Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 17:41:58

Matija je napisal:dandzo, ti ki si bil v Planici in ne mi kavčarji, kakšno je bilo vzdušje v Planici po izjemni zmag Tepeša. Je bilo slavje nepopisno? Je bil to dan, ki si ga boste po izjemnem dosežku vsi gledalci zapomnili za vedno?

Ko je doskočil Tepeš se je vsem utrgalo in nihče ni niti pomislil kaj se bo zgodilo potem. Prvih par minut po tekmi je bilo hmm žalostno/srečnih, pri podelitvah pa je spet pri večini prevladalo veselje. Ni bilo nobenega jebavanja majke Tepešu... :roll: Tako da kar se mene tiče si bom ta vikend sigurno zapomnil. Tri slovenske zmage. Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter. Seveda sem razočaran, ampak ne bom zganjal cirkusa zato, ker ni naša reprezentanca priredila tekme, da bi Peter osvojil VKG.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 17:42:24

King_Cantona_7 je napisal:GoUp, si ti bolj vesel Tepeševe zmage ali si bolj razočaran nad izgubljenim Prevčevim globusom? Kateri občutek je pri tebi močnejši? Si boš 22. marec 2015 zapomnil po Tepeševi zmagi, eni izmed mnogih, ali po dveh izgubljenih globusih?

V bistvu se teh zame nepomembnih podatkov ne zapomnim. Zapomnil sem si datum rojstva obeh sinov. Dneva ko sta prvic shodila. Porocnega dneva. Dneva ko je starejsi sin prvic prestopil prag sole. Prvic nastopal na nogometnem turnirju. Ko je mlajsi prvic nastopal v pevskem zboru. Dneva zagovora diplome. Prvega dne v sluzbi. Ko smo zapili mojo prvo placo... Mojega zivljenja.

Sport je super. Bil sem isti 20 let in vec nazaj. Norel ob slabih rezultatih, krivicah... In se veselil super zmag, uspehov ...
Z leti sem prerastel predvsem fazo jeze in razocaranja. Ta je itak najbolj prisotna pri sportnikih samih.

Ce si bom zapomnil 22.3.2015, si ga bom zapomnil kot dan, ko bi Slovenija skoraj osvojila dva velika kristalna globusa.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:47:56

Torej se nekako strinjamo, da po daljavi tole ni bil eden slabših skokov kot ste trdili še pred objavo številk. Napredek je.

Morda Semenič ni na nivoju ostalih mojstrov letenja in ima zaradi tega težave? A mislite, da ne obtaja ta možnost? Samo razmišljam naglas. Težko bi pa rekel, da je skakanje v telemark precej bolj varno kot sonožno samo zato ker ima Semenič težave pri sonožnem doskoku. Sem slišal že vse opcije, ampak to da je telemark bolj varen pa še ne.

V drugi seriji je imel Peter ene najslabših razmer med vsemi. To je bil razlog za slabši skok. Kdor se vsaj malce spozna na polete ve, da je tu veter zelo velik dejavnik (sploh pri poletih). S tem ne želim jokati in iskati zarote v vetru (in sodnikih), kar ponavadi počno ravno tisti, ki danes kritizarjo Petra, ampak želim samo povedati kaj je bil razlog, da je naredil "tako zelo slab" skok. Enega najslabših ta vikend kot pravite.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:53:47

dandzo je napisal:
Matija je napisal:dandzo, ti ki si bil v Planici in ne mi kavčarji, kakšno je bilo vzdušje v Planici po izjemni zmag Tepeša. Je bilo slavje nepopisno? Je bil to dan, ki si ga boste po izjemnem dosežku vsi gledalci zapomnili za vedno?

Ko je doskočil Tepeš se je vsem utrgalo in nihče ni niti pomislil kaj se bo zgodilo potem. Prvih par minut po tekmi je bilo hmm žalostno/srečnih, pri podelitvah pa je spet pri večini prevladalo veselje. Ni bilo nobenega jebavanja majke Tepešu... :roll: Tako da kar se mene tiče si bom ta vikend sigurno zapomnil. Tri slovenske zmage. Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter. Seveda sem razočaran, ampak ne bom zganjal cirkusa zato, ker ni naša reprezentanca priredila tekme, da bi Peter osvojil VKG.

Jaz sem takoj vedel, da je to slabo. A tam ni nihče vedel kako stvari stojijo? Niste vedeli, da je Peter v igri za globus?

Potem pa sklepam, da so bili povečini kavčarji in priskledniki tam, ki ne vedo kaj je bila želja celega vikenda Planice. Sem mislim, da je želja VKG za Petra. Tako sem razmišljal sam pa tudi po medijih se je to govorilo na veliko.

Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter.

Zakaj nisi gledal letošnje sezone?
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 17:54:49

Skok ni bil dovolj dober za zmago. Kajne? Ali je po tvoje bil in je zajebal Tepes ker je spravil skupaj cudezno se boljsi skok!?

Ce je imel tako zanic razmere in kljub vsemu najboljsi skok po rekordnem, zakaj hudica mu korekcija ni prinesla zmage? Aja potem le razmere niso bile tako slabe?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:58:53

Glede na vse Petrove skoke ta vikend, je bil tale nažalost med slabšimi.


Tu piše.

Ce je imel tako zanic razmere in kljub vsemu najboljsi skok po rekordnem, zakaj hudica mu korekcija ni prinesla zmage? Aja potem le razmere niso bile tako slabe?


Ne razumem. Ali pa trolaš in greš v napačno smer.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 17:59:03

In ne pozabit da Freund ni skakal na Japonskem. Matija nisi gledal letosnje sezone? Ker tam bi v najslabsem primeru 2x osvojil 17.mesto in ne bi bilo take galame dans ...

Edit: Tist glede slabega skoka sem zasledil in popravil svoj post.
Edit2: ne spremljas skokov zadnjih sezon? Slabe razmere - veter, se izracunava korekcija. Ki tekmovalcu v primeru slabih razmer tocke doda, v primeru dobrih razmer pa odvzame. Ce je imel Peter res toliko slabse razmere od Jurija in je kljub temu skocil odlicno, bi mu korekcija prinesla zmago.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 18:01:49

To je njegova odločitev ali je skakal na Japonskem ali ne. A se ni sam odločil? Morda pa je zaradi tega vmes dvakrat več zmagal, ker je bil spočit. Ne razumem tega posta.

Tudi midva nisva skakala na Japonskem, pa še ne pomeni, da si zaradi tega zasluživa globus bolj kot Prevc.

NE. Pri manjših skakalnicah to še nekako deluje (čeprav je še vedno bolje imeti boljši veter in nato odbitek kot pa obratno), na letalnicah pa to ne deluje niti približno. Da ti dobiš vzgornik za zadnjih 30 metrih lahko pridobiš precej več kot pa tisto točko, ki jo izgubiš zaradi tega.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 18:05:22

In zakaj si ga Freund po tvoje ne zasluzi? Ker ocitno je sedaj se to ven udarilo, da si ga Peter bolj zasluzi ali kaj?
In ne ni pika na letalnici. Po 30 pik korekcij imas.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 18:11:21

Matija je napisal:
dandzo je napisal:
Matija je napisal:dandzo, ti ki si bil v Planici in ne mi kavčarji, kakšno je bilo vzdušje v Planici po izjemni zmag Tepeša. Je bilo slavje nepopisno? Je bil to dan, ki si ga boste po izjemnem dosežku vsi gledalci zapomnili za vedno?

Ko je doskočil Tepeš se je vsem utrgalo in nihče ni niti pomislil kaj se bo zgodilo potem. Prvih par minut po tekmi je bilo hmm žalostno/srečnih, pri podelitvah pa je spet pri večini prevladalo veselje. Ni bilo nobenega jebavanja majke Tepešu... :roll: Tako da kar se mene tiče si bom ta vikend sigurno zapomnil. Tri slovenske zmage. Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter. Seveda sem razočaran, ampak ne bom zganjal cirkusa zato, ker ni naša reprezentanca priredila tekme, da bi Peter osvojil VKG.

Jaz sem takoj vedel, da je to slabo. A tam ni nihče vedel kako stvari stojijo? Niste vedeli, da je Peter v igri za globus?

Potem pa sklepam, da so bili povečini kavčarji in priskledniki tam, ki ne vedo kaj je bila želja celega vikenda Planice. Sem mislim, da je želja VKG za Petra. Tako sem razmišljal sam pa tudi po medijih se je to govorilo na veliko.

Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter.

Zakaj nisi gledal letošnje sezone?

Čakaj ko nekdo (povrhu vseega še naš tekmovalec) skoči 244 metrov bom jaz držal kisel fris v izteku letalnice? Jaz sem bil siguren, da bo Pero stisnil enih 238m in da se bomo veselili VKG in nove dvojne zmage. Mi je pa bilo jasno takoj ga je Schlierenzauer zajebal, da mora Pero zmagati.

Čakaj Freund je 9krat zmagal in je z dvema izpuščenima tekmama in eno diskvalifikacijo še vedno zmagal VKG + postal je svetovni prvak? Zame je to zaslužen zmagovalec.

Tisto o telemarku je pa Gorišek (ali Gros) prijavil v enem izmed intervjujev ta teden, da je pač naklon pri ekstremnih dolžinah tak, da lažje greš v telemark. Bi ti zelo rad prilimal quote, ampak ga zdaj žal ne najdem (mogoče sem ga bral v časopisu). Tudi meni se je zdelo neverjetno, ampak glede na to da so pri ekstremnih daljavah lažje pristali v telemark kot sonožno očitno ta teorija v Planici pije vodo.
Veter je bil pa za vse več ali manj enak in tiste 3 točke razlike v vetrovni izravnavi sigurno ne pomenijo 10 metrov, če gledamo da je 1m/s vreden kar 14 točk.
Zadnjič spremenil dandzo, dne 22. marec 2015, 18:12:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 18:12:14

Lahko ti razložim celoten postopek teh odbitkov in dodatkov. Ampak le, če je res nujno. Če veš in trolaš mi povej, če ne veš ti bom pa razložil in te podučil.

Če tebi v zadnjih 30 metrih zapiha vzgornik ne boš nikdar in nikdar izgubil 30 točk v primerjavi s skakalcem pred tabo, lahko pa na letalnicah potegneš kar konkretno. Sam odbitek točk ne pove veliko. -30 ali +30 se sliši veliko, ampak če je povprečje -25 in imaš ti -30, ne pomeni da rabiš na K120 skočit 20 metrov več kot drug tekmovalec.

Kdo je rekel, da si Freund ne zasluži globusa?
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 18:14:34

Kakorkoli obrneš, tvoja zahteva je v bistvu to, da bi moral Tepeš gladko zatajiti vse svoje znanje in tisoče ur treningov in se odpovedati enemu največjih uspehov svoje kariere zato, da bi kristalni globus osvojil nekdo drug. V bistvu se ne moreš sprijaznit s tem, da je zasluženo in pošteno zmagal z najdaljšim skokom v karieri pred domačo publiko. In zahtevaš, da bi moral zmagati nekdo, ki si tega na tekmi ni pošteno zaslužil.

Še več, v bistvu bi moral odjebati eno ključnih pravil športa, da tekmovalci sodelujejo po svojih najboljših močeh. Torej bi, če uporabimo pravo besedo, moral goljufati. Tako kot recimo Kazahstan na tisti hokejski tekmi proti Britancem, ko so nas hoteli oropati skupine A.

In končno, če sledimo tej logiki, zakaj bi to storil šele sedaj? Zakaj ni tega storil recimo že na petkovi tekmi, kjer je prav tako neodgovorno ogrozil Prevčevo zmago, da ne omenjam tega, da je Prevcu že tekom sezone nekaj slovenskih skakalcev odščipnilo dragocene točke, ki so mu tukaj zmanjkale. Zakaj potemtakem nista tudi Haybőeck in Kraft skenila kakšnega pakta o nenapadanju v prvem delu sezone? Ali pa Freund z ostalimi nemškimi skakalci?
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 18:19:56

Skupno gledano pa bom pošten in bom priznal da je Freund večino sezone odskakal na višjem nivoju kot Peter.


Čakaj Freund je 9krat zmagal in je z dvema izpuščenima tekmama in eno diskvalifikacijo še vedno zmagal VKG + postal je svetovni prvak? Zame je to zaslužen zmagovalec.


Da razčistimo najprej. Freunda niso ugrabili neznanci in mu onemogočili nastopa na Japonskem. Za to se je odločil sam. Tu nima Prevc nobene veze s tem.

Druga izjava pa izpodbija prvo. Freund je večino svojih zmag dosegel v zaključku sezone, kjer je bil res izjemen. Ti si pa napisal, da je bil večji del sezone boljši od Petra. To pa seveda ni res. Prevc je bil 2/3 sezone veliko boljši od Freunda, ki je ujel formo nekje po tekmah na Japonskem. Po tisti Japonski, ki jo je izpustil.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 18:24:21

Ra100 je napisal:Še več, v bistvu bi moral odjebati eno ključnih pravil športa, da tekmovalci sodelujejo po svojih najboljših močeh. Torej bi, če uporabimo pravo besedo, moral goljufati. Tako kot recimo Kazahstan na tisti hokejski tekmi proti Britancem, ko so nas hoteli oropati skupine A.

Pa smo jim lepo vrnili s prodano tekmo proti Estoniji. In Ra100 se je lepo veselil uvrstitve v skupino A. Do danes, danes je spoznal kruto resnico o tej misteriozni zmagi Slovenije 16-0.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 18:28:23

Stanje pred Sapporom:
3. P. PREVC SLO 764
4. S. FREUND NEM 753

Ni bil glih veliko boljši kot Freund. ;)
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 18:30:34

Če nekdo tekmo proda ali pa jo iz kakšnih drugih razlogov namerno odigra pod svojimi realnimi zmožnostmi, je to goljufija. Je? Je.

Če Tepeš namerno skoči manj, da njegov kolega zmaga tekmo, potem je to nelegitimen manever in nelegitimna tekma. Je goljufija? Je.

Je Matija zahteval od Tepeša goljufijo? Je.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 22. marec 2015, 20:33:16

GoUp je napisal:
King_Cantona_7 je napisal:GoUp, si ti bolj vesel Tepeševe zmage ali si bolj razočaran nad izgubljenim Prevčevim globusom? Kateri občutek je pri tebi močnejši? Si boš 22. marec 2015 zapomnil po Tepeševi zmagi, eni izmed mnogih, ali po dveh izgubljenih globusih?

V bistvu se teh zame nepomembnih podatkov ne zapomnim. Zapomnil sem si datum rojstva obeh sinov. Dneva ko sta prvic shodila. Porocnega dneva. Dneva ko je starejsi sin prvic prestopil prag sole. Prvic nastopal na nogometnem turnirju. Ko je mlajsi prvic nastopal v pevskem zboru. Dneva zagovora diplome. Prvega dne v sluzbi. Ko smo zapili mojo prvo placo... Mojega zivljenja.


Lepo si to napisal, a dobro veš, kakšna je bila poanta mojega vprašanja. Seveda nisem mislil dobesedno, da si boš zapomnil ta datum, ker obstajajo pomembnejše stvari v življenju. Ampak ta dogodek sam se ti bo pa zagotovo vtisnil v spomin, ker si zagret športni navdušenec in čez pet let ne boš rekel, ''da je takrat zmagal Tepeš'', ampak ''da je Prevc na bizaren način ostal brez globusa.'' To ti hočem reči. O Tepeševi zmagi se bo govorilo še tri dni, o Prevčevem globusu bi se pa še 50 let. Ta današnji dogodek gre ob bok ostalim iz zgodovine slovenskega športa, ki v izbrani družbi ob kakšnem kozarčku preveč v omami navijaške sentimentalnosti in nostalgije radi privrejo na plan - Šmarna gora, 3-3, porazi košarkašev, Dabanovič, Simonovičev obrat itd.

Enostavno ne bom nikoli razumel, zakaj bi nekdo, v trenutku, ko je Prevc pristal in je bilo jasno, da ne bo prvi in s tem dobitnik globusa, proslavljal Tepeševo zmago. Razen če si njegova žlahta. Zakaj?
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 20:44:32

Zgresil si bistvo. Ne proslavljal, njegove zmage ne bom omalezeval. Bila je vec kot zasluzena.
Srece je Petru zmanjkalo veckrat v tej sezoni in ne samo na zadnji tekmi. Na FB in drugje pa se izkljucno pljuva po Juriju.

In ja. Slovenci ne znamo govorit o zmagah in uspehih (tudi ko smo pijani). Ampak kako smo kje zajebali na polno.

King. Do nekje mojega 30.leta sem bil hud privrzenec vseh sportov. Neuspehi so me znali tako zmotiti, da nisem mogel zaspati ponoci. Verjamem da ce bi tak dan dozivel pred 15imi leti, bi letelo vse na Jurija in bi bil zelo razocaran. Tako pa je razocaranje bilo prisotno nekaj minut, potem pa me je zivljenje potegnilo v svoj tek.
In ja. Danes smo skoraj osvojili dva globusa. Ogromen uspeh, za tako malo drzavo s tako malo prebivalci.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 21:36:47

GoUp (in če je še kdo, ki se tega spomne), kakšni so bili odzivi leta 1998 po zmagi Peterke? Sta bila Harada in Kasai heroja, ker sta pošteno odskakala ali debila ker sta zajebala Funakija in podarila globus Peterki?
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 23:03:39

Ce povem po resnici, drugacnega razpleta sploh pricakovali nismo. Vse kaj drugega bi bilo nepojemljivo-pac sportno do konca. Sploh pa meni osebno, od Japoncev kaj drugega res ni bilo pricakovati. Oni so castni do konca.
Sezono prej kaj takega nisem pricakoval od nemske ekipe. Na treningu v Planici, Peterka ni zmogel 200m znamke. Tik pred koncem poleta je z vso silo od jeze, pritisnil smuce proti tlom. Vzgornik ga je malo privzdignil in Primoz je padel. Oblezal poskodovan. Zaradi lastne bedarije bi ob nenastopu na tekmi, globus verjetno osvojil Thoma. Ampak ne. Nemski zdravniki so pomagali Primozu. In samo njim se je slo zahvaliti, da je lahko nastopil in posledicno osvojil naslov. Zame nepojemljivo dejanje nemske ekipe.

Nekaj kar pac dosti navijacev nikakor ne bo moglo, ali hotelo, razumeti.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov