EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 16:30

Dogajanje na angleških zelenicah 2014/15

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 15. januar 2015, 0:13:17

No, sam nisem mislil na Čičija in Welbsa. Noben od teh dveh nebi igral nič bolje, kar dokazujeta v svojih trenutnih klubih. Sem pa mislil, da bo Falcao po poškodbi "malenkost" boljši in tekalno bolj sposoben. Pa ni ne... Kaj najti na travniku? Nimam pojma.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a don G dne 15. januar 2015, 9:17:28

Giggsy je napisal:No, sam nisem mislil na Čičija in Welbsa. Noben od teh dveh nebi igral nič bolje, kar dokazujeta v svojih trenutnih klubih. Sem pa mislil, da bo Falcao po poškodbi "malenkost" boljši in tekalno bolj sposoben. Pa ni ne... Kaj najti na travniku? Nimam pojma.


Na zadnje vprašanje ti je včeraj odgovoril kar sam Zamparini - Dybala je na travniku.
Since Liverpool last won the league, David de Gea has been born, grown up, signed for Manchester United and won the league himself.

Baby, I'm like a Rubiks cube. The more you play with me the harder I get
Uporabniški avatar
don G
No.1 Dong Fangzhou fan
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: 15. avgust 2007, 13:48:17

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 15. januar 2015, 10:23:02

Oh ja, Paulo Dybala.. Novi wonderkid, ki je par golov zategnil v usrani Seria A. Klovn Zamparini pa ga oglašuje kot najboljšega napadalca na zemljski kugli in hoče več kot 40M za njega. Me zanima koga uspel nategnit spet, Pastore mu je fajn uspel...

Kar se tiče napada. Pace je overrated. Kot da igrate FIFO no. Spomnim se Welbecka, ki bi naj kao bil bliskovito hiter, pa ni mogel mimo Jagielke na 1 na 1 šprintu ipd.. Da o tem da benchira Giroudu oz. igra zaradi njega wing ne govorim kako je dober napadalec..

Če ne ustvarjaš šans in ne feedaš svojega napadalca je popolnoma brezpredmetno če imaš v napadu Van Persieja ali Boruta Semlerja. RvP ne rabi turbo pogona, da se odvije od obrambe in zaključi šanso. Ima skill, movement, IQ in izkušnje, da ve kaj storit. Enak primer je Falcao. Mi dajemo gol iz NIČ, naš tok akcij poteka striktno po sredini, kjer je toliko gužve da ne moreš prdnit. Temu priča podatek, da pač ne uspemo zbombardirati nasprotnega vratarja kljub individualni kvaliteti našega igralca.

In sistem je težava in zato določeni igralci trpijo. Pljuvati čez Falcaa kako ni to kar ste pričakovali obenem pa je bil ključen najmanj 7 točk v prvenstvu z goli in podajami(direktno proti Evertonu, Stoku in Villi) je smešno. Poglejte si Chelsea in njihovo igro.. Mislite da so toliko boljši od nas? Da igrajo nek WOW nogomet, da so 12 pik pred nami? Jok. Imajo pač sistem, ki prinaša rezultate. Jasno imajo cel čas isto postavo in vedno naredijo dovolj, da pa delajo kaj posebnega pa never. Ampak jasno ne delajo bedarij v smislu, da igrajo 3-5-2/5-3-2 sistem v Angliji, ko je jasno da zadeva ne deluje(Manchester City pod Mancinijem je idealen primer).

Mene napad ne skrbi(če prav ni narobe misliti, da bi mogoče kak igralec z pospeščkom in potezo fajn prišel), ker vem kako je, če nimaš žog, da jih pospraviš v gol. Diego Costa je letos dal najmanj 5-6 golov samo zaradi izjemne briljance Cesca Fabregasa, ki je onesposobil obrambo z neverjetno podajo. Mi pa takšnih akcij nažalost ne moremo ustvarjati, ker igramo patetičen in boring fuzbal, kjer si podajamo med štorastimi branilci in čakamo, da bo nasprotnik kaj storil, da mi začnemo igrati. Pa če to pomeni našo napako ali napako nasprotnika kot je bilo proti Sotonu ali posran gol proti Arsenalu za 0-1..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 15. januar 2015, 12:04:34

Je hiter in zna preigrati branilca v dvoboju 1 na 1. Nekaj kar ne RvP in ne Falcao nista vec sposobna. Pusti ti Zamparinija. Dybala mogoce ne bo world class (ali pac), ampak tak olupek kot ga ti predstavljas pa sigurno ni.

Pospesek v prvih 10-15 metrih in sposobnost iti mimo branilca v duelu je v PL pomembna in vsaka resna ekipa ima vsaj enega napadalca s takim profilom. Kaj imamo mi? Dva podobna napadalca na visokih placah, ki sta v zatonu in Jamesa Wilsona, ki letos ni pokazal se nic. Ampak ok, ce ti pase zagovarjat Falcaa samo zato, ker je Falcao pa daj. Res upam, da nismo tako nori, da ga odkupimo.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 15. januar 2015, 17:35:15

Nikogar ne zagovarjam, ampak nekateri tukaj krivite napadalce, kot da so oni krivi, da ne dobijo žog in smo mi sterilni v obrambi in vezi. Dybala ni olupek, ni pa vreden 40-50M.

Vsi klubi? City je glihkar odfukal 30M za Bonyja, ki je target man in je tank. Razen Aguera in mogoče zdravega Sturridga, pa ne vem kdo so tile res hitri napadalci z pospeškom prvih 10-15 metrov.. Če gremo samo iz glave, Pelle, Lukaku, Benteke, Džeko, Giroud, Kane, Austin itd itd ne najdeš nikjer hitrost in pospešek..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a gregx dne 15. januar 2015, 18:37:51

Se deloma strinjam z Maticem, ampak v trenutnem sistemu bi v napadu potrebovali nekoga hitrejšega. Zato tudi Van Gaal poskuša z Di Mario spredaj, a on žal ni napadalec. Seveda sistem, ki ga uporabljamo trenutno nima prihodnosti in prej ko bomo šli nazaj na 4-2-3-1 oz 4-3-3 bolje bo. Za to pa potrebujemo kakšnega novega nogometaša.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 16. januar 2015, 1:17:58

Anderson#8 je napisal:Nikogar ne zagovarjam, ampak nekateri tukaj krivite napadalce, kot da so oni krivi, da ne dobijo žog in smo mi sterilni v obrambi in vezi. Dybala ni olupek, ni pa vreden 40-50M.

Vsi klubi? City je glihkar odfukal 30M za Bonyja, ki je target man in je tank. Razen Aguera in mogoče zdravega Sturridga, pa ne vem kdo so tile res hitri napadalci z pospeškom prvih 10-15 metrov.. Če gremo samo iz glave, Pelle, Lukaku, Benteke, Džeko, Giroud, Kane, Austin itd itd ne najdeš nikjer hitrost in pospešek..

Aja, dobro potem povej tako, ker iz prvega posta je izpadlo kot da gre za zanič igralca. ;)

Ja, Bony je tank in se je zelo uspešno dokazal v PL pri Swanseaju. Ampak tudi takega nimamo pri nas. Mi imamo RvP-ja in Falcaa, ki sta trenutno dokaj podobna napadalca in pa Wilsona, ki (še?) ne more igrati PL. Manjka nam raznovrstnosti v napadu. Seveda to ni edini problem, ker je predvsem prehod žoge od 3 CB-jev do vezistov in pa počasna predvidljiva igra na nasprotnikovi polovici še večja težava, ampak vseeno se težko reče, da sta se RvP in Falcao letos hudo izkazala v napadu.

Jaz bi poleg Aguera in Sturridga dodal še Costo. Ni tako hiter kot prva dva, ampak ko mu spustijo žogo v prostor je največkrat dovolj hiter, da prehiti nasprotnikovega štoperja in zaključi. Harry Kane pa tisto kar mu manjka pri pospešku in hitrosti nadoknadi z drugimi stvarmi (pa ne samo z borbo, da ne pridemo spet na diskusijo o Welbecku) in če bo tako nadaljeval bo postal odličen napadalec. Ko pa letos vidim van Persieja, ki ponavadi rabi 2-3 dotike, da si sploh zaustavi žogo in še 2-3 dotike, da se odloči kaj bo z njo naredil ali pa Falcaa, ki ima na 75% tekem probleme že samo z zaustavljanjem žoge potem me kar mine vse skupaj.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2014/15

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost