EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

EPL, FA, CC v sezoni 2008/09 - Arhiv

Moderator: Hudički

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 26. december 2008, 16:01:45

Zanimiva tekma, že vzdušje je blo tako, da je blo zanimivo za gledat (za razliko od Stanford Bridga - prenos na TVS). Veliko tempa, ostri štari in zmaga za United :D

Največje razočaranje pa jokica in Rooney - prvi je čisto pogorel, niti ene dobre poteze celo tekmo. Rooney ni bil nič kaj boljši. Ampak problem so brezvezne pizdarije, ki jih najbolj OČITNO delata par metov od sodnika. To sta čista rdeča kartona in 3-4 tekme prepovedi.

Drugi polčas je bil letošnji najboljši Tevezov (pa ne zaradi gola, ki je bil roko na srce s treh metrov v prazno mrežo) - edini, da je v napadu resno poiskušal, se boril toliko kot na prejšnjih tekmah skupaj in ni veliko manj kot ponavadi zadrževal žogo in uničeval napade. Gol je samo nagrada za tako igro. Tud Neville ena boljših tekem letos, O Shea na drugi strani podpovprečno. Del tekme je genialno odigral Scholes, ki bo - ko se vrne v polno formo - skupaj s Carrickom res gonilna sila Uniteda.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2310
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a pinkobalinko dne 26. december 2008, 16:06:48

Fluid je napisal:+ dokaj solidna predstava Neville za mene
- vedenje Rooneyja in Ronalda... počas bosta dobila kakšen BAN in povsem zaslužemo, naj se umirita


Neville je v zelo slabi formi. Danes je odigral dobro v obrambi, je bilo pa njegovo vključevanje v napad, prenos žoge in predvsem natančnost pri podajah slabo. Pa še nepotreben incident bi kmalu zakuhal na koncu.
R&R se bosta res morala umiriti, res lahko fašeta kakšno kazen, bi jo pa lahko tudi tisti, ki ju provocirajo. Fanta sta tarči številnih brezkompromisnih štartov, ki jih, opažam, sodniki vse prevečkrat spregledajo.
Danes je bila sploh živčna tekma z veliko gobcanja.
pinkobalinko
Chief of Execution
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 28. september 2008, 7:17:46

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Brne dne 26. december 2008, 16:10:38

Neville je danes zame odigral dobro tudi v fazi napada, udeležen je bil tudi pri golu, pa imel je nekaj lepih crossov. Je pa res, da ni več najhitrejši in zato ni toliko spredaj kot je bil včasih.
"And you say to yourself, thank god they hate us, because then we know we are the best" - Sir Alex Ferguson
Uporabniški avatar
Brne
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 790
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:10:53
Kraj: Čemšenik

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 26. december 2008, 16:40:04

pinkobalinko je napisal:
Fluid je napisal:+ dokaj solidna predstava Neville za mene
- vedenje Rooneyja in Ronalda... počas bosta dobila kakšen BAN in povsem zaslužemo, naj se umirita


Neville je v zelo slabi formi. Danes je odigral dobro v obrambi, je bilo pa njegovo vključevanje v napad, prenos žoge in predvsem natančnost pri podajah slabo.


No vseeno... glede na boge predstave Nevilla letos, je bilo tole danes še najboljše. Res pa da smo igrali proti Stoku, ki praktično nimajo nobenih visoko sposobnih kril...Nekaj podaj je bilo vseeno solidnih (Rooney na glavo v prvem polčasu...)


Moja napoved za letošnje prvenstvo: Dobil ga bo tisti, ki bo prvi pogruntal recept za prebijanje bukerjev.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9312
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a pinkobalinko dne 26. december 2008, 16:57:07

Ma ja, mogoče sem preveč kritičen do Neville-a, ampak, mi kar pritisk dvigne, ko se napad konča s totalno zgrešeno podajo. OK, saj Garry ni bil edini tak danes. Je pa res, da je, glede na letošnjo formo, igral nadpovprečno. Če je to napoved boljše igre, potem OK, bi pa vseeno raje videl, da se čimprej vrne neprimerno bolj zanesljivi Brown.
pinkobalinko
Chief of Execution
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 28. september 2008, 7:17:46

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 26. december 2008, 17:21:58

Fluid je napisal:+ zmaga in tri točke
+ dokaj solidna predstava Neville za mene
+ menjava O'Shea - Berbatov, Fergie je lepo uvidel, da od Stoka ni skoraj nič v napadu in ne rabimo 4 branilce
+ od 8. novembra (Nasri) že nismo dobil gola v EPL
- igra sama
- nismo si priigrali prav veliko šans
- vedenje Rooneyja in Ronalda... počas bosta dobila kakšen BAN in povsem zaslužemo, naj se umirita
- zaustavljanje Fullerja, kar sprehajal se je, dobil skoraj vsak skok... živce mi je paral
- morebitna poškodba Ferdinanda, ki se je nekaj udaril na ogrevanju


Se strnijam 100%. Pod minus bi dali lahko edino še sodnika, čeprav ne vem če ga ne bi dal pod plus :twisted:
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2463
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 26. december 2008, 19:11:03

Hvala Nejko za SMSe. Matr sem bil bolj živčen najbrž, kot bi bil za ekranom :D
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9765
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a gregx dne 26. december 2008, 19:17:27

Posnetek gola?
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 26. december 2008, 19:51:23

http://link.brightcove.com/services/lin ... 5624458001

Najbolj pomemben podatek, tega videa je da bo Rio nažalost manjkal proti Borotu... Odsoten naj bi bil 10 dni... Škoda, ampak naj Evans igra :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 26. december 2008, 20:44:37

FIIIIIIIIVEEEEE CAAAAAAAAANTOOOOOONAAS !!!!!!!!!! :D

Po včerajšnjem odrešitelju Jezusu je danes nastopil še odrešitelj v podobi Teveza :) In res hvala bogu...
Sicer bi pa na začetku najprej izpostavil perfektno vzdušje na Brittania Stadionu :o Zares fascinantno! Celoten stadion pel in norel. Se je slišalo pa tudi naše navijače seveda.
Tekma pa res ni bila ravno najboljša. Predvsem naša igra. Res da se je Stoke dobro postavil v obrambi, sam kakšnih priložnosti si pa nismo ravno pripravili. Nobenega našega igralca ne bi izpostavil, ker noben ni ravno odstopal. MOM mogoče Tevez, ker je dal gol in se boril, čeprav v prvem polčasu ni pokazal kaj prida. Vidič tudi dobro, veseli me pa predvsem tudi še kar solidna predstava Nevilla. Rooney je bil danes tudi kar soliden, po eni stranii me je pa spet razočaral, ko je bil na meji rdečega kartona. Se je sodnik pa tudi zgubljal celotno tekmo. Tudi offside Teveza ko je piskal ne vem če je bil. In sedaj nastopi na vrsto dobitnik Zlate žoge :roll: Ne bom nič rekel da ne začnem kakšnega prepira. Danes me je pa zares razočaral, tako po igranju kot po predvsem obnašanju.
No nove tri točke so tu, kar je pa tudi najbolj važno.

UNITED!!!!!
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5058
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a trelcek dne 26. december 2008, 20:46:53

vsak igralec ima vzpone in padce in mislim da je CR7 pac v obdobju ko mu ne gre ravno najbolje , in je zaradi tega tudi precej zivcen... upam da se pobere in da zablesti tako kot to zna samo on!
Slika
United´s soul is never sold
so proudly wear thet green and gold
we´ll never wear our famous RED
till gralzer´s gone or even dead
so raise thet ancient standard high
by green and gold we´ll live and die
that day will come again for sure
WHEN WE CAN WEAR OUR RED ONCE MORE!
Uporabniški avatar
trelcek
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1314
Pridružen: 28. maj 2008, 21:09:41
Kraj: Radovljica

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 26. december 2008, 20:50:38

Sam bi še dodal to, da je tudi Evans odigral čisto solidno, brez večjih napak, če sploh je bila kakšna, še posebej ob tem, ko je vskočil pravzaprav zadnjo minuto.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2463
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a braul dne 26. december 2008, 21:35:28

Giggsy je napisal:Sam bi še dodal to, da je tudi Evans odigral čisto solidno, brez večjih napak, če sploh je bila kakšna, še posebej ob tem, ko je vskočil pravzaprav zadnjo minuto.

Edina napaka, ki jo pomnim, je bila takoj na začetku tekme, ko je bil premalo odločen in je Fuller prišel do strela.Drugače pa zelo solidna tekma z njegove strani.Ne morem se pa znebiti občutka, da je Ronaldo čisto izgubljen.Danes mu res ni šlo v bistvu čisto nič od nog.Me pa skrbi naša igra, nasploh so danes šepali boki. A dokler s tako igro osvojimo 3 točke, moramo bit zadovoljni, čeprav sam nisem :roll:
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 26. december 2008, 22:08:49

se strinjam da je Gary odigral dobro tekmo! že podaja za začetku tekme je bla fenomenalna!

ne vem zakaj se vsi na Ronaldota spravlate? ok, dans ni dau 2 gola..prav tako jih ni dal Giggs?
res mu ni velik uspeval ampak dobr.. se strinjam tud za nepotrebno potezo, k je nazaj "udaru".. ampak tip dobi tolk udarcev..1min nazaj ga je isti igralec podru in ni blo nič, niti faula ne! to daje nasprotnikom moč, ko Ronalda ne zaščitijo sodniki in potem je tarča nasprotnikov.. in čist pravilno da ga je Gary na koncu zavaroval!

druga stvar je Rooney, ko je čist po nepotrebnem mahu okol (no, mogoče pa je bilo "ozadje", a ga nismo opazl)..
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5781
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Welsh Wizard dne 27. december 2008, 9:31:24

trelcek je napisal:vsak igralec ima vzpone in padce in mislim da je CR7 pac v obdobju ko mu ne gre ravno najbolje , in je zaradi tega tudi precej zivcen... upam da se pobere in da zablesti tako kot to zna samo on!


Podobno kot Rooney pred 1 mesecom, ko ni mogel zadeti 100. gola ;) :D
Uporabniški avatar
Welsh Wizard
General manager of OT
 
Prispevkov: 305
Pridružen: 4. november 2008, 21:07:56

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. december 2008, 9:49:26

Da le ne bo kot Človek Zob v Barci (zdj Milano). Uspeh doma, uspeh v Evropi, niso ga hteli prodat niti za 100m€ ... Zgodba CR in Man Uniteda pa je zelo podobna.
Ne predstavljam pa si, kako bi CR špilal v ITA?! Če bi igral na tak način, s tako slepimi sodniki, bi ostal brez noge v prvem mesecu. Moti me, ker je ravno angleška liga slovela po dobrih sodnikih, ki so "čuvali" zvezdnike. Zadnje čase jih pa prav nič ne šparajo - ne samo naših, enako je v Čelskiju, Poolu, Arsenalu ... Kot bi se FA odločila malo popestriti ligo prav na račun poškodb nosilcev igre velikih štirih.

Druga stvar je pa naša taktika. Lani je bil CR v izjemni formi in je lahko razbijal dva tri igralce, ki so ga striktno pokrivali. Letos je malo padel in ko k njemu stopita dva nasprotna branilca se izgubi. Sam sem to že poudarjal nekaj kol, ampak SAF še vedno rine z glavo skozi zid. Malo bo moral premešati karte in postaviti drugačen koncept igre. Magari da Ronalda na napadalca, poleg njega pa Berbatova. Oba sta odlična in lahko z eno potezo odločita tekmo. Problem je, ker bi najbrž pri tem obsedela in Rooney in Tevez. Vendar bi pač morala potrpeti na račun uspeha kluba. Opcija Rafael?! Treba probat.
Je pa rak rana, kdo bi potem igral na krilih. Nihče ne seže niti sedaj do kolen, trenutno slabemu CR. Giggs se stara in ne zmore tempa ighre na tem igralnem položaju, Park je delavec in ne kreator, Nani je pa ... (da ne bom napisal kaj hujšga, še senca CRja ni). Mogoče na krilo eden izmed prej odpadle dvojice, vendar s tem, da se ne bi toliko vračala v obrambo.
Poleg povprečnih kril, je letos tudi naša sredina prej mizerna, kot pa dobra. Tu je težava, da sta bila oba lanska nosilca (Paul, Carrick) huje poškodovana. Poleg njuju, je na žalost potonil tudi Anderson, ki je lani kazal izjemen talent. Letos pa ko igra ekipa, je tudi on dober, ko pa je ekipa povprečna pa on tudi hitro potone in ne dvigne nivoja igre. Fletch pa sedaj dobiva premalo priložnosti, da bi nadgradil dobro igro, ki jo je kazal na začetku sezone.
Druga rešitev pa je, popolnoma druga taktična postavitev. Kot je že SAF dejal, ima nekaj v glavi in prav gotovo nekaj probavajo tudi na treningih. Mogoče samo čaka primeren trenutek, da bi udaril s to postavitvijo in presenetil konkurente. Dokler bo šlo takole bo najbrž še vztrajal na trenutni, nekje spomladi (tekma z Interjem?) pa ...

Da vidmo kako se bo odvijala sezona. Tudi če nič več ne osvojimo, smo lahko že letos zadovoljni z bero pokalov :lol:
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9765
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 27. december 2008, 10:20:13

Hja, naša taktika je zgrešena, tle ni debate. Nasprotniki se samo zabarikadirajo in upajo, da ga ne fašejo v v rit. Naša taktika pa je tako sramežljiva, da jim še hlač dol ne damo. Se mi počasi dozdeva, da mamo res mrtva krila in bi lahko malo pogledali na tržnico, če je kako napadalno krilo na voljo. Problem pri "ta novih" je očitno, da si mislijo, da bo bodo igrali, četudi kažejo slabše predstave. Lani so se morali dokazati, letos se jim ni treba. Najbolj pa sem razočaran nad Andersonom, ki je bolj padel kot Nani, to pa predvsem zato, ker je igral na višjem nivoju kot Nani. Ronaldo pa, jah, bolj slabo je to zadnje čase, pa saj ni sam kriv, ko pa se nasprotniki tako na njega spuščajo in doplirajo. Drugače pa Ronaldo ni za v napad, pika.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 27. december 2008, 11:27:50

jz se redko v celoti strinjam z GoUp-om, ampak tokrat se!
1. premal zaščitijo taboljše igralce, smo učeri to lepo vidl
2. mal res jebe tale igra.. ne vem zakaj v zadnjih trenutkih tekme (kot npr. T'ham) lahk igramo na polno in skoz napadamo. če je kdo gledu Barca:Real, je vidu kak je Barca že na začetku stiskala! neki podobnga bi tud lahka.. bo treba neki pošlihtat, upajmo da bomo čimprej :)
in da tud jz povem, da sm zelo zadovoljen z menjavo O'Shea-Berbatov.. neki podobnega je blo 2 leti nazaj proti Fulhamu (Silvestre za napadalca) in jz sploh ne vidim problema da igramo s 3-mi uzad, ob takih bunkerjih, kot ga lahk pričakujemo tud v ponedeljek..
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5781
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 27. december 2008, 11:41:00

Jaz pa vseeno mislim da se malo preveč sekirate. Malo se spomnite lani, smo tudi imeli ta niz od zmag 1-0 in smo potem začeli trgat. Ok, letos je prišel ta niz malo pozno a vseeno (City, Sunder, Stoke vmes pa še 0-0 2x) v PL. V kolikor si mi pripravljamo šanse za gol, bodo goli prišli to bodite sigurno. Res je da vsi igrajo bunker sploh na OT, a to bomo morali potrpet. In to ve vsak, ki gre na tekmo in piše do bo njegov klub igral proti Manchester Unitedu. Taktična postavitev je že newen kolko let ista. 4 zadaj, 2 CM, 2 offenzivna wingerja, in napadalca, klasično 4-4-2. SAF je govoril o tem, da bi sprobal eno tekmo kjer bi igrali vsi 4 od začetka. Torej CR, Carlos, Berba, Wazza. In iskreno mislim, da bi proti Borotu to lahko brez težav sprobali. Oni niso v neki formi, in to bi lahko uporabili. za CM bi dal Carricka in Andersona, ki bi brez težav dovajala dovolj žog za Magic 4. Zadaj Rafael-Evans-Vida-O Shea in celo mogoče tudi Fabio... Na golu pa PIG, je že čas :)

Verjamem da bodo goli in malo boljša igra, v smislu količine golov hitro prišla. Imamo preveč kvalitetne igralce da se to ne bi zgodilo, imamo preveč dobro obrambo da bi bilo kaj narobe v smislu zmagovalca dvobojev. In vseeno ne glede na malo golov zadnje čase, nam uspeva in smo skupaj z Chelseajem in Liverpoolom, sicer imamo 2 tekmi manj a smo tu. In imamo daleeč najlažji razpored, K nam še pridejo vsi najboljši, naši največji nasprotniki, Liverpool in Chelsea pa se bodo še fino jebali okrog po Villa Parkih, Frattonih itd itd...

Tako da, Middlesbrough, tukaj je šansa da pokažemo kam spadamo, in zakaj imamo daleč najboljše napadalce v Angliji in v Evropi... Kajti če pogledamo, kdo ima takšne napadalce kot mi???! :D

MANCHESTER UNITED
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 19.krog Stoke City:Manchester United, 26.12.08 ob 13:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. december 2008, 11:55:15

Anderson#8 je napisal:V kolikor si mi pripravljamo šanse za gol, bodo goli prišli to bodite sigurno.


Hmm včeri nekaj hudih šans sploh mel nismo. Če bi štel 100% šanse, bi jih Stoke prav gotovo nabral več.
Ne bi jaz jamral, če bi igro imeli, golov pa malo. Problem je, ker ni tiste prepoznavne igre. Žogo neki matramo, od dalč nben ne pokne, crosi so, koti so, prosti streli so ... ni pa nevarnosti za nasprotnikov gol.

Se pa strinjam, da mora priti tudi naš čas. Ko se Carrick-Paul spet ujameta bo prišel ta čas. Prot bunkerjim pa prav gotovo špilat s tremi branilci zadaj, kot je dejal zimi. Oziroma met noter Rafaela, ki lahko recimo nadomesti CR na krilu, ta pa odigra bolj v napadu, kot lani.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9765
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2008/09

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost