Eurobasket

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 15. september 2015, 19:30:33

Govorimo za reprezentančni nivo. Celje je druga zgodba.

Srebrna medalja na domačem EP je tudi v redu, ampak zgolj to za tako talentirano generacijo ni dovolj. In vprašanje če bi takrat dobili medaljo, če ne bi igrali doma.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 16. september 2015, 9:36:11

King_Cantona_7 je napisal:Na drugi strani izpostavljaš Zdovčevo samožrtvovanje. On meni deluje kot trener z nekim sistemom in pred kamero ne blefira in govori neumnosti. Katanec pa ravno nasprotno in zadnje čase gre celo tako daleč, da se samega sebe demantira (npr. trditev, da imamo mlado reprezentanco). Še kup drugih stvari je, ki zavirajo to reprezentanco. Na koncu bomo verjetno tretji in bomo igrali kvalifikacije. Moti me, da Katanec to izpostavlja kot našo realnost. Zakaj?! Letos je bila idealna šansa, da bi bili drugi, ampak je (spet) nismo izkoristili.


Že spet lansiraš kup nekih splošnih izjav, katerih edini namen je izogibanje bistvu, potem pa še enkrat ponoviš iste cvetke, ki so bile argumentirano spodbite in demantirane.

Tvoja naloga je preprosta:
a) pokazati, zakaj je košarkarski poraz proti Latviji bolj sprejemljiv od nogometnega poraza proti Švici
b) razložiti, zakaj ti Zdovc za razliko od Katanca deluje kot dober trener s sistemom (kar si že nekajkrat impliciral brez najmanjše argumentativne podlage)
c) pojasniti, zakaj 3. mesto v kvalifikacijski skupini z Anglijo in Švico ni realno

Kolikor vidim, te čaka res težko in komplicirano delo. Dovoli, da ti sugeriram tri možne rešitve.

1. varianta: zatrdiš lahko, da je slovenska nogometna ekipa v resnici boljša od švicarske; Zdovčeva oslabljena košarkarska selekcija pa je objektivno slabša od latvijske. Sicer se bomo malo nasmejali, ampak z dovoljšnjo mero diverzij in retoričnih zvijanj ti mogoče uspe, da ne boš izpadel neumno že na prvi pogled.

2. varianta: na prvi pogled boljša od gornje. Kratkomalo poveš, da mora biti trener vešč medijskega komuniciranja in da zaradi tega jemlješ Katanca manj resno od Zdovca. Kar se sliši kot soliden argument, ampak vodi v hiter šah-mat - s tem bi namreč priznal, da trenerja bolj kot po rezultatih ocenjuješ po njegovih tiskovnih konferencah. Logična posledica bi bila, da bi morali namesto športnih strokovnjakov na trenerska mesta imenovati PR agente in motivacijske guruje.

3. varianta: priznaš, da si uporabil dvojna merila, pokesaš se za svoje logične zmote in prosiš odpuščanja, ki ga boš nemudoma deležen. Premaknemo se naprej in pozabimo na očitne nesmisle iz tvojih ust.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 17. september 2015, 16:32:27

Haha, pa za koga se imaš ti, da te bom prosil odpuščanja in se kesal pred teboj? Zaradi neke debate na nekem forumu? A si Katanec, da si osebno užaljen? Ali si kakšen razsodnik tega foruma? Mojzes? Poglavar? Meni sploh ni problem priznati zmote, če se znajdem v njej. Tega večina ljudi ni sposobnih, takisto pogledati v oči in reči prosim, hvala ali oprosti. Strinjam se s teboj v določenih točkah, tega mi ni problem priznati, v marsikaterih pogledih na United ali kakšno drugo stvar. Tudi pri tej debati. Ampak čeprav nimam časa niti volje za nadaljnjo ''besedno bitko'', ti bom vseeno odgovoril na tvoja vprašanja, ker se mi zdi, da prav hrepeniš po uveljavitvi za svoj prav in da hočeš zadevi priti do dna, če ne te bo razneslo.

pokazati, zakaj je košarkarski poraz proti Latviji bolj sprejemljiv od nogometnega poraza proti Švici


Tu se ne bom veliko ustavljal, ker enostavno nisem nikoli rekel, da je košarkarski poraz bolj sprejemljiv od nogometnega. Trdim zgolj to, da je ta basket repka daleč najslabša v zgodovini in da sem pričakoval slabši rezultat, seveda pa obenem navijal za uspeh.

razložiti, zakaj ti Zdovc za razliko od Katanca deluje kot dober trener s sistemom (kar si že nekajkrat impliciral brez najmanjše argumentativne podlage)


Tu sem se mogoče precenil, kar se tiče košarkarskega znanja, saj nisem ekspert, da bi do potankosti poznal Zdovčev sistem. Tu se dejansko oslanjam predvsem na Zdovčev način predstavljanja svojega mnenja in ciljev pred kamero - vselej reče bobu bob in pove, kdo je zatajil. On ali igralci. Kljub bednemu igralskemu kadru si je za cilj zadal polfinale. Na drugi strani Katanec podcenjuje svoje fante, kot jim pravi, da niso sposobni drugega mesta. In en kup factov je, ki kažejo, da je z določenimi forami ta reprezentanca zavirana. Sem jih naštel že tolikokrat, da se mi ne da ponavljat. Kar se tiče pa Zdovčevega sistema, nisem košarkarski ekspert, da bi ga argumentiral in zdaj lahko to izkoristiš za proslavljanje forumske zmage, če ti ta toliko pomeni. Čestitam! Bom pa rekel samo še to - že od 2009, ko smo bili četrti, me Zdovc pač s svojim pristopom povsem prepriča, da mu zaupam vodenje reprezentance.

Obenem pa ob tej točki sprašujem tebe - zakaj ti Zdovc ne deluje kot selektor s sistemom in Katanec kot selektor s sistemom?

pojasniti, zakaj 3. mesto v kvalifikacijski skupini z Anglijo in Švico ni realno


Preprosto. S slabo/povprečno igro zaostajamo zgolj za točko za drugim mestom, potem ko smo bili proti Angliji in Švici ob treh porazih dvakrat povsem blizu potrebnih točk, da ne omenjam zadnje minuti v Baslu, kar kaže na možnost za drugo mesto in sposobnost teh igralcev, da se kosajo z uglednejšimima reprezentancama. Ta reprezentanca bi ob tako izkušenih igralcih in nekaterimi novimi mladimi močni, morala doživeti nov vrhunec, pa ne dosega svojega limita. Nogomet se razvija dalje in ne bom sprejel floskule, da je tretje mesto naša realnost, ko pa nas Wales, Avstrija, Islandija in S. Irska prehitevajo po desni strani, ko pa omenjene ekipe enostavno ne morejo biti tako boljše od naše.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 18. september 2015, 11:55:45

Nobenega razloga ni, da užaljeno dviguješ nos in jemlješ stvari osebno. To je forumska debata. Če smatram, da si izrekel neumnost, te bom pač izzval. Imaš to nesrečo, da ne nasedam leporečenju in da tokratno tematiko jemljem resno. Zato sem želel zadevi priti do dna.

Ker si se pri večini zadev nekako povlekel nazaj, smatram zadevo za bolj ali manj razrešeno. Zato razčistimo poslednje detajle.

Za začetek vzemimo tvojo izjavo:
King_Cantona_7 je napisal: S slabo/povprečno igro zaostajamo zgolj za točko za drugim mestom, potem ko smo bili proti Angliji in Švici ob treh porazih dvakrat povsem blizu potrebnih točk, da ne omenjam zadnje minuti v Baslu, kar kaže na možnost za drugo mesto in sposobnost teh igralcev, da se kosajo z uglednejšimima reprezentancama.


Če bi to ugotovitev aplicirali na košarkarsko ekipo, bi trdili, da je Slovenija še vedno v rangu A velikanov, ker je dobila en polčas z Grčijo in Hrvaško. Ergo, če smo se lahko kosali z Grki, bi morali Latvijo naravnost odpihniti in v četrtfinalu vsaj ogroziti Francoze. Pomanjkljivost te logike tako postane še hitreje razvidna: precej bolj verjetno se zdi, da Klobučar in Kurtič pač nista na nivoju Spanoulisov in Inlerjev in da je šlo na teh tekmah bolj za presežek slovenskih reprezentanc kot za realno razmerje moči.


King_Cantona_7 je napisal:Obenem pa ob tej točki sprašujem tebe - zakaj ti Zdovc ne deluje kot selektor s sistemom in Katanec kot selektor s sistemom?


Tega niti ne trdim. Do sedaj sem si dovolil zgolj to, da sem potegnil vzporednico med obravnavo košarkarske in nogometne reprezentance. Rezultati so videti dokaj podobni, Zdovčevo in Katančevo delo pa je v javnosti precej različno ocenjeno. Obema je skupno, da sta v preteklosti z dobrimi rezultati dokazala svoje kompetence, do aktualnega vodenja pa bi veljalo pokazati nekaj zdrave skepse. Res je fascinantno, da ju mediji obravnavajo tako različno.
Lorenčič je dal Zdovca celo za zgled Katancu po baselskem porazu, češ poglej, kako so se košarkarji dobro pobrali. Pa čeprav praktične razlike res ni bilo - oba sta izgubila proti boljšima ekipama (Švici, Hrvaški) in potem premagala slabši (Gruzijo in Estonijo). Sam si recimo izrazil občutek, da je Katancu in nogometašem vseeno za zapravljeno priložnost - kako bi reagiral na sentiment, da se košarkarjem jebe za porazno 2. četrtino proti Hrvatom? Kako resno bi vzel trditev, da so košarkarji neki pozerji, ki se preko kurca sprehodijo do praga zmage, potem pa zapravijo ugoden rezultat zaradi svoje in trenerjeve luzerske mentalitete?

V resnici je edini izstopajoči izid v odnosu med obema repkama poraz proti Latviji. Skoraj ni dvoma, da bi izpad proti primerljivemu nogometnemu nasprotniku (Madžarska v dodatnih kvalifikacijah) odnesel Katanca, medtem ko v tej isti situaciji Zdovcu še vedno jemo z roke in prosimo za podaljšanje pogodbe.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Matija dne 19. september 2015, 10:09:38

Ko berem tole podjebavanje si ne morem pomagati, da se ne oglasim tudi jaz.

V vseh teh postih nisi napisal ENE konkretne stvari kaj te moti pri Zdovcu, edino to, da je moje razmišljanje napačno in da je ena izmed možnosti King Cantonaja, da te prosi odpuščanja. Enega samega stavka pa ni bilo namenjenega dejanski košarkarski igri. Če bi vsaj napisal recimo problem je skok, trojke, prosti meti... To so vsaj osnove, da ne bom našteval kakšne znanstvenih besed kot je npr. igra po globini itd.

V nadaljevanju branja sem se vprašal ali sploh spremljaš košarko in ali sploh veš karkoli o tem športu. Neko populistično nabijanje Gruzijo bomo pa ja premagali je totalno mimo. A sploh veš kakšno ekipo ima Gruzija ali to pišeš le zato, ker so Gruzijci (njih pa ja moramo premagati, ker itak žoge na znajo vreči na koš). Poznaš njihove igralce, veš kje igrajo? Si upam stavit precej, da pojma nimaš, treh ne znaš našteti. Na drugi strani se pa imaš nekega strokovnjaka (in nekoga, ki je poklican za to, da odpušča), ki edini da na koncu dela zaključke.

Da se obrnem še k slovenski reprezentanci in njihovim igralcem. Se vi zavedate kakšne ekipe smo imeli do sedaj in kakšna ekipa je bila na tem prvenstvu? Tole je dva nivoja nižje kot do sedaj. Glavni igralec je nek Zoran Dragić, ki v celi sezoni ni zbral minut za 2 tekmi! In on naj bi bil naš glavni igralec, ki se bo boril proti top ekipam Evrope? 75 minut v celi sezoni, od tega 40 na zadnji tekmi, ko so pri Miamiju igrali 4 igralci po 48 minut. Jaka Blažič je konkratno padal iz meseca v mesec in zaradi tega tudi zapustil Crveno Zvezdo sedaj. 3 igralci so igrali v klubu, ki je izpadlo v četrtfinalu slovenskega DPja, še dva pa v polfinalistu DPja. Nikolić je igral v češki ligi, Jaka Klobučar je v Nemčiji v drugem delu sezone bolj ali manj sedel na klopi, Slokar se je poškodoval pred prvenstvom in imel hude zdravstvene težave lansko sezono. Miho Zupana pa je Zdovc poklical iz kamperja sredi priprav. In ti od take ekipe pričakuješ, da bi se borila s hrvaško NBA ekipo in Grčijo? Še en dokaz, da košarka ravno ni tvoja stvar.

Odpovedalo je vsaj 8 igralcev, ki bi zagotovo igrali na tem prvenstvu, 4 od njih bi bili garantirano prva petorko. S tako ekipo, bi se morali uvrstiti v kvalifikacije za OI in se boriti za medaljo, s tem kar je bilo na prvenstvu pa žal ne. Edini pravi ogranizator igre je Luka Rupnik. In ti bi se s tem boril proti Spanoulisu? Pa iz koga se norca delaš? Glavni center ekipe je Alen Omić, ki je imel težave še pri Olimpiji. Malce bolj realno bi vsi skupaj morali pogledati na trenutni izbor igralcev.

Primerjati doktorja košarke Spanoulisa (lahko si na wikipedii recimo pogledaš kdo je on) in Klobučarja in na drugi strani nekega Inlerja in Kurtiča je pa kretenizem na kubik in pika na i. Če ne veš kdo je Spanoulis ga raje ne omenjaj v takih primerjavah, ker sramotiš samega sebe.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 19. september 2015, 11:14:02

Fantje, ra100 vas drgač trolla :)
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 19. september 2015, 12:19:42

Matija je napisal:V vseh teh postih nisi napisal ENE konkretne stvari kaj te moti pri Zdovcu


Od kje si potemtakem sklepal, da me Zdovčevo strokovno delo konkretno moti? Si torej kriv funkcionalne nepismenosti ali odkrite logične zmote?

Preostanek tvojega eseja je najbolj očiten primer psihološke projekcije. Očitaš, da poziram kot strokovnjak, hkrati pa sam v najbolj pokroviteljskem tonu nastopiš kot poznavalec, ki bo svoji čredici razlagal očitne stvari.

Tvoja bedasta in prozorna podtikanja so samo jasen odraz dejstva, da se nisi sposoben soočiti z lastno logiko iz drugega topika, ki sem ti jo vrgel pod nos. KC7 je imel vsaj toliko dostojanstva in ponosa, da se je odzval z argumenti in pojasnili. Da pa sem jaz zahteval enakovredno igro z Grki in Hrvati? Ali si nisi prebral napisanega ali pa strahopetno blefiraš, ker v resnici nimaš nobenega pametnega argumenta v debati.

Lp
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Matija dne 19. september 2015, 12:47:29

Ok, torej tu je popolnoma vseeno o katerem sportu je tu govora, vazno je le tvoje provociranje.

Te moram tudi jaz prositi odpuscanja vsemogocni?
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 19. september 2015, 13:03:12

Ni treba. Če se želiš še naprej smešiti v vlogi nepismenega cinika, potem to ni moj problem.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 14. september 2017, 21:54:32

:appl:

Ekipni duh!
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. september 2017, 23:20:34

Kaj naredi en selektor ki ima pojma o basketu. Ne pa tisti dripci Pipan, Zdovc in podobni loserji.

Bravo, sem popolnoma šokiran, 20 let smo čakali na to. Pa smo imeli že veliko boljše generacije kot je ta.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a zimi dne 15. september 2017, 8:45:23

Boljše generacije in posameznike, ne pa ekipe. Tu pozna vsak svojo vlogo. Pred leti pa je Udrih jokal, če bo Lakovič/Gogi več igral in začel v 1. peterki, ne bo prišel ipd.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 15. september 2017, 15:11:06

zimi, sej ravno to je glavna naloga selektorja, da zna vsem tem igralcem dodeliti ustrezne vloge, da se vsi počutijo pomembne. To, več kot očitno, nobenemu predhodniku ni uspelo. Kokoškov je pa to super skombiniral. Vsak, ki pride iz klopi se čuti pomembnega, motiviranega in doprinese k ekipi. Včeraj je npr. Zagorac, ki nima za burek, po vstopu v igro Špancem takoj zabil 5 pik in tudi opravil dobro delo v obrambi..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a zimi dne 15. september 2017, 16:10:19

Seveda je pomembna vloga trenerja/trenerjev, ampak če igralec že pred prihodom pogojuje svoj prihod s prvo postavo, pri čemer imaš za 1 pozicijo 3 zvezde (Lakovič, Dragič, Udrih), trener ne more narediti prav dosti. Letos je prava zmes pomembnih in tistih, ki se zavedajo, da niso ključni, lahko pa ogromno doprinesejo s klopi.

Robierto je napisal:Včeraj je npr. Zagorac, ki nima za burek,


? To sodiš po tekmi z Latvijo?
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Matija dne 15. september 2017, 16:54:28

Zagorac in Dimec imata bolj malo takih tekem na ravni slovenske lige, ne pa proti bratoma Gasol. Dimec je celo brez kluba trenutno.

Z vsemi problematičnimi igrakci verjamem, da bi se dalo usesti in pogovoriti. Ampak ne verjamem pa, da je bil kadarkoli na drugi strani nekdo kot je Kokoškov, ki je celotno ekipo uspel povezati in vsakega igralca izkoristi točno v tistem elementu v čemer je najboljši.

O Vujačiču pa res ne bi. Ima vso pravico biti jezen, ko pa so ga na pripravah kot 19letnika pozno zvečer odslovili in ga pustili samega pred hotelom brez rezervirane sobe. Povsem razumljivo, da se ti vse skupaj močno zagabi. Če pa po takem dogodki ni iz strani KZSja nobene želje po pogovoru je pa skorajda jasno da za reprezentanco ne igraš več.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 15. september 2017, 17:08:38

Waw, res igrajo odlično. Daleč najboljši turnir bilo katere slovenske reprezentance v bilo katerem športu.

Imeli smo igralce, a se nismo povezali kot ekipa in odločilnega pomena - imamo selektorja z velikim S-jem. Povsod je isto s selektorji in trenerji, v fuzbalu, rokometu, odbojki ...

Videti Dončiča, kako kriči ob vsaki točki ... Kurja polt :)
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 16. september 2017, 4:51:19

Tako dobre ekipe še nikoli nismo imeli! Finale je rezultat tega. Kokoškov pa jim je vcepil pogum, nabildal samozavest... Odlični so vsi. Ko vidiš kako pomemben je recimo Prepelič v ekipi, veš da Kokoškovu uspeva čarat v slačilnici :)

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 17. september 2017, 10:43:20

Gremooooo!!!!
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a Matija dne 17. september 2017, 23:30:06

Zmaga. Prvaki. Slovenija!

:first:
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Eurobasket

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. september 2017, 23:41:28

Noro! :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost