EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

Vse tekme Premier lige, FA in Ligaškega pokala

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 9. februar 2014, 18:59:54

Antonio Valencia je odlicen defenzivec, velik delavec in njegov positioning je odlicen hahahaha. :-) Vidic pa tudi ne vem kaj je pocel.


Za tole blamazo pa ni opravicil. Fulham je zadnjo tekmo izgubil proti ekipi, ki se bori za obstanek v League 1. To pove vec kot dovolj.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a zani dne 9. februar 2014, 19:01:29

Če bi bil Moyes pravi dec, bi podal odstopno izjavo.
Uporabniški avatar
zani
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 856
Pridružen: 20. januar 2012, 1:57:45

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. februar 2014, 19:05:33

Mogoče so pa igralci pod SAF-om vsako sezono igrali nad svojo mejo zmožnosti. :lol:

Preprosto ne verjamem več, da je naključje, da je celotna ekipa izven forme. To kar se dogaja ni več normalno. Praktično vsak igralec igra nivo ali dva slabše napram lani. Jebeni Fulham pride na Old Trafford in s smešno igro zabije gol, ter do 80. minute drži nulo!! Če bi Richardson že prej zabil iz tistega zicerja bi danes pušili (čeprav je remi itak skoraj enako kot poraz). V starih dobrih časih smo sila povprečni ekipi, kot je bil danes Fulham zabili 3 ali 4 gole in potem naj oni zabijejo 2 gola..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Matix dne 9. februar 2014, 19:18:07

Pa pizda no, zdaj pa že jaz (ja vsaka mi čast, dolgo sem zdržal) obupavam počasi .. Najbolj sem se bal tega. Ob tistih torkih ter sredah, ko se vse vrti okrog nogometa, vsi se pogovarjajo o LP, vsi komaj čakajo na večer, da bodo videli igrat svojo najljubšo ekipo. In ja, našega Uniteda ne bo tam .. 9 pik zaostanka za kvalifikacijami, v zadnjih dveh krogih proti top5 kandidatoma za izpad zagotovo cela 1 točka, legenda in bravo Moyes (ves čas sem čakal v tišini, vsi so ga šinfali, pa sem si mislil, jaz se bom zadnji smejal ...)
Uporabniški avatar
Matix
Passionate Wayne
 
Prispevkov: 533
Pridružen: 9. maj 2010, 10:58:08

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. februar 2014, 19:24:39

Haha, ne me jebat! :D

Moyes: "Today was as bad it gets. How we didn't win the game, I have no idea."

Upam, da zdaj ne bo spremenil ciljev..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 9. februar 2014, 19:29:05

A ne bi bilo bolje, ko bi pošiljal pred kamere Ryana ali Phila. Sem 100% da bi znala bolje povedat.
Tip nima pojma o medijih, tip nima pojma o igri. A je že podal odstopno izjavo?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a gregx dne 9. februar 2014, 19:41:00

Brez besed sem. Tako kot so bili igralci danes brez idej.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 9. februar 2014, 19:47:52

Danes je bilo dejansko super v primerjavi s prejšnjimi tekmami. Saj nas je Cardiff dva kroga nazaj stisnil v naš kazenski in nismo mogli pridt čez sredino 20 minut, danes pa precejšnja premoč kar se tega tiče, 75% posest :shock: . Ok, potem se lahko začne kritiziranje, da je 5% crossov prišlo do naših igralcev itd..

Se je pa vidlo nekaj, kar nekateri trdimo ves čas. Srečni goli.. Bla bla.. Oba Unitedova gola sta bila odbitka, ampak ja, saj to je nogomet. Če bi dal nasprotnik tak gol, bi rekli Mata je popolnoma zgrešil žogo in RVP nato zadel, in deflect Carricka. Ekipa, ki strelja in si pripravlja priložnosti bo zadela. In to je povsem razumljivo, tako da res ne o teh srečnih golih iz prejšnjih tekem.

Kako sedaj naprej nevem, jaz na CL niti ne pomislim več, ker je brezveze. Že proti Stoku je bilo jasno da je konec, včeraj pa je umrlo še zadnje upanje. Tole danes pa je itak klasa zase.

Me pa zanima kako se Rene počuti. Manj kot leto nazaj je bil samo trener pri Unitedu, kjer je treniral najboljše na svetu, sedaj pa vodi neke papke za 20. mestu in celo remizira na OTju proti bivši ekipi. Je pa res, da so to tretje točke v letošnjem koledarskem letu na šesti tekmi, kar pa ni slabo.

Res nevem kaj imate s tem Fletcherjem? Nek hud vezist, brez njega je igra povsem druga.. Izgubil je kar nekaj nevarnih žog zaradi malomarnosti, prvi zadetek.. Vidić je pa počasen ko svinja postal.

Dajmo zamenjat 20 igralcev, ker le ti igrajo brez ideje in želje in pripeljimo novih 20, da bo Moyes lahko pokazal česa je resnično sposoben.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a zani dne 9. februar 2014, 19:48:55

Kot je že nekdo povedal enkrat... Kdor podpira Moyesa je mazohist!
Uporabniški avatar
zani
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 856
Pridružen: 20. januar 2012, 1:57:45

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 9. februar 2014, 19:51:36

Samo dejansko danes res nismo imeli sreče...

Katastrofalen izplen v napadu, kjer smo lani in leta pred tem polovico takih šans izkoristili, je danes letelo vse naokoli, samo v gol ne.

O obrambi ne bom izgubljal besed, če ti zadnja ekipa v ligi iz 3 napadov da 2 gola, je povedanega dovolj.

Jasno je, da Moyes ni več dorasel ekipi. Nikakršna priprava na tekmo, kot že celotno sezono. En plus mu dam, ker smo tudi proti Šityu ob obletnici pušili, tako da se zgodi, samo ne proti Fulhamu, pa ne že celotno sezono.

Mešani občutki me prevevajo edinole ob slavju naših igralcev ob našem drugem golu, tam se jim je res odvalil kamen od srca, samo kaj kurac potem spet špancirajo po igrišču in samo čakajo da bo konec.... Nekaj ne klapa v ekipi, to je jasno iz vesolja, team spirit je v pizdi in tega ne bo moč popraviti do konca sezone.

Sem pa že po prvih 15 minutah popizdeval, ker sem videl, da bomo tudi proti zadnjemu na lestvici igrali enako. Krosiranje u pičko materno celo tekmo. S tem da smo drugi gol dosegli v gužvi po dobiti žogi, samo bog ne daj še kaj sprobavat kaj drugega.

Moyes očitno pred tekmo pove samo tole: Obramba podaj na krilo ali sredino, če poda v sredino, sredina podaj na krilo, krilo laufej po avt liniji do koncain potem kross v center. Napadalec, če se ti da skoči za žogo in poskušaj zadeti gol. FUUUUUUU!!! :evil:

ŠE sreča, da imamo naslednjo tekmo z gunnerji, ki so naše redne stranke....
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 9. februar 2014, 19:57:00

Vse bolj je verjetna razlaga, da United pač nima sreče. Drugače bi bil na +3.

Ampak je treba konsistentno potem povedati, da je Moyes pač urok za United, in da je edini vzrok te pošastne smole. ČRNA MAGIJA!

Takoj pripeljat eksorciste! :lol:

(mogoče izženejo Moyesa iz kluba press)
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. februar 2014, 20:08:50

David Moyes says #mufc will "do our best" to get in the top four. "We have to win all our games and we should have won today. We needed to."

Zdaj vsaj ne govori več o naslovu. Me pa zanima kdaj bo dejansko opustil tudi misel o top 4. Da ne bodo res vse tekme do konca zmagali.. Pomoje je večja možnost, da zmagamo ligo prvakov in se uvrstimo naslednje leto v CL, kot pa da pridemo v top 4.


Meulensteen: "United's approach was straightforward. Get it wide, get it in the box. It can be easy to defend against.”

No shit. Lahko kdo to pove faking Moyesu????
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 9. februar 2014, 21:18:49

Giggsy je napisal:Mešani občutki me prevevajo edinole ob slavju naših igralcev ob našem drugem golu, tam se jim je res odvalil kamen od srca, samo kaj kurac potem spet špancirajo po igrišču in samo čakajo da bo konec.... Nekaj ne klapa v ekipi, to je jasno iz vesolja, team spirit je v pizdi in tega ne bo moč popraviti do konca sezone.

Da se popraviti team spirit - z šok terapijo, torej menjavo trenerja. Je bilo že 100 primerov v zgodovini nogometa, ko je ekipa igrala drugače in bolj samozavestno. Poglej samo Chelsea po odstavitvi AVB-ja. Pa ne mi zdaj z srečo, ker srečo moraš izzvati. ;)
Pa ne pravim, da je treba to narediti danes. Ampak po sezoni bo pa treba fajn razmislit, če bo šlo tako naprej.
Zadnjič spremenil dandzo, dne 10. februar 2014, 12:12:22, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 9. februar 2014, 22:26:11

Iskreno nimam kaj danes zameriti fantom. Tako to pač je v nogometu in bo vedno. Ne zmaga vedno boljši in s tem se je treba sprijazniti. Danes smo prikazali TOTALNO(beri slika spodaj) dominacijo(81% posesti, I mean lol), odigrali nešteto akcij, passov in krosirali 81 predložkov. 10 kotov, 31 poizkusov.. Ne moreš nič, če ne gre ne gre. Fulham je odigral herojsko, tako kot večina ekip letos proti Unitedu, ki gredo gong ho in ustrelijo 2x ali 3x in zabijajo gole.

Tudi Chelseaju ni uspelo proti bunkerju West Hama, Fulham je bil danes še bolj zaprt. Je pa problem v obrambi in to sem jasno povedal že pred letošnjo sezono. United nikoli ni imel kreativnih vezistov oz. vezistov, ki bi ne vem kako sloveli kot WC vezisti. Ključ pa je vedno bila obramba. Rio in Vida sta končala, Evra pravtako. Ne moreš na takšni tekmi, kjer ti nasprotnik 2x prečka polovico dovoliti 2 zadetka. Tu Moyes ne more nič in to je na igralcih. Prvi gol, pa naj bo še tako Xaviniestična podaja in zaključek na volej, to morajo igralci pokrit. Drugi gol je unlucky bounce, a vseeno bi se dalo preprečiti zadevo.

Jebiga, je pa danes bilo fajn spremljati United. To je tisto zaradi česa navijaš za ta klub, totalen napad in dominacija in da ti gredo kocine pokonci, ker ne veš kaj se bo zgodilo. Potem pa erupcije veselja v manj kot 2 minutah, wow. Ni ga lepšega občutka. Ampak letos je zakleta sezona, vse gre proti nam kar je šlo lani v našo korist. To je pač sreča. Lani 5-6 obratov in golov v 90 minuti, letos pa 4x(5x če štejem smeh gol Sunderlanda proti De Gei) goli v zadnjih 5 minutah(Soton, Cardiff, Everton, Fulham). Treba bo potrpeti, poleti bo prišlo do velikih sprememb in verjetno se bo vse počasi obrnilo na našo stran. Tole je preveč abnormalno in čudno, da bi lahko trajalo dalj časa. Pride dan, ko se bo vse povrnilo..

Slika
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 9. februar 2014, 22:38:56

Katastrofa. Igralci so po vodstvu odreagirali porazno. Mislili so, da je tekme že konec in se povsem sprostili, namesto da bi iskali še tretji zadetek. Žalostno je, da je Fulham na koncu poteboval zgolj en resen napad za izenačenje. Da zadnjouvrščena ekipa, ob 85. minutah čistega bunkerja, potebuje samo tri napade in nekaj minut za dosego dveh golov, je hud problem. Zelo hud problem. Predstavljajte si, da bi Fulham pomislil na 15 minut napadalne igre.

Branjenje pri obeh golih je bilo zelo slabo.

Imeli smo premoč, a večina napadov je bilo brezplodnih. To potrjujejo brezupni predložki, ki so bili neučinkoviti. Nekih izdelanih akcij ni bilo. Da prebiješ tako trden bunker je sicer ena varianta, da poizkušaš s predložki. A če je po prvem polčasu povsem jasno, da se taka taktika ne bo izšla, preklopiš na nekaj drugega. Mi pa nismo. Ne vem, zakaj nismo poizkušali z igro skozi sredino. Jaz bi proti takšnemu bunkerju izbral še enega vezista in naredil obroč okoli bunkerja ter potrpežljivo krožil z žogo in iskal luknjo. Moyes pa je vrgel na teren še Januzaja in Chicharita ter tako v kazenskem prostoru ustvaril še večjo gnečo, pred njim pa ni bilo viška igralca (vezista), ki bi krožil žogo z ostalimi in iskal možnost globinske podaje. Ne vem no, to naše napadanje je meni izgledalo na silo. Na kakšni drugi tekmi bi sicer iz enega samcatega predložka od teh mnogih šla žoga v gol, a letos nismo tako učinkoviti. Takšna je pač trenutna situacija.

Do konca je sicer še 13. krogov, a počasi tudi jaz dvomim v preboj na četrto mesto.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. februar 2014, 23:00:14

Anderson#8 je napisal:To je pač sreča.


Haha, ne me jebat. Kot pokvarjena plošča :D

Ravno to je problem, da smo nabijali krose v kazenski prostor kot neki debili in praktično vse so z lahkoto odbili branilci Fulhama. To je jaka taktika Moyesa? Še Rene se mu je norca delal po tekmi.. Jebeš posest žoge, če si ne ustvariš niti pravih priložnosti.

Aja, pa da še omenimo to. Fulham je imel na poziciji CB enega izmed najvišjih igralcev v premier ligi, ki meri čez 2 metra in so bile takšne žoge kot naročene za njega. Še za info:

Dan Burn alone made 22 clearances
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Zommbie dne 9. februar 2014, 23:17:13

King_Cantona_7 je napisal:Katastrofa. Igralci so po vodstvu odreagirali porazno. Mislili so, da je tekme že konec in se povsem sprostili, namesto da bi iskali še tretji zadetek. Žalostno je, da je Fulham na koncu poteboval zgolj en resen napad za izenačenje. Da zadnjouvrščena ekipa, ob 85. minutah čistega bunkerja, potebuje samo tri napade in nekaj minut za dosego dveh golov, je hud problem. Zelo hud problem. Predstavljajte si, da bi Fulham pomislil na 15 minut napadalne igre.

Branjenje pri obeh golih je bilo zelo slabo.

Imeli smo premoč, a večina napadov je bilo brezplodnih. To potrjujejo brezupni predložki, ki so bili neučinkoviti. Nekih izdelanih akcij ni bilo. Da prebiješ tako trden bunker je sicer ena varianta, da poizkušaš s predložki. A če je po prvem polčasu povsem jasno, da se taka taktika ne bo izšla, preklopiš na nekaj drugega. Mi pa nismo. Ne vem, zakaj nismo poizkušali z igro skozi sredino. Jaz bi proti takšnemu bunkerju izbral še enega vezista in naredil obroč okoli bunkerja ter potrpežljivo krožil z žogo in iskal luknjo. Moyes pa je vrgel na teren še Januzaja in Chicharita ter tako v kazenskem prostoru ustvaril še večjo gnečo, pred njim pa ni bilo viška igralca (vezista), ki bi krožil žogo z ostalimi in iskal možnost globinske podaje. Ne vem no, to naše napadanje je meni izgledalo na silo. Na kakšni drugi tekmi bi sicer iz enega samcatega predložka od teh mnogih šla žoga v gol, a letos nismo tako učinkoviti. Takšna je pač trenutna situacija.

Do konca je sicer še 13. krogov, a počasi tudi jaz dvomim v preboj na četrto mesto.


Na podlagi česa misliš, da bi bila izbira igra skozi sredino boljša? Če si spremljal tekmo, si lahko videl, da so vsi Fulhamovi igralci stali na robu kazenskega in v njem. Nikjer skozi sredino se ni dalo priti, ker kak so prišli mimo enega, je za njim stal že naslednji, pa še naslednji, pa še naslednji. V drugem polčasu je RVP poizkušal z nekaj streli iz oba, a je bil ovse blokirano. Torej, kako bi igra skozi sredino prinesla kakšno razliko?

Meni se je zdela igra na predložke danes še najbolj smiselna od vseh tekem. Samo nesposobnosti podajalcev se je bilo treba zahvaliti, da pač ni padel gol. Tudi menjave so zato bile kar ustrezne, saj je ob takem bunkerju največ priložnosti za zadetek ravno s predložki, pa če že ne zadaneš soigralca, je večja možnost da si dajo avtogol, kot pa riniti skozi sredino, če jih 11 stoji v kazenskem prostoru.


Če vzamem za primerjavo Chelsea: njihova igra je ravno kontra Unitedovi, pa s prodori skozi sredino proti WHU niso uspeli zabiti niti gola. Moje mnenje zato je, da danes z igo skozi sredino ne bi nikoli dosegli zadetka :)
Uporabniški avatar
Zommbie
Cantona's virtual brother
 
Prispevkov: 728
Pridružen: 7. februar 2008, 17:48:44

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 9. februar 2014, 23:30:27

Zommbie je napisal:Na podlagi česa misliš, da bi bila izbira igra skozi sredino boljša? Če si spremljal tekmo, si lahko videl, da so vsi Fulhamovi igralci stali na robu kazenskega in v njem. Nikjer skozi sredino se ni dalo priti, ker kak so prišli mimo enega, je za njim stal že naslednji, pa še naslednji, pa še naslednji. V drugem polčasu je RVP poizkušal z nekaj streli iz oba, a je bil ovse blokirano. Torej, kako bi igra skozi sredino prinesla kakšno razliko?

Meni se je zdela igra na predložke danes še najbolj smiselna od vseh tekem. Samo nesposobnosti podajalcev se je bilo treba zahvaliti, da pač ni padel gol. Tudi menjave so zato bile kar ustrezne, saj je ob takem bunkerju največ priložnosti za zadetek ravno s predložki, pa če že ne zadaneš soigralca, je večja možnost da si dajo avtogol, kot pa riniti skozi sredino, če jih 11 stoji v kazenskem prostoru.


Če vzamem za primerjavo Chelsea: njihova igra je ravno kontra Unitedovi, pa s prodori skozi sredino proti WHU niso uspeli zabiti niti gola. Moje mnenje zato je, da danes z igo skozi sredino ne bi nikoli dosegli zadetka :)


To je neumnost, da je takšen bunker mogoče prebiti zgolj in samo z visokimi predložki. Že če si danes gledal tekmo bi lahko to ugotovil. Kako pa je Barca leta in leta prebijala bunkerje praktično vseh ekip na svetu.. Prav tako je neumnost primerjati tekmo Chelsea proti WHU z današnjo tekmo, saj si je v tisti tekmi Chelsea priigral izjemno veliko 100% šans in je bila krivda predvsem na igralcih, ki jih niso realizirali. Mi danes nismo imeli veliko šans, kaj šele 100%..

Še en velik fail Moyesa je bil danes Juan Mata. Kupi ga za 45 mio €, potem ga pa pošlje na desno krilo in nabijamo predložke v kazenski prostor. Mata je ravno idealen tip igralca za prebijanje takšnih bunkerjev, kot jih je danes uprizoril Fulham.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 9. februar 2014, 23:37:13

Zommbie je napisal:
King_Cantona_7 je napisal:Katastrofa. Igralci so po vodstvu odreagirali porazno. Mislili so, da je tekme že konec in se povsem sprostili, namesto da bi iskali še tretji zadetek. Žalostno je, da je Fulham na koncu poteboval zgolj en resen napad za izenačenje. Da zadnjouvrščena ekipa, ob 85. minutah čistega bunkerja, potebuje samo tri napade in nekaj minut za dosego dveh golov, je hud problem. Zelo hud problem. Predstavljajte si, da bi Fulham pomislil na 15 minut napadalne igre.

Branjenje pri obeh golih je bilo zelo slabo.

Imeli smo premoč, a večina napadov je bilo brezplodnih. To potrjujejo brezupni predložki, ki so bili neučinkoviti. Nekih izdelanih akcij ni bilo. Da prebiješ tako trden bunker je sicer ena varianta, da poizkušaš s predložki. A če je po prvem polčasu povsem jasno, da se taka taktika ne bo izšla, preklopiš na nekaj drugega. Mi pa nismo. Ne vem, zakaj nismo poizkušali z igro skozi sredino. Jaz bi proti takšnemu bunkerju izbral še enega vezista in naredil obroč okoli bunkerja ter potrpežljivo krožil z žogo in iskal luknjo. Moyes pa je vrgel na teren še Januzaja in Chicharita ter tako v kazenskem prostoru ustvaril še večjo gnečo, pred njim pa ni bilo viška igralca (vezista), ki bi krožil žogo z ostalimi in iskal možnost globinske podaje. Ne vem no, to naše napadanje je meni izgledalo na silo. Na kakšni drugi tekmi bi sicer iz enega samcatega predložka od teh mnogih šla žoga v gol, a letos nismo tako učinkoviti. Takšna je pač trenutna situacija.

Do konca je sicer še 13. krogov, a počasi tudi jaz dvomim v preboj na četrto mesto.


Na podlagi česa misliš, da bi bila izbira igra skozi sredino boljša? Če si spremljal tekmo, si lahko videl, da so vsi Fulhamovi igralci stali na robu kazenskega in v njem. Nikjer skozi sredino se ni dalo priti, ker kak so prišli mimo enega, je za njim stal že naslednji, pa še naslednji, pa še naslednji. V drugem polčasu je RVP poizkušal z nekaj streli iz oba, a je bil ovse blokirano. Torej, kako bi igra skozi sredino prinesla kakšno razliko?

Meni se je zdela igra na predložke danes še najbolj smiselna od vseh tekem. Samo nesposobnosti podajalcev se je bilo treba zahvaliti, da pač ni padel gol. Tudi menjave so zato bile kar ustrezne, saj je ob takem bunkerju največ priložnosti za zadetek ravno s predložki, pa če že ne zadaneš soigralca, je večja možnost da si dajo avtogol, kot pa riniti skozi sredino, če jih 11 stoji v kazenskem prostoru.


Če vzamem za primerjavo Chelsea: njihova igra je ravno kontra Unitedovi, pa s prodori skozi sredino proti WHU niso uspeli zabiti niti gola. Moje mnenje zato je, da danes z igo skozi sredino ne bi nikoli dosegli zadetka :)


Spot on. To je grafični prikaz, kje so stali igralci Fulhama.. Jasno da boš šel po bokih in nabijal predložke, saj ne moreš drugače. Tam je fraj in prostor..

Slika
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 25.krog, Manchester United:Fulham, 9.2.14 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 9. februar 2014, 23:43:08

Zommbie je napisal:Meni se je zdela igra na predložke danes še najbolj smiselna od vseh tekem.


Ključ do prebijanja bunkerja je skoraj vedno variiranje. Najlažje se je braniti proti ekipam, ki nimajo plana B.

Saj ne rečem, da je vedno lahko, ampak holy shit, igrali smo doma proti najbolj gnili ekipi prvenstva v najbolj gnili formi. In če stojijo tako globoko kot danes Fulham, potem jim pod nobenim pogojem ne smeš dovoliti, da pridejo do treh ali štirih tako dobrih šans. Kakorkoli obrneš, problem ostane.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2013/14

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov