Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 25. junij 2018, 12:49:26

Čeprav je bila to Panama sem jaz kar navdušen nad tole predstavo Angležev. Roko na srce, ne pomnim tako prepričljive in suverene Anglije, v preteklosti je bilo dosti matranja proti reprezentancam ala Panama.

Vsa čast pa Youngu. Sicer ga osebno ne bi rad več videl v Unitedu, ampak nihče mu ne more očitati borbenosti, pristopa in želje. In prav vse to ga je pri teh letih pripeljalo do povratka v reprezentanco na najvišjem nivoju.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 25. junij 2018, 19:52:57

Jaz sem nad Svetovnom prvenstvom nadpovprečno zadovoljen. Tekme so zanimive, gledamo največji premik po uvedbi prepovedanega položaja (zaradi VAR-a)? Možno.

Ogromno je poizkusov iz razdalje, pa tudi zadetki so res res lepi. Ja, enajstmetrovk je res več, vendar nasplošno mi je všeč, da si igralci drznejo streljati tudi od daleč.

Upam, da to pomeni, da se počasi odmikamo od nesmislnega drkanja žoge in t.i. 'pripeljati žogo v mrežo'.

Plus glede VAR-a: A ne bi blo bolš met posebnega sodnika, ki bi svojo odločitev posredoval glavnemu? Te prekinitve vsakih 5min so mal divje, plus sodniki se ... Čudno odločajo. Isti prekršek, drugačna odločitev. Neki standardi bi morali veljati. Problem ni v tehnologiji, problem je v sami eksekuciji.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 26. junij 2018, 6:56:39

Tisti uvodni kiksi favoritov so naredili skupine bistveno bolj zanimive kot sicer. Japonska - Senegal bi bila sicer leva tekma, tako pa je bila poslastica za prvo mesto.

Glede VARa pa.. Pri slabih sodnikih na momente naredi še več škode kot koristi. Včerajšnji sudja je trikrat prekinil tekmo zelo visokega tempa in se v vseh treh primerih vrnil z napačno odločitvijo. Ene 5 minut buljenja v ekran je šlo za to, da je dosodil dva očitno napačna penala in rumen karton za udarec s komolcem v obraz. Pač zato, ker je komolec pripadal CRju, obraz pa Irancu; ne dvomim, da bi v obrnjeni situaciji videli izključitev.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 26. junij 2018, 22:22:16

Marcos Rojo rešil Argentince.

Mascherano pa še zdaj teče za sodnikom. Kako me to znervira.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. junij 2018, 6:33:14

In to ves krvav. Pa ga ne pošlje dol.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 27. junij 2018, 8:14:49

Hehe, če bi vodili že prej, bi se zaradi te krvi zadnjih 20 minut sigurnio vsaj 3x valjal po tleh in se vlačil do zdravnika kot polž. :D

Sicer pa lep derbi v osmini na papirju Francija : Argentina
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. junij 2018, 10:25:08

Sodnik ga je bil dolzan dol poslat. Krvavenje bi videl tud brez VARa. Z VARom pa ni videl ocitne roke v kazenskem in penala za Nigerijo.
Z VARom si nogomet dela še samo vecjo sramoto. Zame totalno neregularno prvenstvo, saj si vsak od sodnikov po svoje razlaga. Nekateri ga ne zelijo preverjat, pa ceprav jih klicejo iz sobe, eni so nesposovno in skoz buljijo na zaslon, drugi gledajo pa ne vidijo ...

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 27. junij 2018, 11:20:50

VAR je naredil prvenstvo regularno in pošteno, ker brez njega šele vidimo kako slabi in za kurac sodniki dejansko so.

In še to. VAR ni problem, problem so nesposobni sodniki ki imajo povsem svoje kriterije izven pravil oz. kot retardirani slovenski komentatorji radi rečejo, "prosta sodniška presoja".. In dokler se ne bo raznih Skomin, Čakirjev ipd wannabe "zvezdnikov" ki mislijo da so glavni na igrišču izluščilo iz sojenja, bodo skoz problemi.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. junij 2018, 11:27:05

VAR bi bil OK samo v primeru, enakovredne obravnave na vsaki tekmi.
Kar sedaj gledamo je totalni kolaps in sramota za nogomet. Prvenstvo je še bolj neregularno kot doslej.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a zimi dne 27. junij 2018, 12:36:00

GoUp je napisal:VAR bi bil OK samo v primeru, enakovredne obravnave na vsaki tekmi.
Kar sedaj gledamo je totalni kolaps in sramota za nogomet. Prvenstvo je še bolj neregularno kot doslej.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk


S prvim delom se strinjam. Parkrat je bila smešna odločitev, Ronaldo bi npr. moral dobiti rdečega.
Drug del pa ne drži. VAR je rešil že precej situacij, zlasti tistih, ki bi se ponavadi spregledale (offside). Pri prekrških za penal je pa itak ponavadi deljeno mnenje.

VAR ni problem. Z leti bo itak napredoval in bo do odločitev prišlo hitreje.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a gregx dne 27. junij 2018, 12:38:50

Meni je bil najbolj smešna enajstmetrovka zaradi "roke" Cedrica na tekmi Iran:Portugalska. Nam po TV-ju je pokazalo 3 različne kot in v nobenem se ni jasno videlo dotika. Sodnik pa je šel pogledat posnetek in se je v cca 3 sekundah odločil, da je enajstmetrovka.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 27. junij 2018, 13:13:47

Cedric je tudi zame bil problem, edina situacija s katero se nisem strinjal, ker je bila to čisto naključna "roka". Samo treba je vedeti, da je že 10 minut prej Caceres iz Paragvaja totalno izgubil kontrolo nad tekmo, Iranci so se začeli metati po igrišču kot zmešani, še za Ronalda so hoteli rdeči karton.

V končni fazi so tudi pravila problem. Kaj je roka in kaj ne v kazenskem, to morajo implementirati da se bo vedelo. Mora se izničit ta "prosta presoja sodnika" in se določit kako in kaj.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 27. junij 2018, 17:15:52

VAR izločil Nemce. Čisto pravično. No ... pa srčno Korejci.

Love this World Cup!

Don’t mention ze var...
:lol:
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 27. junij 2018, 18:51:40

Nočem biti privoščljiv. Ampak zares sem užival, ko je klovn od Neuerja pojedel tak gol. Pa kaj kurac si misli, da bo tam kot nek playmaker dribljal Korejce? Kreten, končno je dobil kar je iskal. Za Higuito se je vsaj vedelo, da je neke vrste zabavljač in se ga ni smatralo za naj golman na svetu in je šel v ekstreme iz zabave, ne pa ta švaba, ki misli da je neko novo pozicijo izumil.

Glede VARA. Prinaša pluse in minuse. Bom sodil po koncu prvenstva, ampak če je sodnik tak majmun, da nasede Neymarju za "penal" proti Kostariki, da je moral pogledati posnetek, da je videl padec šminkerja, potem VAR ni nič kriv, ampak teslo od sodnika.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 27. junij 2018, 21:26:29

GoUp je napisal:Sodnik ga je bil dolzan dol poslat. Krvavenje bi videl tud brez VARa. Z VARom pa ni videl ocitne roke v kazenskem in penala za Nigerijo.
Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

A zate je bila roka od Roja penal za Nigerijo?
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 27. junij 2018, 21:31:01

Rojo? Zame je to roka in penal. Namerno ali nenamerno gor ali dol, roka je bila. Tudi prekrški so včasih nenamerni, pa je še vedno prekršek za penal.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 28. junij 2018, 7:11:11

Danijel tako je.
Čisti penal.

In še in še je teh blesavih odlocitev z VARom. Pa še enkrat. VAR sam po sebi je super. Ampak ocitno bomo spremljali še vnaprej proste sodniske odlocitve. Tokrat tistih za racunalnikom+sodniki na zelenici. Tako ocitno kot zdaj prikaze dolocene zadeve in se potem sodniki odlocijo kontra, je zame slabse kot napacna odlocitev brez videa. Zato govorim o neregularnosti. Na silo so ga vpeljali, brez da bi prej dorekli pravila. Najhuje je itak, da sodnika pozovejo da si ogleda posnetek, on pa ne gre. Tak sodnik nima vec kj iskat na SP.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 28. junij 2018, 8:57:57

V eni drugi temi smo diskutirali o VARu in smo mi boljše dodelali sistem, kot je trenutno. :D

Je pa jasno, da so v pravilih luknje in prihaja do proste sodniške presoje. Temu se seveda ni moč izogniti do popolnosti, ampak vsaj približat bi se pa dalo. Roka Roja je že en tak primer, kjer ne bi smelo biti debate ali je penal ali ni ... Jaz sicer ne spremljam zadnjih sprememb pravil do podrobnosti, se mi zdi, da če ni namerna roka in da je v naravnem položaju, potem penala ni.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 28. junij 2018, 9:37:33

King_Cantona_7 je napisal:Namerno ali nenamerno gor ali dol, roka je bila.


Hja, če gremo po pravilih, potem je namernost roke glavni faktor za to, ali se piska penal ali ne. In tle bi sodnik zelo težko argumentiral, da je Rojo namerno zabil žogo v lastno roko.

Bom za trenutek pustil polemike glede VARa in rajši izrazil občudovanje nad Korejci, ki so kljub izgubljenemu položaju grizli in pregriznili Nemce - čeprav v tekmovalnem smislu niso imeli česa pridobiti. Redko videno, da bi kakšna ekipa pokazala požrtvovalnost in fair play v trenutkih, ko bi bilo lažje pokleknit.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo - Rusija 2018

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 28. junij 2018, 9:41:56

Mentaliteta.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron