Nogometna Reprezetanca Slovenije

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 10:32:22

Komu je pa lahko v tistem trenutku podal? V napadu je sameval Novakovič, ki sta ga striktno pokrivala dva hrvaška branilca. Naša krila pa morjo špilat več v obrambi kot v napadu (najbrž po direktivi selektorja). Da ne govorim o dveh defenzivnih vezistih, ki sta redkokdaj prešla sredino. Se prav da mu ostane samo to, da proba kaj sam nardit.
Problem je sistem igre in vpoklic igralcev. En kvalifikacijski cikel smo že zagonl, s Kekom na čelu bomo še drugega. Matjaž ni dorasel tej pozicji - on je dober samo verbalno in dobro igra. Če ga je kdo gledal se je lepo vidla njegova igra, takoj ko ga je kakšna kamera snemala od blizu. Naj gre nazaj na TV3 in se tm z Gliho preseruje o fuzbalu. Oba sta že zdj večkrat dokazala da sta dobra teoretika, pa zanič ko morta res kj nardit.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 21. avgust 2008, 11:32:21

Če sem iskren, pa sem prvič po dolgemm času ko sem gledal Slovenijo videl vsaj neki nogomet in nevarnost za nasprotnike... Ok, gola sta padla iz kota in prekinitve, vendar smo imeli tudi prečko ter Brečko 1 na 1. Po dolgem času pa sem bil vesel tega.
Ponosen sem bil da v najlepši stvari na svetu- nogometu- vodimo Hrvate ko so ti eni najboljših na svetu. In pri tem gledam na mesto naših in kvaliteto. Mravljinci so mi šli ko smo zadeli za 1-0 in za 2-1. To je bilo fantastično.

Vendar je Hrvaška trenutno izjemna, kajti talenti tipa Rakitič,Čorluka... Ter Srna, Olič, Petrič itd...
Znajo izkoristiti vsako napako in zato so zmagali. Prvi gol je bil napaka naših, drugi gol napaka Brečka, tretji pa super akcija Rakitiča...

Mogoče se lahko v tem SP ciklusu nadejamo novih uspehov. Samo da še pridejo drugi igralci namesto nekaterih(Žlogar,Komac,Morec...)

SLOVENIJA!!!
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 21. avgust 2008, 11:59:22

GoUp je napisal:Komu je pa lahko v tistem trenutku podal? V napadu je sameval Novakovič, ki sta ga striktno pokrivala dva hrvaška branilca.


Enkrat je šel proti gol avtu, ko bi moral nabit v sredino je naredil še eno potezo in hrvaški branilec mu je odvzel žogo. Ko je lepo preigral nekoga na robu 16m, bi moral ustreliti na gol. Ampak ne, on bi raje preigral še nekoga. Nato je seveda izgubil žogo in sledila je kontra... Pa dobr, Dedič je med manjšimi problemi, tako da brezveze o njem. Ampak me razpizdi on :D

Za Keka jaz že dolgo govorim: Nima avtoritete, nima karizme, nima jajc. Še en teoretik, takšnih je vedno polno pred in po tekmi, ko je pa treba poteze potegnit, se pa ne zgodi dosti. Zdej nevem od kje tako spoštovanje do Keka, da si je zaslužil še en ciklus. Jasno je bilo že po prvih tekmah, da ne bo nič posebnega napravil. Napovedoval je velike spremembe, pa še danes moramo gledat Komca in Žlogarja, pa neke beke, ki nevem kaj delajo v tujini? Prodajajo verjetno žgance, kremšnito in gibanico poleg turka in pakistanca. Potem Kek stalno postavlja igralce izven svoje pozicije. Birsa še ni odigral v konici napada, vedno je nekje na krilu. Šišič sodi na sredino, gladko namesto Brečkota. Čeprov ta Šišič, velik besed, pa mal dejanj...
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a trelcek dne 21. avgust 2008, 12:04:30

ampak po drugi strani razocaranje... glede na to da smo premagali italijane 2 krat, ki so se ze 2 rezreda boljsi od hrvatov (predvsem takticno).. ampak pustimo to...

reprezentanci manjka igralec tipa Cimerotic, ki je znal predriblat kogarkoli, lepo podati v prazno do soigralca, ki uteka, znal streljati od dalec, bil zbran pri 1 na 1, bil je igralec, ki je znal odlociti tekmo, znal je spraviti nasprotnika v obup s svojimi preigravanji, Jokić mi je povedal (njemu so zaupali clani zlate generacije), da je pri Katancu cime imel posebno vlogo, in jih je motiviral med polcasi, kar je ocitno pomagalo, vsaj glede na zlato generacijo... ce bi imeli taksnega igralca bi bilo to super ;)
Slika
United´s soul is never sold
so proudly wear thet green and gold
we´ll never wear our famous RED
till gralzer´s gone or even dead
so raise thet ancient standard high
by green and gold we´ll live and die
that day will come again for sure
WHEN WE CAN WEAR OUR RED ONCE MORE!
Uporabniški avatar
trelcek
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1314
Pridružen: 28. maj 2008, 21:09:41
Kraj: Radovljica

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 21. avgust 2008, 12:25:39

trelcek je napisal:ampak po drugi strani razocaranje... glede na to da smo premagali italijane 2 krat, ki so se ze 2 rezreda boljsi od hrvatov (predvsem takticno).. ampak pustimo to...

reprezentanci manjka igralec tipa Cimerotic, ki je znal predriblat kogarkoli, lepo podati v prazno do soigralca, ki uteka, znal streljati od dalec, bil zbran pri 1 na 1, bil je igralec, ki je znal odlociti tekmo, znal je spraviti nasprotnika v obup s svojimi preigravanji, Jokić mi je povedal (njemu so zaupali clani zlate generacije), da je pri Katancu cime imel posebno vlogo, in jih je motiviral med polcasi, kar je ocitno pomagalo, vsaj glede na zlato generacijo... ce bi imeli taksnega igralca bi bilo to super ;)


Reprezentanci že dolgo časa manjka igralec tipa Zahovič v svojih najboljših letih.. Manjka en pravi vodja in igralec, ki zna dvignit nivo celotne reprezentance.. Ko je igral Zahovič se je zdelo, da vsi ostali igralci igrajo za razred ali dva boljše kot običajno..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 12:49:16

Se ne strinjam s tabo Robierto. ZZ je špilal pod Verdenikom, Katacem, Praletom in kako je bilo? Samo pr Katancu so haral. Pr Verdeniku je bla katastrofa, kot tudi pr prvem mandatu Praleta, le pri njegovem zadnjem je še nekak zgledal.
Tako da repka najprej rabi selektorja, ki si bo upal in še prej znal. Imamo par izvenserisjkih igralcev, kot so Novakovič, Koren, Handanovič, koneckoncev tud Šuler in Cesar, Vršič ... Celokupno gledano je repka, močnejša kot pa zlata generacija, samo ni tistega na klopi ki bi potegnal iz nje najbolje.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 21. avgust 2008, 13:06:12

Škoda za poraz, lahk bi blo vsaj izenačeno, a je treba priznat da so bli hrvati na koncu za odtenek boljši nasprotnik. Tri cicibanske napake naše obrambe :? Nasploh je naša obrambna linija delovala zmedeno. Takoj ko so jih hrvaški napadalci malo stisnili so jim podali žogo ali pa so jo brcnili v avt. Morec mi je bil do sedaj kar v redu igralc, včeraj pa je bil najšibkejši igralc. Prvi prejeti gol! Pa kakšen prekršek je naredil Brečko za penal :shock: In ta tretji gol je bil tudi smešen. Sploh pa povezava obramba-sredina ni delovala, tko da še enga napada niso mogli pripravt, še posebej v prvem polčasu.

GoUp je napisal:V obrambi ob Šulerja postavt trenutno Elsnerja.


Men pa Elsner ni neki kandidat za našo repko. Vsaj kakor igra za Domžale me ni prepričal. Ni neki preveč zanesljiv. Je absolutno precenjen branilec. Komac? Njega odkar spremlajm nogomet ne morem gledat. Nobene kreativnosti. Namest njega na sredino postavit Šišiča, al pa Pavloviča poklicat v repko. Isto velja za Matiča, OMG! So me pa fantje pa kar prepričali. Kočno smo videli malo žara in želje v igri. Kar tako naprej, čeprav bo treba še velik popraviti. Navijanje? Motlo me je žvižganje med himnama in na koncu je blo že preveč žaljenja. Čeprav je to neka nuja na takem derbiju. Naši navijači bi moral več spodbujat SLOVENIJO in se ne tak ukvarjat s hrvateki. Je blo pa neprimerljivo boljše s Celjem.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5059
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 13:09:33

Kdo pa naj potem špila na branilskem mestu po tvoje, če Mörec ni sposoben. Cesarja nisi niti omenil? Mavrič?
Ali vidiš koga boljšega v slovenski ligi na tej poziciji kot je Luka? Koliko tekem Domžal si si ogledal prek TV ali v živo?
Če si pogledal samo tekmo Dinama (kot predvidevam glede na komentar), potem ti povem da si v veliki zmoti.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 21. avgust 2008, 13:40:42

Elsner je precenjen, za slovensko ligo je dober, ampak na raprezentančnem nivoju pa preprosto ne more igrat. Že tako so vsi naši CB-ji prepočasni, potem boš pa še Elsnerja zraven dal, ki ni niti z glavo kako bleščeč, niti kakšen hud marker, pa tud v dvobojih ni najboljši. Res je, Slovenija ima dovolj dorih igralcev, ki pa v reprezentanci niso do zdaj niso pokazali nič (Koren, Birsa, Vršič, ...). Problem sta predvsem oba bočna igralca (Jokić in Ilić), ki sta dobesedno polom. Predvsem Ilić je katastrofa, zato bi moral na njegovem mestu vseeno igrat Brečko. Moerec ni tako slab, tud Šuler je bil vsaj včeraj nadpovprečen, če bi se Cesar spravil v pravo formo... tako da bi se obrambo dalo sestavit. Problem so vezisti. Osebno bi igral karo, Vršič na vrhu, desno Šišić, levo Kirm, pa še nekdo na DM-ju (pač je Žlogar trenutno najboljša izbira - vsekakor boljša kot Matić, Komac, ...). V napadu pa nekako Birsa, Novaković, in priložnost za talentirane mladce, ki morajo dobiti čim več priložnsti.
Ni tako slab kader, problem je, da ne deluje kot ekipa, ni nobene igre, nobenega sistema, preveč zaprto se igra, tud kadrovanje bi lahko blo boljše, ... za vse te stvari pa je odgovoren Kek in strokovni štab ter Zavrl & co. na vrhu zveze. Ko se bo Zavrl pobral, prišel nov selektor, ki bo upal tud s kakšnimi mal bol radikalnimi spremembami vskočit, šele takrat bo slovenski nogomet lahko opazneje napredoval.
Je pa v maldi reprezentanci kar nekej igralcev, ki bi se jih dalo vklučit naprej, ne pa da poberejo same neke kvazi zvezdnike.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 13:58:27

Kdo v mladi pa je primeren za vpoklic? In da je še boljši, kot na istem igralnem mestu tisti v članski?

Mörec je precenjen. Luka ni precenjen, ker ga itak nihče ne ceni. Ne špila ne v repki, pa še za SLO ligo jih dost prav da je zanič. Naredi korelacijo med Lukom in njegovimi konkurenti in mi povej kdo je boljši - izvzami Šulerja in Cesarja. Luka je odličen v fazi tesnega pokrivanja nasprotnikovih napadalcev, hiter, gibljiv, pa tudi v skoku je dober. Ne vem od kot tebi da je počasen :o a si ga zamenjal s Knezovičem?? Mitjo sprav v žep kadarkoli! Pa tudi Boštjana v trenutni formi. Naredi primerjavo pa se potem meniva naprej ;)

Koren špila DM v WBA, potem je tu Žinko iz Domžal, potem pa ne vem če je še kdo boljši od Tončija na žalost.

Birsa si tud ne zasluži vpoklica - nikoli se še ni dokazal, ne v repki, še manj v Franciji. Pred njim imata prednost vsekakor Burgič in Dedič.

Se pa strinjam da je kader vse prej kot slab - tist ki ga sklicuje in z njim upravlja na igrišču je pa podn.

Najbolj smešno je pa ko se neki pizdite, kako lahko kdo špila na določeni poziciji, ko pa ga vprašaš, kdo pa lahko tm igra je pa vse tiho :D
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 21. avgust 2008, 14:07:57

Elsner lahk igra v slovenski ligi dobro, vendar na bolj večji tekmi (naprimer prot Dinamu) se je pa pokazala njegova dejanska kvaliteta. Meni ni v redu igralec. Se pravi, da za reprezentanco on odpade. Pred njim imajo vsekakor prednost Morec (samo včeraj je odigral slabo za repko, če ne je OK), prav tako Šuler ki je kar velka pridobitev in Cesar, ki je odličen branilec, vendar kaj ko v svojem klubu ne igra :roll: Jokič je še kar, vendar tudi on ne igra kaj preveč za Sochaux. Za Iliča pa moraš kar naprej moliti boga, da kaj ne zaserje. Vendar to je trenutna slika naše reprezentance in s tem se moramo zadovoljiti. Je bla pa včeraj vsaj ena koristna poteza našega vrlega selektorja, da ni vpoklical v ekipo Jukana :D
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5059
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 15:12:01

Sm vedel, da ga ocenjuješ samo s tekem proti Dinamu. Jaki skavt si ti, da iz dveh treh tekem določiš, kdo je kvaliteten. Me zanima koliko tekem si videl na lastne oči odigrat Mitjo, Šulerja in Cesarja.
Čeprav glede na tvoj komentar, je pa očitno četrti po kvaliteti in vseeno ni dost dober za vpoklic!? Kdo bo pa špilal, ko se kdo izmed omenjene trojice poškoduje? Mavrič najbrž jl?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 21. avgust 2008, 15:21:13

Dobr, glede Elsnerja se pač nikoli ne bova strinjala, precejkrat sem ga videl igrati v živo, dostkrat tudi po TV-ju, tako da ne vem, od kje si potegnil njegove kvalitete. V Franciji je igral v 4-5 ligi, v Sloveniji je berajt za reprezentanco. V Domžalah je že dober, ampak tam pokriva napadalce iz slovenske lige, na malo višjem nivoju je komedija. Ne vem, kje si tisto o hitrosti vn potegnil, eksploziven je ravno malo bolj kot Mario Kraljević v najboljših letih, tudi neke hitrosti ne more razvit, iz igre ga pa vržeš z enim varanjem pa je to to. Vsi drugi obravnavani so v skoku, pokrivanju, branju igre in pozicioniranju boljši kot Elsner, počasni so pa preprosto VSI! To je problem, je pa res, da kompletnih CB ni ravno veliko, zato pač vzameš "second best". Rok je zame boljši od obeh bratov, ampak le strokovnjak kot je Skočić ga lahko da igrat v obrambo. Sploh pa, prvič v lajfu sem videl Šulerja igrat zares kvalitetno (glede na to da si ravno nekaj sveže napisal: ti ocenjuješ Šulerja glede na včerajšno tekmo, mogoče še tisto proti Švedski - v Gorici je bil tako zanič, da smo se mu smejali med tekmo. Več kiksov pri branilcu tudi ne vidiš vsak dan...), medtem ko je Morec že dostkrat odigral solidno. Cesar je zgodba zase. On je še najpočasnejši, zravne sebe rabi enega hitrejšega igralca, da ga dobro varuje. Knezović je pa eden tistih kruhoborcev, ki bi si zaslužil kakšno deportacijo, kamor koli že.

Ja, Koren bi znal tudi igrat na DM-ju, ampak jaz bi ga raje videl v malo napadlnejši vlogi. Recimo nekako takole:
---------Nova
-----Vršič--Šišić
Kirm-------------Koren
Tako to izgleda v teoriji, ampak saj si predstavljaš, kako bi to delovalo.

Birsa se je več kot dokazal v Gorici, ko je res igral izvenserijsko. V Franciji pa žal kaže samo občasne prebliske. Kakovost zagotovo ima, samo treba joe vse stnisnit iz njega. Burgič je OK za back-up, Dedič pa za nabirat kostanj in borovnice. Rajši bi posukašl z Matavžem, Volašom, Pečnikom, Bunderlo, ... nenazadnje tud z Lavričom.

Ampak pri najpomembnjejši točki se strinjava - tista, ki vse vodita morata čim prej spokat, na njuna mesta pa ambiciozne, pametne in pogumne ljudi.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 21. avgust 2008, 16:18:14

GoUp je napisal:Se ne strinjam s tabo Robierto. ZZ je špilal pod Verdenikom, Katacem, Praletom in kako je bilo? Samo pr Katancu so haral. Pr Verdeniku je bla katastrofa, kot tudi pr prvem mandatu Praleta, le pri njegovem zadnjem je še nekak zgledal.
Tako da repka najprej rabi selektorja, ki si bo upal in še prej znal. Imamo par izvenserisjkih igralcev, kot so Novakovič, Koren, Handanovič, koneckoncev tud Šuler in Cesar, Vršič ... Celokupno gledano je repka, močnejša kot pa zlata generacija, samo ni tistega na klopi ki bi potegnal iz nje najbolje.


Pri zadnjem mandatu Prašnikarja vse skupaj sploh ni bilo slabo.. Bili smo tik pred uvrstitvijo na Euro, ampak kot vemo je zajebal nesposobni Dabanovič, ki je dobesedno poklonil napredovanje hrvatom.. Po mojem mnenju s to reprezentanco tud Katanec ne more kaj dost naredit, zato tudi mogoče ni sprejel povabila, da bi se vrnil nazaj na klop repke.. Novakovič, Koren (čeprav Koren v repki ni pokazal kaj dosti) in Handanovič verjetno odstopajo od ostalih reprezentantov, vendar za njih vseeno nebi govoril, da so izvenserijski igralci.. Kaj šele Šuler, Cesar in Vršič :) Vsaj moje mnenje je takšno, da še jim do tega veliko manjka :) Izvenserijski igralci so igralci svetovnega formata, kar pa tile našteti zagotovo niso..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 21. avgust 2008, 16:27:20

Remmy je napisal: Rajši bi posukašl z Matavžem, Volašom, Pečnikom, Bunderlo, ... nenazadnje tud z Lavričom.


Matavž - igra v 2. nizozemski ligi, še v mladi repki zapravlja šanse na veliko.
Volaš - še eden od Koprčanov, ki so ob odhodu iz kluba propadli. Še v Mariboru bo kmalu pristal v rezervah.
Pečnik - obetavno, vendar premalo konstantno. Počakajmo še nekaj časa.
Bunderla - malo močnejši od ostalih, primeren za slovensko ligo, to pa je to. Za kaj več ima še dosti časa.
Lavrič - gol da samo še iz penala.
Kar se Elsnerja tiče - tip je po moji oceni sicer malo hitrejši, bolj ga izdaja skok.. Vseeno pa je čisto druga pesem na mednarodnem nivoju. Še Komac bi bil v naši ligi alfa in omega.

Selekcija sploh ni tako slaba, kot nekateri želijo prikazati, po mojem celo Žlogar ni slaba izbira, ker je eden redkih konstantno dobrih v ekipi.. Mogoče res ni neka klasa s potezo več, je pa marljiv in zanesljiv na sredini - vendar ob sebi potrebuje enega ofenzivnejšega igralca z dobrim pregledom (Stevanovič? - če bo spet kdaj v formi) ali prodornostjo (Vršič?), ne pa Komca.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 21. avgust 2008, 18:28:53

GoUp je napisal:Sm vedel, da ga ocenjuješ samo s tekem proti Dinamu. Jaki skavt si ti, da iz dveh treh tekem določiš, kdo je kvaliteten. Me zanima koliko tekem si videl na lastne oči odigrat Mitjo, Šulerja in Cesarja.
Čeprav glede na tvoj komentar, je pa očitno četrti po kvaliteti in vseeno ni dost dober za vpoklic!? Kdo bo pa špilal, ko se kdo izmed omenjene trojice poškoduje? Mavrič najbrž jl?


Dejstvo je, da imajo Morec, Šuler in Cesar prednost pred Elsnerjem. Če pa se kdo od njih poškoduje, bo moral verjetno pa ravno on vskočit v igro, kar se meni ne dopade. Nisem ga pa gledal samo prot Dinamu. Če je le šansa pogledam kako tekmo od Domžal tudi v slovenski ligi. Pač tebi se zdi dober igralec, meni ne, ker večkrat v raznih dvobojih izpade in neki panično izbija (tako kot včeraj naša obramba). Pač ne gledam tako ''mrzlično'' njegovih tekem. Meni osebno, ko je še igral za Gorico v slovenski ligi, je bil zelo dober Aleš Kokot. Bil je tudi kapetan takratnih državnih prvakov in mislim, da je odigral nekaj tekem za Slovenijo. Je pa eden boljših branilcev kar sem jih kdaj gledal v slovenski ligi brazilec Johanes De Souza, ki je pred leti igral za Domžale.

Remmy je napisal:Dobr, glede Elsnerja se pač nikoli ne bova strinjala, precejkrat sem ga videl igrati v živo, dostkrat tudi po TV-ju, tako da ne vem, od kje si potegnil njegove kvalitete. V Franciji je igral v 4-5 ligi, v Sloveniji je berajt za reprezentanco. V Domžalah je že dober, ampak tam pokriva napadalce iz slovenske lige, na malo višjem nivoju je komedija. Ne vem, kje si tisto o hitrosti vn potegnil, eksploziven je ravno malo bolj kot Mario Kraljević v najboljših letih, tudi neke hitrosti ne more razvit, iz igre ga pa vržeš z enim varanjem pa je to to.


Strinjam se s tem. Elsner je dober za povrečno slovensko ligo in to je to. Mislim, da še pred leti sploh ni vedel ali bo še igral nogomet :roll: Od njega bi pričakoval več. Sicer pa ima vsak svojega favorita in res bi se moral tudi jaz krepko potruditi, da bi dobil še kakšnega dobrega slovenskega CB-ja. Dejstvo je, da ne bomo nikoli več dobili branilcev tipa Milinovič in Knavs. Pravim samo, da se meni Elsner ne zdi primeren za našo reprezentanco.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5059
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 21. avgust 2008, 19:26:45

Sam par stvari:
1. Šuler je že v Gorici kazal izjemen talent in bil venomer eden boljših branilcev v SLO ligi. Isto se je zanj govorilo, kot zdaj tole berem o Luku. Še več, ko je prestopil v Belgijo so mu vsi napovedovali hud zaton v karieri. Vsem vam je dokazal česa je zmožen in da SLO liga le ni eno tako skrpucalo ekip, kot imate vi v glavi.
2. Mörec se ni doslej dokazal še nikjer. V vsakem klubu kjer je bil se je govorilo o nekem talentu, ki pa ga ponavadi ni kazal. Vsake kvatre je opozril nase, na naslednji tekmi pa že nardil kak lapsus. Zato se pa tud tolk seli.
3. Boštjan - zelo slična zgodba kot Šuler.
4. Luka je v Franciji bolj kot ne igral samo v mladinskem pogonu, potem pa obupal nad fuzbalom. V Sloveniji so ga nekak predramili.
5. Eden boljših DM v slovenskem izboru je zdajle prav gotovo Žinko. Vendar tud ne bo OK, ker špila v povprečnih Domžalah v zanič SLO ligi.
6. Remmy tvoj izbor - Matavž, Volaš, Pečnik, Bunderla, Lavrič. Resnično si me nasmejal. Matavž je še premlad in sedajle ga v ogenj pošiljat bi blo samomorilsko. Pečnik enako - plus to, da na Češkem sploh ne igra. Volaš ni druga kot še en vol na igrišču. En kurčev sidraš pred golom, nesposoben tehnično ... Sploh ne vem od kje si potegnil njegove kvalitet. Bunderla le malo bolje od Volaša. Lavrič je zgodba zase. Ta ne bi smel repke povohat niti za vodonosača - kajti še tega ne bi zmogel, ker bi se prej utrudil. V glav je pa huda zvezda svetovnega nogometa - slično kot Nastja.
Če je že potrebno študirati za koga novga v napadu, je tu še Rusič, poleg Burgiča in Dediča. Sploh slednji bo eni kupici uporabnikov tega foruma krepko zavezal g**** :D Trenuten izbor v napadu je izjemen - problem je sredina s krili na čelu.
Prvo kot prvo se je potrebno znebiti celotne četverice, ki je igrala na teh mestih včeraj. Tonči in Kirm sta dobra za menjavo.
Po moje si vpoklic pred njimi vsekakor prislužijo: Vršič, Koren, Šišič (ajd včer je bil napadalc), Dado, Šukalo, Žinko in če sta v formi eden izmed dvojice Kokot/Gobec. Na Aleša me je spomnil King_Cantona_7 - res je v SLO igral levga beka, vendar v Nemčiji je blestel na poziciji levga veznega.

Pa opažam da ogromno ljudi šimfa včerajšnjo obrambo - prej je bila kriva sredina za vse prejete gole kot obramba. Sicer so ob vletavanjih napadalcev na krila (CB praviloma za njima ker sta jih striktno pokrivala) in njihovih kril na center kazenskega, izpadli malo smešno. Predvsem ker sta beka obstala na svojih položajih, vezisti pa niso spremljali svojih igralkcev. Rakitič je na tak način vnašal izjemno zmedo v našem kazenskem, ker ga Mišo ni spremljal nikoli. Še tistič ko ga pa je, je nardil favl za penal.
Podaje branilcev do vezistov so bile prava loterija, kajti ne Komac ne Tonči nista znala štopat žoge. Venomer sta jo štopala tko, da se jima je od noge odbila vsaj ene tri metre stran - na noge nasprotnika :evil: Kirm in Brečko pa tudi tehnično nista podkovana nič bolje, kot naš despot :D

V glavnem po moje je lahko izbor še kako boljši, predvsem pa mislim da bi morala Slovenija poskusiti s postavitvijo 4-3-3, ali pa 4-2-2-1-1. Zadnja predvsem zato, ker pr 4-3-3 rabiš izjmene tekače, kar pa naši praviloma niso.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 21. avgust 2008, 19:46:25

Že včeraj bi moral Dedič igrati namest Komaca, s tem da bi se na sredino pomaknil Šišič. Sam žalostno je, da primankuje (kvalitetnih) igralcev na sredini igrišča, kjer bi se moralo po logiki dobiti največ igralcev. Saj ko prideta Koren in Vršič nazaj bo že nekaj več "materiala". Rusič. On bi pa res moral prist v repko. V Romuniji igra, vzadnjič je mislim da dosegel tudi zadetek. Je pa res, da je samo Novakovič tisti standardni napadalec v prvi postavi in da se bodo večina ostali menjali. Ne vem pa zakaj vam ni všeč Žlogar. Dobro, ni neki tehničar in kreativec, zato bi moral biti zadolžen npr. Šišič al Koren. Žlogar je hvaležen igralec, ki ne izstopa zato pa lepo dela na igrišču. Brečko pa bi moral igrat namest Iliča na RB, vendar koga potem daš na desni krilo??? Sicer pa mislim, da Volaš, Bunderla in Lavrič res nimajo kaj delati v repki, so pa tudi boljši napadalci. No, upam da se naši lepo pripravijo do tekem s Poljsko in Slovaško. SLOVENIJA
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5059
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a trelcek dne 22. avgust 2008, 0:12:09

Robierto je napisal:
GoUp je napisal:Se ne strinjam s tabo Robierto. ZZ je špilal pod Verdenikom, Katacem, Praletom in kako je bilo? Samo pr Katancu so haral. Pr Verdeniku je bla katastrofa, kot tudi pr prvem mandatu Praleta, le pri njegovem zadnjem je še nekak zgledal.
Tako da repka najprej rabi selektorja, ki si bo upal in še prej znal. Imamo par izvenserisjkih igralcev, kot so Novakovič, Koren, Handanovič, koneckoncev tud Šuler in Cesar, Vršič ... Celokupno gledano je repka, močnejša kot pa zlata generacija, samo ni tistega na klopi ki bi potegnal iz nje najbolje.


Pri zadnjem mandatu Prašnikarja vse skupaj sploh ni bilo slabo.. Bili smo tik pred uvrstitvijo na Euro, ampak kot vemo je zajebal nesposobni Dabanovič, ki je dobesedno poklonil napredovanje hrvatom.. Po mojem mnenju s to reprezentanco tud Katanec ne more kaj dost naredit, zato tudi mogoče ni sprejel povabila, da bi se vrnil nazaj na klop repke.. Novakovič, Koren (čeprav Koren v repki ni pokazal kaj dosti) in Handanovič verjetno odstopajo od ostalih reprezentantov, vendar za njih vseeno nebi govoril, da so izvenserijski igralci.. Kaj šele Šuler, Cesar in Vršič :) Vsaj moje mnenje je takšno, da še jim do tega veliko manjka :) Izvenserijski igralci so igralci svetovnega formata, kar pa tile našteti zagotovo niso..



in zakaj potem Katanec sedaj vodi Makedonijo, ki za svoj kader, ki je precej slabsi od nasega, dosega boljse rezultate... Katanec se pac ne strinja z Zavrlom, in to mu je ze veckrat pokozal in povedal... prvo je treba zamenjat vodilne pri NZS in dobiti RESNE ljudi, ki bodo kaj zrihtal! Pol pa Fergieja poklicat iz pokoja pa da smo svetovni, evropski prvaki!
Slika
United´s soul is never sold
so proudly wear thet green and gold
we´ll never wear our famous RED
till gralzer´s gone or even dead
so raise thet ancient standard high
by green and gold we´ll live and die
that day will come again for sure
WHEN WE CAN WEAR OUR RED ONCE MORE!
Uporabniški avatar
trelcek
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1314
Pridružen: 28. maj 2008, 21:09:41
Kraj: Radovljica

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. avgust 2008, 7:51:36

trelcek je napisal:in zakaj potem Katanec sedaj vodi Makedonijo, ki za svoj kader, ki je precej slabsi od nasega, dosega boljse rezultate... Katanec se pac ne strinja z Zavrlom, in to mu je ze veckrat pokozal in povedal...


Ok, to pa ne bi mogel bolj faliti.. Katanec in Zavrl sta zelo dobra kolega in ravno Rudi je bil tisti, ki ga je prepričal v službo pri Makedoniji, potem ko ni želel prevzeti Slovenije. In če se ne motim, je Srečko že v par intervjujih poudaril, da Zavrlu ogromno dolguje.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov

cron