LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

Liga prvakov 2007/08 - Arhiv

Moderator: Hudički

LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. maj 2011, 15:59:34

Slika vs.Slika


Sobota, 28.5. ob 20.45
Prizorišče: Wembley Stadium


Slika

Spet so domačini :)
Torej, Fluid spet nima kej bol pametnega za delat, ko težit nej ofnem temo (ker smo bli nazadnje prvaki, ko sem jo jz ofnu :) )
Ker že dolg nism teme odpru, si bom kr s takratno pomagu in takratnimi GoUpovimi primerjavami.

Obe ekipi imata vrhunske golmane, odlične branilce, kreativne veziste in napadalce z nosom za gol. No shit sherlock, sej zato so pršl oboji v finale..
Veselim se da v tem dvoboju sodeluje tudi moja ekipa - MANCHESTER UNITED!!!

Golman:
VdS vs Valdes. Verjetno zadnja tekma našega odličnega golmana, na drugi strani pa vsaj za moje pojme podcenjeni Valdes. Oba odlično sodelujeta z branilci, znata igrat z nogami, morda bi pa dal prednost VdS-ju v visokih predložkih in manj napakah. Upam, da je tehtnica tu vsaj malo na Unitedovi strani.

DB:
Fabio/Rafael/O'Shea vs Alves. United že par let na tej poziciji menjuje igralce, vsak pa ima svoje prebliske. Zadnje čase blesti Fabio (čeprav sem bil sprva skeptičen), tako da sem v dvomih ali Fabio ali O'Shea. Slednje predvsem zaradi obrambe, čeprav predložki niso najboljši. Na drugi strani Alves, ki je, če sm prav zasledil, prvi podajalec Messiju. Res sta dobro uigrana in veliko akcij gre po desni strani. Tle je prednost na strani Barce..

Oba CB:
Rio/Vida vs Puyol/Pique - tu kaj prida besed ne bom izgubljal. Vsi štirje so odlični tako v obrambi, znajo pa biti nevarni v napadu pri prekinitvah (čeprav Barca kotov ne izvaja na »običajen« način, ampak gre večinoma za podaje do najbližjega in potem spet žoganje..). Čeprav upam, da bi lahko Puyol kdaj zaspal, je vseeno preveč izkušen in verjamem, da ne bo poceni napak. Tu se tehtnica ne nagne na nobeno stran.

LB:
Evra vs Abidal/? – Francoski dvoboj. Evra je neumoren tekač, polno ga je po celem igrišču, odličen v napadalnih akcijah in ima odlične predložke (no, to še čakam :) ). Glede na to, koliko igra v napadau ne razumem kako zmore še toliko moči da venomer pokriva svojega igralca in tudi to počne več kot odlično. Na drugi strani se po operaciji vrača Abidal, ki je bil v času odsotnosti Piqueja in Puyola steber Barcine obrambe. V fazi napada mi ni poznan, tako da težko komentiram. Če je neki podobnega kot Evra, spet mislim, da je ta pozicija »izenačena«.

Oba centralna vezista:
Scholes/Carrick/Giggs/Anderson/Fletcher vs Xavi/Iniesta/Busquets (:D)/Keita/Pedro? – tu odločitev ni pretežka. Zame sta predvsem Xavi-Iniesta fenomenalen par. Če pa k temu dodaš še Busquetsa, ki poleg igralnih vložkov tudi odlično igra nogomet, je to skoraj popolna sredina. Na drugi strani se je v zadnjem času v formi dvignil Carrick, težje tekme pa sta ob njem odigrala Giggs in Park. Čeprav sem bil vedno v dvomih, da je to »premehka« sredina (sploh proti Chelsea-ju), so me vedno znova demantirali (je pa seveda veliko odvisno od napadalcev (1 ali 2), ampak k temu kasneje). Če bo npr. sam Rooney v napadu, se zna zgodit tudi kak Anderson v prvi enajsterici.
Realno ne pričakujem Paula (grobi štarti in počasnost) ter Fletcha (manjko tekem, slaba forma) v prvi. Pri Barci načeloma že vemo sredino, če ne že kar prvih 11. Na tej poziciji mislim da je Barca močnejša (od vseh na svetu).

Wingerja:
Nani/Valencia/Park vs Messi?/Pedro? – Valencia in Park je najverjetnejša rešitev – oba garača, veliko teka namesto soigralcev, nesebična itd. Čeprav bi o wingerjih lažje govoril v postavitvi 4-4-2, morda je v trenutni postavitvi (obeh ekip) pravi winger samo Valencia. Torej tudi pri Barci sem imel težave kam uvrstit Messija in Pedra. Ni kej velik za filozofirat – treba je ustaviti Messija, cilj opravičuje sredstva :) Najbrž bo imel ogromno dela Evra in na tisti strani Park. Mislim, da sta ga oba zmožna zaustaviti, sploh se omenja Park kot »flajšter« na Messiju. Ka pa vem.. Prednost? Obramba United, napad Barca.

Napadalec:
Rooney/Chica vs Villa – jaja, vem da Rooney spet ne paše več v to kategorijo, ker bolj igra med sredino in napadalcem itd. Tak da ga je predn zvemo postavo težko umestit. Lahko pa sem vključim Chicharita, ki je res pravo navdušenje to sezono! Kakšen nakup! :o Upam, da še zadnjo tekmo odgara svoje, pa magari samo z vtekanji in odpiranjem prostora za druge. Na drugi strani je Villa, ki vsaj za moje pojme ni tako nevaren kot včasih. Če bi mogu zbirat bi pa reku da smo glede na zadnje predstave Chicharita v manjši prednosti. Je pa seveda lahko odločilen en strel, ena žoga…kot takrat tisti (zame) srečni gol Eto'o-ja, ki je spremenil srečanje.

No po moje je ekipa Barce poimensko malo močnejša (predvsem super/megazvezda Messi, proti Rooneyu) in od nje pričakujejo držanje žoge in zmago. Sicer ne na lahek način, ampak definitivno se to od njih pričakuje. Bo pa seveda ogromno pomenila tudi dnevna forma in pa nabrušenost. United je dobil EPL in upam, da se je sprostil ter bo osvojil CL.
Nej United igra svojo igro in naj ne gremo v pretirano branjenje z 10-imi (čeprav morem priznat da me tud Mourinhova taktika (predvsem bunkerja) ne bo motla, v kolikor dobimo to lovoriko). Ampak imamo sposobnost odigrat vrhunsko in lepo na oko, tak da dejmo to izkoristit! Ravno kolektivnost in ne zanašanje zgolj na enega igralca je lahko naša prednost!

Mogoče še postavi, čeprav je variant res ogromno (4-4-2, 4-5-1, 4-1-1,...).
United:
VDS
Fabio-Rio-Vida-Evra
Valencia-Giggs-Carrick-Park
Rooney-Chicharito

Barca:
Valdes
Alves-Puyol-Pique-Abidal
Busquets
Iniesta-Xavi
Messi-Villa-Pedro

UNITED! :mrgreen:
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Rooskie dne 18. maj 2011, 16:37:55

Edini popravek bi bil, da Pep v letošnji sezoni Messija postavlja v konico napada in da sta Pedro in Villa wingerja, drugače pa lepo napisano.

+Evra prekaša Abidala.

LP
Uporabniški avatar
Rooskie
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26. april 2008, 19:45:27

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 18. maj 2011, 18:12:40

Lepo si odprl! Če ne druzga, bo moj letošnji rekord intakten... :D

Danes ponoči se mi je prvič sanjalo o finalu (oz. polfinalu). Kolikor vem je United vodil z 1:0, nato pa izgubil prednost in na koncu izgubil z 2:1 (Arsenal 2006?). Igral je tudi Fletcher, (obvezni) rdeč karton je fasal Rooney. V razmiku dveh minut je fasal 2 rumena kartona in tako bi izpustil finale (!!). Komentator je skoraj zakričal, ko je Rooney podajalcu žog iz avta na silo vzel le to in tako praktično storil prekršek nad uslužbencem (!). (Če se spomnite tekme ene 2 tedna nazaj, ko so angleški komentatorji kar povzdignili glas, ko je Scholes šel v prekršek (lahko bi bil tudi 2 rumeni)). Aja, prejšnji teden sem odigral tud 2 tekmi z Barco na 360ki: Prva tekma se je končala z zmago Uniteda - Hernandez, drugo pa sem izgubil po penalih. Tolk delnega offtopica.

Kar se postave tiče mislim, da bo prednost pred Fabiem dobil O'Shea, predvsem zaradi izkušen in višine. Zmagovalnega konja se ne menja, tako da ne verjamem, da bi probali s kakšno 4-5-1, čeprav bi mogoče bilo boljše, ne vem. Fletcherja res nočem videt v prvi. Darren v formi je ravno to, kar rabimo na sredi, vendar je trentuno daleč od pripravljenosti, vsaj kar sem bral.

Še pred nedavnim sem bil prepričan, da nimamo šans. To je se sedaj nekoliko popravilo. Mamo šanse, vendar je Barcelona nesporen favorit. Morda je to naša prednost. V Rimu je ekipa igrala, da bi Ronaldo zmagal, tokrat pa bomo igrali zase - naš glavni zvezdnik je ekipa.

Enkrat sem že dejal, pa bom ponovil: Če SAF-u uspe zmagat to Barcelono, ki je po mnenju mnogih najboljša ekipa vseh časov, bo to zagotovo eden največjih dosežkov. Težka bo, upam le, da se bodo naši borili do konca. Na zadnjem finalu si po 15-ih minutah kar čutil, kako se bo končalo.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. maj 2011, 18:58:54

Za postavo sem 99% da bo takšna kot jo je navedel zimi.
Kar pa se tiče primerjave bi najpreprosteje rekel tako:
1. v obrambi je United daleč pred Barco. VdS je svetlobna leta pred Valdezom, medtem ko je obrambna linija tudi kvalitetnejša od Barcine. Naši vezisti v fazi branjenja po moje prav tako prekašajo Barcelonine.
2. v fazi napada je Barca dosti močnejša od Uniteda. Predvsem njihova veza in Alves so močno pred našimi igralci na teh položajih. Kar pa se tiče konice napada je pa tako, da imajo oboji dva rojena golgeterja in dva fenomenalna igralca, ki lahko odločita tekmo kadarkoli.

Torej gledali bomo kar težak dvoboj, ki pa ga zna res odločiti posest žoge. V kolikor si bo Barca spet šla tist tikitaka in vršila pritisk na naše, mi pa bomo igrali stisnjeno znotraj naših 20ih metrov, bomo slej ko prej pokleknili. Zato mislim da bi igrali na 30+ metrih in ob naši posesti igrali močne globinske podaje na Wazzo in Čiča, ki sta odlična v tej igri ... in po moje Pique in Puyol ob taki igri slej ko prej zvisita.

Bo pa težko za oboje in ker gre samo za eno tekmo, verjamem da obe ekipi ne bosta šli v tekmo na polno. Ravno zato lahko tist tikitaka škripne. Messi pa vsekakor ne bo popolnoma ustavljen in samo upamo lahko, da iz priložnosti ki si jih bo pripravil ne bo zadel.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 19. maj 2011, 5:41:51

Samo upam, da ko bodo igralci prišli z igrišča, bodo imeli občutek, da so dali vse od sebe. Ker na zadnjem finalu tega ni bilo, kar so priznali tudi nekateri igralci. Če bo kljub temu poraz, pač jebiga, če bo pa zmaga pa itak odklop!

Glede postave sta IMO možni samo dve, ker praktično kakšnih alternativ nimamo. Edino nerešeno vprašanje je IMO RB, kjer bi najraje videl Rafaela, ampak je bil slednji zadnje čase nekaj poškodovan. Mogoče Fabio. Druga neznanka je pa pomoje ali Hernandez ali Nani. In imam občutek, da se bo Ferguson tokrat odločil za slednjega. Proti Barci rabimo igralci, ki so močni na žogi. Javier to ni ravno, je pa zato Nani toliko boljši, če nima enega od svojih dni... Po drugi strani pa z Hernandzom zgubimo pritisk na zadnjo linijo in igralca, ki bi lahko vtekaval za zadnjo linijo in tako je verjetnost, da bi presenetili barco s kakšnim hitrim protinapadom manjša. Nevem, zelo težka odločitev, še dobro da jo mora sprejeti SAF, ki je pač v tem najboljši.

Postava:

VDS
Rafael - Rio - Vidić - Evra
Valencia - Park - Carrick - Giggs - Nani
Rooney


Bo pa jasno morala cela ekipa odigrat na nivoju, če bo kdo drastično odpovedal, bo jeba. Če recimo ponovimo igro iz prvega polčasa proti Chelseaju, imamo lepe šanse za zmago!



United!
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 19. maj 2011, 19:37:13

http://www.slovenskenovice.si/clanek/153675
:lol:
Ban za finale LP? Po moje da, ker Bizgecovo rasistično zmerjanje ni nič v primerjavi s "smrtno grožnjo".
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a TSD dne 22. maj 2011, 13:07:34

Jst sm dons sanju da smo zmagal 3:1, vodil smo 2:1 in potem je mal pred koncem en mladinc (neki v stilu Machede) s priimkom Yates(oz. neki tacga hahah) zadel še tretji gol...druzga je pa mislm da dau Berba...


Pa pred tem je ta "Yates" zadel še za 1:1 v 94. minuti, sam nevem a v 37. krogu proti BBurnu al v 38. proti Blackpoolu...ampak uglavn prnesu nam je naslov ta njegov gol (zato sem ga primerjal z Machedo)...



Nore sanje.. :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil TSD, dne 22. maj 2011, 14:05:20, skupaj popravljeno 1 krat.
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a trelcek dne 22. maj 2011, 13:53:29

TSD... kaj ce bi ti rajs sanju zmagovalne cifre na lotu pa jih tuki povedu? hehe
Slika
United´s soul is never sold
so proudly wear thet green and gold
we´ll never wear our famous RED
till gralzer´s gone or even dead
so raise thet ancient standard high
by green and gold we´ll live and die
that day will come again for sure
WHEN WE CAN WEAR OUR RED ONCE MORE!
Uporabniški avatar
trelcek
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1314
Pridružen: 28. maj 2008, 21:09:41
Kraj: Radovljica

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a TSD dne 22. maj 2011, 14:04:33

Pomojm je bla kriva vročina za take sanje... :lol: :lol: :lol:
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Matix dne 22. maj 2011, 14:12:31

TSD je napisal:Jst sm dons sanju da smo zmagal 3:1, vodil smo 2:1 in potem je mal pred koncem en mladinc (neki v stilu Machede) s priimkom Yates(oz. neki tacga hahah) zadel še tretji gol...druzga je pa mislm da dau Berba...


Pa pred tem je ta "Yates" zadel še za 1:1 v 94. minuti, sam nevem a v 37. krogu proti BBurnu al v 38. proti Blackpoolu...ampak uglavn prnesu nam je naslov ta njegov gol (zato sem ga primerjal z Machedo)...



Nore sanje.. :lol: :lol: :lol:



Nevem zakaj me tole vse: sanje (dreams) + neznano ime + mlad igralec + odloči usodo klubo na zadnji tekmi v izteku časa ... vse tole me spomni na film Goal, in pa Santiaga :D

Oprostite za ot .. Danes upam da Berba pikne vsaj enga in tako osvoji tole lovoriko ... me pa zanima kdo od mlajših bo dobil priložnost.:D
Uporabniški avatar
Matix
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 533
Pridružen: 9. maj 2010, 10:58:08

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Red Devil™ dne 22. maj 2011, 15:08:09

TSD, želim ti čimprejšnje okrevanje! :lol:
ONEUNITED
Uporabniški avatar
Red Devil™
In charge of Fletch's makeover
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:19:27
Kraj: Kranj

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a TSD dne 22. maj 2011, 15:12:28

Hvala. Morm se nekak sklepat skupi do sobote dopoldne... :D
'Just remember one thing: respect this club.' SAF
Uporabniški avatar
TSD
Ne upa prit prepevat!
 
Prispevkov: 1219
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:15:52

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a CR7 dne 23. maj 2011, 15:08:20

Finale je 28.5.2011.

Seštejte vsako številko posebej. 8-)
"There's Rooney... overhead kick... oh my word! That's amazing. Sensational.
I just can't believe what I've seen. Only Wayne Rooney can produce a piece of
genius like that. And it could be the winner. 2-1."
- Stewart Gardner, commentator, MUTV
Uporabniški avatar
CR7
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: 20. december 2007, 13:30:51
Kraj: Ptuj

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a raven dne 23. maj 2011, 17:32:56

Men 1 pride.
Uporabniški avatar
raven
Wormazza
 
Prispevkov: 1577
Pridružen: 4. september 2007, 16:58:03
Kraj: Radolca

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 23. maj 2011, 17:43:19

Kako ti pa 1 pride? :lol:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 23. maj 2011, 18:07:51

Ja 2 + 8 + 5 + 2 + 0 + 1 + 1 = 19 ... 1 + 9 = 10 ... 1 + 0 = 1
Sj navodilo je vsako številko posebaj, torej ...
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 23. maj 2011, 18:12:09

Hahahaha, a vi ste šli naprej od 19tke.. :D No point je dober, samo očitno so te našli CR7 :lol:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a CR7 dne 23. maj 2011, 18:25:21

Samo te številke posebej, ki so v datumu, butla. :idea: :)
"There's Rooney... overhead kick... oh my word! That's amazing. Sensational.
I just can't believe what I've seen. Only Wayne Rooney can produce a piece of
genius like that. And it could be the winner. 2-1."
- Stewart Gardner, commentator, MUTV
Uporabniški avatar
CR7
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: 20. december 2007, 13:30:51
Kraj: Ptuj

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 23. maj 2011, 18:31:22

Nepopolna navodila ... na šiht bi letel :lol:
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP finale:Barcelona - Manchester United; sobota 28.5.@20.45

OdgovorNapisal/-a Matix dne 23. maj 2011, 19:49:28

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. nebom mogo gledat tekme. :o to ni res (vsaj prvega polcajta ne). ooooooooooomg, v Londonu bom pa nebom na Wembleyu niti pred tvjom, fukjeeeeeeeno :shock:
Uporabniški avatar
Matix
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 533
Pridružen: 9. maj 2010, 10:58:08

Naslednji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2010/11

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost