Svetovno prvenstvo Qatar 2022

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Kdo bo svetovni prvak? (kvote na stavnici)

Brazil (5.12)
3
23%
Argentina (6.88)
1
8%
France (8.25)
0
Brez glasov
Spain (9.82)
0
Brez glasov
England (9.82)
6
46%
Germany (12.8)
0
Brez glasov
Netherlands (15.7)
2
15%
Portugal (17.7)
0
Brez glasov
Belgium (19.1)
0
Brez glasov
Denmark (35)
0
Brez glasov
Uruguay (54)
0
Brez glasov
Croatia (59)
1
8%
Serbia (127)
0
Brez glasov
Switzerland (118)
0
Brez glasov
Senegal (127)
0
Brez glasov
USA (216)
0
Brez glasov
Mexico (245)
0
Brez glasov
Poland (245)
0
Brez glasov
Ecuador (274)
0
Brez glasov
Kdo drug, pripišem spodaj.
0
Brez glasov
 
Skupaj glasovi : 13

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a mmato dne 30. november 2022, 13:19:18

infinity je napisal:PlanetTV(2) prenaša tekme, ki se prekrivajo. RTV pa ima dnevne ankete za izbiro tekem.

Rashford odlično. Tudi potem, ko je obupno streljal v ena na ena situaciji z vratarjem na začetku tekme, je vseeno kasneje uspel zabiti dva gola. In to klub temu, da je igral po desni.


...in "ukradel" žogo za 2:0.
Uporabniški avatar
mmato
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 88
Pridružen: 14. november 2010, 18:39:21

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 30. november 2022, 13:38:00

Ra100 je napisal:
knoxvill je napisal:PlanetTV pa bi ja skoraj mogel imet. ;)


Nimam sploh kabelskega priključka - fuzbal spremljam skoraj izključno prek streamov. SP je po mojem prvo nogometno tekmovanje po več letih, ki ga gledam s slovenskimi komentatorji na MMC-ju :)

Zdajle sem šel iz principa podrobneje preverit sporede v soseščini in očitno je dilema bila kar realna. RTS in ORF sta recimo prav tako prenašala najprej Angleže, medtem ko so na HTV in RAI gledali Iran in ZDA. Ne vem, mogoče sem pa v manjšini ljudi, ki tule sploh ne vidi diskusije: Iran in ZDA sta med najbolj intrigantnimi tekmami prvenstva zame. Ne samo dolgoletno rivalstvo med državama in splošne napetosti okoli Teherana, v igri je bila nenazadnje odločilna tekma za napredovanje med kakovostno primerljivima nasprotnikoma.


Naš stari znanec Quieroz je v prvem polčasu postavil preveč bunkeraško taktiko, z zelo nizko obrambo. Jenkiji imajo kar nekaj hitrih igralcev in dobro igro po krilih, tako da so povsem prevladali. V drugem polčasu je dobro zamenjal eno špico z vezistom, igral napadalno, a jin žal jim ni uspelo. Imajo dva močna sidraša v napadu, ampak težko spravijo žogo so njih, sama pa nista agilna, da bi prodirala in si ustvarila priložnosti.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. november 2022, 20:42:59

Še en gratis penal za Messija. Čeprav sem mnenja, da je potrebno soditi tudi prekrške, ki se zgodijo tudi po strelu, ampak vseeno ne le takrat, ko je Messi v glavni vlogi.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9283
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 30. november 2022, 22:13:03

Najprej sem bil tudi jaz vesel, da je Messi kiksnil tisti slabo dosojen penal, ampak strahopetnost Poljakov v nadaljevanju igre je bila pa kriminalno slaba za gledat. Res škoda, da so s tako bedno igro uspeli priti naprej.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 4. december 2022, 18:18:20

Mbappe mašina. 23 let in osmi gol že na svetovnih. Al že deveti.

Upam, da gre čimprej iz PSGja, da vidimo, kaj stori v Realu ali pač kje drugje.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5060
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 4. december 2022, 21:01:27

Kane je pa klasa. Koliko dela opravi na sredini igrišča in koliko hokejskih drugih podaj podeli. Užitek ga je gledati. Zasluženo tudi do gola. Še gol mu manjka do Rooneyjevega rekorda.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5060
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 5. december 2022, 9:47:36

Kar zanimivo, da je "nezvezdniški" Giroud najboljši strelec v zgodovini pri Francozih ter da je Kane že ulovil Rooneya.

Lep dvoboj se obeta. Kolikor je bil štart SP-ja "len", je nadaljevanje zelo zanimivo. Za zdaj v izločilnih bojih papirnati uspešno naprej.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a infinity dne 5. december 2022, 10:53:02

Zaenkrat brez kakšnih presenečenj. Velike reprezentance zmagujejo na rutino in individualno kvaliteto. Tudi s strani tekmecev bolj malo kakšne taktične briljance, podkrepljene z eno konkretno dozo borbenosti.

Glede številnega podiranja rekordov v reprezentancah, tudi Depay ni več daleč od Nizozemskega rekorda. Večje število tekem, večje razlike med boljšimi in slabšimi, individualno lovljenje rekordov? Verjetno kombinacija vsega, da spremljamo kar številne premike rekordov.

Giroud je bil zame vedno odličen napadalec in nisem nikoli kapiral zakaj so ga pri Arsenalu imeli za grešnega kozla slabih rezultatov.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9283
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 5. december 2022, 22:53:31

ManRed je napisal:Kar zanimivo, da je "nezvezdniški" Giroud najboljši strelec v zgodovini pri Francozih ter da je Kane že ulovil Rooneya.


Se mi zdi, da to še najbolj priča o nekoliko pozabljenem dejstvu, da Henry in Rooney v svojih reprezentancah nista upravičevala klubskega slovesa :)

Giroud bi si prej kot titulo prvega strelca zaslužil svojo lastno kategorijo nagrad za najboljšo stransko vlogo, in to brez slehernega podcenjevanja. Po mojem si hitri krilni napadalci in polšpice, kakršnih trenutno mrgoli po Evropi, ne morejo predstavljati bolj hvaležnega partnerja v napadu od njega. Unikum - vsaj odkar se je upokojil Mandžukić, ki mu je bil po profilu še najbliže.

Sicer pa zaenkrat brez večjih presenečenj v osmini finala, tudi nasprotniki so bili po izpadu Belgije in Nemčije hvaležno poparčkani med sabo na način, da se bodo vsi večji kalibri udarili v naslednjem krogu izpadanja. Bi si pa skoraj upal staviti, da bo eden od jutrišnjih favoritov spakiral domov.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 7. december 2022, 11:33:24

In to se je tudi zgodilo.

“One night, I went to a bar; I was with a woman. We talked all night. We laughed, we flirted, I paid for several drinks of hers. At around 5 am, a guy came in, grabbed her by the arm and took her to the bathroom. He made love to her and she left with him. That doesn’t matter, because I had most of the possession on that night.”

Pari zanimivi in dokaj enakovredni. Sicer se sedaj govori, da imajo Portugalci avtocesto do polfinala, vendar ne vem, če to drži. Mogoče še najmanj šans pripisujem Hrvatom, ki imajo nasproti Brazilce, ki so letos tudi obrambno, kljub spodrsljaju, solidni.

Upam na lepe dvoboje, ki pa znajo bit bolj ziheraško previdni kot so bili sedaj v 1/8.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 8. december 2022, 13:36:57

ManRed je napisal:Sicer se sedaj govori, da imajo Portugalci avtocesto do polfinala, vendar ne vem, če to drži.


Ne verjamem, da lahko Maroko po tako izčrpavajočih tekmah preskoči še eno štengo. Mislim, da tu ne bo faktor samo fizična utrujenost, ampak predvsem mentalna blokada, na katero naleti vsaka outsiderska ekipa na takih turnirjih, kjer mora že vse od prve tekme igrati na polno. Portugalci na drugi strani uspešno rotirajo in bi morali biti dokaj spočiti in razbremenjeni - sploh sedaj, ko so končno posedli bodočega prvega zvezdnika savdske lige :lol:

Francija in Brazilija sta prav tako logična favorita svojih dvobojev (in glavna favorita prvenstva po doslej prikazanem). Nizozemska:Argentina je edini misterij in najzanimivejši par - Holandci so verjetno edina ekipa, ki je zmožna taktičnih presenečenj in prilagoditev, Argentina pa je poimensko močnejša po vseh pozicijah na igrišču.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Rooskie dne 9. december 2022, 6:50:43

Uporabniški avatar
Rooskie
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26. april 2008, 19:45:27

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 9. december 2022, 13:02:16

Wow, šele sedaj sem opazil, koliko imamo portugalsko govorečih igralcev v ekipi. Pa enega smo se še komaj losali, pa na posoji imamo še kakšnega. Bo treba spet Queiroza angažirat, za komunikacijo predvsem :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a infinity dne 9. december 2022, 18:11:37

Mitchell Van Der Gaag obvlada več jezikov, med drugim tudi portugalščino.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9283
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 10. december 2022, 19:54:21

Maroko pa se še kar ne da. Igrali so zelo defenzivno, ampak v valovih napadali Portugalce. Tile pa s toliko talenta ne morejo streti "enega" Maroka. Škoda mi je Bruna, ker je res tekmovalen igralec.

Hrvatom vsa čast, drugič zapored v polfinalu. Kapo dol. Ne igrajo lepo, so pa postali izredna turnirska ekipa, ki jih za povrh spremlja kanček sreče več od ostalih. Brazilci so mi bili zelo huda ekipa. Do poplesavanja. Tu so mi postali malo nevšečni.

Argentina me je pa presenetila, po imenih me niso prepričali, ampak sem spregledal podatek, da do Savdske Arabije niso izgubili več kot 30 tekem (upam, da nisem zabluzil), tako da je polfinale kar logičen.

Zdaj si pa obetam dobro tekmo. Če se le ne bodo eni bolj potegnili nazaj, kar mogoče bolj pripisujem Angležem.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5060
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. december 2022, 20:20:12

Maroko me spominja na Grčijo, Euro 2004
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 10. december 2022, 22:30:49

Ah, škoda Angležev. Nezaslužen poraz, so se pa morali Angleži gnati do konca, da so bili boljši od Francozov, slednji pa se mi zdi, da nekako na 90%. Čeprav so bili res ranljivi v obrambi.

Dobra tekma, mogoče celo finale pred finalom.

Mi je pa neizmerno žal Kanea. Za moje pojme je odigral fantastično prvenstvo (morda le proti ZDA ne), užitek ga je bilo gledati, kako igra po celem terenu in odlaga žoge levo desno. Mojstrsko.

Anglija ima še svetlo prihodnost, le selektor mora mogoče sprejeti drugačne odločitve (danes Sterling, pa Grealish za dve minuti v igro???)
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5060
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. december 2022, 10:23:42

Fluid je napisal:Maroko me spominja na Grčijo, Euro 2004


Celo maroški gol je bil precej podoben tistemu, s katerim so Grki v finalu porazili Portugalce. In tako kot tedaj so tudi tokrat poraz zalile Ronaldove solze. Začetek in konec neke ere.

Prav vesel sem, da sem se zmotil pri napovedih :) Temu turnirju je mogoče očitati marsikaj, ampak po tekmovalni plati je pa eden boljših, kar spremljam nogomet. Skoraj ni dvoboja, ki ne bi bil tako ali drugače napet in zanimiv. Hrvaška in maroška zmaga gresta naravnost v anale, Argentina je za mišji las zmagala živčno vojno, celo Angleži so v nasprotju z leti pred prihodom Southgatea prišli na težko tekmo dobro pripravljeni in konkurenčni.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 13. december 2022, 22:01:54

Kot navijač kluba, ki ga je dvignil med zvezde, sem v dvoboju Messi-Ronaldo vedno tiho držal za Portugalca in se za Messija kaj dosti nisem zmenil, danes pa priznam, sploh po Piersgate-u, da sem z velikim veseljem proslavljal, ko je Leo predribribral Gvardiola in asistiral za gol. Leta ulovijo prav vse, ma Messi je vsaj za malo leta zavrtel nazaj.

Za bonus pa še sosedi domov. Kot se nekateri Slovenci čutijo dolžne navijat zanje, se jaz ne. Vseeno se jim lahko čestita, da so prišli med TOP4, danes pa niso pokazali dosti, še obramba, ki jih je krasila, je zatajila. Argentinci niso toliko vrhunski, so pa nekako dobri na vseh pozicijah. Poraz v prvem krogu je prišel pravi čas.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo Qatar 2022

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 13. december 2022, 22:16:10

Na koncu kar dobra tekma za 2.mesto. :lol:

Dvoboj dveh ekip, ki sta bolj kot z nekim spodobnim nogometom prišli do polfinala/finala s srečo.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2514
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 16 gostov

cron