juveta), ampak tole je 1. bil udarec, 2. najbolj me moti, da ni Muller niti nič gestikuliral sodniku, Pepe pa čist nepotrebno še bolj spravil svojo reprezentanco v težave. Ker Pepe je eden boljših CB, kljub tem izpadom.
Me pa zanima, kako naj bi igralec, ki dobi udarec v obraz odreagiral? Če tega ne bomo šteli za prekršek, potem ne vem kam bo nogomet šel ...


Pa da se vrnem na SP. Je še koga presenetila zmaga ZDA nad Gano? Po imenih mi Gana ne deluje slaba reprezentanca ...
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 17. junij 2014, 9:42:58

Po imenih... Krave na sosednjem pašniku niso kaj dosti drugačne kot krave na tvojem pašniku. :mrgreen:
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. junij 2014, 12:47:28

Fluid je napisal:Po imenih... Krave na sosednjem pašniku niso kaj dosti drugačne kot krave na tvojem pašniku. :mrgreen:


Ne razumem, kaj si hotel povedat. Zame nisi bil duhovit :) Več ganskih nogometašev IMO igra v dobrih klubih, kot ameriških.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 17. junij 2014, 13:40:00

Saj so bili precej nevarnejsi, ampak zakljucki akcij so bili vec ali manj slabi. Prvi gol so prejeli se preden so se sploh postavili, drugega pa po bedariji branilca, ki je ZDA poklonil kot. Ni mi jasno zakaj ni zacel Boateng, ker po njegovem prihodu v igro je Gana takoj bila bolj nevarna. ZDA so po mojem mnenju zelo povprecna reprezentanca, slabsi so kot so bili na prejsnjih prvenstvih.

Danes me zelo zanimajo Belgijci, katerim vsi napovedujejo sprehod do treh pik, ampak pomoje jim proti Alzircem ne bo lahko. Brazilija-Mehika zna tudi biti lepa tekma.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 17. junij 2014, 16:43:37

Se že veselim tekme Belgije. Imajo noro dobro talentirano reprezentanco, izjemne posameznike, tudi kot ekipa delujejo povezano. Edina šibka točka je neizkušenost z velikimi turnirji. To jih lahko morda tepe. Upam, da jim uspe dober rezultat, vrhunec pa lahko ta reprezentanca doseže že na naslednjem Euru in na kasnejših prvenstvih.

Fellaini in Januzaj na klopi.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5052
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a infinity dne 17. junij 2014, 16:48:03

Kako to, da Fellaini ne začenja? Sem vseskozi mislil, da je standardni član prve enajsterice.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9259
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dem dne 17. junij 2014, 18:27:20

Super gol Fellainija. Upam da jih začne še v Unitedu pokat s to čupo:)
Uporabniški avatar
dem
Chief of Execution
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 13. maj 2013, 8:13:59

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 17. junij 2014, 18:47:37

V reprezentanci Belgije pride veliko bolj do izraza, ker igra pomaknjen bolj naprej. Pri Unitedu je igral DM-ja, kar mu pomoje ne ustreza najbolj, ker je prepočasen. Problem je, da je v Unitedu na poziciji "10-ke" veliko kandidatov. Pred njim imajo prednost Rooney, Mata in tudi Kagawa. Tukaj mi ni jasno kadrovanje Moyesa, ki je v obeh prestopnih rokih nabavil dve "desetki", ki smo jih itak že prej imeli dovolj..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dem dne 17. junij 2014, 18:48:27

Na koncu je imel še eno odlično priložnost z glavo, vendar je alžirec ubranil...
Uporabniški avatar
dem
Chief of Execution
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 13. maj 2013, 8:13:59

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 17. junij 2014, 20:57:09

Belgija je bila zelo slaba večji del tekme. Počasna in predvidljiva. Ne vem, zakaj je dobro uvrstiti v prvo enajsterico Chadlija, če imaš v ekipi igralce kot sta Mertens in Mirallas ter Januzaja kot jokerja. Fellaini je odlično zadel po crossu De Bruyna iz obupa, drugi gol pa je bil zelo lep. Mogoče so bili za tole slabo igro krivi tudi živci in visoka pričakovanja in verjetno jim bo sedaj po takem preobratu lažje. Je pa sigurno obramba sestavljena iz štirih CB-jev precejšen problem, ker ni pomoči v napadu in overlapping runov bočnih branilcev, ki bi pomagali wingerjem in poslali kak uporaben cross.

Brazilija pa se spet muči in zame so zelo povprečni. Komaj čakam, da naletijo na eno top ekipo in pomoje bodo v velikih težavah.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 17. junij 2014, 22:14:25

dandzo je napisal:Ne vem, zakaj je dobro uvrstiti v prvo enajsterico Chadlija, če imaš v ekipi igralce kot sta Mertens in Mirallas ter Januzaja kot jokerja.


Tako je. Prepričan sem bil, da bo začel Mertens ali Mirallas. Oba sta v svojih klubih bila zelo dobra, veliko sem gledal Mertensa pri Napoliju, kjer je izstopal. Spremljal sem ga že pri PSV-ju in je odličen winger. Za moje pojme Wilmots ni začel z optimalno postavo. Bolj mora izkoristiti širino v napadu in vezni liniji, mogoče celo za ceno igranja zgolj s tremi branilci. Potemtakem bi prav prišel Nainggolan, ki ga na prvenstvu sploh ni, kar priča o močni belgijski zasedbi. Witsel me je navdušil z dominantno skok igro, Fellaini je prinesel preobrat, s povsem drugačno vlogo, kot jo ima pri Unitedu.

Mehika je zanimiva ekipa. Za zdaj je prvenstvo super, s kopico zadetki!
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5052
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 17. junij 2014, 22:21:47

dandzo je napisal:Je pa sigurno obramba sestavljena iz štirih CB-jev precejšen problem


Jap, to je tudi meni skočilo v nos, ko sem jih gledal pred časom. Težko je v modernem nogometu brez dobrih bekov. Tudi zato dvomim v upravičenost teh pričakovanj, da bodo presenečenje prvenstva - imajo sicer lahko skupino in bi se morali prebiti naprej, da pa bi lahko presenetili kakšno resno ekipo, bi težko verjel.

Mimogrede, ali obstaja možnost, da bodo Brazilci namerno ciljali na drugo mesto v skupini, da bi se izognili Špancem?
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4017
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 18. junij 2014, 8:22:19

Hja, glede na to, da Španci verjetno ne bodo na prvem mestu v skupini, bi težko rekel, da Brazilci ciljajo na drugo mesto.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Matija dne 18. junij 2014, 8:40:43

Saj ravno zato, ker Španci verjetno ne bodo prvi bi Brazilci lahko ciljali na drugo mesto.

Sicer pa močno dvomim v to, nogomet je v Braziliji preveč pomemben, da bi kalkulirali in se želeli izogniti Špancem. Navijači bi reprezentanci zamerili to taktiziranje.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6279
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 18. junij 2014, 10:52:23

Kakorkoli, se mi zdi da bodo Brazilci imeli dolge nosove že po osmini finala.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 18. junij 2014, 11:05:08

Ah jaz butl. :roll: Ne ločim med 1 in 2. Se mi pa vseeno zdi, da bi imeli s Španci manj težav kot z Nizozemci.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. junij 2014, 12:04:19

Val75 je napisal:Se mi pa vseeno zdi, da bi imeli s Španci manj težav kot z Nizozemci.


Men se pa ravno obratno zdi, da so bile prve tekme zelo varljive za nekatere reprezentance, medije in navijače. Tako nekateri Nizozemsko že vidijo kot glavnega favorita, Španijo pa so popolnoma odpisali. Tudi pri nekaterih drugi reprezentancah bo treba še počakati, ali je bil samo slab/dober dan. Jaz Španije definitivno ne bi odpisal.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron