Premier League 2009/10

EPL, FA, CC v sezoni 2009/10 - Arhiv

Moderator: Hudički

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a pek dne 16. julij 2009, 19:07:58

Metatron je napisal:Ne vem, mene ne moti da zapravljajo če majo dnar. Js bi tud. Rivalstva pač ne občutim tolk, ker nenazadnje nisem ne iz Anglije še manj pa iz Manchestra. Je pa vsekakor slajši filing ko premagamo njih, kot pa kak Portsmouth. Seveda je pa še slajši ko premagamo Liverpool, Arsenal ali Chelsea :D


Se popolnoma strinjam. Tudi sam težko razumem, kako lahko sploh enačite rivalstvo s Cityem in Liverpoolom. Če bi živeli v Manchestru, pa mislim da nihče od nas. Seveda je malo drugače kot Fulham, Bolton, toda...
Vsekakor pa me moti kaj se dogaja v Cityu. To enostavno ni način. Toda pač eni majo denar in kdor ima to, ni veliko stvari ki si jih ne bi mogel privoščit.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 16. julij 2009, 19:22:54

pek je napisal:Tudi sam težko razumem, kako lahko sploh enačite rivalstvo s Cityem in Liverpoolom. Če bi živeli v Manchestru, pa mislim da nihče od nas.

Potemtakem tudi ne moreš razumeti rivalstva med Poolom in Unitedom če ti je to razlog!
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a pek dne 16. julij 2009, 19:39:22

Vsaj zame osebno je tu povsem druga zgodba. United in Liverpool se borita drug z drugim za naslove. Borita se danes in borila sta se v preteklosti. Pa še vse kaj drugega. Kdaj se je nazadnje storil direktni prestop iz enega v drugega? Govori se o desetletjih! Podpihujejo ga tako navijači, mediji, igralci, še sam Ferguson in Rafa...

Vprašanje je če bi bilo rivalstvo tako goreče, če bi se Liverpool (ali United) boril za mesta na sredini lestvice ali nižje in ne za za naslove. Vsaj s strani nas, ki ne živimo v Manchestru. Vsekakor ne bi rivalstvo izginilo čez noč, še zdaleč ne.

Sem pa mnenja da mi nebomo nikoli v polni meri razumeli teh lokalnih rivalstev. Upam da mi bo ratal ubesedit. Enostavno so v ta rivalstva vpleteni družbeni dejavniki. Desetletja le teh. Enostavno mi nemoremo tako razumeti tega rivalstva, kot ga razume prebivalec manchestra. Tako kot on ne more razumeti rivalstva Maribora in Ljubljane.

Ne pravim, da nemoremo biti pravi navijači Uniteda! Še zdaleč ne. Kaj pomeni biti pravi navijač pa je povsem drugo vprašanje.

EDIT: Se zavedam, da nism na tvojem nivoju pisanja. Tko da don't be too hard on me =)
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 16. julij 2009, 20:31:15

Pool in United tudi nista rivala zato, ker se skupaj borita za naslove (samo malo bolj pripomore k temu), ampak gre tudi za prejkotne "lokalno" rivalstvo. Zato sem se obregnil ob tvoj prej citiran stavek, kajti gre za lokalno rivalstvo in kere ne živimo v Manchestru po tvoje ne moremo razumeti ne rivalstva s Cityem, kot tudi ne s Poolom. Sam pa trdiš da rivalstvo s Poolom razumeš, s Cityem ti pa ne gre v račun ;)
pek je napisal:EDIT: Se zavedam, da nism na tvojem nivoju pisanja. Tko da don't be too hard on me =)

Tale stavek je pa brezveze.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 16. julij 2009, 20:37:49

Moreš se borit srčno kot se jaz pa nekako gre. Saj izpade včasih brezveze, vendar pa mislim da sem dostojen nasprotnik Goup-u. Kot sem rekel, passsion :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 16. julij 2009, 20:48:58

pek je napisal:Vsaj zame osebno je tu povsem druga zgodba. United in Liverpool se borita drug z drugim za naslove. Borita se danes in borila sta se v preteklosti. Pa še vse kaj drugega. Kdaj se je nazadnje storil direktni prestop iz enega v drugega? Govori se o desetletjih! Podpihujejo ga tako navijači, mediji, igralci, še sam Ferguson in Rafa...

Vprašanje je če bi bilo rivalstvo tako goreče, če bi se Liverpool (ali United) boril za mesta na sredini lestvice ali nižje in ne za za naslove. Vsaj s strani nas, ki ne živimo v Manchestru. Vsekakor ne bi rivalstvo izginilo čez noč, še zdaleč ne.

Sem pa mnenja da mi nebomo nikoli v polni meri razumeli teh lokalnih rivalstev. Upam da mi bo ratal ubesedit. Enostavno so v ta rivalstva vpleteni družbeni dejavniki. Desetletja le teh. Enostavno mi nemoremo tako razumeti tega rivalstva, kot ga razume prebivalec manchestra. Tako kot on ne more razumeti rivalstva Maribora in Ljubljane.

Ne pravim, da nemoremo biti pravi navijači Uniteda! Še zdaleč ne. Kaj pomeni biti pravi navijač pa je povsem drugo vprašanje.

EDIT: Se zavedam, da nism na tvojem nivoju pisanja. Tko da don't be too hard on me =)


Rivalstvo med Cityem in Unitedom prvinsko bazira na razredni pripadnosti. City je aristokratsko-buržujski klub, United pa proletarski (poglej si na primer barve - sinje modra in rdeča). Simple as that.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a pek dne 16. julij 2009, 21:52:09

GoUp je napisal:Pool in United tudi nista rivala zato, ker se skupaj borita za naslove (samo malo bolj pripomore k temu), ampak gre tudi za prejkotne "lokalno" rivalstvo. Zato sem se obregnil ob tvoj prej citiran stavek, kajti gre za lokalno rivalstvo in kere ne živimo v Manchestru po tvoje ne moremo razumeti ne rivalstva s Cityem, kot tudi ne s Poolom. Sam pa trdiš da rivalstvo s Poolom razumeš, s Cityem ti pa ne gre v račun ;)


Zavedam se da gre tudi za to. Toda prav v tem je poanta. Ali res razumeš rivalstvo, ki je več ali manj "lokalne" narave? Sam ga ne. Okolje te vzgaja in te priuči določenih vrednot. V tem primeru, ti privzgoji rivalstvo.

Sam navijam za United že od majhnega. Vem da smo se za naslove borili z Liverpoolom, Arsenalom, Chealsejem, kot otrok nikoli nisem prišel do Citya. Seveda z spoznavanjem Unitedove zgodovine (I'm not there - but i'm trying) spoznaš rivalstvo z Cityem. Toda ob tem nečutim ničesar. Ko slišim besede Matt Busby, Duncan Edwards, Holy trinity, 6 Februar 1958, Cantona, Keane, Ferguson me to dejansko navda z velikanskim ponosom, da navijam za ta klub. Ob besedi liverpool... Vem da gre za rivale in ko so nas letos na Old Traffordu polomili ni blo lahko. Zame je bila vse skupaj še hujše kot poraz v finalu lige prvakov. S Cityem ni tako.

No da ne filozofiram preveč. Rivalstvo po mojem mnenju mora biti privzgojeno. Biti negovano od tvoje rane mladosti. Ni nekaj, kar bi prišlo kar naenkrat vate.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 17. julij 2009, 8:02:03

Ja zato te ne razumem. Navijaš za United, katerega največji rival je mestni tekmec (pa Pool je tud bliz). Če navijaš za klub od otroštva, potem imaš tudi rivalstvo od otroštva v krvi.
Vem da hočeš povedati, da so pač tebi rivali, tisti klubi ki nam ogrožajo osvojitev pokalov. Vendar če že navijaš za določen klub, potem moraš "vzgajati" tudi rivalstvo.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 17. julij 2009, 8:48:54

Ne glede na vse nas je večina zgolj TV-navijačev, ki svojo pripadnost izkazuje v glavnem z nabavljanjem merchandisea in druženjem na tem forumu.. Tu pa tam gre še kdo na pravo tekmo, to je pa že max. In prek tevejčka pravega lokalnega rivalstva enostavno ne moreš osvojit. Zame se pomembne tekme igrajo s pomembnimi ekipami, ki United ogrožajo v boju za lovorike, česar pa City ne počne. Zato je tekma z njimi vsaj zame en čisto običajen obračun z ekipo iz sredine lestvice.
Tudi okrog ostalih rivalstev bi se dalo debatirat.. Meni recimo ni point rivalstva z Liverpoolom, Arsenalom ali Chelseajem v tem, da sovražimo njih in njihove navijače (vključno s tistimi v Slo) in da se zajebavamo iz njih v praktično vsaki pesmi, ki jo znamo zapet, ampak vidim vse skupaj kot večjo tekmovalnost, več investiranih čustev ob vsakem srečanju.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Best dne 17. julij 2009, 8:51:10

Se strinjam za zadnjim stavkom GoUp-a...Če smo začel nekoč nekdaj navijat za nek klub, potem smo nevede sprejel njegovo zgodovino, pa tud rivalstva.Ker če ne je isto, kot da bi rekel sm navijač Barce, sam Real mi je pa kar simpatičen...
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a pek dne 17. julij 2009, 9:53:10

GoUp je napisal:Ja zato te ne razumem. Navijaš za United, katerega največji rival je mestni tekmec (pa Pool je tud bliz). Če navijaš za klub od otroštva, potem imaš tudi rivalstvo od otroštva v krvi.
Vem da hočeš povedati, da so pač tebi rivali, tisti klubi ki nam ogrožajo osvojitev pokalov. Vendar če že navijaš za določen klub, potem moraš "vzgajati" tudi rivalstvo.


V mojem primeru sem doma edini ki spremljam nogomet. Brat je sicer navijač Liverpoola, a bolj zato da jezi mene. Vse kar sem se naučil o Unitedu, sem se naučil sam, toda kot 10 letni froc z omejenim znanjem angleščine, nisem šel ravno gledat zakaj gre pri rivalstvu Uniteda z Cityem.

Pravzaprav je to kar sem jaz hotel povedat, povedal ra100. Sicer na City vseeno gledam nekoliko drugače kot ostale ekipe sredine lestvice, a se ne more primerjati z veliko četverico, še posebej Liverpoolom.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 17. julij 2009, 19:34:57

Pa zakaj potem ravno Pool, ko pa nam v zadnjih 20ih letih ni nikakršen konkurent :D Bi te razumel če bi potem bila zate največja rivala Arsenal in Čelski, tko pa Pool :o ;)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 18. julij 2009, 14:30:52

Resnica je pa nekje umes, med mnenjem GoUpa in peka oz. Ra100ta IMO. Dvomim, da kdo tukaj zares sovraži recimo Leeds United.

p.s. nova anketa goutd
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 18. julij 2009, 14:42:04

We all hate Leeds scum
We all hate Leeds scum
...

Čeprav zdaj že kar nekaj let nazaj, je bilo četrtfinale (I think) lige prvakov med Leedsom in Laziem. Tisto je bla pa tekma scum vs. filth - priznam, še vseeno je bil Leeds manjše zlo. :D

Z legendarnim sivolascem Ravanellijem v napadu.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 18. julij 2009, 15:46:41

Fluid je napisal:p.s. nova anketa goutd

:lol: :lol:
Jaz sem namenil glas atu Nevillu, ker se zna zgodit, da bo kdaj kak odbitek pospravil v mrežo ali pa kaj podobnega. Najbolj realna opcija pa je vseeno zadnja. :D
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a lord of maddnes dne 18. julij 2009, 19:46:22

Večina navijačov Manchester Uniteda na vprašanje kdo je njihov največji rival odgovori Liverpool, City, Cheslea, Leeds. Navijači Leedsa na to vprašanje odgovorijo Manchester United.

Leeds je po mojem mnjenju naš največji rival vendar kot je nekdo že napisal tega rivalstva ne moremo občutiti, še posebej tisti ki so začeli za United navijati v zadnjih par letih, zato ker je Leeds že nekaj časa v nižjih ligah, tako da se večini trenutno največji rival zdi Liverpool ali City.
Uporabniški avatar
lord of maddnes
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 516
Pridružen: 13. marec 2009, 15:40:31
Kraj: Ljubljana

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Best dne 18. julij 2009, 21:31:17

Rivalstvo v Angliji se je rodilo na rivalstvu Manchester-Liverpool.Mal si preberi zgodovino.Največji fajti, huliganizem, rivalstvo med navijači vse kar to spremlja.....
Na Leeds se je nekako pozablo ker ga pač ni več v prvi ligi, jz pa itak komaj čakam na en dvoboj v FA-ju, pa ga kar noče bit.
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Matija dne 18. julij 2009, 22:14:45

Moje mnenje o rivalih za slovenske navijače. Za nas so bolj rivali oz. derbiji tekme z ekipami s katerimi se borimo na naslove in ne neki stari rivali Uniteda.

Nihče izmed nas ne čuti derbija z Leedsom. Prebrali smo, da so oni naši rivali in zdaj jih sovražimo. Za City še nekako rečem, da so rivali tudi za neangleške navijače, saj so mestni konkurentje.

Nihče od nas, če je pošten ne sovraži Leedsa zaradi sebe, ampak zato ker ga mora, ker ga sovražijo angleški Unitedovi navijači. Jaz sem veliko bolj napet med tekmo United-Arsenal oz. United-Chelsea kot pa United-Leeds. Bi bilo pa vse drugače, če bi bil Leeds v prvi ligi.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 24. julij 2009, 21:48:03

Mene pa bolj zanima, kakšna so kaj vaša pričakovanj v letošnji sezoni.... Sam mal študiram in bi bil letos zadovoljen s kakim FA pokalom, vsaj drugim mestom v prvenstvu in kakšnim pol finalom v LP. Kar bi bilo več kot to, bo zame osebno veliko presenečenje.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: Premier League 2009/10

OdgovorNapisal/-a TSD dne 24. julij 2009, 21:53:06

Skromen mož, bi rekel. :mrgreen:
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2009/10

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron