PrvaLiga TS

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. avgust 2009, 9:49:40

Ubistvu so kršili človekove pravice, ampak gledalci nogometa so tko verjetno 5. razrdni državljani in se ne bo nič zgodilo. Če bi se to zgodilo skupini homoseksualcem, ki bi se odpravljali na parado v budimpešto, bi bila že cel vrh Slovenije na nogah (ombucman, ministrica, predsednik itd.). Sem prebral, da bodo Dragonsi v zadevi šli do konca in tko je tud prav. Je pa vprašanje, če bodo lahko kaj dosegli.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 10. avgust 2009, 10:29:18

Javnost je tako ali tako v veliki meri proti Ultrasom, a brez njih bi bilo še manj folka in še slabše vzdušje na naših stadionih. Proti navijačem se tako vsi nekaj obračajo, med zadnjimi primeri je bil tudi ta, ko so za tisti napad na geja izpred meseca ali dveh obtožili Green Dragonse. Pač vse, da se pridobi še dodatno medijsko publiciteto. Policija je pa tako ali tako polna papkov, ki se znašajo nad navijači, ker se pač lahko. Dragonsi naj gredo do konca s tožbo proti policiji, a dvomim, da bodo kaj dosegli... Na eni strani "pijani in zadrogirani huligani", na drugi pa naša vrla policija.
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a AaBoy dne 10. avgust 2009, 10:46:37

Evo vam, tipično slovensko. Mariborske pičke, Ljubljanske pičke... Pizdarija, če bi se dalo, bi naredili na vsakem koncu Slovenije, še svojo državo ali kaj. Tak smo že mali, pa smo še bolj smotani in se samo vemo prčkat in tepst. Komu na čas, en narod si naj raje kupi pamet in ne karto za nogomet.
rioferdy5 on Scholes

If any1 tried to take a pee in the bushes during training Scholesy would be trying to hit u with a ball smashed from 40yds!!
Uporabniški avatar
AaBoy
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 764
Pridružen: 16. avgust 2007, 21:23:31

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 10. avgust 2009, 10:50:11

Eh, saj to imaš povsod. Manchester-Liverpool, Zagreb-Split, Gelsenkirchen-Dortmund, Marseille-Paris, Barcelona-Madrid...
Če že po nardih pogledaš, se zmeraj sovraži sosednjega. Ne vem, očitno je ljudem v krvi, da sovražijo bližnjega.


Ne sosed, le vrag bo mejak...
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a DvDa dne 10. avgust 2009, 12:17:31

Hm ok in kje je akki dokaz da je to isti vlak? In nekam hudo cist in vse ostalo se mi zdi glede na to da naj bi blo noter 300 pijanih Ultrasov...
DvDa
Ginger Prince
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 17. avgust 2007, 16:40:06

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. avgust 2009, 13:02:17

DvDa je napisal:Hm ok in kje je akki dokaz da je to isti vlak? In nekam hudo cist in vse ostalo se mi zdi glede na to da naj bi blo noter 300 pijanih Ultrasov...


Če bi bil vlak dejansko razbit, bi bilo sedaj to po vseh medijih, slike razbitega vlaka pa prav tako... Se ti ne zdi?
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Sauc dne 10. avgust 2009, 13:06:00

Fluid je napisal:
DvDa je napisal:Hm ok in kje je akki dokaz da je to isti vlak? In nekam hudo cist in vse ostalo se mi zdi glede na to da naj bi blo noter 300 pijanih Ultrasov...


Če bi bil vlak dejansko razbit, bi bilo sedaj to po vseh medijih, slike razbitega vlaka pa prav tako... Se ti ne zdi?



Ha ha :D Res je! Zanimivo ne- Policija je poslala vse G.D.-je nazaj domov ker so razgrajal, uničl vlak itd... SAMO DOKAZOV PA NI :lol: Čudn ne ;) Mah pomojem, če bi se res zgodil bi ble vse slike v medijih...
No, podpiram pa G.D.-je, da pridejo te stvari do konca :appl:
There's only one United, Manchester United
Uporabniški avatar
Sauc
One of the 24th Evra's siblings
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 10. julij 2009, 7:04:56
Kraj: Logatec

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a DvDa dne 10. avgust 2009, 13:37:16

Fluid je napisal:
DvDa je napisal:Hm ok in kje je akki dokaz da je to isti vlak? In nekam hudo cist in vse ostalo se mi zdi glede na to da naj bi blo noter 300 pijanih Ultrasov...


Če bi bil vlak dejansko razbit, bi bilo sedaj to po vseh medijih, slike razbitega vlaka pa prav tako... Se ti ne zdi?

To bi lahko drzalo... samo glede na to kaki so bli vlaki ponavadi k osn se z njimi peljal je bil ta prav odlicno ohranjen in dvomim da bi ultrase z njim vozli no... al pa je v zadnjih 2 letih nivo vlakov sel strmo navzgor:D
DvDa
Ginger Prince
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 17. avgust 2007, 16:40:06

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. avgust 2009, 13:52:36

DvDa je napisal: al pa je v zadnjih 2 letih nivo vlakov sel strmo navzgor:D


To je mal verjetno, glede na to v kakšnem kurcu so Slo železnice... :D
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 10. avgust 2009, 14:08:15

Kid_A je napisal:Javnost je tako ali tako v veliki meri proti Ultrasom, a brez njih bi bilo še manj folka in še slabše vzdušje na naših stadionih.


Po mojem se da med navijaštvom in huliganizmom potegnit dokaj jasno mejo, v bistvu gre za popolnoma različni in pogosto celo nasprotni stvari.. Pri enem izkazuješ podporo svojemu klubu in spodbujaš njegove igralce k čim boljši predstavi, pri drugem pa gre za primitivizem, kjer skušaš skozi nasilno obnašanje dokazat da maš večja jajca in daljši kurac od tistega, ki živi čez cesto in navija za drug klub. Ali sem morda naredil kaj dobrega za svoj klub, če dam violi eno na gobec ali če vržem baklo na tribuno od dragonsov? Bodo mogoče igralci mojega kluba zato kaj bolje igrali? Ne, kvečjemu bo moj klub moral zvezi plačati za bedarijo, ki sem jo naredil.

Nekako se mi sploh ne da hodit na te večne derbije med enimi in drugimi, enostavno zato ker se nočem spuščat na ta beden nivo, kjer bi pel kakšne glupe pesmi v stilu "Ubi, ubi žabara" ali "Dvignimo roke gor, umrl je Maribor". A se temu reče navijanje? A so viole s sežiganjem tistega transparenta slučajno skušale dokazat svojo ljubezen do "enega" kluba? A so dragonsi na vlaku hoteli namigniti na kaj takega na vlaku (pa magari če so razbili cel vlak ali samo eno luč, princip je isti). Če se že imaš za boljšega od nasprotnika, potem se z njim enostavno ne boš obremenjeval, ampak boš lepo pel za svoje. Če navijam proti nasprotniku, potem mu ubistvu ponujam legitimnost, dajem mu vedeti, da ga imam za resnega konkurenta. Le zakaj bi mu moral narediti tako veselje?

Pa da ne bomo mislili, da smo pri Mancsih kaj boljši. Naredimo en kratek prelet po svojih chantih pa preverimo, na kolikih ne omenjamo svojih rivalov. Anderson serje po Fabregasu, Berbatovu je pod častjo it v City, Gerrard briše rit Carricku, chelskijevci se bojijo Giggsa. Edina omembe vredna lastnost najboljšega desnega beka v naši zgodovini je očitno to, da sovraži skavzerje. Poanta rivalstva ni v enem latentnem projeciranju svojih frustracij v nasprotnika, temveč v zdravi tekmovalnosti, ki tako iz navijačev kot igralcev iztisne največ in se pogosto izteče v eno čudovito nogometno predstavo, kakršno se radi spominjamo še leta. Če izhajaš iz enega normalnega športnega duha (ki je pri človeku vedno pristoten, pa naj gre za partijo nogometa pred 100.000 gledalci ali pa za tarok s kolegi), potem do spuščanja na osebni nivo sploh ne more priti.. Pa tudi kakšno zbadanje ostane bolj v domeni humorja kot pa enih osebnih zamer.

Vem da sem šel malo v offtopic, ampak tole sem enostavno moral dat iz sebe :) Če želi kdo podati svoje mnenje, potem bi bilo najboljše narediti kar nov topic, ker bi se dalo povedati še veliko zanimivega o tej temi.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a DvDa dne 10. avgust 2009, 14:12:09

Fluid je napisal:
DvDa je napisal: al pa je v zadnjih 2 letih nivo vlakov sel strmo navzgor:D


To je mal verjetno, glede na to v kakšnem kurcu so Slo železnice... :D

Zato pa dvomim da to vlak z katerim so potovali GD. V debato kaj se je dogajalo in zakaj so mogl inazaj pa se ne bi spuscal kr nimam pojma:)
Se najbolj vrjetno m ije da je blo neko minimalno sranje ki so ga policaji izkoristl ida bojo meli izgovor ce bojo poljake nazaj poslali. Da bo pol pac sprocilo za javnost: Tudi v slovenski ligi organiziranee navijace posiljamo domov zarad najmajnsih bedarij tujci bojo pri nas se bol pod nadzorom
DvDa
Ginger Prince
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 17. avgust 2007, 16:40:06

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Best dne 10. avgust 2009, 17:15:57

TSD je napisal:
Kid_A je napisal:Kar se pa tiče Dragonsov- evo vam video "zdemoliranega" vlaka:




Želve so trenirale za Poljake...jebo jim mater če bodu spustil Viole na ŽAK-a, ker je že za ns premal placa.

Viole bodo na ŽAK prišle tako ali drugače, pa če bo treba čez želve.Je le malo večja masa kot tile GD, pa tud povprečje let je dost višje ;) Spomnem se dogodka izpred treh let na Ljudskem vrtu.Nisem še vidu da bi se kdaj zgodilo, da bi policija tako na lahko in brez odpora pospravla celo tribuno, na kateri so bli GD.
Drugače pa se strinjam naj gredo tu GD-ji do konca z vsemi pritožbami ki so možne.Čeprav mislim da ni lih tko kot oni zdej prikazujejo in da imajo malce več masla na glavi.
Drugače pa Ra100 se mi zdi da ko berem tvoj post je isto kot da bi bral Interblockov kodeks navijanja.http://www.nkinterblock.eu/contents/index/59
Ker če tole uveljavimo potem lahko končamo z slovenskimi ligami, slovenskim nogometom, ker ne vm kdo bi še hotel igrat v Sloveniji pred praznimi tribunami.Ker tud na primeru Interblocka se vidi koliko klub kjub vsemu kešu ki ga ima, brez navijačev ne more nič.Pa saj nogomet se igra za navijače.Pa tud pojem rivalstvo je lih v tem da nasprotnika ne maraš.Poglej recimo repertoar vseh navijaških skupin v Sloveniji.3/4 chantov je za svoj klub, nekaj jih pa tudi mora bit za nasprotnike no.Pa ne mi rečt da ti ne uživaš ko vidiš kako namahamo Chelsea in nikoli ne rečeš nič čez ekipo proti kateri igramo.
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a TSD dne 10. avgust 2009, 18:19:30

Best je napisal:Viole bodo na ŽAK prišle tako ali drugače, pa če bo treba čez želve.Je le malo večja masa kot tile GD, pa tud povprečje let je dost višje ;)


Veš kakšn je štadion na ŽAK-u? Težko mu sploh štadion rečeš. In če bo potem Olimpija naslednje sezone igrala v Stožicah naj jim zrd mene dajo 3000 mest, ker bo placa dovolj, tle so pa "special conditions" tko da prčakujem neki podobnga ;) Aja pa kukr hodjo vaši na naš forum jokat, tudi vi doživljate represijo murjakov, tko da čez edine želve, k bi Viole lahko šle, so tiste v živalskem vrtu.
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 10. avgust 2009, 18:19:58

Best je napisal:Drugače pa Ra100 se mi zdi da ko berem tvoj post je isto kot da bi bral Interblockov kodeks navijanja.http://www.nkinterblock.eu/contents/index/59
Ker če tole uveljavimo potem lahko končamo z slovenskimi ligami, slovenskim nogometom, ker ne vm kdo bi še hotel igrat v Sloveniji pred praznimi tribunami.


Aja, kje v tem kodeksu pa ti piše, da gledalci ne smejo hoditi na tekme in normalno navijati? Sicer tega kodeksa do zdaj še nisem videl, ampak menda dejansko ne boš rekel, da so Interblockove tribune zato prazne? Mogoče pa so prazne zato, ker klub zares obstaja šele kakšni 2 leti in ker v takem času enostavno ni možno napraskat recimo 500 ljudi, ki bi viseli na vsaki tekmi?
Če si dejansko prebral, kar sem napisal, potem ti ločevanje med navijanjem in antinavijanjem ne bi smelo delat problemov. Če je pa podpora klubu omejena na en drekav primitivizem, prek katerega si ljudje bildajo ego, potem je res bolje da nogomet direktno ukinemo.

Best je napisal:Pa ne mi rečt da ti ne uživaš ko vidiš kako namahamo Chelsea in nikoli ne rečeš nič čez ekipo proti kateri igramo.


Evo ti kviz. Ko razbijemo Chelsea, sem posebej vesel, ker:
a) sovražim Chelsea in uživam v vsakem njihovem porazu
b) je klub, za katerega držim, premagal močnega nasprotnika in direktnega konkurenta za naslov
c) rad vidim Terryja objokanega

Pač logično je, da kdaj rečem kakšno na račun drugega kluba, ampak isto velja tudi za United..
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a TSD dne 10. avgust 2009, 18:27:48

Ra100; eden poslednjih nogometno-navijaških romantikov. =P

In ja, na derbijih se veselim tako zmage naših, kot poraza nasprotnikov. Mi pa ni problem ob (zasluženemu) porazu priznt, da so bli nasprotniki bolši. Jebiga, smo tam kjer smo tudi na račun rivalstev.
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Best dne 10. avgust 2009, 18:54:50

Kje zaboga sm pa napisal da so zato Interblockove tribune prazne?Napisal sm da če se uveljavi tole(kar je podobno, pravim podobno, tvojim mislim v zgornjem postu) je to čista represija nad navijači.Ker če ne smeš na tribuni pa ni važno al z petjem al pa z parolo napisano na transparentu povedat svojega mnenja pol so tu kršene pravice.Da se daje kazni za petje proti nasprotniku je za mene idiotizem.Najboljše da svojega največjega rivala pospremimo na stadion z ovacijami in odami.Zgleda bo kmalu tud sodniku treba ploskat ko nardi neumnost in sodi narobe, zato ker ga je treba spoštovat.Lej ti predlagam neki ko gledaš tekme alla derbi Maribor-Olimpija al Manchester vs Liverpool (itd. ne da se mi naštevat), sklopi glas da ne boš slišal tega čemur ti praviš primitizem, al pa ne gledaj več nogometa rajš kašno odbojko da te ne bodo bolela ušesa.
No če rečeš kašno tudi čez nasprotnika si že na istem kot oni ki to delajo pred javnostjo na stadionu, samo da ti pač na kavču pred tv.Jz ne vidim ravno velike razlike, razen da lahko moraliziraš da ti tega nisi delal pred majhnimi otroci in družinami na stadionu.Point moj je lih v tem, da smo vsi na istem kar se tega privitivzma kot mu ti praviš tiče na tekmah proti rivalom.Narjeni smo tako da poleg ljubezni do svojega kluba, čutimo tudi malo zadoščenja ko vidimo da rivali niso uspeli.Simple as that!
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 10. avgust 2009, 20:46:57

Best je napisal:Napisal sm da če se uveljavi tole(kar je podobno, pravim podobno, tvojim mislim v zgornjem postu) je to čista represija nad navijači.Ker če ne smeš na tribuni pa ni važno al z petjem al pa z parolo napisano na transparentu povedat svojega mnenja pol so tu kršene pravice.


Odvisno, kaj je napisano na transparentu, kajne? Če ti prepevaš ali napišeš "ubi ubi xy", potem to ne more biti predmet svobode govora.. Zunaj stadiona bi te za take besede lepo peljali pred sodnika in te obsodili za sovražni govor in spodbujanje k nasilju (kazen: do 2 leti zapora).
Pa dajmo to malo razdelat, v izogib prihodnjim nesporazumom. Sam klasificiram obnašanja navijačev približno tako:

a) Huliganizem - kakršnokoli oškodovanje tuje lastnine ali celo povzročitev fizične poškodbe je v nasprotju z zakonom in mora kot tako biti sankcionirano. Takim ljudjem niti ni zares do kluba, temveč pojejo navijaške pesmi samo za lasten ego. Po hitrem postopku odpelat proč.
b) Sovražni govor - zgoraj omenjeno. "Ubi, ubi" je najbolj očiten primer, pa še ene par jih je. Sem bi štel tudi tiste najbolj podle chante (recimo na temo Műnchna in Hillsborougha). Sicer pri tem ne morejo posredovat policaji, bi bilo pa lepo če bi recimo napovedovalec pozval h korektnosti in če bi se po tekmi talale kakšne kazni. Primitivizem prve vrste, ki hitro preide k točki a.
c) Žaljenje - pa naj gre za sodnika ali nasprotnika. Sicer nima smisla delat sankcij zaradi tega, ker je to stvar posameznikove (ne)kulture, ampak dalo bi se tudi brez tega.
d) Prcanje in zbadanje - v eni normalni meri je to celo zaželeno. Pohecat se na račun nasprotnika v kakšni pesmi ali s transparentom ni ravno primitivnost ali žalitev, vsaj dokler ni skoraj cel repertoar navijanja sestavljen iz tega. Vse to je bolj v domeni prestiža - če si res velik in močan klub, se je brez veze pretirano ukvarjat z drugimi.
e) Navijanje - "Glory, glory Man United", "You'll never walk alone", "En klub, ena čast", "Olimpija, naj odmeva do neba" itd. Poj, kolikor ti da duša (in glas), naj se trese cel stadion. To je edino pravo spodbujanje.

Treba je sicer upoštevat, da med temi točkami včasih ni čisto jasne meje in da ena stvar hitro vodi k drugi. Ampak vseeno ne bi smelo biti pretežko postaviti neke osnovne ločnice med dopustnim in nedopustnim.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 13. avgust 2009, 13:05:40

Remih odstopil s položaja predsednika Olimpije --> http://www.nkolimpija.com/?page=news&id=1164


Olimpija je tako še korak bližje k preimenovanju kluba v NK Sadje & Zelenjava, pod pokroviteljstvom Izeta Rastoderja, seveda... Uf, sem se pa že ustrašil, da bo Olimpija dobila vodstvo, ki bo delovalo v dobrobit kluba in bo le-ta postal urejen, transparenten klub. Še dobro, da je vse v starih tirnicah...


Aja, pa rezervni dresi bodo zdaj v barvi zrele lubenice...
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a Red Devil™ dne 13. avgust 2009, 14:26:31

Ko že misliš da slabše ne gre... no očitno gre v Olimpiji
ONEUNITED
Uporabniški avatar
Red Devil™
In charge of Fletch's makeover
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:19:27
Kraj: Kranj

Re: PrvaLiga TS

OdgovorNapisal/-a braul dne 23. avgust 2009, 20:39:14

Rudar včeraj zmagal lokalni derbi in sam do danes ostal na vrhu! Koper pa je dokazal, da imajo letos dobro ekipo in lahko resno računamo na njih. Mariboru pa se vedno bolj poznajo evropske tekme in zame danes je bil ta poraz kar pričakovan. Tudi njihova igra nima najbolj glave in repa...Olimpiji zmaga na krilih Cimeta, Domžale pa bodo letos kot kaže zelo uboge...
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost