EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

EPL, FA, CC v sezoni 2008/09 - Arhiv

Moderator: Hudički

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Taki dne 14. december 2008, 14:53:02

kje so še oni cajti ko smo jih tolkli z O'Sheo na golu :D
Uporabniški avatar
Taki
marsh qiddath snéck
 
Prispevkov: 1100
Pridružen: 17. avgust 2007, 21:20:12

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 14. december 2008, 16:35:19

Večina ste že vse povedali, tako da ne bom veliko nakladal. Škoda, spet smo zapravili možnost, da bi se približali vrhu. A prvenstvo je še dolgo, nasprotniki bodo še izgubljali točke tako da ni panike. Pa tudi pri židih ni kar tako zmagati.
Sicer pa tekma ni ravno navdušila. Ni bla ravno tako slaba, a pričakoval sem več od nogometa. Pri Unitedu me je motilo predvsem to, da nismo bili sposobni si pripraviti pravih priližnosti. Kar je bilo strelov je bilo od daleč, iz prostih strelov in iz kotov. Obramba ni problem, težko nam dajo gol. Sam če nas je zadnje dve leti krasilo to, da smo zabijali največ golov, letos ni tako. Upam da to čimprej popravijo.

VDS- zame MoM. Ena zaneslivejših njegovih predstav letos. Brez napake. Večkrat odlično posredoval (Lennon, Bentley 2x...) tudi podaje so bile vse natančne.
RAFAEL- kar solidna predstava. Dokazal da je prva izbira na RB. Sam me je nekajkrat zmotilo njegovo nepotrebno in predvsem prisiljeno dribljanje, iz katerih je prišlo nekaj navarnih protinapadov Spursov ( ko je Modrič ustrelil za malo prek vrat). Tudi nekajkrat napačno podal v nevarni coni na naši polovici.
O'SHEA- dobro opravil svoje delo, predvsem v obrambi. V napadu nekajkrat dobro podal, a ne preveč prodoren.
RIO- ni bilo slabo, deloval zelo usklajeno z Vido. A nekajkrat je posredoval povsem panično in nepotrebno izbijal, tako da je enkrat pripravil cel kažin pred našim kazenskim prostorom. Škoda da ni zabil z glavo. Nekajkrat je navdušil z odličnimi posredovanji, s katerimi je onesposobil Benta in Romana.
VIDIĆ- zopet vrhunska predstava. V napadu je bil spet nevaren. Deloval zaneslivejše kot Rio, a oba zelo zadovoljivo.
PARK- z Edvinom najboljši pri Unitedu. Zopet odigral fantastično. Tekel, se boril... Nekajkrat prišel v pozicije za strel. Dokazuje da si zasluži biti v prvi postavi.
CARRICK- včeraj me je razočaral. Ena njegovih slabših tekem letos. Tolko zgrešenih podaj pri njem nisem videl že nekaj časa. Mogoče bi moral SAF njega menjati.
FLETCHER- srednja reč. Dokaj neopazen, kar nekaj napačnih podaj. S Carrickom nista bila taprava.
RONALDO- neopazen, sploh ni prišel do izraza. Premalo uporabljen, neviden. Ni naredil nekega presežka, sam je dobil res premalo žog.
TEVEZ in BERBATOV- od njiju se je pričakovalo res več kakor sta prikazala včeraj. Sta sploh kdaj ustrelila proti golu??!! Berbo je povsem spodsekalo žvižganje gledalcev. Upam da se popravi v naslednij tekmah.
GIGGS- kar dobro odigral ko je prišel v igro, dobro ustrelil s prostega strela. Nekajkrat dobro podal.
SCHOLES- ni pokazal kaj prida, ni pa tudi naredil kakšne napake. Sem pa pričakoval od njega kakšno magic podajo.
SAF- :lol: Včeraj me je res nasmejal. S tisti kapo je bil res car. In na koncu ko je ustavil žogo in ob ploskanju gledalcev, dal kapo dol in se začel smejati. Res legenda. Kak ga bomo pogrešali...

Gremo dalje. UNITED
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5055
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a gregx dne 14. december 2008, 17:38:52

Pomoje bi blo še najbolš za naš napad če bi naredli rotacijo: Tevez v obrambo, Vidič v napad:D
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a DvDa dne 14. december 2008, 17:49:47

Mja v PES-u sn dal na eni tekmi Teveza pa Roonya v obrabo v napad pa Vidica in Riota pa ni blo slabo:D
DvDa
Ginger Prince
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 17. avgust 2007, 16:40:06

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. december 2008, 17:57:55

Pa kaj vidva bluzita tu? :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. december 2008, 18:12:21

zimi je napisal:
GoUp je napisal:Fletcher je tudi padel v igri, zato bi moral tudi ven že po polčasu. Na njegovo mesto? Hmm Paul ni pokazal nič kaj prida, mogoče Anderson.


se z vsem strinjam, sam s temle ne.. jz bi tak kot SAF raj Paula dau not kot Andersona, ker sm mislu, da lahko z eno briljantno podajo odloči tekmo.. ampak po tekmi je lažje rečt: ja, Anderson bi bil bolša izbira, itd.

JOS je za mene opravu svojo nalogo solidno. se Evra dosti vključuje v napad, ampak a dejansko pripravi šanse za gol? njegove podaje najdejo napadalce? rečmo da je bol aktivn v napadu, ampak takšne razlike spet ne prinese, usej pomoje.. (pričakujem glasne kritike :D)


Zimi glede Andersona in Paula kopiraj cel moj stavek, ne samo delček. Drgač pa po taki poškodbi Paul še ne bo briljiral.

JOS-Evra ... hja če gledaš na fuzbal tko ozko usmerjeno, bi celo lohk rekel, da John briljira. Pa ni blo tko - dela v obrambi ni mel, ker Spursi skoraj po pravilu niso napadali po njegovi strani. Kar je pa žog v napadu dobil, jih je pa tudi hitro zapravil. Če si gledal tekmo si lahko videl, da ga skoraj nikoli ni spremlal nben igralc vse dokler ni žoge dobil. Lahko je sprejemal podaje iz 50m stran, ker je bil popolnoma sam. Zakaj? Ker je Harry pretrehtal, da jim ni nevaren v napadu. In ni bil, zato so lahko podvajali in mestoma celo "potriplali" na Ronaldu. Je John vsekakor prepočasen za odlične predstave na bek položaju. Je pa res spekel nekaj predložkov, vendar mu ni bilo težko ob takšnem pokrivanju. Če bi Evraja tko pokrivali, bi zabijal po tekočem traku in ne samo podajal.
Remmy je napisal:Če folk ugotavlja, da je že konc prvenstva, da bi United z Andersonom glado zmagal, itd, itd., pol tud mal bl kompliciranih zadev zihr ne dojema.

Anderson na položaju AMC bi nam bolj koristil, kot nam je John na LB.

Včas ko gledam, kako igrajo proti nam, se spomnim napadalne postave Barce, s tremi stebri v obrambi - Pique-Puyol-Marquez in pa Alves bolj kot ne winger. Ostalo pa itak skor sami napadalci.
Tud SAF bi lahko probal z Evansom-Riom in Vidičem pa potem dva wingerja in dva centralca kot zdj, vključi pa k dvema napadlcema še AMC. In včeraj je bila lepa priložnost, da se Andersona vrže na AMC (Ryan prepočasen) in gremo z vsemi silami v napad. Tko pa se je SAF že kajkmalu zadovoljil z remijem - najbrž glede na ostale rezultate v EPL.

EDIT: da ne bo kdo pršu do ideje da klincam Johna - je odličen backup igralc. Kaj več pa ne in je žalostno, da se ga primerja z Evrajem.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9763
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 14. december 2008, 18:25:33

Hja, Barca lahko tako igra, v EPL se je treba tud brant. LB in RB sta še vedno najprej branilca, nato šele napadalca. In kot sem reku, to je angleška liga, ne divja liga. Vsak lahko vsakega premaga. Treba je skrbet za svoj gol. Vsekakor se morata bočna branilca vključevat v napad, a to ni njuna primarna naloga. Kolk centrov sta včeraj skupaj spravla jokica in Park?

Anderson je že energičen, ampak za gol je pa nenevaren. Tud pri ustvarjanju priložnosti je tko tko (ja, dobr Rooneyju jo je lepo nastavu, ampak ...). Jaz sem še vedno pristaš dodatnega napadalca. V zadnjih 10-15 minutah ponavadi igra zdivja, do nasportnikovega gola žoga že še pride. Tam pa je treba pridt do priložnosti in zadet. Letošnji napad je generalno gledano dost v kurcu. Nekajkrat je reševal Berba, ampak dodatna konkurenca (Campbell) ali uporaba malih (Welbeck, Manucho) bi prišla prav. Jasno je tudi, da ima Saf težave s postavitvijo vseh treh na igrišče.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. december 2008, 18:48:24

Hja tud ŠPA liga ni divja liga. Tam pride še bolj do izraza, da lahko vsakdo premaga vsakogar. Pejt za zadnjih 10 let skup spravt prve štir pozicije v EPL in Primera Division. Pr nas so prva štir mesta zagarantirana za štirico, tam je pa obratno.

Sem si pogledal nekaj tekem Barce letos - oni stisnejo že od začetka Brez tipanja, kalkuliranja ... takoj na polno. In ponavadi so že v prvih desetih minutah zabili po komad ali dva. V Angliji je drugače. Prvih 75 minut kalkuliranje, potem na polno. Če vmes kdo zadane, se moštvo potegne nazaj in rezultat brani. Tud United igra na žalost zdaj tko.

Se pa vsekakor strinjam s konkurenco v napadu. Sem že v mojem prvem postu v tej temi napisal, da hočem videt Campbella nazaj - ravno zarad konkurence. Ob taki bledi predstavi celotne trojice, bi kajkmalu lahko on bil standarden član prve enajsterice.

SAF ma težave ja. Preveč kalkulira in tuhta o omenjeni trojici. Kaj kurc en vsako tekmo na klopi, dokler vsaj en od njih ne pride v formo in potem je on standarden ostala dva se borita za preostalo mesto. Celotno trojico lahko uporabi v formaciji, ki sem jo omenjal zgoraj - Rooney na AMC.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9763
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 14. december 2008, 18:56:30

Počas boš mogu za Barco navijat :D
Problem je, da Rooney ne razume, kaj je AMC. On tudi ko igra čisto v napadu hodi nekam v svoj šestnajsterec nazaj. Vloge je treba določit. In pri Rooneyju je to lahko le second striker.
Se strinjam, preveč špekulacij je v igri letos. Preveč tekem? Preširoka ekipa? Slabo določene vloge? Razporeditev moči med ekipami?
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 14. december 2008, 18:57:16

Lahko bi rekel konec dober, vse dobro. Chelsea je presenetljivo, ali pa tudi ne, remizirala s Hamerji, tako da je položaj na lestvici ostal nespremenjen. Žal nam je lahko za izgubljeno priložnost, se pa vidi, da tudi prve 4 ekipe niso iz titana in nepremagljive, ter da se jih počasi loteva utrujenost, po tako hudem tempu v Decembru. Vsi 4 so se mogli boriti tudi v LP, s tem da vse razen Uniteda čaka še peklenski zaključek Decembra, tako da ne vem kaj misli Fergie, s tem da vleče vse najboljše na SP. No ja, če proti Gambi Osaki odigrajo kako u izi partijo, pa da odigrajo rezerve, bi še šlo, ker prvi postavi bi res sedel počitek (najbolj Ronaldu, ki se mi zdi, da se mu počasi začenja obdobje poškdb, kar ni čudno, koliko udarcev faše na tekmo....)
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2463
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 17.krog Tottenham:Manchester United, 13.12.08 ob 18:30

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 14. december 2008, 19:02:21

GoUp je napisal:
Včas ko gledam, kako igrajo proti nam, se spomnim napadalne postave Barce, s tremi stebri v obrambi - Pique-Puyol-Marquez in pa Alves bolj kot ne winger. Ostalo pa itak skor sami napadalci.
Tud SAF bi lahko probal z Evansom-Riom in Vidičem pa potem dva wingerja in dva centralca kot zdj, vključi pa k dvema napadlcema še AMC. In včeraj je bila lepa priložnost, da se Andersona vrže na AMC (Ryan prepočasen) in gremo z vsemi silami v napad. Tko pa se je SAF že kajkmalu zadovoljil z remijem - najbrž glede na ostale rezultate v EPL.

EDIT: da ne bo kdo pršu do ideje da klincam Johna - je odličen backup igralc. Kaj več pa ne in je žalostno, da se ga primerja z Evrajem.



Ja, ko bo pa s tako formacijo Fergie zaigral na kaki pomembni tekmi, bom pa jst že v penzijonu 8-)

Bi pa sedlo, kdaj vidt kaj takega, ko bi bili vsi zdravi in v formi:

VDS
Raffel Rio, Vida
Owen
Ronaldo, Carrick, Scholes
Andersson
Rooney, Berbatov
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2463
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2008/09

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov