Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 29. junij 2021, 21:49:17

Očitno je Saka boljši? A je Saka vreden 90 mio? :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. junij 2021, 10:53:56

During the game vs Switzerland, ugly scenes for France (EDS):

- Rabiot & Pogba insulted each other - Rabiot unhappy with Pogba's defensive efforts
- Varane insulted Pavard, unhappy with his defending
- Pavard blamed Pogba, for doing no defending, Varane later backed Pavard up
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9282
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 30. junij 2021, 11:04:19

Zdaj se bo treba odločit: Pogba ali Varane :muppet
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a infinity dne 2. julij 2021, 19:42:21

Kaj po novem se vratar lahko giblje po črti ob penalih ali je to bilo že prej v veljavi in je samo De Gea stal kot vkopan?
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9282
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a zimi dne 2. julij 2021, 20:13:39

Mene tudi to čudi, in da nikoli ne ponavljajo penalov na tem Euru. V Ligi prvakov so za vsak milimeter ponavljal, tle pa skačejo pol metra naprej in nič.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a infinity dne 2. julij 2021, 21:58:11

Ma more biti neko novo pravilo. Od "kipov" do poplesavanja v stilu Dudeka.

Mimogrede, Italijani tako proslavljajo obranjene akcije tako, da bi si v trenutku zaželel takšne branilce pri Unitedu. Še vedno ne morem mimo tega kaj smo dobili do Darmiana.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9282
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a infinity dne 11. julij 2021, 22:55:30

Southgate poslal mulce (in rezerviste) izvajat odločilne penale.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9282
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 11. julij 2021, 23:00:16

Dva naša falila, hejt bo. Kul :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 11. julij 2021, 23:04:14

Shitgate se je na youtubu ucil trenirat. Zavozil celotno prvenstvo s forsiranjem Sake in bunkerastvom po vodstvu. Res en drek od trenerja. Upam da hitro potone v trenersko zgodovino, ker taki kot on, ubijajo nogomet. :bedak:
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2514
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. julij 2021, 8:31:59

Eh, v redu je. Angleži so se prebili tako daleč, kot so se lahko, malo po zaslugi srečnega razporeda, malo pa po zaslugi osnovne taktične fleksibilnosti (gl. tekmo proti Nemčiji), ki je pred Southgateom niso imeli.

Če preveč gledaš z vidika PL, potem spregledaš, koliko boljša je italijanska reprezentanca od angleške. Da so jih uspeli zvleči do penalov, je uspeh sam po sebi in definitivno najboljša tekma Anglije na tem tekmovanju.

Škoda za Rahsforda, Sako in Sancha (vsaj Maguirejev penal je bil top!) in škoda, da vse to klečanje in borba proti rasizmu še vedno ne morejo ustaviti nepotešenih tipčkov, ki sedajle bruhajo svoje rasistične žaljivke po internetih.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a zimi dne 12. julij 2021, 9:57:19

Ra100 je napisal:Eh, v redu je. Angleži so se prebili tako daleč, kot so se lahko, malo po zaslugi srečnega razporeda, malo pa po zaslugi osnovne taktične fleksibilnosti (gl. tekmo proti Nemčiji), ki je pred Southgateom niso imeli.

Če preveč gledaš z vidika PL, potem spregledaš, koliko boljša je italijanska reprezentanca od angleške. Da so jih uspeli zvleči do penalov, je uspeh sam po sebi in definitivno najboljša tekma Anglije na tem tekmovanju.

Škoda za Rahsforda, Sako in Sancha (vsaj Maguirejev penal je bil top!) in škoda, da vse to klečanje in borba proti rasizmu še vedno ne morejo ustaviti nepotešenih tipčkov, ki sedajle bruhajo svoje rasistične žaljivke po internetih.


Ma to ali je italijanska reprezentanca res boljša, je stvar debate. Men je Southgate čudno odvodil celo prvenstvo. Kot si rekel so imeli precej srečen žreb, pa 1 prepričljivo zmago. Predvsem nevključitev Sancha, ki je prej bil eden glavnih nosilcev Angležev v kvalifikacijah, vsaj kolikor sem bral. Pa tudi Rashforda, da o samem igranju Grealisha in menjavah ne govorim. Pred penali sem prav vedel, da neogreta Sancho in Rashford nista dobra izbira. Prišla sta minuto pred koncem not, kar je pomoje bila napaka. No, pri Rashfordu me tudi moti izvedba. Včasih je bil suveren, sedaj pa to posnemanje Bruna, ki meni ni všeč.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a JoKeR dne 12. julij 2021, 10:15:43

knoxvill je napisal:Shitgate se je na youtubu ucil trenirat. Zavozil celotno prvenstvo s forsiranjem Sake in bunkerastvom po vodstvu. Res en drek od trenerja. Upam da hitro potone v trenersko zgodovino, ker taki kot on, ubijajo nogomet. :bedak:


Sicer se strinjam, da Southgate res ni nek presežek ampak je pa v zadnjih 20 letih prilezel najvišje z Anglijo.. 3 leta nazaj polfinale SP, letos finale EURA.. Je imela Anglija močne ekipe tudi v preteklosti pa niso prilezli tako daleč, kot zadnje dve tekmovanji s Southgateom.. Če želijo domačega selektorja boš pa boljše težko našel, so vsi tam tam enako podpovprečni, razen če bo spet tujec sedel na selektorsko klop..
Uporabniški avatar
JoKeR
Simply the Best
 
Prispevkov: 985
Pridružen: 20. april 2011, 15:47:20
Kraj: Domžale

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. julij 2021, 11:16:35

zimi je napisal:Pred penali sem prav vedel, da neogreta Sancho in Rashford nista dobra izbira. Prišla sta minuto pred koncem not, kar je pomoje bila napaka.


Ne vem, no. Menjave v 120. minuti so precej pogost manever, da spraviš na streljanje penalov kakega zanesljivega izvajalca s klopi. In pogosto so ti zanesljivi izvajalci celo mlajši člani - poglej, kako je Fergie za ključne moskovske penale vturil Andersona in Nanija. Za nazaj lahko marsikaj zgleda kot napaka, ampak največje presenečenje pri izvajalcih - Maguire - se je recimo čisto lepo izšlo in ga je večina že pozabila. Gotovo je bilo izvajanje penalov interno dobro dogovorjena zadeva, ne le pred to tekmo, ampak tudi pred prvenstvom. So pa seveda prisotni faktorji, ki jih z nobenim trenerskim prijemom ne moreš premostit - torej strašanski pritisk in dejstvo, da boljši golman brani za nasprotnika.

Tudi za siceršnje selekcijske odločitve ne moreš reči, da niso upravičile pričakovanj. Saka, Grealish, Phillips so odlično izkoristili svojo minutažo, slednji je bil včeraj mogoče celo najboljši Anglež na igrišču. Skratka, slabši od Italije, boljši od velike večine angleških selekcij zadnjih 50 let.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a infinity dne 12. julij 2021, 11:27:32

Southgate je čuden tič. Kako je on prilezel do reprezentančnega stolčka je pravi misterij. Človek je spravil Middlesbrough v championship, potem z U21 reprezentanco dosegel obupne rezultate - takratno prvenstvo zaključil na dnu skupine - to je bilo leto Cleverleya, Welbecka, Sturridge-a, Lingarda, Hendersona itd. Na koncu nekako za nagrado dobil vodenje članske reprezentance. Ampak ok. Na koncu je celo pozitivno presenečal, ker se ni šel medijsko nastavljenih enajsteric in je pokazal določeno mero prilagodljivosti skozi turnirsko tekmovanje.

Angleži so v generaciji, ko lahko rečemo, da imajo ob Franciji najboljše posameznike. Predvsem pa jim gre na roke to, da niso več "klubsko" posortirani znotraj reprezentance in ne samo da so sposobni funkcionirat med sabo, so dejansko v prijateljskih odnosih. Kar je ogromna razlika napram prejšnjim generacijam, kjer je klubsko rivalstvo vplivalo tudi na reprezentančne rezultate. Jaz sicer pogrešam to rivalstvo. Je*eš Anglijo.

In nekako še ne rečem kaj čez to, da je penal izvajal Rashford. Vemo da je v preteklosti znal zadevati pod pritiskom, tako da ok. Sancho pojma nimam kako je z enajstmetrovkami. Ampak Saka, mulc, nikoli v članskem nogometu še sploh izvajal penala, postavljan v tak položaj. To pa moraš biti svojevrsten čudak, da se odločiš za kaj takega. Sploh če imaš na voljo Sterlinga in Grealisha - mimogrede, slednjemu bi privoščil, da bi zgrešil kak penal, karma za Irsko. Southgate prej govori o neizkušenosti v primeru Sancha, potem pa izvede takšno bedarijo. Ampak kaj se čudimo, tudi Greenwooda ni imel problem vreči pred vlak.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9282
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 12. julij 2021, 11:50:46

Ja, Saka res ni bil primeren za zadnji penal. Grešili so že vsi možni velemojstri, ampak 19 letnik za zadnji penal... Neprimerna odločitev. Ampak ja, penali so penali, nenazadnje je Jorginho zadnji streljal za Italijo, najboljša možna izbira, pa je zgrešil.

Škoda mi je za Unitedove igralce. Shaw in Maguire sta bila fenomenalna. Rashford bi potreboval en tak uspešen zaključek sezone, pa je zapravil celo penal.

Italija je simpatična ekipa, jim privoščim. Ampak tudi Angliji. Moti me, da jih označujejo za bahave in arogantne, ampak take jih delajo novinarji in bedasti navijači (kakšno obnašanje pred tekmo, res so živali). Po drugi strani pa jih povsem razumem, da so bili tako evforični, saj so se nenazadnje uvrstili nekam, kjer jih ni bilo že desetletja. Tudi v Italiji je bila taka evforija, le da je početje Angležev bolj izpostavljeno.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5059
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 12. julij 2021, 16:56:21

Eh, Angleži so nadute imperialistične svinje. Žal institucije ljudem vbijajo v glavo, naj bodo ponosni, ker so 400 let pobijali pol sveta.

Všeč mi je bilo, kako je Bonucci po tekmi vpil "It's coming home".

Pa nisem fen italijanskega fuzbala, ampak tokrat so res imeli ekipo, povezano, z močnim kolektivnim duhom. Pred prvenstvom sem poznal komaj pol ekipe po imenih. Njihova največja zvezdnika sta veteranska štoperja. Igrali so res intenzivno in nesebično.

Sezuli so arogantne Angleže, ki naj kar sanjajo o lovorikah kot da so do njih vnaprej upravičeni.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a ronaldy dne 12. julij 2021, 19:18:21

Italjani mi niso pri srcu ampak ko vidiš s kakšno strastjo in navdušenjem proslavljata Bonucci in Cellini vsako svojo dobro potezo, ju je pa užitek gledati. Na trenutke izgledata kot dva mladinca, ki sta šele začela ne pa prekaljena mačka, ki sta doživela že marsikaj. In prav vidiš, da igrata iz ljubezni in ne samo za denar kot nekateri zadnje čase..
ronaldy
One of the 24th Evra's siblings
 
Prispevkov: 129
Pridružen: 22. februar 2009, 11:43:51

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a zimi dne 12. julij 2021, 21:17:30

Tudi mene sta navdušila Chiellini in Bonucci. Veselje ob vsaki uspešni obrambni akciji, to pogrešam včasih pri igralcih Uniteda.

In tudi sam sem mnenja, da so Angleži naduti. Že ti prihodi na štadion s prežvekovanjem in vsemi mogočimi slušalkami, kao mi smo največji carji. Bi privoščil Angležem, sam tisto poslušanje "it's finally home" bi bilo neznosno. Sem pa vesel za Maguireja in Shawa. Vrhunsko prvenstvo, sploh Shaw je najbrž zdle v vrhu LBjev.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 13. julij 2021, 5:51:57

Delim občutke z veliko večino vas. V finale sem vstopil nevtralno, privoščil sem igralcem Uniteda, hkrati pa sem hotel videti solze angležev in facko vsem angleškim športnim komentatorjem. Po defaltu večina ne prenese Italijanov, vendar so odigrali zelo lepo prvenstvo.

Angleži so si popolnoma sami krivi, da so izgubili. Southgate je ponovil Oletov finale Europe. Prestrašeno celotno tekmo. Že na obrazih Angležev se je videla silna nervoza in pritisk.

"It's coming home" se resnično ni mogel bolje končati. Tudi imperialističnim Angležem ni ob rojstvu položeno v zibko. Da o rasizmu in nespodobnemu obnašanju sploh ne govorim.

Lepo prvenstvo, lepe tekme. Upam, da so navijači čim prej nazaj na tribunah. Zvočni posnetki so v rangu VAR-a po neznosnosti.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Evropsko prvenstvo 2020 (2021)

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. julij 2021, 14:33:20

Vseeno se ne bi preveč naslajal nad porazom Angležev - pod Southgateom so zabeležili 2. mesto v Evropi in 4. na svetu. Mlada ekipa, ki se je prebila mimo Nemcev, opravila svoje delo proti ostali konkurenci in se v finalu odlično upirala Italijanom - to je bil nezamisljiv scenarij še 5 ali 10 let nazaj. Karkoli že delajo, delajo v pravi smeri.

Gotovo bodo še mešali štrene najboljšim.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 10 gostov