Premier liga 2013/2014

Vse tekme Premier lige, FA in Ligaškega pokala

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 13. april 2014, 18:58:32

To je bil hudo dober derbi! Redsi so me malo razočarali v drugem polčasu, ko so precej popustili. V prvem polčasu pa so povozili City. Igrajo hiter, direkten in všečen nogomet. Da, res kažejo nadstandardne predstave, sploh določeni posamezniki, a za to mora biti nekdo odgovoren in to je verjetno Rodgers, ki je kot kaže ekipo pripravil do maksimuma. Če k temu dodamo še neverjeten napadalni duo, pač dobimo prvouvrščeno moštvo. Zasluženo. Tudi jaz sem mnenja, da bodo takšno sezono težko ponovili, sploh z dodatnimi tekmami v LP, zato se ne bi čudil, če v naslednji sezoni izostanejo iz prve četvorke. A za trenutno situacijo jim je potrebno samo čestitati. Vseeno ne morem mimo Škrtela in Suareza. Prvi si v kazenskem prostoru dovoli vse, drugi pa bi moral gladko dobiti rdeč karton zaradi simuliranja, brcanja žog naokoli... Antipatična.

Ah, rivalstvo gor ali dol, nič ne bi imel proti njihovemu naslovu. Čeprav bi z grenkim priokusom gledal Gerrarda dvigovati kanto in bi stežka prenašal njihovo bahanje, me letošnja zgodba Redsov navdušuje. Liverpool sem vedno spoštoval in ko zdaj gledam, kako dihajo in živijo za ta naslov, tako navijači kot igralci ter Rodgers, si ne morem kaj, da ne bi bil vsaj malce vesel za njih. Jebeš to, Liverpool je kult, nekoč je pač moralo priti njihovo leto, s takšnimi navijači, kapetanom in odnosom do kluba, si zaslužijo ta naslov. To so izjemne nogometne zgodbe.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. april 2014, 19:23:29

GoUp je napisal:Eden od razlogov je tudi to. Ne pa edini Rasto.
Ne more en mesec slabih treningov in vodenja vplivati na totalni kolaps sistema, ki ga gledamo že od avgusta naprej.


Kako ne? Če kaj, potem je ravno slabo vodenje edini možni celoviti odgovor na vprašanje, kako se je zmagovita ekipa spremenila v luzersko in strmoglavila v zgodovinsko slabe rezultate. Alternativna razlaga je samo to, da so vsi naenkrat pozabili špilat nogomet, da so jih uročili vilinci, da so se čakre začele vrteti v napačno smer.. Seveda ravno v tistem trenutku, ko je delo prevzel nov trener, ki zgleda kot kup nesreče vsakič, ko se pojavi na klopi ali za mikrofonom.

Logično, da se pojavijo težave. Vsako sezono jih imamo. Ampak saj zato pa imaš faking trenerja na klopi, da probleme rešuje, ne pa da izgubi voljo do življenja, čim se en vezist poškoduje za tri tedne.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 13. april 2014, 19:29:47

Rasto kdaj je Moyes prevzel United? Pa kdaj je United prvic igral pod njim?
V vmesnem casu je uspel kolapsirat ves sistem? Vse kar je en igralc prej delal 20 let kot npr Carrick?
Tega preprosto ne morem kupiti. Prej bi rekel da gre za splet vecih faktorjev, ki so skupaj pripeljali do katastrofe.
Vsekakor se pa strinjam, da bi kaksen bolj avtoritativen manager uspesneje vodil to barko in jo zelo verjetno pripeljal do top4.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. april 2014, 22:55:39

GoUp je napisal:Rasto kdaj je Moyes prevzel United? Pa kdaj je United prvic igral pod njim?
V vmesnem casu je uspel kolapsirat ves sistem?


Kako v vmesnem času? Na začetku je še nekako šlo. Polagoma pa je sistem polagoma razpadal in se dokončno razsul januarja.

Evo ti splet faktorjev: slaba strategija, slabe priprave, slabi nakupi, slabi treningi, slabo vodenje s klopi in posledično nezadovoljstvo igralcev in nizka morala.

To slepomišenje je res že preseglo vse razumne meje. Imamo ustreljeno žrtev, zraven nje pa ljubosumnega moža s kadečo se pištolo. In potem dobiš razplet:
a) Matic bo rekel, da je žrtev umrla zaradi uroka ciganke
b) Zommbie bo gladko spregledal zevajočo rano na glavi in dejal, da je šlo za srčni napad
c) Grega bo rekel, da je šlo za splet večih okoliščin

Še enkrat pojdite gledat tekme (če vam srce to pusti) pa mi povejte v fris, da verjamete v Moyesa. Ne tistega sranja, da si zasluži svojo šanso; hočem slišati, da smo z Moyesom zmožni osvojiti velike lovorike v naslednjih dveh, treh letih. Z drugimi besedami, da je zmožen furat Manchester United.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 14. april 2014, 10:13:01

Mi na kraj pameti ne pade, da bi še enkrat gledal mučne tekme Uniteda iz letošnje sezone..

Je pa dejstvo da DAvid ostaja in ga bomo gledali še vsaj eno sezono. Po eni strani si močno želim, da mu uspe super poletni prestopni rok in da štartamo v novo sezono s takimi igrami, kot smo jo pokazali proti Srakam, samo da tako zdemoliramo kakega iz TOP6.

SAmo po drugi strani me je letos tako razočaral, da se nikakor ne morem pripraviti do tega, da bi verjel v uspeh pod Moyesom.

Ampak, kot rečeno, ker bo ostal, mu želim vse najboljše, pa da ga vidimo, ko bo štartal na frišno z ekipo po lastnih željah. Kurc, letos je sezono zafural, zato bom z novo sezono spet stiskal pesti na vso moč in si želim da me demantira in popelje United nazaj na vrh.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Zommbie dne 14. april 2014, 16:15:33

@Ra100

Da ti odgovorim na tvoje vprašanje: Po mojem mnenju noben trener s to ekipo ne bi osvojil letos naslova, tudi vsemogočni SAF ne. Ta ekipa potrebuje rebuilding in vsak, ki bi prišel sem, bi storil prav to. Če pa ti in še nekaj drugih milite, da se to lahko zgodi v enem ali dveh (poletnih) prestopnih rokih, pa se motite. Moyes bo rabil ziher še vsaj dve sezoni, da bo uspel rebuildat ekipo, to poletje bo kupil reimo 2 igralca, naslednjo sezono ga odpustijo, pride drug, in nadaljuje kar je on začel in rojen je novi kralj managerjev :) . Rekel bi, da se lahko naslov pričakuje v roku 3+ let, prej težko, glede na vložke ostalih ekip vsako leto.

Bi pa dodal to: vrjetno bi kak drug trener prišel vsaj na četrto mesto s to ekipo, več pa ne.

*grabs popcorn*
Uporabniški avatar
Zommbie
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 728
Pridružen: 7. februar 2008, 17:48:44

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. april 2014, 16:55:52

Jaz samo ne razumem recimo, zakaj je Rodgers zdaj tako cenjen in bog, lani pa bil z identično ekipo na 7.mestu v ligi. Zakaj se njemu dali šanso, da dobi še eno sezono in zapravi par milijonov v prestopnem roku? S čim si je to zaslužil?

Pa še druga stvar. Pri Unitedu je vsega kriv Moyes, pri vseh ostalih klubih, ki so v težavah, pa so igralci krivi oz. vse drugo možno.

Vsi govorite, da če bi bil 4. Moyes bi pa bilo vse ql in bi mu komot dali šanso. E to je za mene bullshit, ker nekaterim gre v nos že odkar je bil pripeljan kot nadomestilo, spet drugi pa si itak vsak mesec izmišljujete nove "teorije" proti njemu.

Če je vam realno, da bomo zdaj vsako sezono od 5-7 mesta, s tako veliko ekipo, takšnim proračunom in kvaliteto igralcev, pol pa okey. Tu je potem samo dokaz, kakšne slabe temelje je pustil Ferguson, če se bojite da bo klub propadel v manj kot letu dni(pa ni pustil slabe temelje, brez skrbi..). :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 14. april 2014, 17:20:58

Primerjanje Rodgersove in Moyesove situacije je neumnost. Liverpool je bil že pred njegovim prihodom precej let v p****. Potem pa je "luzersko" ekipo Liverpoola, ki ji je dodal nekaj super in poceni okrepitev, pripeljal tik pred naslov prvaka. Uspel se je rešit nekaterih huge flopov, ki so jih pripeljali prejšnji managerji in ponovno postavil nove zdrave temelje v klubu.

Na drugi strani pa je Moyes večkratne in aktualne zmagovalce premier lige z dvema pregrešno dragima okrepitvama pripeljal na faking 7. mesto... Če bi Fergie pred tem prevzemom 5 let s klubom životaril na 7. mestu, potem nihče ne bi od Moyesa pričakoval boj za prvaka niti uvrstitev v top 4 takoj prvo sezono.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 14. april 2014, 18:27:43

Kar je rekel Robierto.

Plus: Rodgers je mel igro, lani so mislim da zadeli največ vratnic itd. To je smola, kak bi šele mi potem jokali? Vratnice so posledica strelov. Mi letos strelov nismo imeli (veliko) več od nasprotnikov, vratnica pa nas je samo enkrat stala točk (N'castle ali Everton doma), če se prav spomnim. Ta je edina bolj konkretno vplivala na potek, ko je bila vratnica in roka..

PS: letos L'pool igra res lepo in učinkovito. Vsaka čast, čeprav sam vseeno ne morem tak daleč, da bi jim naslov privoščil :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. april 2014, 19:05:34

Sam sem mnenja da bi Moyes v naslednjih treh letih moral osvojiti eno veliko kanto. Nisem pa toliko preprican da bi karkoli stavil na to.

Scousim pa privoscim naso predlansko izkusnjo.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 14. april 2014, 20:24:52

Anderson#8 je napisal:Moyes bi pa bilo vse ql in bi mu komot dali šanso. E to je za mene bullshit, ker nekaterim gre v nos že odkar je bil pripeljan kot nadomestilo, spet drugi pa si itak vsak mesec izmišljujete nove "teorije" proti njemu.


To je kratkomalo laž.

a) Na začetku sem bil vesel, da kljub napovedim nismo pripeljali Mourinha in da se je dalo priložnost nekomu manj izpostavljenemu. Si drznem reč, da še zdaleč nisem bil edini v tem taboru. Sploh pa ne gre za osebne zamere. Ne spomnim se, da bi Moyesa kdorkoli zmerjal z idiotom na tem forumu.
b) Kakšne "teorije"? Edina teorija je, da moštva na tem nivoju očitno ni zmožen voditi. Kar se je zelo jasno potrdilo na igrišču. Res se mi ni treba spuščat v izjave ali njegovo telesno govorico na klopi, da bi to izpeljal.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 14. april 2014, 20:29:48

Anderson#8 je napisal:Jaz samo ne razumem recimo, zakaj je Rodgers zdaj tako cenjen in bog, lani pa bil z identično ekipo na 7.mestu v ligi. Zakaj se njemu dali šanso, da dobi še eno sezono in zapravi par milijonov v prestopnem roku? S čim si je to zaslužil?



A se ti sploh zavedaš kaj pišeš?
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a zimi dne 14. april 2014, 20:55:17

Ra100 je napisal:a) Na začetku sem bil vesel, da kljub napovedim nismo pripeljali Mourinha in da se je dalo priložnost nekomu manj izpostavljenemu. Si drznem reč, da še zdaleč nisem bil edini v tem taboru.


Nisi bil. Jaz sem takrat glasoval za Moyesa, ker sem upal, da nadaljujemo ta kult "več kot klub, mi damo trenerju šanso, ...". Za Mourinha sem vedno mislil, da bo prišel za 3 sezone in šel. Sam pa sem idealno hotel trenerja za novih 26 let.

In na začetku smo še branili Moyesa. Po tekmi z Chelsea-jem doma sem mu stopil v bran: da kao kako vsi hvalijo Murija, da je taktično zaprl na 0:0 in da če bi isto Moyes naredil, bi bil popljuvan. Najbrž bi res, ampak Muri je potem pripeljal ekipo do borbe za naslov prvaka, polfinale LP, ...


Pa ko omenjate Chelsea kot plastični klub in menjave trenerjev. Ja so jih, ampak so tud dobil LP, Ligo Evropa, FA Cup.. menjave trenerjev se zgodijo, klub gre naprej. Shit happens (že par let nazaj smo se pogovarjali, da bo tud taka sezona prišla).
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 16. april 2014, 13:38:40

Check out @RyanKeaney's Tweet: https://twitter.com/RyanKeaney/status/4 ... 2895478784

Za Matica...
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 16. april 2014, 14:13:15

To pomeni samo eno, da je Suarez modernejši Berbatov = zabija nepomembne gole :D
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 16. april 2014, 15:09:27

Pointless tako kot moja lestvica brez penalov, bi rekli modri ljudje iz foruma.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 16. april 2014, 15:18:50

Saj ti sam govoriš, da je Liverpool tam kjer je samo zaradi golov Suareza in Sturridga. In seveda 11-metrovk.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Matija dne 16. april 2014, 15:23:06

Anderson#8 je napisal:Pointless tako kot moja lestvica brez penalov, bi rekli modri ljudje iz foruma.

Itak, čez 3 dni bomo pa spet poslušal tvoje sranje kje bi bil Liverpool brez golov Suareza. Nič presenetljivega, da nimaš komentarja na to in takoj spremeniš temo tako kot ti je to v navadi.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 16. april 2014, 15:36:31

Saj se opravičujem ja. Liverpool bi brez Suareza brez težav bil prvak z več kot 10 točkami prednosti pred ostalimi. Heck še boljši so brez njegovih prispekov pri 50 golih.. Of course. :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2013/2014

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 16. april 2014, 16:03:56

Anderson#8 je napisal:Saj se opravičujem ja. Liverpool bi brez Suareza brez težav bil prvak z več kot 10 točkami prednosti pred ostalimi. Heck še boljši so brez njegovih prispekov pri 50 golih.. Of course. :roll:


Nekdo ti je spet pokazal neko dejstvo, ti si pa ponovno vse skupaj otročje obrnil, da tebi odgovarja.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2013/14

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost