FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

Dogajanje na angleških zelenicah 2014/15

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 16. februar 2015, 22:52:42

Buuuuuut BALANCE, PHILOSOPHY, VISION.. :lol: :lol:

Slika
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 17. februar 2015, 11:31:12

V prvem polčasu je bil bolj bogi, tako kot vsi ostali, zrihtal je tudi eno zelo lepo kontro Prestonu. Se mi zdi, da je šele s tistim golom zares dvignil svojo igro. Podobno kot Valencia in še kdo.

Aja, pa tisto pačenje Falcaa ob menjavi je bilo res debilno.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 17. februar 2015, 14:40:40

Že prvi polčas se mi ni zdel slab, saj smo imeli nadzor nad tekmo in se za razliko od prejšnjih tekem, nismo spravljali v kočljive situacije pred svojim golom. Zato so se mi zdeli nekateri poskusi cinizma in naslajanja med polčasom v stilu, ''ja kje so priložnosti, ko pa je šel Rooney naprej, saj je to nova formacija, lol!!!'' res obupni in brezvezni. Že pred nekaj časa sem dejal, da je United trenutno v takšnem precepu, ko tudi vrnitev k stari formaciji, še ne bo prinesla takojšnjega učinka in uspeha. To je itak vsakomur jasno. V drugem polčasu smo si začeli še ustvarjati priložnosti in na tem je potrebno graditi.

infinity je napisal:Nasploh pa se kot najočitnejša rešitev ponuja, da začnemo igrati določeno izvedenko 4-5-1. Nabašemo sredino, dobimo na širini. Sploh če misli Fellaini igrati. Ker z njim + dvema napadalcema smo popolnoma mrtvi na sredini.

Rekel bi da je bila ključna menjava Falcaa. Di Maria je šel na krilo, Herrera dejansko na sredino. Fellaini je končno dobil svoj namen, ker se je lahko začel pretepati v kazenskem prostoru.


Se povsem strinjam. Herrera je bil v drugem polčasu pomaknjen z desne strani bolj v sredino in deloval je suvereno. V 4-5-1 se Robina lahko še vedno koristi v napadu, Mata bi se izmenjeval s Fellainijem. Ta bi se po potrebi vključeval v napad, da pridobimo še enega napadalca, a to so že špekulacije, itak bo LvG izbral. Z varianto z enim napadalcem sem se že spogledoval v tej sezoni, a sem misel o njej hitro opustil, saj je preveč napadalcev, ki enostavno morajo igrati. A bi bilo smiselno razmisliti o tem, saj se takšna postavitev lahko hitro preklopi v kaj drugega. 4-4-2 denimo. Blind in Herrera na sredini, pred njima Di Maria, Fellaini in Mata, v špici Rooney. Zdi se mi obetavno, a odločitev prepuščam Louisu :)

Ne glede na vse, rezultati so še vedno solidni in porazov letos nismo vajeni. Louisu je še enkrat potrebno priznati, da je povlekel pravo potezo - menjava Falcaa. Young in Fellaini imata letos res velik učinek na igro in rezultate.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5060
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 17. februar 2015, 15:26:03

King_Cantona_7 je napisal:Že prvi polčas se mi ni zdel slab, saj smo imeli nadzor nad tekmo in se za razliko od prejšnjih tekem, nismo spravljali v kočljive situacije pred svojim golom. Zato so se mi zdeli nekateri poskusi cinizma in naslajanja med polčasom v stilu, ''ja kje so priložnosti, ko pa je šel Rooney naprej, saj je to nova formacija, lol!!!''


Ti bom drugače povedal, brez cinizma. Glede na trenutno formo nekaterih naših igralcev, neuigranost, brez idejnost in kombinatoriko na nivoju kakega vaškega kluba, lahko igramo katerokoli formacijo s katerimikoli igralci na katerikoli položajih, pa bo igra še vedno ista kot jo gledamo zadnje čase. Problem je širši/globji/večplasten kakorkoli vzameš, in trdit in iskat izgovore v vsem drugem je tudi za mene pisanje iz obupa.

Pod črto mislim da se vsi strinjamo da bi menjava trenerja (verjetno) prinesla več slabega kot dobrega in tako kot večina na tem forumu upam, da se prebijemo med top 4 (ne glede na igro), se poleti sformira ekipa in se vse začne jovo na novo...z natančno izbranim kadrom, za natančno izbrano formacijo za natančno določen cilj.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2514
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. februar 2015, 15:39:00

King_Cantona_7 je napisal:Že prvi polčas se mi ni zdel slab, saj smo imeli nadzor nad tekmo in se za razliko od prejšnjih tekem, nismo spravljali v kočljive situacije pred svojim golom. Zato so se mi zdeli nekateri poskusi cinizma in naslajanja med polčasom v stilu, ''ja kje so priložnosti, ko pa je šel Rooney naprej, saj je to nova formacija, lol!!!'' res obupni in brezvezni.


Prvi polčas ni bil nič posebnega. Do pravih priložnosti nismo prišli, je pa res, da smo bili stabilni v obrambi. Take predstave, kot smo jo videli proti Spurs away (postavitev 3-5-2) še nismo letos videli. Pa se takrat nismo naslanjali na to, da moramo 3-5-2 do konca sezone furat. Kritika leti na tiste, ki ne izgubljajo nobene te(k)me, da ne bi po LvG in postavitvi plunal.
Želeli smo samo pokazati, da 4-4-2 z vsemi željenimi igralci ni a priori razlog za uspeh. Že pred tekmo si sam spregledal cinizme, češ, saj bo kljub tej postavi di Maria igral napadalca, ali pa Fellaini, Rooney pa bo na sredini. Ne, LvG je tokrat v 1. polčasu naredil VSE po željah navijačev.
Večina ponavadi nima prav, ampak tudi sam se strinjam, da bi Herrera (sploh v vlogi v 2. polčasu, ne v 1., ker ni bil nič posebnega, da ne rečem, da ni izgledal, da si zasluži prvo 11) moral igrati. Tudi Rooney v napadu izgleda neprimerno bolje kot na sredini. Nikoli nisem zagovarjal teh potez LvG. Sem mu pa stopil v bran (s cinizmom) ob vseh preklinjanjih, žaljivkah in podobnih stvareh.

4-4-2 z wingerji izgleda balzam za oči napram 3-5-2 in ostalimi postavitvami, tu nimam kaj oporekati. Nasprotno, sam podpiram to (poglej komentarje izpred parih dni, oz. kar enega leta, ko sem (prvi) na forumu spraševal, če je LvG prost in bi nam lahko prinesel formacijo 4-5-1.

King_Cantona_7 je napisal:Young in Fellaini imata letos res velik učinek na igro in rezultate.


To pa je res. Zdi se, da če bi Moyes lani uporabljal Fellainija tako, kot ga je pri Evertonu, bi ga vsi kritizirali. Sedaj pa ga LvG dejansko uporablja na enak način, in uspeva. Vsekakor pa še čakam improvement, ki ga LvG napoveduje - hitrejša igra, natančnejše podaje ...
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 17. februar 2015, 18:02:07

Trenutno je glavno, da nabiramo pozitivne rezultate, igra bo pomoje enkrat že mogla steči. Za razliko od lani, LVG vsaj poizkuša z različnimi pristopi. Ne rečem, da vedno uspe, vendar se korak po korak približujemo. Mogoče res prepočasi, vendar gre barka naprej. Louis dela lapsuse, to je potrebno priznati, kar pa velja tudi za določene igralce.

Pljuvajte, če se zato boljše počutite, sam tiste, ki pa želite, da bo United 5. ter izpadel iz FA pokala, samo zato, da dokažete svoj prav ter da posledično odpustijo Van Gaala, pa je lahko pošteno sram. Mislim, da si trenutno Van Gaal zaluži podporo, je pa res, da bo treba v prihajajočih mesecih formo dvigniti. Začenši s Swansejem. Hitreje je treba kreniti do začetka in tekme znati zaključiti prej. Z raznolikejšo igro, tudi po krilih, se to zna zgoditi. Smešno, sam Young je lahko res eden izmed tistih, ki nas lahko izboljša.

Ni Vrag, da nam ne rata.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a gregx dne 17. februar 2015, 18:31:21

Since City
P19 W13 D5 L1 GF 35 GA 11

Če bi Moyesu uspel tak niz, bi bil še vedno na čelu Uniteda.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5802
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 17. februar 2015, 19:59:23

Dejasnko z istimi predstavami, ce ne celo slabsimi, Louis ustvarja pozitivne rezultate. Tu mu nimam kaj oporekati. Problem je pa ta, da na vsaki tekmi pricakujem poraz glede na predstavo in pricetek negativnega niza. Se vedno dvomim v top4 in da bomo zmogli osvojit FA. Oziroma ne da dvomim, niti ne verjamem. To pa ne pomeni da si ne zelim uspeha.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 17. februar 2015, 20:47:04

Slika
Kmalu bomo ugotovili kdo je Van Gaal in kdo je letos Manchester United. David De Gea zna pomoje postati nesmrten :lol:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. februar 2015, 23:54:40

Matic eno resno vprašanje. Kdaj se boš bolje počutil: če vse omenjene tekme izgubimo, ali če poberemo dovolj točk, da smo na koncu 3. ali 4. in LvG ostane? Torej, boš bolj vesel svojega "prav", ali uspeha Uniteda? :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 18. februar 2015, 0:09:01

Bi te prosil, če ne bi s takšnimi vprašanji in bedarijami, češ kako eni zdaj hočemo slabo Unitedu.. Lahko bi tebe(in še koga) podobno za lani vprašal, ko ste vsi bili kapitani bark in ste gnali orkan #MoyesOUT

Seveda si želim in pričakujem TOP 4(glede na krasen CV Van Gaala in zapravljen keš + odfuk debilov, flopov in pijavk iz kluba) ampak me ne bi nič šokiralo, če bi na koncu končali izven TOP 4. Realno so nam itak rivali samo Arsenal, Liverpool in Tottenham. Imamo pa to prednost, da tako Arsenal kot tudi Tottenham še gostimo doma.

Ampak enostavno igramo enega najbolj boring in gnilih nogometov v Evropi trenutno in se vlečemo proti vsakemu nasprotniku ven z srečo ter norimi obrambami De Gee. Pa to vključujem razne Burnleye, ko pridejo na Old Trafford in nas pojebejo kot zajce, da čez polovico ne moremo. A kot sem dejal, kaj pa kdo more Van Gaalu. Nekako gura in ima en poraz v 19 tekmah. Kako se je to zgodilo, pitaj boga. Sedaj ima še možnost do začetka tistega peklenskega sporeda, da pobere pike proti Swanseaju, Sunderlandu in recimo Newcastlu ter si tako nabere nekaj točk prednosti pred ostalimi.

Van Gaal pa itak ne bo odpuščen, tudi če ne bo TOP 4. Prvo ker bo izgledalo bedno, drugo ker je to trener izbran big bossev(Glazerji, board in Woodward). Da pa je shortterm projekt pa vsi vemo, zdaj pa pač upajmo da bo pustil klub v čimboljšem stanju. Ker da bi nas kako nadgradil in izboljšal v njegovem "poveljevanju" se lahko vsi strinjamo, da to ni res. Bolj nek čuden splet okoliščin, da smo mi na 3.mestu in da vsako tekmo od 3-4 strelov na gol, zabijemo 2-3 gole..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 18. februar 2015, 0:26:21

Sej si nalepu skoraj vse tekme do konca sezone. :roll: Brezveze je gledati za dva meseca naprej, gremo lepo iz tekme v tekmo in ne prehitevajmo. Sploh pa so naši rezultati na velkih tekmah letos zelo spodobni za razliko od lani, ko smo že pred derbiji mahali z belo zastavo.

Mislim, da ti spet tradicionalno pretiravaš tako kot vedno. Igra je letos res bedna, ampak tudi lani in v zadnjih SAF-ovih sezonah se ni umiralo od lepote. Ta problem obstaja že od odhoda CR-ja. De Gea pa zgolj (zelo dobro) opravlja svoje delo. Jaz ga štejem v rang Neuerja in Courtoisa in od takih vratarjav se pričakuje vrhunski nivo branjenja. Tako kot se od top napadalca pričakuje, da ne rabi 5 šans za zabit gol.

Van Gaalu so kot cilj postavili TOP4. Zakaj bi ob neizpolnjevanju minimalnih ciljev ostal pri nas? Če so lani odpikali Ginger Generala, bodo tudi letos Louisa. Ima svoje finte, je trmast, ampak zaenkrat so rezultati na njegovi strani. In proti rezultatom ne moreš nič pa če se ti na glavo postaviš. Lahko si butthurt zato, ker je lani šlo vse proti tvojim napovedim in je letos ravno obratno, ko ti nič ni všeč, ampak zadeva rezultatsko funkcionira OK. Mislim da bomo letos lahko vsi zadovoljni če se vrnemo v CL in potem gradimo na tem.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 18. februar 2015, 0:52:37

Pa glede na to, da se naslanja na Fergusona: če se spomnite je slednji decembra dejal, da ni važno, dokler se zmaguje. :) Sej vemo, to je mogu rečt. Noben ne sme javno kritizirat. Kot je dandzo dejal, sama igra pada od odhoda CRja, nekateri pravijo celo od sezone 06/07. Tud po SAFu se je zlivalo gnojnico, pejte si kaj prebrat za nazaj, če to radi počnete.

Držmo pesti, da bodo šle stvari navzgor ter nas bo krasila tudi dobra igra. Heck, še Chelesa ob bogarem naboru igralcev parkira bus, če to prinese rezultat. (Ja, ja ... Ne morem primerjat :) )
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3019
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 18. februar 2015, 1:38:16

Eni greste vseeno malo predaleč v temle dokazovanju, da Matic nima prav. Večino časa je res smešno pristranski in nastopa z melodramatično pretiranimi stališči, ampak igra dejansko je v pizdi in pred tem se ne gre skrivat.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4022
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. februar 2015, 8:20:22

Ra100 je napisal:ampak igra dejansko je v pizdi in pred tem se ne gre skrivat.


Pa saj s tem se vsi strinjamo. Mislim, da ni na forumu nobenega, ki bi bil zadovoljen z igro. Vsaj v tem smo si enotni :)

Van Gaala se pa naj ocenjuje po tem, ko smo tudi teoretično v/izven top 4. Tako kot se je Moyesa lani. In obravnavanje mora biti enako - vse pod top 4 je neuspeh. V 3 letih pa je bil cilj domači in evropski uspeh. Predvsem domači. Tudi Mourinho si je prvo leto vzel za pripravo ekipe, pa je slednjo dobil v neprimerno boljšem stanju, kot LvG.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5784
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. februar 2015, 9:04:04

Oziroma izvedel pravilne nakupe in prodaje za svojo taktiko.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 18. februar 2015, 10:54:55

Ra100 je napisal:ampak igra dejansko je v pizdi in pred tem se ne gre skrivat.

Saj od tega dejstva nihče ne beži.

Grega, ja Mourinho je izvedel pravilne transferje, ampak kdaj? V drugi sezoni. ;) Prvo sezono je več ali manj jokal kako je njegova ekipa inferiorna v primerjavi z ostalimi in tako zakril dejstvo, da ni osvojil nič. Van Gaal je to sezono vrgel preseason skozi okno, s tem ko je dal šanso vsem odpadnikom, malo so ga zavedli (pre)dobri rezultati in potem je do zadnjega čakal z nakupi, ki so se nato uigravali kar v prvenstvu. Preseason je zelo pomemben del sezone in drugo leto se letošnje težave ne bi smele ponoviti.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. februar 2015, 11:51:41

Predobri rezultati preteklega leta? :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9767
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: FA Cup, Preston vs Manchester United, 16.2.2015 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a braul dne 20. februar 2015, 14:34:02

Prihajata zares nor marec in april in tu bo jasno kako in kaj. Mislim, da je Matic s tem seznamom želel prikazati kakšen hud razpored nas šele čaka in da do sedaj v bistvu ni bilo še nič hudega zaporedoma. Kristalno jasno je, da s takšno igro (ko kljub vsemu kar pridno zbiramo točke) verjetno pač ne bo šlo v nedogled, če se nekaj korenito ne spremeni. To pa je tisto, kar mene najbolj skrbi. Samo upamo lahko, da večina igralcev dvigne formo ali karkol je pač že narobe, da so zadeve takšne kot so in predvsem, da jo DDG ohrani.

Sicer bova pa sedaj z Gregom uredila stvari gor lastnoročno, tako da nič bat :)
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2014/15

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost

cron