EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 16:30

Dogajanje na angleških zelenicah 2014/15

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 11. januar 2015, 20:00:14

Skoda besed. Brez veze oziroma vezistov tekme ne dobis. Wazza in Mata to dokazujeta.
LVG je zapravil menjavo ko je dal ven Shawa in not Blacketta. Preprosto bi zamenjal pozicije med Blindom in Shawom pa bi dobili isto. Potem pa ubiti tekmo se z odpoklicem napadalca in Di Marie, je takticna briljantnost.

Brez strela na gol, nekateri pa uteho iscejo ker je nasprotnik parkiral bus in s tem takticno nogiral Louisa ... Pateticno.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 11. januar 2015, 20:02:08

Hu, to je pa bila slaba igra. Tudi jaz se ne spomnim, da bi kdaj ne ustrelili niti enkrat na gol. Če tole ni prepričalo LvG-ja, da 3-5-2 ne deluje, potem pa res ne vem, kaj se mora še zgoditi.
Po drugi strani pa res, da so se nekateri šele danes ali pred kratkim vrnili na igrišča.
Že nekaj časa sploh ne igrajo domiselno, ampak zelo na silo. Če bo v soboto še ena taka predstava, se bo tudi pri meni prižgal alarm.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 11. januar 2015, 20:15:48

GoUp je napisal:Brez strela na gol, nekateri pa uteho iscejo ker je nasprotnik parkiral bus in s tem takticno nogiral Louisa ... Pateticno.

Če smo realni oni niso odigrali nič posebnega in so bili v najboljšem primeru povprečni. Povozili so nas na prvi tekmi doma, takrat so res igrali dobro in bi si zaslužili zmago. Tole danes je bilo daleč od tiste predstave.

Strinjam se, da je imel van Gaal danes verjetno prvič na voljo vse igralce, ampak mene njegove odločitve ne prepričajo ne zdaj ko ima celotno ekipo in ne prej, ko je imel bolnišnico. Glede na svoje pretekle uspehe in svoj renome dela včasih res neverjetne napake. Od tega 3-5-2 sistema, do igranja igralcev izven svojih primarnih pozicij in za konec še menjave po katerih nimaš pojma kaj je želel z njimi doseči (za najbolj ekstremen primer glej recimo Spurs away). Včasih se mi zdi, da je preveč trmast in da ta njegova trma z določenimi odločitvami škoduje ekipi. Med genijem in norcem je zelo zelo tanka meja. ;)
Kljub temu, da smo sedaj prvič izgubili po novembru pa smo na zadnjih 5 tekmah zabeležili samo eno zmago in to je občutno premalo.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 11. januar 2015, 20:47:19

Kot je dejal Remmy, problemi so najverjetneje širše narave in neposredno povezani z odhodom Fergija. To je bilo pričakovati, ampak ne v takšni meri. Zakaj točno, ne znam razložiti.

Bojim se, da igra ne bo nič kaj bolj dominantna tudi ob preklopu na star igralni sistem, čeprav je to treba nujno storiti, saj nam 3-5-2 res ne ustreza. Igralci in njihove sposobnosti oblikujejo formacijo, ne obratno in tega bi se moral LVG zavedati. Ali pa bi se moral tega lotiti drugače.

Ne razumem, zakaj se nekateri tako zelo spravljate na obrambo. Ob tako malo doseženih zadetkih na zadnjih tekmah in današnjim ničnem ogrožanju Forsterja, je problem moč zaslediti drugje. Napad in predvsem vezna linija ne delujeta pravilno. Kljub zvenečim imenom. Vezno linijo je potrebno drugače sestaviti. Chelsea ima tam Fabregasa in Matića. City Toureja in Fernandinha/Fernanda. Real Modrića in Kroosa. To so vezisti, ki so v osnovi predvsem vezisti in ne tavajo povsod po igrišču. Zato je v njihovi igri red, z repom in glavo. Kaj pa pri nas? Carrick je ''ujet'' med vezno linijo in zgoščeno obrambo, ki je sestavljena iz treh branilcev, ki imajo skorajda največ dotikov z žogo in na takšen način se za moje pojme ne more niti kontrolirati sredine, niti ne ustvarjati podpore napadu, niti biti kreativen iz ozadja. Ampak to se da popraviti. To pa je naloga za van Gaala, ki pa bi morala biti že opravljena. Sploh zdaj, ko so vsi zdravi. Vsaj za zdaj.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 11. januar 2015, 23:03:14

Lahko bi se kaki drugi funny fact napisali kot naprimer, da je ob vseh superdruper zvezdnikih ki jih imamo, edini Valencia sposoben preigrat nasprotnika.

Pa tega nikoli nebom razumel, kak nekdo ki velja za top igralca, ne zna spravit skup kakovostnega predlozka..
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a zimi dne 12. januar 2015, 1:06:17

Danes je bilo vse katastrofalno. Od igre, do postavitve, do igranja igralcev izven pozicij, do menjav. Vse katastrofalno. LvG se mora zamisliti, ker zdaj ima vseskozi 1 teden za piljenje svoje filozofije, potem pa tole prikažejo.
Svet točka Blind (meni zelo všečen nogometaš) in Valencia na trenutke. Dejansko pogrešam prodore Ronalda in Nanija oz. ostalih wingerjev po krilih. Danes je to enkrat uspelo Valencii, ostalo pa tema.
To podajanje je dolgočasno in sila počasno. S tako počasno igro valda ne moremo nobenga prebiti.

Slabo, slabo. Čimprej se more spremenit postavitev: čakam tudi komentar LvG.

Edit: prebral. LvG se mora zavedati, da je razočaranje menjavanje branilcev pri zaostanku, namesto da bi Wilsona not porinil. Karkoli. Tako je pa Rooney kao šel v napad igra, potem pa na sredini sprejemal žogo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 12. januar 2015, 1:17:14

Saj postavitev 4-4-2 oz 4-5-1 vse lepo in prav, ampak kdo bo igral RB, CM-ja ob Carricku in pa RW (oz LW)?

Jaz pridem samo do enega zakljucka in to je prodajo Mate in pa se kaksnega "na silo" kupljenega igralca in z novimi "pravimi" igralci zapolniti zgoraj omenjene luknje..ali se motim?
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 12. januar 2015, 6:19:45

LVG je na zacetku dejal da mora preveriti vse igralce ki so bili v squadu. In na podlagi tega se je odlocil kako in kaj. Znebil se je Nanija in Zahaja. Dveh wingerjev, ob tem so ostal Tonc, Young in Januzaj. Torej je ze takrat moral vedeti da wingerjev v svojem sistemu ne bo rabil. Tako da tudi zdaj ne verjamem da bo karkoli spreminjal.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 12. januar 2015, 8:44:18

LVG se je na tej tekmi držal te taktike kot pijanec plota. Lovili smo zmago, on gre pa menjat Shawa z Blackettom... Halo? Zakaj? Kot da štiri branilci niso dovolj proti ekipi, ki se je več ali manj le branila. Zakaj ni dal notri Fellainija namesto Luka. Dati ven Di Mario, ko se lovi rezultat, je enostavno butasto. Pa pustimo, da je bil slab celo tekmo. Če uporabim kliše, igralca takšnih kvalitet lahko celo tekmo ni, potem pa z eno potezo odloči tekmo. Jaz tega enostavno ne razumem.

Itak imam občutek, da naši CB-ji sploh ne razumejo, kaj je njihova naloga, ko igrajo s tremi zadaj. Gledajo en drugega in si verjetno mislijo, oh, saj imamo enega branilca več, bo že kolega posredoval. Blackett je pri golu zgledal točno tako. Se mi zdi, da so v enem trenutke te akcije stali vsi trije branilce na dveh kvadratnih metrih.

Carrick je bil dober, vse duele je dobil. Blind je poslal par dobrih žog, Valencia pa takisto. Onadva sta bila pa še najboljša kreatorja, to pove vse.

Ostali so bili slabi.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Matija dne 12. januar 2015, 10:38:36

Ob drugi tekmi Rooneya na CMju se mi je zazdelo, da bo on igral tam že kar nekaj časa in žal se to dogaja. Ok, je zablestel proti Newcastlu, ampak Rooney na CMju je začasna rešitev. On mora igrati spredaj, na sredini lahko igra samo ob izrednih pogojih, ko je potrebno kaj zakrpat. Samo spremenil bi Rooney - Di Maria, pa bi izgledalo precej bolje se mi zdi. Di Maria je blestel v prvih tekmah po prestopu, ko je bil na CMju, vse drugo eskperimentiranje se je izkazalo za slabo.

Slika
Na tistih dveh tekmah naj bi pa zakrivil penal (Newcastle sem siguren, za drugo nevem). Res odlično za bodočega No. 1 branilca Anglije in Uniteda.

Upam, da se Rojo čimprej vrne. Rabi se levičarja v obrambi in ker je Evans zanič bo to Rojo. Potem bo par Rojo-Smalling verjetno. Na sredini naj igrajo Carrick na zadnjem veznem, pred njim nujno Di Maria in Herrera in pred njimi Mata. Ne pa neko eksperimentiranje z Rooneyem in Di Mario.

Počasi se bo potrebno zbrati in začeti zbirati točke. 6 točk na petih tekmah je zelo slabo. Sploh remiji na prejšnjih tekmah so največja varka, kao neporaženi, v bistvu pa nismo naredili nič. In kar naenkrat smo iz "super" neporaženega 10+ tekem niza prišli do ene zmage v petih tekmah. Prednost pred zasledovalci je bila lepa, zdaj smo pa že skupaj.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 12. januar 2015, 17:14:05



Se strinjam z njim v zadnjem stavku :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 12. januar 2015, 17:50:03

Zadnji odsek je itak nasploh resničen:

a) Ljudje, ki so srčno zagovarjali Moyesa so strpno čakali, da Van Gaala ulovijo slabi rezultati, da lahko zlijejo greznico nanj. Vsaj kot jaz razumem je vsak neuspeh Van Gaala, uspeh Moyesovih privržencev. Yeey! Go United!

b) Van Gaal ni naredil boljšega Uniteda - ne rezultatsko, ne po predstavah, vsaj glede na trenutno situacijo.


Kritiko si zaslužijo čisto vsi: Louis, igralci, pa tudi navijači, ki, ali ovčarsko in slepo zaupajo vsaki Van Gaalovi potezi ali pa tisti, ki ga ob vsaki njegovi vprašljivi potezi pribijejo na križ.

Zanimiv "shift" se je dogodil; lansko leto se je do določenega obdobja za slabe rezultate krivilo igralce, srečo in YOLO momente, nekateri so krivili tudi slabo Fergusonovo zapuščino. Moyes je bil "žegnan" kot izbranec in je bil (kot rečeno) imun na kritiko. Na koncu je vendarle on potegnil ta kratko (ter nekateri igralci).

Kaj pa letos? Ob rekordnem številu poškodb in odškodnin za igralce krivca ni tako lahko najti. Najlažje je itak s prstom pokazati na Van Gaala, kar pa se mi zdi nekoliko krivično. Kljub temu, da pri meni osebno goji dosti večje zaupanje kot ga je Moyes, še ne pomeni da je imun na kritiko.

Kot ste nekateri že rekli, je problem širši. Vprašljiv izbor igralcev, formacije, vprašljiva fizična pripravljenost igralcev, vprašljiva fleksibilnost igralcev, vprašljiva sama kakovost igralcev.

Vsi pa strinjamo, da bi morali glede na ime na klopi ter imena na igrišču, igrati veliko bolje ter zasedati vsaj kako mesto višje na lestvici. Vprašanje je, kaj lahko kratkoročno izboljšamo? Sam se (vsaj ta mesec) ne bi oziral na market za rešitev, ker mislim, da je naša ekipa dovolj močna da prebrodi teh 20 tekem, ki nam jih je ostalo. Se Louis drži formacije, ker je tako trmast ali ker ga igralci niso prepričali, da lahko igrajo, kot on želi? Sam je rekel, da ti igralci znajo igrati 4-4-2, bi jim rad ucepil plan B? Ne bi raje v 0 naštudirali najprej plan A?

Kje resnično tiči glavna težava ter kaj je rešitev?
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a zimi dne 12. januar 2015, 20:13:39

ManRed je napisal:Zadnji odsek je itak nasploh resničen:

a) Ljudje, ki so srčno zagovarjali Moyesa so strpno čakali, da Van Gaala ulovijo slabi rezultati, da lahko zlijejo greznico nanj. Vsaj kot jaz razumem je vsak neuspeh Van Gaala, uspeh Moyesovih privržencev. Yeey! Go United!

b) Van Gaal ni naredil boljšega Uniteda - ne rezultatsko, ne po predstavah, vsaj glede na trenutno situacijo.



Kritiko si zaslužijo čisto vsi: Louis, igralci, pa tudi navijači, ki, ali ovčarsko in slepo zaupajo vsaki Van Gaalovi potezi ali pa tisti, ki ga ob vsaki njegovi vprašljivi potezi pribijejo na križ.

Zanimiv "shift" se je dogodil; lansko leto se je do določenega obdobja za slabe rezultate krivilo igralce, srečo in YOLO momente, nekateri so krivili tudi slabo Fergusonovo zapuščino. Moyes je bil "žegnan" kot izbranec in je bil (kot rečeno) imun na kritiko. Na koncu je vendarle on potegnil ta kratko (ter nekateri igralci).

Kaj pa letos? Ob rekordnem številu poškodb in odškodnin za igralce krivca ni tako lahko najti. Najlažje je itak s prstom pokazati na Van Gaala, kar pa se mi zdi nekoliko krivično. Kljub temu, da pri meni osebno goji dosti večje zaupanje kot ga je Moyes, še ne pomeni da je imun na kritiko.

Kot ste nekateri že rekli, je problem širši. Vprašljiv izbor igralcev, formacije, vprašljiva fizična pripravljenost igralcev, vprašljiva fleksibilnost igralcev, vprašljiva sama kakovost igralcev.

Vsi pa strinjamo, da bi morali glede na ime na klopi ter imena na igrišču, igrati veliko bolje ter zasedati vsaj kako mesto višje na lestvici. Vprašanje je, kaj lahko kratkoročno izboljšamo?


goodpost

Težko bi bolje napisal svoje misli.

Že pred časom sem napisal, da imam občutek, kot da nekateri komaj čakajo spodrsljaj LvG. Da ne bo pomote, ko sem včeraj na TV slišal za nov negativen rekord (27 let mnde), sem ga hotel kar sam napisati. LvG ni in ne more biti imun na kritike. Kot ni bil Moyes. Pri meni pa sta oba pri nečem enaka: skozi celo tekmo navijam za zmago Uniteda, pa bilo kdo je trener.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. januar 2015, 21:01:18

Ah, preveč se ukvarjamo s tem, kaj je v ozadju in kakšni so vzgibi, da nekdo kritizira trenerja. Važno je, da je kritika korektna.

Lani so mi na živce stopili klovni, ki so zaradi ene Fergijeve garancije na vse pretege branili in opravičevali trenerja in zapadali v očitne kontradiktorne blesavitise. Po eni strani je bilo zabavno, ker je to vodilo v zaostreno retoriko in živahne debate, po drugi strani pa je postalo prav jebeno frustrirajoče in ponavljajoče. Tako da mi je všeč, da imamo letos normalno stanje, kjer kritika trenerja še ni veleizdaja ali dokaz nelojalnega navijaštva.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 13. januar 2015, 19:50:21

Meni se pa zdi, da ima v bistvu United trenutno 3 top igralce, medtem ko so ostali povprecni, ali niti to ne. Top trijo so zame David, Runo in Maria. Potem imamo povprecne Carricka, Herrera, Valencio, Younga, Felainija, Robina in ostale, ki verjetno v drugih top klubih nebi videli prve postave do drugega leta. Falcao ni pokazal E od El tigreja, celotna obrambna vrsta je še tako zelena, da se trese ob resnih nasprotnikih, kot šiba na vodi. Enostavno smo sila povprečni, hvala bogu da igramo samo v PL in ne v LP, da bise osemsili tudi tam. Res je bilo zapravljenih preveč milijonov, zato kar trenutno v kakovosti lahko da United. Mislim da van gaal počasi spoznava kako kvaliteto zares ima in kako podhranjeni smo v napadu, kjer nimamo enega igralca, ki bi lahko presprintal ali preigral obrambnega igralca nasprotne strani, razen Marie, ki pa ni napadalec. Svicali bomo do konca sezone in top 4 niti slučajno še ni garant naš. Kje je resitev? Nimam pojma, obramba se sicer uči na slabših tekmecih, na sredini imamo tako preveč kadra, kaj poriniti v napad, da ga osveži pa ne vem.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 14. januar 2015, 11:00:24

Giggsy je napisal:kako podhranjeni smo v napadu, kjer nimamo enega igralca, ki bi lahko presprintal ali preigral obrambnega igralca nasprotne strani


Še na začetku sezone smo imeli dva, le kaj se je z njima zgodilo?
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. januar 2015, 11:15:39

Sla sta klopce gret drugam :)
Ona dva nista bila ultimativna resitev Uniteda.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 14. januar 2015, 12:39:43

Ultimativnih rešitev v nogometu ni. Kar pa ne spremeni dejstva, da bi nujno potrebovali še enega hitrega igralca, ki v na tekmo spravi skupaj več kot en šprint na 5 minut.

Ko sem na to opozoril po koncu prestopnega roka, sem bil deležen posmeha, češ Falcao je pa ja neskončno boljši od Chice in Welbecka. Zdaj pa taisti že vihajo nos in komaj čakajo na novo okrepitev poleti. Točno tako, kot sem napovedal. Grajenje ekipe je pač vse kaj drugega kot samo iskanje najboljših individuumov.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 14. januar 2015, 13:13:24

Ali z drugimi besedami:
“Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. Right? And it never really works out that way.”
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: EPL 21.krog, Manchester United:Southampton, 11.1.15 ob 1

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 14. januar 2015, 15:09:01

Rasto imas prav. Ampak mislim da noben izmed dvojice ne bi izboljsal trenutnega stanja. Brez vezistov in podpore od zadaj, bo tezko kdo zabil.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2014/15

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost