EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

EPL, FA, CC v sezoni 2008/09 - Arhiv

Moderator: Hudički

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a DarkManX™ dne 21. september 2008, 21:38:42

Svetle točke:

Evans - zelo samozavesten v skok-igri in siguren za tako mladega igralca
Rio - Rio
Scholes - lepo razigraval ekipo, škoda za tisti rumeni karton, zaradi katerega ga je verjno Fergie prej potegnil na klop

Slabo oz. pod nivojem Gary Neville. Sicer res Brown ni bil menda 100% pripravljen, vendar je trenutno tudi slabše pripravljeni Brown boljši od Nevillea. Morda bi res bilo preveč riskantno igrati z Rafaelom, vendar Gary danes res ni bil tak kot se od njega pričakuje (ima pa olajševalne okoliščine).

Berbatov je odigral zelo solidno, vidi se da mu je težko odvzeti žogo in da bo za nas, ko se uigra z ostalimi, zelo pomemben člen ekipe.

Pred tekmo bi pristal na točko, zdaj pa mi je malo žal še tistih dveh. Ampak dobro, ne gre vsako moštvo s Stamford Bridgea s točko.
Uporabniški avatar
DarkManX™
Chief of Execution
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17. avgust 2007, 10:01:07
Kraj: Maribor

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 21. september 2008, 21:43:44

Berbatov solidno? Ne vem če res. Tip je izgledal, kot da je prišel z dopusta in se je bal vstopiti v duel. Ok, šele njegova 2. tekma za United, vendar če ni bil pripravljen je tu Tevez... Popolnoma zgrešeno. Če pa je že igral od prve minute, bi se ga menjalo v 2. polčasu za Teveza, ki bi pomagal na sredini, ne pa O'Sheo, ki ni naredil prav nič. Nismo mi vodli 4:0, da bi dali potem not O'Sheo. Klop je bila danes UBIJALSKA, sam je pa tudi res, da je VDS "zajebu" menjave. Ah...
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 22. september 2008, 0:12:45

No zdej k sm se streznu pa mogoče lohk kej pametnega povem:

VDS: 6 nezanesljiv. Tik preden je bil zamenjan se je žoga kotalila proti njem, pa je ni upel zadržat.
Neville: 6 prepočasen, kako smešno počasen je izgledal, ko sta z Anelko tekla proti kotu. Hkrati bi pa od staroste pričakoval malo bolj trezno glavo in se lahko samo Ballacku zahvali, dani dobil rdečega kartona, ker je čist nepremišljeno štartal nanj. Brown je trenutno za mene sigurno prva izbira!
Ferdinand: 8 standardno dober, rešuje v obrambi, kar ostali izpustijo, vsekakor v začetku sezone med najboljšimi.
Evans: 7 presenetljivo dobra tekma. Sej vemo da je talent, a vendar je igral proti Anelki, Drogbaju in ostalimi. Nekaj napakic sicer, ampak spodbudno za naprej.
Evra: 7 zelo dober v fazi napada, pri akciji za gol sem sicer spet pizdil nanj, zakaj ne strelja, vendar se je lepo izteklo. V fazi obrambe še ni na nivoju lanske sezone
Fletcher: 7 dober, borben, tudi lepo prihaja do priložnosti za gol. Škoda ker je preveč nastreljeval obrambo Chelseaja. Tudi med boljšimi na začetku sezone.
Scholes: 6 kar lepo je razigraval ekipo in miril igro na sredini, po njegovem odhodu smo težko držali žogo v svojih nogah. Sicer spet štorast pri tacklih... ampak to je pač Paul
Park: 7 borben, pretekel ogromno, dal gol. Sem kar zadovoljem z njegovim učinkom, jaz od njega nikol velik ne pričakujem. Pač ga imam podcenjenega že celo kariero pri Unitedu.
Rooney: 8 med boljšimi, če ne najboljši. Vse dobro, bodeta pa v oči dve stvari: Ne prenese, da izgubi žogo, potem se seveda kot mali bikec zakadi v nasprotnika in dobi rumeni karton. Druga stvar: ni gola
Berbatov: 5 obetaven začetek, a hitro je bilo konec njegovega prispevka. Nekako anemičen preostalo srečanje. Nevem zakaj ga SAF ni menjal.

Kuščak: 7 OK, mogoče bi moral skočit na žogo, preden jo je Kalou poslal v gol.
Ronaldo: 6 prišel je spočit v igro, a nič ni pomagal moštvu, ki se je na vse kriplje borilo v obrambi. Nekateri dihajo na škrge, on pa špancira nazaj proti sredini potem ko je zafural žogo v napadalni coni. To me moti! Drugače pa nekaj lepih šprintov z žogo, lepo potegne v protinapad. Podaja to Rooneyja je bila super, a kaj ko... Pa še patetičen vložek, Frank se mu je smejal, jaz pa sem jokal.
O'Shea: /

SAF: me je presenetil z menjavami, kot sem že omenil. Bolj negativno kot kaj drugega. Ronalda bi jaz dal namesto Berbatova notri, O'Shea pa potem namesto Scholsa. Ko vrže O'Shea notri vem koliko je ura, takrat ga zgrabi panika in ima namen samo še branit rezultat. Nasploh se mi zdi čudno, da nič ne reče, ko se naši tako v obrambo pomaknejo. Sej so se dobro branili, a najboljša obramba je napad. Treba bo počas začet razmišljat tud o drugem golu, ker z enim je težko zmagat.

Riley: on je pa itak podgana, med najbolj bednimi sodniki meni osebno. Sej verjamem, da imajo nova pravila na zvezi glede ogovarjanja, ampak za vsako besedo in gestikulacijo pa tud ni treba kartona dat!! Nasploh pa dobivamo veliko kartonov. Newcastle 3, proti Liverpoolu in Chelseaju pa sploh ogromno. Tudi Zenit. Že dva rdeča kartona. Hej hej, pomirte se mal dečki, jebo vas :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. september 2008, 6:31:03

:D Pr vaših ocenah mi res bode v oči Paul. Fluid podobno kot Red Devil si ga pohvalil, oceno si mu pa kao znižal zarad tacklov. Po drugi strani pa Rooneyu prisolil najvišjo oceno, pa čeprav igra podobno grobo kot Paul. Vendar nas je eden njegovih tacklov stal zmage in ena izmed njegovih 100% šans prav tako. Oboje mu zniža oceno na to mero, da po moje ne more kandidirati za MOM, pa tudi ne more imeti najvišje ocene v moštvu. Obema bi lahko dal 7, tko me pa res čudi zakaj si Paul zasluži samo 6, če je razigraval ekipo, po njegovem odhodu se je pa videl razpad sredine.
Kot sem že rekel, zame MOM ali Park ali Rio. Prvi ne samo zaradi gola, temveč zaradi slične borbenosti kot Wazza. Dostkrat je rešil rit Evraju, bil pa je eden najdejavnejših v fazi napada. Ko smo igrali na kontre je največ žog dobil prav on, ker je bil po moje najbolje tekaško dejaven. Rio pa standarden v obrambi. Vse pove že to, da ob njemu na centralni poziciji, vsakdo izgleda svetovne klase. Pa naj bo to Evans, Wes, Vida, ... Ko njega ni, obramba izjemno pleše.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 23. september 2008, 17:23:52

Evo da še jaz mal pokomentiram. Če bi pred tekmo ponudili remi bi ga z veseljem sprejel, sedaj po končani tekmi pa je mal grenkega priokusa. Po zadetku Parka sem nekako že v prvem polčasu samo še čakal kdaj ga bomo dobili. Hvala bogu se je polčas kmalu končal. V drugem polčasu na začetku dobra igra potem pa spet konec. Lepa dva šprinta Ronalda, ki je dobro igral le kakšnih 10minut. Škoda za zapravljeno priložnost Rooneya. To bi moral zadeti. Potem pa škoda za zadetek Kalouja. Zdej a je bil favl al ne, nekateri bi ga piskal, sodnik ga pa č ni piskal. Če bi recimo tak gol dal United bi cel forum trdil da favla ni blo. Jaz osebno mislim da je gol bil dosežen na dovoljen način. Sicer pa če bi igralci pokrival Chelseajeve igralce ne bi blo zadetka, ne pa da so jih samo gledal-vsi razen Ria. VDS se mi zdi iz tekme v tekmo bolj nesiguren, včasih je bil ob kotih nesiguren PIG, sedaj me je bolj strah če je kot in v vratih VDS. Neville mislim da igra bolj slabo in tu ni dileme da je Wes naš najboljši RB, nažalost se je njegov čas iztekel. Tako da kapetan in legenda gor ali dol. Čisto zasluženo bi lahko prejel po neumnosti rdeč karton za štart nad Ballackom, če bi le ta padel. Nevem kaj je misli pri tej žogi. Najprej je kar obstal na mestu in gledal žogo, nato pa šele laufal za njo. Povsem narobe je ocenil da gre žoga v avt. Oba CB dobro, mogoče kakšen kiks Evansa, vendar za tako tekmo zelo dobro. Najbolj se je pokazalo v prvem polčasu ko je slabo izbil žogo v skoku z Anelko in je potem J.Cole prišel do čistega strela. Nevem zakaj niste zadovoljni s formo Evraja. Mislim da igra dobro, vsaj ne vidim razlike med letošnjo in lansko formo. Lep prodor za vodilni zadetek. Na sredini je bil Scholes pregrob in zato ga je moral Ferguson menjati. Park zelo borben in dal gol, Fletceh trenutno naš najboljši mož na sredini zagotovo. Berbatov nezainteresiran in nevem zakaj ga ni menjal z Tevezom. Rooney v redu, borben kot vedno, pač gola spet ni dal, vendar to mu je malce tudi oproščeno saj se veliko bori in pomaga v obrambi. O'Shea pa sploh nevem zakaj je prišel na igrišče. Iz dneva v dan slabši. Kje so njegovo stare in dokaj vredu predstave. Riley je bil popolnomakatasrofalen s svojim talanjem kartonov. Nevem zakaj sta dobila karton Rio in Evra. Nihče od njiju ni nevem kako pizdil nad odločitvami, vendar sta oba porumenela. Z predstavo sem zaovoljen, če bomo tako igrali še naprej se nimamo ničesar bati. Vendar sedaj je zaostanek že kar precejšen, tako da sedaj bi moral slediti kar lep niz zmag.

LP
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6280
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 23. september 2008, 21:23:01

Pizda jest pa ne vem, kaj je s tem kolektivnim razočaranjem nad Nevillom. Vsi vidte samo takrat ko ga je Anelka z lahkoto prešprintal in takrat ko je uletaval Ballacku. Slednje je zame čista Garyjevska poteza - z rumenim kartonom nekomu z vso silo pod noge, čeprav ni niti malo nevarna situacija in žoga že zagotovo izgubljena. Mogoče bi lahko več pameti od njega pričakoval, glede na izkušnje, ampak vsak ko igra je v nekem žaru in ta je pri Nevu zelo izrazit. Kar se pa tiče "počasnosti" - Neville nikol ni bil nek šprinter, Alenka je pa pač hitra žverca. Saj bi tud recimo Vidića in večino centralnih midfielderjev prehitel, je bil pa tudi boljše postavljen.
To se pač na hitro opazi in je (po vaše) že slabo igral. Ne pravim da je bil dober, ampak upoštevajmo koliko časa je bil odstoten zaradi poškdobe? Dosežek je, da se je že vrnil. Drugače je bila pa njegova daleč največja napaka, ko je VDS-ju vračal žogo z glavo in je to storil zelo slabo, zato je Maluda skoraj dobil žogo, ob posredovanju pa se je Edo poškodoval. Tam je res zajebal. Drugače pa kar mirno, čelskijevih prodorov po njegovi strani s ni blo, bolj na prepihu je bil Evra (res da je bil na njegovi strani J. Cole), drugače pa je bil zanesljiv, večkrat dobro izbil v ključnih situacijah, dobro se postavljal, ter običajno zelo oster v dvobojih. Še malo prakse iz tekem in mislim, da bo imel SAF težko izbiro za desnega branilca!
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 23. september 2008, 22:16:31

Remmy je napisal:Pizda jest pa ne vem, kaj je s tem kolektivnim razočaranjem nad Nevillom. Vsi vidte samo takrat ko ga je Anelka z lahkoto prešprintal in takrat ko je uletaval Ballacku. Slednje je zame čista Garyjevska poteza - z rumenim kartonom nekomu z vso silo pod noge, čeprav ni niti malo nevarna situacija in žoga že zagotovo izgubljena. Mogoče bi lahko več pameti od njega pričakoval, glede na izkušnje, ampak vsak ko igra je v nekem žaru in ta je pri Nevu zelo izrazit. Kar se pa tiče "počasnosti" - Neville nikol ni bil nek šprinter, Alenka je pa pač hitra žverca. Saj bi tud recimo Vidića in večino centralnih midfielderjev prehitel, je bil pa tudi boljše postavljen.
To se pač na hitro opazi in je (po vaše) že slabo igral. Ne pravim da je bil dober, ampak upoštevajmo koliko časa je bil odstoten zaradi poškdobe? Dosežek je, da se je že vrnil. Drugače je bila pa njegova daleč največja napaka, ko je VDS-ju vračal žogo z glavo in je to storil zelo slabo, zato je Maluda skoraj dobil žogo, ob posredovanju pa se je Edo poškodoval. Tam je res zajebal. Drugače pa kar mirno, čelskijevih prodorov po njegovi strani s ni blo, bolj na prepihu je bil Evra (res da je bil na njegovi strani J. Cole), drugače pa je bil zanesljiv, večkrat dobro izbil v ključnih situacijah, dobro se postavljal, ter običajno zelo oster v dvobojih. Še malo prakse iz tekem in mislim, da bo imel SAF težko izbiro za desnega branilca!


Glede nato kaj kaže Rafael ko dobi šanso, bosta hitro oba sedela tako Brown in Neville... :lol: :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 5.krog, Chelsea:Manchester United, 21.9.08 ob 15:00

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 23. september 2008, 22:31:05

No Neville je kar dostikrat izpadel izven pozicije, vendar mu je Hargreaves dobro kril hrbet. Enako na drugi strani Park Evraju. Zato morda ni bilo takega prepiha. Če ne bi pomagala vezista v obrambi bi bila pa kr velika kriza.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2008/09

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov