EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

EPL, FA, CC v sezoni 2008/09 - Arhiv

Moderator: Hudički

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 25. avgust 2008, 22:53:09

braul je napisal:
Remmy je napisal:Dons mi je šel pa Tevez tako na kurac, da sem skor razbil ekran. In pol še un amaterček Obrez, s hvalo na njegov račun. Pa kurba, saj ni to mali fuzbal na dvorišču - kdo bo dalj žogo zadržal. Sploh ne vem, zakaj ga da SAF v vezo, ker tam samo drek meša. Zaustavlja hitro igro 30-40 metrov od gola. Podaje ni niti ene skup spravu, strel pa v 85. minuti. Rooney teče celo tekmo, bori se kot norc, ko pa je sam odkrit, pa mu Tevez normalno ne poda. Rooney itak ni ne sidraš, da bi sam igral v napadu, pol pa še Tevez take pizdarije dela. Najslabše jo je še Campbell zaradi njega odnesu ...
Drugače pa precej povprečna predstava, ampak tri pike na Fratu, to je odlično, še posebej, ker United tam res težko zmaguje. Obramba dobro, čeprav Pompey neke nevarnosti res ni predstavljal. Nihče ni preveč izstopal, MoM Scholes ali Evra.

No no no...mislim kake maš pa ti. Ves folk poln hvale na njegov račun ti ga pa tako skurčaš. Nevm pol no kaj naj rečem, težko se zadržim. Pri 1-0 na takem gostovanju, kjer sem pričakoval, da bo odločal en gol je takšen igralec, ki lahko tako zadrži žogo, je hiter in se poigrava z ostalimi več kot potreben. Največ k temu pa je prispeval ravno on in je nedvomno MoM daleč pred vsemi!!! Mogoče ti za Evraja še dam podporo nedvomno, a od kje teb MoM Scholes pa tut pitaj boga.Sori sam sem mogu, ker takega nasprotnega mnenja napram vsemu folku pa že dolg ni blo! ;)


Ni se ti treba nič opravičevat. Če maš čisto drugačno mnenje in ga lepo argumentiraš, sem prav vesel izziva.
Pač, moja percepcija nogometa je, da je igra čim hitrejša, še posebej v zvezni vrsti je treba igrat na dva dotika. Tko se pač v modernem nogometu ob vsem teku in razvitih sistemih ter dodelanem pokrivanju, lahko stre nasprotnika. Nočem zdaj zvenet kt Zdene Verdenikov, ampak tko pač na to gledam. Tevez dons ni preigraval (vi smislu, da bi osvajal prostor in prišel mimo igralca z individualno akcijo) ampak preprosto zadrževal žogo, ter s tem ubijal igro. Če že igralec zadržuje žogo, naj bo to v strogi konici napada, ko je obkrožen z več branilci (to se recimo po dolgi žogi zgodi, ko je napadalec osamljen), ne pa ko z več podajami po tleh žoga pride do Teveza, on pa jo "zaštopa" in carni, obrne se proti svojemu golu, ob tem pa ni nekega pretiranega pritiska nanj in ima več dobrih možnosti za podajo, ki bi lahko privedla do gola. Da bi pa zadrževal žogo, v smislu zavlačevanja, pa mislim, da na tako tekmo to ravno ne spada (mogoče v zadnjih 5-10 minut), pa še to ne, če je kakršna koli možnost za dosego drugega gola!
Scholes je bil zelo zanesljiv, vse poskuse njihove zvezne vrste je nevtraliziral, posest žoge močno na strani Uniteda, hiter prehod iz obrambe v napad - to pač omogoči Paul. Evra se je dobro vključeval v napad, dobro preigraval enega boljših right-backov na Otoku, velika vloga pri golu, ...
Ne mormo pa vsi isto mislit. Kako jebeno bi pa tako enoumje izgledalo. Nenazadnje s tem omogočamo vsespolšni napredek - dialektika pa to. :)
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 25. avgust 2008, 23:00:01

Zalslužena zmaga danes proti zelo gnilemu Portsmouthu. Igrali smo precej dobro, posebej dobro zame Tevez (MoM brez dvoma), ki je res močan kot bik in mu žoge - razen s prekrškom - ne moreš odvzeti. Obramba je odigrala zanesljivo, razen mogoče O'Shea, ki je bil na zaslonu samo ko je naredil prekršek. Presenetil me je Possebon, katerega sem prvič videl igrati na resni tekmi pa je borben in je odgiral dobro. ;) Praktično danes ni nobeden igral slabo in zato le pohvale, da so iz težkega gostovanja prinesli vse tri točke. Očitno so bili pripravljeni za zmago pustiti tudi kri na igrišču. :lol:
UNITED!
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Brne dne 25. avgust 2008, 23:12:18

Očitno so bili pripravljeni za zmago pustiti tudi kri na igrišču. :lol:


Eh to ni blo za Vidića nič. :D
"And you say to yourself, thank god they hate us, because then we know we are the best" - Sir Alex Ferguson
Uporabniški avatar
Brne
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 790
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:10:53
Kraj: Čemšenik

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 26. avgust 2008, 6:06:25

Tudi jaz se strinjam z Remmyem. S selitvijo Teveza na sredino smo izgubili še tisti kanček nevarnosti pred golom ki smo ga imeli. In to pri vodstvu za en gol, ki ne pomeni nič. Samo ena napaka obrambe, ali pa posrečena podaja Mornarjev in bi tle spet bral, kako debilno smo igrali ...
Poleg tega da je bil tko nazaj postavljen, ima on ogromen problem, ki ga vleče že od lani. Soliranje ali po vaše zadrževanje žoge. Poglejte še 1x posnetek tekme in boste videli da je isto počel še preden smo dosegli gol. Mnogokrat je imel na sredini s prvim pasom prostega igralca na krilih ali kje na sredini, vendar gre on v dribling ali prodor in se je vse praviloma končalo z lahko pridobljeno žogo Mornarjev. Če hoče igra odlično, vendar ko ga nekaj prime preprosto ne spusti več žoge in postane totalno nenevaren. Če so mu že vzeli žogo s favlom, pa j bilo to na razdalji 30m+, kar je spet lahko pridobljena žoga nasprotnikov.
Taka igra je dobrodošla, ko imamo prednost vsaj dveh golov. OK sj tud prot Portsmouthu za en gol je kul, kr oni so pa res totalno padl. Tko sterilni na sredini in še bolj v napadu ... znajo se borit za obstanek.
Drgač pa včeraj zame MOM Paul. Odlične podaje in razigravanje ekipe, nardil par favlov, ko je bilo to potrebno, da se ni zagustilo pred našim golom.
Fletcher dokazuje da je odličen backup, medtem ko je John vsaj po moje izjemno padel. S tako igro ni niti na nivoju Championship ekip. Res je da je vsestranski igralec, vendar zgublja stik s kvalitetnim nogometom. Je pa bila zanimiva taktika včeraj, da ko smo potegnal v napad, smo takorekoč igral s tremi branilci (Rio, Vida in Wes), John je pa za vsak potegnil naprej na DMC.
V glavnem kljub vsemu smo le zmagali in to je najbolj poembno. Sploh glede na dejstvo, da smo imeli v sredni samo enega standardnega igralca.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a gregx dne 26. avgust 2008, 9:22:17

Anderson#8 je napisal:
martin7 je napisal:ma ja valda...kr danes je bil še v pekingu...zihr je že par dni nazaj prišel...


Sma glih imela z Fluidom pogovore v temi in glede nato da je bila tekma za 3.mesto v soboto sem siguren da ni takoj v soboto odpotoval ampak zgodaj v nedeljo ter da je prispel nekje zvečer...

Tekma za tretje mesto je bila v petek. Sicer pa je Anderson v Angiljo prišel v nedeljo ob 5ih po tamkajšnjem času.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 26. avgust 2008, 9:38:51

Važne so samo 3 točke. Gol smo dal mal po sreči, vendar gol je gol in ta šteje 3 točke. U igro, ki ni bila ravno najboljša se jaz ne bi obremenjeval, saj nobena od ekip trenutno z igro ne blesti. Vesel sem 3 točk iz tega, lahko rečemo enega težjih gostovanj (ne trenutno, ampak v nadaljevanju sezone bo tu težko zmagati). O'Shea res nevem zakaj je tako zelo padel v igri, Fletcher nas pa letos rešuje in nas nabira točke. Upam da se poškodovani čimpreje vrnejo in da bomo kmalu začeli mleti nasprotnike tako kot lani. Veseli me včeraj zelo dobra predstava mladega Possebona, malemu je res težko vzeti žogo, je pa tudi dokaj hiter, močan in spreten. Malo se bo moral še ojačat in potem lahko samo upamo da se njegova forma dvigne in bo začel kazat izjemne predstave
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6280
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 26. avgust 2008, 11:35:53

Bravo fantje, dobr ste odigral, tekma je bila ena velika jeba, samo smo dal tist en gol več ;), in si priigral prve tri pike v novi sezoni (boljše je že kot lani:)). Zdaj nimam časa še kaj več napisat, samo je pa fino, če se ne motim da naslednje kolo izpustimo, da se nato vrne tudi že Nani in mogoče še kdo od poškodovanih in svet bo spet lepši :)

MOM pa spet Fletcher :), pizda a to pomen da kdor koli igra na Ronaldovi poziciji bo zabijal gole za United, naj še s prostih dobi šanso :)
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 26. avgust 2008, 12:39:24

No, prva zmaga je tu, čeprav igra ni bila nekaj hudo atraktivna, ampak zmaga na Fratonu je zmaga z velikim Z-jem. Pompey si ni ustvaril neke nevarne priložnosti, na momente so bili popolnoma nebogljeni. Nekaj strelov od daleč. V drugem polčasu so jim naši dobesedno skrili žogo. Temu je seveda veliko pripomogel Tevez, ki je v zadnjih minutah dobro zadrževal žogo in s tem kradel čas, ko je pa to delal v prvem polčasu me je pa zelo jezilo. Takrat preprosto nismo bili nevarni, ker ga ni bilo v špici, prišli smo na 16-m in potem nekaj muškali. Rooneyjev razveljavljen gol :roll: Fletcher bo pa letos Ronalda iz prve postave izrinil in bo dal 42 golov :D Dobro je zopet odigral, ne vem zakaj ste ga nekateri pred tekmo tako kritizirali. O'Shea zopet ne tako zanesljiv, vendar ni blo tako slabo. Čudi me pa , da ste tako Evraja hvalili. V prvem polčasu je kljub podaji za gol igral ne preveč dobro - kar nekaj zgrešenih podaj, slabo štopanje. V drugem polčasu se je potem nekako popravil. Tevez pa zame MOM. Takoj za njim pa Vidič, ki je zopet odigral vrhunsko in okrvavljen seveda :) Pa tudi Rio in Brown zelo dobro.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 26. avgust 2008, 13:06:05

Anderson may have lost some of his hair while he's been chasing a medal in China but unlike Samson he's lost none of his strength.

The midfielder missed the opening weeks of United's season while helping Brazil to achieve a bronze medal at the Olympic Games.

But after arriving back at five o'clock on Sunday, he was ready to play again at eight on Monday, much to the respect of his Reds' team-mates including captain Rio Ferdinand.

"Anderson did well... until he got to 60 minutes and started blowing!" laughed Rio on MUTV.

"No, we have a little joke with him about that kind of thing. But he's a fantastic footballer with great abilities and we've not seen the best of him yet, I'm sure."

However, the ever-fashion conscious Rio was not as impressed by Anderson's hairstyle.

"His barnet's shocking at the minute! His extensions have come out and he's been in China where he's had nobody with the capability to braid him up. Hopefully now he's back in Manchester he can get hold of the person who normally does it for him!"

Anderson wasn't the only midfielder to be mentioned in the skipper's speech after the victory at Portsmouth. He also had words of praise for Darren Fletcher, a man who's making the most of a mini injury-crisis to stake his claim for a regular place.

Team-mate John O'Shea echoed Ferdinand's comments on Fletcher and Anderson, insisting both deserved great credit for their Fratton Park displays.

"We gave Anderson a bit of stick when we saw his hair!" joked O'Shea. "But he was amazing for us - a star performer. He gets the crowd going and the team - he's just all action. The sooner we have him flying again the better and I'm sure he'll play a vital part in the games we've got coming up.

"It's great to see Fletch doing so well," he added. "He said himself recently that he needs to try and get into the box a bit more and he's doing that with some great runs which are creating a lot of problems for defences. Great credit to him for getting the rewards his hard work fully deserves."
--- Fletcha sem spusto zaradi dolžine...

Vir: http://www.manutd.com

Po Skysportsu je bil Anderson včeraj igralec tekme!

http://www.skysports.com/football/user_ ... 68,00.html

Čeprav sem velik njegov navijač, sem tudi sam presenečen nad izjavami o Andersonu. O Fletchu ne toliko. Vendar si Anderson res zasluži pohvale za svojo igro in 76min kljub temu da je prispel v Manchester 28ur prej... :appl:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 26. avgust 2008, 13:48:41

Anderson a nisi reku 2 dni nič pisanja? :lol: hec hec

me pa veseli, da je padla debata o Tevezu.. to je tud namen foruma!
če po pravic povem je bil za mene tud MOM, čeprav se pa tud z Remmy-em strinjam, da je včasih preveč zadrževal žogo in driblu 3 na sredini.. ampak mi je prav kul brat komentarje, ko vidim kok majo res "vsake oči svojega malarja".. in nekdo vidi istega igralca v povsem drugi luči!

aja, btw: a ste slišal od Fergija intervju: Derren Ferguson, em Derren Fletcher :)
http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 76,00.html
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a MUFC dne 26. avgust 2008, 17:05:28

Tekme na žalost nisem mogel gledat, ker sem delal včeraj popoldne, vseeno pa čestitke fantom za zmago. :mrgreen:
BORN TO BE UNITED
Uporabniški avatar
MUFC
Ginger Prince
 
Prispevkov: 497
Pridružen: 2. maj 2008, 8:23:31
Kraj: Ljubljana

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a Best dne 26. avgust 2008, 17:42:27

ok še jz, čeprov ste že začel debate ki bi jih tud jz odpru...
Najprej igra..Ni bilo lih vse fantastično, pa vendar se vidi da je šele začetek sezone in zaradi tega si niti ne belim glave.Najboljše ekipe itak tempirajo formo za potem,ko bo vrhunec sezone...
Kar se tiče gola je res bil kar dosti posrečen, mi je pa lepo gledat da Fletcher sodeluje v takšnih akcijah...drugače pa se je pomoje na tej temi vidlo pomankanje kril...Naši nekako včasih brezglavo iščejo pot skozi sredino in potem probavajo duplirat nekje na šestnajstih metrih...Prov to sm opazu včeraj, da niti ena ta dupla ni šla skozi...No pol v drugem polčasu je Evra pokazla da zna igrat tud krilo in smo vsaj po levi strani malo začel širit igro...
Prebral sem uno polemiko o Tevezu....sam bi ga označu za MoM lih zaradi borbenosti in nepopustljivosti...Spet...Drugače pa mi je šlo tudi meni v določenih segmentih tekme, kar dosti na živce to neoddajanje žog in njegoo zadrževanje žoge...Ene parkrat sem vidu na levi strani samega Rooneya, ki je bil gotovo lepo postavljen za obetaven napad, ampak je Tevez raje pol še malo špilal norce iz domačih igralcev...Ne vem, zdi se mi da to lih ni najboljše za tole ekipo, čudno se mi je zdelo tudi da je začel igrati še pred Andersonovo menjavo kar na sredini igrišča...Upam lahko da je blo to samo zaradi vodstva in da drugače ne bo tako....
Paul spet fantastičen...Sem se že malo bal za njega ko je kar poniknil v drugem polčasu proti Toonom...O'shea ni vedu kje igra, že med polčasom ga je nki pizdil Rio...Drugače še malo krvi in tekma je bla pripeljana do konca na način brez naprezanja...Ta zmaga pomen kar dosti, upam da samo še gradimo vnaprej....
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: EPL 2.krog:Portsmouth:Manchester United, 25.avgust 08, 21:00

OdgovorNapisal/-a braul dne 26. avgust 2008, 19:57:43

No po prespani noči in vseh komentarjih bistvo nekako smo na istem. Res pa je, da pač vsak vidi nekaj malo drugače ali pač enostavno ni privrženec določenega igralca. Tudi sam vsega kar je včeraj delal Tevez ne podpiram, daleč od tega...ko je držal žogo in ni podal, ko je bil kdo prost sem tudi kričal po sobi. Tudi po tekmi sem napisal, da je zaradi njega Rooney ostal popolnoma sam v napadu in je bilo veliko težje kot bi bilo če bi bil Tevez na svojem mestu.Če že more bit tako pol naj gre igrat Frazier pa naj Carlos igra na sredini, a more nujno oddajat žoge!!!Videli pa bomo ali je bil to samo del taktike na tej tekmi v kar pa najbolj verjamem in navsezadnje tudi upam, saj bi bilo za koncept naše igre to veliko bolje.

United!
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2008/09

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 4 gostov