Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 4. december 2009, 12:01:27

Slika

http://www.whalecottage.com/blog/wp-con ... ollage.jpg

SLOVENIJA JE NA SVETOVNEM PRVENSTVU :)

Danes se nekako začenja vse skupaj, saj bo v Cape Townu žreb skupin za Svetovno prvenstvo, ki se bo začelo 11. junija 2010 v Južnoafriški republiki.

Danes ob 17:30 bo žreb z neposerdnim prenosom na SLO 2

Bobni:

Boben 1: Južnoafriška republika, Italija, Argentina, Brazilija, Anglija, Nemčija, Nizozemska, Španija.

Boben 2: Avstralija, Japonska, Južna Koreja, Severna Koreja, Honduras, Mehika, ZDA, Nova Zelandija.

Boben 3: Alžirija, Kamerun, Slonokoščena obala, Gana, Nigerija, Čile, Paragvaj, Urugvaj.

Boben 4: Danska, Francija, Grčija, Portugalska, Srbija, Slovaška, Slovenija, Švica.


V eni skupini ne moreta biti dve reprezentanci iste celine, razen Evrope seveda.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 4. december 2009, 19:27:53

Skupina C: Anglija, ZDA, Alžirija, Slovenija

Jah, Anglija, to nam je bilo usojeno. United pač. pa ZDA, ki so premagljivi. Alžirija, to smo si tudi želeli...
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a r.keane dne 4. december 2009, 19:33:39

tooolk sm upal da pridemo v to skupino, pred žrebanjem 4.bobna. tud angleže sm si zlo želel.lepe možnosti imamo da pridemo naprej. poletje bo še vroče :D
Uporabniški avatar
r.keane
Chief of Execution
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 22. september 2009, 14:50:35

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 4. december 2009, 19:40:48

13. junij 2010 - Polokwane: Alžirija - Slovenija
18. junij 2010 - Johannesburg: Slovenija - ZDA
23. junij 2010 - Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth: Slovenija - Anglija



A
1. Južnoafriška Republika
2. Mehika
3. Urugvaj
4. Francija

B
1. Argentina
2. Nigerija
3. Južna Koreja
4. Grčija

C
1. Anglija
2. ZDA
3. Alžirija
4. Slovenija


D
1. Nemčija
2. Avstralija
3. Srbija
4. Gana

E
1. Nizozemska
2. Danska
3. Japonska
4. Kamerun

F
1. Italija
2. Paragvaj
3. Nova Zelandija
4. Slovaška

G
1. Brazilija
2. Severna Koreja
3. Slonokoščena obala
4. Portugalska

H
1. Španija
2. Švica
3. Honduras
4. Čile

Slika
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 4. december 2009, 19:41:11

Kar jebeno. Sicer smo zmožni premagati tako Alžirijo kot ZDA, ampak tudi oni so več kot sposobni premagati nas. Anglija je poglavje zase in bo vsaj v predtekmovanju naspidirana.

Glede na ostale skupine pa je treba reči, da kar dobro stojimo.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 4. december 2009, 20:01:54

GoUp je napisal:Anglija
Nova Zelandija
Alžirija

Moje želje pred tem in sm jih skoraj 100% dobil. Odličen žreb za naše. Premagljivi sta obe repki poleg Anglije, vendar le ob dejstvu da igramo tako kot zadnjo tretjni kvalifikacij.
Če zmagamo obe tekmi pred zadnjim kolom, smo pa na koncu sposobni še angleže dol vržt!
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a MUFC dne 5. december 2009, 10:11:34

Skupina je kar ugodna za nas saj se lahko kosamo tako z Alžirijo kot ZDA. Vendar pa Alžircev ne gre podcenjevati. Ključna bo tudi prva tekma z Alžirijo. Upam, da se nam bo vse priklopilo kot na kvalifikacijah in da pridemo naprej kar bi bila senzacija. :mrgreen:
BORN TO BE UNITED
Uporabniški avatar
MUFC
Ginger Prince
 
Prispevkov: 497
Pridružen: 2. maj 2008, 8:23:31
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 5. december 2009, 13:17:55

Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 5. december 2009, 13:38:54

ZZ in njegove izjave :D :
ZZ je napisal:For me England are not one of the favourites. They are a team full of stars and egos. They cannot possibly spend a month and a half together without friction.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 5. december 2009, 14:23:29

England
Algeria
Slovenia
Yanks
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 5. december 2009, 14:33:22

Skupina je kar zanimiva, veliko šans za naše da se uvrstijo naprej. Se bo pa vse videlo na dan tekem, zdaj je brezpredmetno govoriti. Angležev sem si pa najmanj želel, ker navijam tudi za njih :) Anglija prva , SLOVENIJA druga pa bom najbolj zadovoljen :D

SLOVENIJA !!!!!!!!!!!
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a MUFC dne 6. december 2009, 9:59:39

Se podpišem pod zadnji post. Tud js navijam za Anglijo.
BORN TO BE UNITED
Uporabniški avatar
MUFC
Ginger Prince
 
Prispevkov: 497
Pridružen: 2. maj 2008, 8:23:31
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 6. december 2009, 10:09:04

Fajn Slovenci ste mi vi ... Ni čudn da se vsi norce iz nas delajo.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a MUFC dne 6. december 2009, 11:47:44

Dobro Slovenija in lokalni klub bosta zmeraj na prvem mestu. Sicer pa noben na temu forumu ne more tega nobenemu očitat saj smo vsi za United. Bi tudi lahko kdo rekel da smo fajn Slovenci. :roll:
BORN TO BE UNITED
Uporabniški avatar
MUFC
Ginger Prince
 
Prispevkov: 497
Pridružen: 2. maj 2008, 8:23:31
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 6. december 2009, 12:07:14

Tule se moram kar strinjat z Zahotom glede Angležev, čeprav jim je v marsičem kar podoben.. Trop prenapetih cepcev in vzvišenih kvazizvezd, ki kot ekipa razpade ob prvem problemu. Lampard, Gerrard, Terry, Cashley, Barry.. Pfuj in pfej. Kar me posebej skrbi, je dejstvo, da jim v zadnjem času tudi Rooney postaja vse bolj podoben.

Če imate radi nogomet in ne padate na blišč, potem imate približno milijon reprezentanc, ki lepše igrajo in dejansko delujejo kot ekipe. Pa še nekaj: med Unitedom in Anglijo so v vseh pogledih svetlobna leta razlike.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 6. december 2009, 12:46:53

Če navijaš za Angleže, kako si lahko potem Slovenec? Takšen občutek kot sem ga doživel ob končnem žvižgu v Mariboru, to je nekaj neverjetnega. Kar mravljinci in na jok mi je šlo, ko so se naši uvrstili. In logično je da bom navijal za njih. Če je lahko Grkom uspelo dobiti EP, zakaj nam ne more uspeti, recimo priti do četrtfinala? Kaj nas pa lahko ustavi? Pomanjkanje kvalitete mogoče? Imamo 5x boljši ekipni duh, kot pa Angleži, Nemci, Francozi, Italijani, Argentinci. In to ti je pri fuzbalu najbolj pomembno. Ko ti veš, da ti bo soigralec pomagal, ko veš da se lahko zaneseš na vsakogar, to je uspeh. Nam je to uspelo, in vem da bodo naši fantje razturali na prvenstvu.

Prvo uspeh Sloveniji, potem pa drugo. Zdaj kdo so favoriti... Strinjam se z mnenjem Paula Hogsona(Skysports), kdor premaga Španijo je prvak... Blizu so mi pa ekipe, Anglija, Španija, pa še kdo bi se našel.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 6. december 2009, 13:25:15

Vi me ne razumete. SLOVENIJA mi je v srcu. Koliko od vas obesi slovensko zastavo ob praznikih? Jaz jo zmeraj. In ob zvokih Zdravljice mi vselej poskoči srce. Ne poznate me, tako da ne mi nekateri govoriti o moji domoljubnosti. Uspeh SLOVENIJE je zame pred Unitedom in Anglijo. Slednja pa bo pred našimi v skupini, morate gledati realno. Itak da bom v naše veroval proti Angležem do konca tekme. Vse je možno.
Za Anglijo pa navijam vse od tistega časa, ko sem začel navijati za Manchester United. Vse zaradi Becksa ;) Za Anglijo navijam samo iz nogometnega vidika, ne pa da bi zdaj pel njihovo himno. Za Anglijo navijam, ker so imeli vselej odlične nogometaše, odlične klube, tradicijo, zanimivo zgodovino in predane, fascinantne navijače, ki na vsakem velikem tekmovanju množično spodbujajo svojo reprezentanco. :)
Nočem pa zdaj razviti kakšnega kreganja tu o narodni zavesti. Kot sem že rekel, ne poznate me, tako da ne veste kakšen domoljub sem ;) Tako da si naj kdo ne misli, da ker držim tudi za angleško reprezentanco, nisem zaveden Slovenec. To je smešno :roll:
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 6. december 2009, 13:26:18

Fajn skupina! Angležev ne maram in sem kar vesel, da igramo proti njim. Brezveze je izgubljat besede o njih, vema za njihove dobre kot tudi slabe strani. V ZDA je fuzbal v vzponu in tudi uspehi na Pokalu Konfederacij to potrjujejo. Niso pa spet noben bav bav in so premagljivi. Alžirci sicer ne igrajo dobrega fuzbala, a so fanatično borbeni. Vsekakor premagljivi...


Moji "sekundarni" reprezentanci- Srbija in Nemčija- pa kar v istem bobnu :D Sweeeeeet!
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 6. december 2009, 13:30:25

Poznam enega, ki je zaljubljen v Italijo (v rojstnem listu mu piše državljanstvo: slovensko) in bo navijal za Italijo in ne za Slovenijo. Ok, razumem da mu je italijanski nogomet simpatičen, vendar halo!! Reprezentanci tvoje države je uspelo priti med 32 najboljših na svetu in ti ji napoveduješ sramoto velikih razsežnosti in staviš na 3 poraze. Lahko ga je sram!

Cilj naše reprezentance je jasen. OSMINA FINALA. Kot večni pesimist (realist :)) dajem našim šanse za preboj iz skupine. Zakaj pa ne bi bili mi Hrvaška 98' al pa Senegal 02' ali Grčija 04'? Komot... Kot jih je mnogo dejalo, prva tekma bo ključna, če sunemo pike proti Alžircem, bodo naši naspidirani in lahko pade tudi ZDA, proti Angliji pa itak odvisno v kakšnem položaju bomo mi in Angleži. Jaz pravim, da so vsi premaglivi, hkrati pa smo tudi mi.

Kot prvo bom navijal za Slovenijo, druga moja reprezentanca pa bo Anglija. Angležem privoščim kanto po tolkem času, kot sem jo Špancem dve leti nazaj.

Angleži že sanjajo polfinale z Brazilijo...
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Svetovno prvenstvo 2010 ~ Južnoafriška republika

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 6. december 2009, 14:49:30

King_Cantona_7 je napisal:Nočem pa zdaj razviti kakšnega kreganja tu o narodni zavesti. Kot sem že rekel, ne poznate me, tako da ne veste kakšen domoljub sem


To ni bil moj namen in mislim, da ima praktično vsak poleg domače še vsaj eno reprezentanco, za katero drži pesti (moja je npr. Nizozemska :) ). Prav tako se nočem iti pikolovstva in ti očitati, ker si postavil Anglijo na prvo in Slovenijo na drugo mesto, kar je najbrž razpizdilo GoUpa in Andersona8..

Imam pa pomisleke okrog angleške reprezentance in res ne vidim, kaj je na njih tako lepega in čudovitega - predani in glasni navijači (oziroma: pijani huligani, ki ob vsakem porazu prekolnejo celo ekipo in včasih še razsujejo najbližje lokale) ali čudoviti igralci (oziroma njihovi vedno čisti dresi ter popolne frizurce, ki ostanejo nedotaknjene tudi po podaljških) ali celo njihova igra (ki je sicer bolj podobna ragbiju kot nogometu). Ampak okusi so pač različni.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Naslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 5 gostov