1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

Liga prvakov 2008/09 - Arhiv

Moderator: Hudički

1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 2. maj 2009, 14:55:11

Slika vs Slika


Prizorišče: Emirates Stadium

Slika


2. POLČAS POLFINALA

Prva tekma tega angleškega obračuna se je končala z zmago Rdečih vragov 1:0. Po dobri obrambi Almunye je sledil kot, iz katerega je nato zadel John O'Shea. United je imel na tekmi več zrelih priložnosti, ki pa jih ni izkoristil. Škoda lahko rečemo, po drugi strani pa tudi Arsenal ni zadel, kar pomeni da imamo nekaj prednosti. Arsene svari, da nam bo še kako žal, ker šans nismo izkoristili. Hja, bomo videli...

SAF je ta vikned spočil VDS-ja, Rio je manjkal zaradi poškodbe, spočil je tudi Carricka, Fletcherja, Andersona in Ronalda, delno tudi Teveza. Rooney je odigral celotno tekmo, tako se postavlja vprašanje, če bo mogoče v Londonu sedel na klopi. Ima namreč rumen karton in mogoče ga SAF noče preveč izpostavljati. Rooney lahko hitro faše rumenega, potem pa nočem niti misliti, da ga ne bi bilo v možnem finalu. Tudi ne vemo kaj je z Evrajem..... (še čakamo)

-------------VDS------------
O'Shea---Rio-Vida---Evra
-------Carrick--Fletcher
---- ------Anderson
Ronaldo--Tevez-----Berbatov

Možno je tudi, da bomo igrali 4-5-1 z Ronaldom v špici... težko napovedat :D.

Wenger danes igra z zelo pomešano postavo, klop pa je kot da bi igrali Carling Cup: (bom še uredil)

Tekme se bojim. Topničarji bodo najbrž pritisnili že takoj na začetku in samo na nas je, da ohranimo mrežo čisto. Pomoje ne bi bilo neumno, če bi tudi mi napadali in poizkšali zadeti, ob takem razpletu bi moral Arsenal zadeti 3x. Oni bi stinili, mi pa bi še enga vpičli s kontre.

Zadnje naše tekme z njimi na Emiratih so se končale slabše kot smo hoteli. Predlani so zmagali 2:1, lani je bilo v izdihljajih 2:2, letos pa spet 2:1. Upajmo na najboljše.

2:2

UNITED!
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a p3rk0 dne 2. maj 2009, 15:19:53

glede Rooneya ne skrbi

če se ne motim,se kartoni brišejo po prvi tekmi polfinala,tko da lahko ekipe igrajo z najboljšimi igralci v finalu ;)
p3rk0
Bend it like Becks
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 24. avgust 2007, 11:06:47

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Taki dne 2. maj 2009, 16:35:15

Mislim, da to ne bo držalo! Ker pred nekaj leti je v italijanskem finalu Juve-Milan (ki je bil v Manchestru) imel prepoved nastopa Pavel Nedved zaradi parnega števila kartonov. Mogoče se je kaj od takrat spremenilo ampak nevem :)
Uporabniški avatar
Taki
marsh qiddath snéck
 
Prispevkov: 1100
Pridružen: 17. avgust 2007, 21:20:12

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Rooskie dne 2. maj 2009, 21:00:54

Taki ^^ je napisal:Mislim, da to ne bo držalo! Ker pred nekaj leti je v italijanskem finalu Juve-Milan (ki je bil v Manchestru) imel prepoved nastopa Pavel Nedved zaradi parnega števila kartonov. Mogoče se je kaj od takrat spremenilo ampak nevem :)


Tudi meni je ostal ta dogodek v spominu.
Uporabniški avatar
Rooskie
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26. april 2008, 19:45:27

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 2. maj 2009, 21:08:51

Sigurno se ne brišejo kartoni, drugače ne vem zakaj so vsi prejšni teden poudarjali da se mora Dani Alves paziti, da ne bo dobi še enega rumenega kartona, ker bo drugače manjkal na drugi tekmi polfinala ali pa v finalu. Torej se sigurno ne brišejo in tudi logično bi bilo tako.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a braul dne 2. maj 2009, 22:30:31

To bo ena velika živčnost in norija za mene osebno, sem tako že dosti povedal o nastrojenosti proti Arsenalu. Že danes sem živčen, kaj šele bo. Več napisanega sledi še v dneh, ki so še do tekme, ampak že zdej verjamem in vem, da nam bo uspelo! :twisted:
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a warioth dne 3. maj 2009, 11:41:34

Če bi le dali hitro gol bi bilo veeeeliko lažje. Toda dvomim, da bomo tokrat tako napadali kot smo na domačem terenu. Tudi Arsenal bo verjetno na začetku igral previdnejše, kot tudi mi, saj Arsene ve kaj bi pomenil zadetek v lastni mreži (oni bi jih potem morali dati 3).
Postava bo verjetno podobna iz prejšnje tekme in tudi Rooney bo verjetno začel tekmo. V primeru gola bi ga pa verjetno SAF hitro zamenjal zaradi kartonov. Jaz bi bil zelo vesel, če bi v tekmo krenili podobno kot proti Borotu ( Leva veza Rooney ) ,ostalo pa ... desna veza pa namesto Parka->Ronaldo, napad pa Tevez in Berbatov v sredino bi pa dal Andersona in pa Flatchera, obramba pa klasična. Glavne akterje imamo spočite, tako kot tudi Arsenal. Upam samo da bo z Evrajem do torka že vse vredu.
Uporabniški avatar
warioth
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 880
Pridružen: 16. avgust 2007, 11:29:08

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a yoco dne 3. maj 2009, 13:14:40

To bo zame živčna tekma. Že na prvi sem bil, dokler ni gol padu, poj se pa kuj lazje diha, tako da upam, da bomo v torek hitro zadeli!
Uporabniški avatar
yoco
The real Keano
 
Prispevkov: 604
Pridružen: 26. april 2008, 20:01:51

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 4. maj 2009, 16:41:44

Rio trenira in bo nared za jutrišnjo tekmo. Evra in Brown nista trenirala, tako da sta vprašljiva za jutri. Brown tako verjetno ne bi prišel v poštev..
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 4. maj 2009, 16:51:39

Malo slabša novica je, da bo tudi Van Perzijc nared pri topničarjih..

Srčno upam, da ne bomo šli na branjenje izida, ker je Arsenal zadaj preprosto preveč ranljiv. Če napademo, jim sigurno zbrcamo gol ali dva.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a mirnaunited dne 4. maj 2009, 17:55:52

Jutrišne tekme se tudi jaz kar mal bojim, tk da bodo živci kar lepo skurjeni :D Fajna novica je ta, da je Rio nared za igro, mal slabša da Evra ni, ker kake res konkretne zamenjave zanj nimamo. Potem so tu še kartoni Rooneya in Evraja kar zna bit tudi velik šmorn da ne bosta igrala v finalu če se tja uvrstimo. Potem se pri Arseju vrača tud RVP kar je tud en velik šmorn ker vemo da je kvaliteten napadalec in zna delat preglavice.
+ za nas je pa to, da smo spočili ključne igralce več ali manj in bodo meli dosti energije za skurit jutri. Če se bomo branili se nam ne piše nič dobrega. Gol je treba dat in to je to, potem bo tkoj laži.
BELIEVE!!!
UNITED!!!

Postava:
VDS
JOS-Rio-Vida-?
Ronaldo-Carrick-Anderson-Park
Rooney-Berba
Uporabniški avatar
mirnaunited
hehe :D lol
 
Prispevkov: 2133
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:41:08
Kraj: Mirna

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 4. maj 2009, 18:19:37

Evra danes ni treniral, samo nikjer pa nisem prebral da ga jutri 100% ne bo v postavi. V primeru da ga ne bo pa bo verjetno šel Rafael na desno in O'Shea na levo, ker dvomim da bi šli tu tvegat s Fabiem.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a lord of maddnes dne 4. maj 2009, 18:52:41

A ni fabio kao boljši od Rafaela?
Someone asked me the other day, what time do City kick off?
About every ten minutes I replied.
Uporabniški avatar
lord of maddnes
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 516
Pridružen: 13. marec 2009, 15:40:31
Kraj: Ljubljana

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 4. maj 2009, 19:16:05

Rafael na spodnji levi petici (zob) navadno plombo, medtem ko ma Fabio belo. ;)
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Kid_A dne 4. maj 2009, 19:28:32

Tale tekma bo jebena ko 100 mater... Topničarji so napaljeni, kot že dolgo ne, svoje sta dodala oba trenerja in seveda mediji. V žepu imamo aktivni rezultat, zato bi bilo mogoče pametno nevključiti Rooneya v ekipo zaradi grožnje s kartoni. Se mi zdi, da če zadanemo enkrat, da potem Arsenal ni sposoben zadet trikrat. Iskat bo treba gol, Arsenal zadaj je ranljiv, paziti se bo pa treba njihove hitrosti v napadu. Klinc, napredovanje je edina opcija!

-----------VdS
Rafael--Vida--Rio--O'Shea
Fletcher--Carrick--Anderson
Ronaldo--------------Tevez
-----------Berbatov


GREMO V RIM!
"Manchester United stands for more than any person, any player, any supporter. It is the soul of a sporting organisation which goes on season after season, making history all the time"
Uporabniški avatar
Kid_A
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 595
Pridružen: 22. maj 2008, 1:58:01

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a trelcek dne 4. maj 2009, 19:30:55

Kid_A je napisal:Tale tekma bo jebena ko 100 mater... Topničarji so napaljeni, kot že dolgo ne, svoje sta dodala oba trenerja in seveda mediji. V žepu imamo aktivni rezultat, zato bi bilo mogoče pametno nevključiti Rooneya v ekipo zaradi grožnje s kartoni. Se mi zdi, da če zadanemo enkrat, da potem Arsenal ni sposoben zadet trikrat. Iskat bo treba gol, Arsenal zadaj je ranljiv, paziti se bo pa treba njihove hitrosti v napadu. Klinc, napredovanje je edina opcija!

-----------VdS
Rafael--Vida--Rio--O'Shea
Fletcher--Carrick--Anderson
Ronaldo--------------Tevez
-----------Berbatov


GREMO V RIM!S ŠOTOROM!!!



Malcek popravu ;)


Drugace pa... La Arse bo zmagal z izidom 5:4, nikoli pa ne bo razlike večje kot 1 zadetek ;) seveda gremo mi naprej ;)
Slika
United´s soul is never sold
so proudly wear thet green and gold
we´ll never wear our famous RED
till gralzer´s gone or even dead
so raise thet ancient standard high
by green and gold we´ll live and die
that day will come again for sure
WHEN WE CAN WEAR OUR RED ONCE MORE!
Uporabniški avatar
trelcek
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1314
Pridružen: 28. maj 2008, 21:09:41
Kraj: Radovljica

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 5. maj 2009, 8:54:17

Cesc je dejal, da je to verjetno največja tekma na Emiratih do sedaj, Wenger pa dodaja, da je najtežja tekma polfinale lige prvakov v gosteh. Arene zahteva od igralcev super predstavo in zdi se mi, da jo dobil. To sploh ne bo problem, če bomo tudi mi odgovorili z vsaj enako dobro predstavo.

Sir Alex je tudi dejal, da sta tako Evra kot Rio pripravljena za tekmo. Tako da nekih eksperimetov s Fabiem ali Rafaelom ne bo. Kaj je z Brownom, pa res ne vem. Očitno moramo imeti enega RB-ja, ki je poškodovan skozi celotno sezono. :)

Joj, kolk postajam živčen... :D

EDIT: Še nekaj Faktov:

KEY FACTS

Of the 12 previous Champions League semi-finals to have been won by the home side in the first leg, this victorious team has gone on to reach the final on nine occasions.

Manchester United were leading by one goal after the first leg of their semi-final tie against AC Milan in 2006-07 at Old Trafford (3-2), but missed out on getting to the final after a 3-0 away defeat.

This will be the fifth consecutive season that England have been represented by a side in the Champions League final.

Arsenal have never gone through after losing the first leg of a Champions League knockout tie.

United have won seven first-leg ties in the Champions League knockout stages - only going on to lose the next leg on one occasion - against AC Milan in 2007.

This match also marked the last time United lost in the Champions League, 24 games ago.

Sir Alex Ferguson's men have conceded just one goal in their last seven European away fixtures.

The Gunners have only won two of their last seven matches against United at home in all competitions.

They have also failed to keep a clean sheet in their last six encounters with Manchester Utd, in all competitions.

Arsenal have kept 11 clean sheets in their last 12 matches at the Emirates in all competitions.

On top of this, Wenger's side has kept a clean sheet in each of their five Champions League matches at home this season.

Arsenal have not lost a Champions League home tie since the start of the 2004-05 season. It was against an English side (1-2 v Chelsea, quarter-final second leg). Since then, in 24 home games, the Gunners have won 16 and drawn eight.

Manchester United have not lost in any of the 11 Premier League and Champions League matches that Rio Ferdinand has not played in this season.

Since his return from injury, Fabregas has been involved in five of Arsenal's last seven goals at Emirates Stadium in all competitions (two goals, three assists).
Zadnjič spremenil ManRed, dne 5. maj 2009, 10:20:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a yoco dne 5. maj 2009, 9:06:15

Mene ze malo nervoza daje ;)
Ful me skrbi, da nasi ne bodo igral tako kot na prvi tekmi, da se bodo prevec zaprli, potem zazih popusimo kaksn gol! :cry:
Uporabniški avatar
yoco
The real Keano
 
Prispevkov: 604
Pridružen: 26. april 2008, 20:01:51

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 5. maj 2009, 10:32:30

Recept je podoben kot na OT - potrebno jih je nadigrat na sredini. Če se bo njihova sredina razigrala, ga nam bodo napadalci prav gotovo piknal, ker so vsi po vrsti odlični (tud danec). Je tudi res da je naša obrambna linija spet na starih tirih in takorekoč neprebojna, vendar smo podobne menili tudi prot Poolu - pa vemo kako se je končalo.
Zdaj na sredini se itak ve kdo je kreator in od koga zavisijo uspehi Topničarjev - Cesc. Nalogo zaustaviti ga, bi morali zaupati Andersonu, ki po mojem mnenju v takih nalogah blesti. Od ostalih vezistov pri Arsenalu pa roko na srce ne pričakujem kake blesteče predstave - Nasriju se je usralo enkrat, Theo tud po poškodbi še ni ta pravi.
Njihova šibka točka je vsekakor obramba. Zato bi mi morali napadati od začetka in jih stisnat na njihovo sredino. Ponovno bi moralo ogromno žog leteti na CR, ki ga bodo vsekakor podvajali (zarad zelenca v obrambi na njegovi strani) - Ronaldo bi moral zato na hitro potem podajat in s tem ustvarjati možnosti odprtega prostora za ostale napadalno usmerjene igralce. Prav zarad tega ne želim v začetni postavi Teveza, ker bi prav gotovo te žoge od Ronalda potem zadrževal v svojih nogah in ne kaj na hitro odigral.

Sem že prav živčen kako bo! Upam samo da ne bomo branili rezultata s prve tekme, ker potem bom živćno znorel že takoj na začetku.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: 1/2 finale - Arsenal:Manchester United, 5.5.09 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a braul dne 5. maj 2009, 12:10:00

Lepo je vse napisal in povzel Goup(glede prednosti ni slabosti, ter kaj je nujno treba zaustavit z njihove strani). Tudi sam močno upam, da napadamo že od začetka in ne branimo rezultata s prve tekme. Mislim, da se veliko manj razkira, če gremo v tekmo s takšno taktiko. Dejstvo je, da bom živčen kot že dolgo ne, v bistvu sem že zdaj in mi delo nič kaj preveč ne diši :D

BELIEVE!!!
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Naslednji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2008/09

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost