LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

Vse tekme na evropskih tleh 2012/13

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 14. februar 2013, 13:39:43

Kje se da pogledati, koliko je kdo pretekel včeraj?

Aja, pa Giggs potrebuje samo še 3 nastope v LP in bo na prvem mestu prehitel Raula.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Matija dne 14. februar 2013, 14:58:04

http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html

Kagawa: 8114 metrov v dobrih 63 minutah, kar pomeni 11542 v 90 minutah če bi tekel v istem tempu.

Sicer pa RvP 11172 :shock: Evans 10550m RvP pretekel drugi največ, samo za Carrickom in "Kagawo".
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 14. februar 2013, 16:02:20

Ah, Giggs... Ob vstopu na zelenico mu je celoten Santiago Bernabeu namenil stoječe ovacije, kar je madridska publika v preteklosti že izvedla marsikateremu nogometnemu geniju (Del Piero in Ronaldinho). Lepa gesta njihovih navijačev. Že ob tem sem bil ves vzhičen, a kako bi šele bil, če bi tam Giggs izkoristil ponujeno in iz prve razparal mrežo Lopeza. Le zakaj ni ustrelil? To bi bila izjemna zgodba 39 letnika, ki bi prinesel veliko zmago Unitedu na velikem odru, v velecenjeni Ligi Prvakov, s tem pa bi samo še utrdil svoj status legende. Privoščil bi mu ta trenutek, kot sem iz srca privoščil gol Welbecku, ki je odigral fantastično partijo.

Tudi RVP je imel na nogi priložnost za zmago, a je zares grdo zgrešil žogo. Netipično zanj. Drugače pa je precej naredil za moštvo. Pohvale si zasluži še Jones za garanje na sredini igrišča in seveda De Gea, igralec tekme, ki je prikazal pravi vratarski šov, z nekaj mojstrskimi obrambami. Bil je odličen!

Tekma je bila poslastica, nisem ostal razočaran. Real je imel več strelov od daleč, ki jih je De Gea polovil in odbil, a mi smo nekako imeli bolj čiste priložnosti (Giggs, Welbeck in RVP 2X). Lahko rečemo, da je remi pravičen, a obe ekipi nista bili pretirano oddaljeni od zmage.

In da se za konec dotaknem še sodnika. Nikakor ni imel enakih kriterijev. Mi smo prejeli 3 rumene kartone, Real pa nobenega. Jebeni Ramos je odigral, ko ga je RVP pobožal, ko pa je iz hrbta zbil na tla Welbecka, ni dobil kartona. Enako velja za Arbeloa. Za dres je vlekel Giggsa, ki ga je preigral kot šolarčka, a ostal nekaznovan. Da o rdečem kartonu Varana, ki je sicer zopet dokazal, da je izjemen branilec, niti ne govorim. Piskanje konca tekme še pred iztekom dodatka ob našem kotu, pa je bila itak prvovrstna farsa. Lahko rečemo, da nam sodnik ni bil naklonjen. Čeprav smo verjetno dosegli gol iz (ne)kota.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Zommbie dne 14. februar 2013, 16:15:54

Matija je napisal:http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/matches/live/day=7/session=2/match=2009591/index.html

Kagawa: 8114 metrov v dobrih 63 minutah, kar pomeni 11542 v 90 minutah če bi tekel v istem tempu.

Sicer pa RvP 11172 :shock: Evans 10550m RvP pretekel drugi največ, samo za Carrickom in "Kagawo".



Zanimivo, sam sem imel občutek, da je Welbeck pretekel veliko več kot ostali Unitedovi igralci, pravzaprav sem ga vedno videl povsod, odličen je bil.
Uporabniški avatar
Zommbie
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 728
Pridružen: 7. februar 2008, 17:48:44

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. februar 2013, 16:50:28

Ti kilometri so včasih meni tako čudni, da si mislim da lažejo.. Tam so Parku dali 20km proti Barci, kar je milorečeno bullshit, pol si mel Berbatova, ko si ga 85 minut videl kako stoji na sredini in si jajca čoha ter čaka žogo, kako je super tekač. Chicharito laufa v prostore, odpira in skače pa pride max do 7-8km..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Matija dne 14. februar 2013, 16:59:24

Anderson#8 je napisal:Tam so Parku dali 20km proti Barci, kar je milorečeno bullshit, pol si mel Berbatova, ko si ga 85 minut videl kako stoji na sredini in si jajca čoha ter čaka žogo, kako je super tekač. Chicharito laufa v prostore, odpira in skače pa pride max do 7-8km..


Tale s Parkom je mal bosa. A to so uradni podatki al je to podatek od neke xy strani? To smo že enkrat debatirali in smo rekl da je nemogoče. Če je svetovni rekord na 10 km mal maj kot pol ure, ni šans da je on pretekel 20 km.

Sicer je pa tale Galić res en pajo. Take vn strela da te kr ušesa bolijo :? V pol ure sta povedala samo da v prostem času igra basket :roll:
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 14. februar 2013, 17:19:06

Kilometri se zdijo zavajajoči zato, ker večina ljudi opazi samo šprinte. Če Hernandez steče za globinsko žogo, ga bo vsak opazil, RvPjevo konstantno odkrivanje in pokrivanje pa le redki. Dejansko je Carrick pokrival ogromno prostora (ker je imel njegov vezni partner zadolžitev za samo enega igralca) in je zato pretekel največ, čeprav ga pri žogi praktično nismo videli. Tako to gre.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 14. februar 2013, 18:50:07

Za RvP-ja me ta kilometrina ne preseneča toliko, ker se je gibal po celem igrišču, hodil po žogo precej globoko, pomagal tudi v obrambi, še posebej je zelo uporaben pri kotih, ker je odbil en par predložkov na prvo prečko. Smo pa včeraj spet videli še eno kvaliteto, ki jo jst pri njemu občudujem - sprejem dolge žoge in potem bodisi podaja bodisi preigravanje. Take duele po dolgi žogi je kot po pravilu vedno dobival in tako začenjnal nevarne akcije in pa omogočil obrambi malo počitka. Kljub tisti grdo zgrešeni šansi je zame odgiral dobro tekmo.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 14. februar 2013, 21:34:06

King_Cantona_7 je napisal:Ah, Giggs... Ob vstopu na zelenico mu je celoten Santiago Bernabeu namenil stoječe ovacije, kar je madridska publika v preteklosti že izvedla marsikateremu nogometnemu geniju (Del Piero in Ronaldinho). Lepa gesta njihovih navijačev. Že ob tem sem bil ves vzhičen, a kako bi šele bil, če bi tam Giggs izkoristil ponujeno in iz prve razparal mrežo Lopeza. Le zakaj ni ustrelil? To bi bila izjemna zgodba 39 letnika, ki bi prinesel veliko zmago Unitedu na velikem odru, v velecenjeni Ligi Prvakov, s tem pa bi samo še utrdil svoj status legende. Privoščil bi mu ta trenutek, kot sem iz srca privoščil gol Welbecku, ki je odigral fantastično partijo.

Tudi RVP je imel na nogi priložnost za zmago, a je zares grdo zgrešil žogo. Netipično zanj. Drugače pa je precej naredil za moštvo. Pohvale si zasluži še Jones za garanje na sredini igrišča in seveda De Gea, igralec tekme, ki je prikazal pravi vratarski šov, z nekaj mojstrskimi obrambami. Bil je odličen!

Tekma je bila poslastica, nisem ostal razočaran. Real je imel več strelov od daleč, ki jih je De Gea polovil in odbil, a mi smo nekako imeli bolj čiste priložnosti (Giggs, Welbeck in RVP 2X). Lahko rečemo, da je remi pravičen, a obe ekipi nista bili pretirano oddaljeni od zmage.

In da se za konec dotaknem še sodnika. Nikakor ni imel enakih kriterijev. Mi smo prejeli 3 rumene kartone, Real pa nobenega. Jebeni Ramos je odigral, ko ga je RVP pobožal, ko pa je iz hrbta zbil na tla Welbecka, ni dobil kartona. Enako velja za Arbeloa. Za dres je vlekel Giggsa, ki ga je preigral kot šolarčka, a ostal nekaznovan. Da o rdečem kartonu Varana, ki je sicer zopet dokazal, da je izjemen branilec, niti ne govorim. Piskanje konca tekme še pred iztekom dodatka ob našem kotu, pa je bila itak prvovrstna farsa. Lahko rečemo, da nam sodnik ni bil naklonjen. Čeprav smo verjetno dosegli gol iz (ne)kota.


Kar dobra ocena. Welbeck in De Gea izvrstno (posebej tista obramba po strelu Khedire)! Tudi ostali so opravili svoje delo.

Je bil pa prvi polčas precej kaotičen. Veliko zmede in štrikanja, Realov napad pa je to izkoristil z nevarnimi streli. Tudi Rasto ima prav, neverjetno je, koliko pridložkov je uspelo Realu. Evra in Rafael sta igrala povsem na sredini (poleg tega je Rafa odigral verjetno najslabše med vsemi).

Tekma bi se lahko končala 4:1 ali 1:3. Precej živčnosti in kaotičnosti, obenem pa tudi visok tempo. Na OT bo treba strniti obrambo, gol jim bomo zagotovo dali. Obeta se izjemna tekma.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 14. februar 2013, 21:54:02

Omenil bi še Ferdinanda in Evansa. Oba sta odigrala trdno in zanesljivo v obrambi. Predvsem Rio še naprej kaže, da je igralec za velike tekme. Vnaša prepotrebno mirnost v obrambo in pokazal je, kako se brani proti hitrejšim nasprotnikom - z odličnim branjem igre, v čemer je Rio med najboljšimi. Obožujem ga gledati, kako igra na visokem nivoju, na tako velikih tekmah kot je bila ta z Realom. Tako kot na primer Nesto proti Barci pred leti. Pogosto je branjenje večja umetnost kot napadanje.

Mi pa ni jasno, zakaj je bil Evra, ki ima sicer za svojo višino zelo dober odriv, sam ob Ronaldu. Tam bi po mojem moral biti Evans. Takoj sem pomislil na Vidića in njegovo dominanco v skok igri. Si pa kritiko ob prejetem golu zasluži Rooney, ki je Di Marii, pustil absolutno preveč prostora in časa za predložek. Lahko bi prej skočil na njega in v sam blok. Ronaldov gol je bil pa lep oz. bolje rečeno njegov skok in odriv. Prava mašina je in Rafaelu je podelil kar pošteno učno uro, čeprav se je Rafael v drugem polčasu bolj spravil k sebi.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. februar 2013, 22:14:53

Rafko je se mlad. Vceraj je v prvem polcasu sel na "ringlspil" z Ronaldom, Ozilom in DiMario :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 15. februar 2013, 11:16:01

Je pa Rafael vseeno dokazal, da je postal bolj zrel igralec kot je bil še kako leto ali dve nazaj. V prvem polčasu je dobil rumeni karton in stari Rafael bi sigurno dobil še drugi karton (kot proti Bayernu), tokrat pa je pametno odigral drugi polčas in ostal v igri do konca in v drugem polčasu vsaj malo dvignil raven svoje igre.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: LP 1/8 finala: Real vs. Man Utd, 13.2.2013 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 15. februar 2013, 12:15:45

Glede nato, koliko protekcije je imel v prvem polčasu je odigral izjemno, da niso še 100x bolj predrli tam.. Rooney mu ni pomagal, v drugem polčasu pa so zanimivo to opazili in samo 2 akciji preko mogoče. Bolj je Evra trpel ko je Higuian krose začel nažigat :)
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Prejšnji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2012/13

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost