36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

Dogajanje na angleških zelenicah 2014/15

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 10. maj 2015, 19:04:06

Anderson#8 je napisal:ta kader enostavno ni dovolj dober za kaj več kot pa TOP 4.


Moštvo, pri katerem na klopi sedijo Di Maria, RvP in Falcao je... Preslabo?

Vau.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 10. maj 2015, 19:15:28

Ja jaz ne vem kam je šla WC kvaliteta nekaterih odkar je prišel Van Gaal. On bolj za olupki, zavrženci in slabiči zna :)

Dejstvo je da rabimo velike spremembe v obrambi(verjetno golman, CB, RB), na vezi(vsaj 2x CM kot pravi dandzo :) ) + napadalec nov, da osveži zadeve.. Bo pa zanimivo poletje pred nami, še je veliko igralcev na posoji in v klubu ipd..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 11. maj 2015, 12:13:10

Anderson#8 je napisal:Ja jaz ne vem kam je šla WC kvaliteta nekaterih odkar je prišel Van Gaal. On bolj za olupki, zavrženci in slabiči zna :)


To pač ni problem igralskega kadra, ampak trenerja.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. maj 2015, 13:05:17

Ra100 je napisal:
Anderson#8 je napisal:Ja jaz ne vem kam je šla WC kvaliteta nekaterih odkar je prišel Van Gaal. On bolj za olupki, zavrženci in slabiči zna :)


To pač ni problem igralskega kadra, ampak trenerja.


Tole je zelo preko palca rečeno. Di Marii so vlomili v stanovanje in baje se žena ni hotela vrniti tja, ampak so (ali pa še) živeli v hotelu. Poleg tega je tudi menjal špansko ligo za angleško, kjer mu ne piskajo vsakega kontakta.

Zanima me tudi koliko WC igralcev ima trenutno United v svoji postavi? De Gea, Rooney.
Di Maria? Vsekakor zame je, ampak glede na igre si ne zasluži niti klopi.
Falcao? Imel sem velika pričakovanja, pa jih žal ni uresničil.

Še kdo? Veliko je (bilo) potencialov, ampak trenutno je to zame vse. Ando je lepo povedal, da trenutno ta kader ni za več kot tole. Je pa res, da je trener (SAF) znal narediti čudeže z istimi igralci.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 11. maj 2015, 23:47:06

Preko palca je kvečjemu to, da ta ekipa ni sposobna kaj več od 4. mesta. Po imenih je United močnejši od Arsenala in vsaj enakovreden Cityju.

Lahko bi se zdaj v nedogled jajcali okoli tega, ali so RvP, Carrick in Mata igralci svetovnega kova, ampak oznaka je v končni fazi relativna. Dejstvo pa je, da je bilo storjenih precej napak - od objestno nepotrebnih nakupov, slabo zastavljenih in uigranih strategij do posameznih lapsusov, ki so nas stali večih točk. Že samo to je dovolj za trditev, da je ekipa pač zmožna več. Na trenerju pa visi odgovornost, da iz ekipe izvleče ta nekoriščen potencial.

Da ne bo pomote, se strinjam s tvojo opombo glede Di Marie, pa tudi s kom drugim, ki bi omenil neredke poškodbe. Ni pa to dovoljšnje opravičilo za Van Gaala, da bi mu lahko za to sezono prilepili kakšno posebej visoko oceno.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 12. maj 2015, 0:08:57

Moje mnenje, če letos nismo zmogli priti dlje kot 4.mesto, potem res ne vem. To je daleč najslabša PL v zadnjih letih. Kot rečeno, lani si potreboval 79 točk za TOP 4, konkurenca je bila strašna. City, Chelsea in Liverpool so do konca gnali bitko, Everton ter Tottenham sta bila močna itd itd..

Naša ekipa je strašno močna po imenih, ampak zakaj ne deluje nič kar delamo, pa mi ni jasno. 2 kroga pred koncem smo napraskal 4 pike več, pušili pa smo pike proti takim ekipam da glava peče. Da o neslavnih rekordih kot so brez strela na vrata, brez gola 5 ur in 3 zaporedni porazi ne govorim.. Je pa zadeva proces, marsikaj bo drugače letos. Drugačen preseason, nakupi bodo verjetno prej šli skozi, philosophy je postavljen, tudi sam Fellaini je dejal, da bodo naslednje leto "a machine". Kot rečeno marsikaj mi ni bilo letos jasno in ne razumem kako takšna imena kot jih imamo ne morejo gazit raznih below average ekip. Pa saj ne bi rekel, da bi kakšne pokale vozili v ozadju ali igrali polfinale CL, ne mi imamo eno fucking tekmo na teden, pa ne moremo duše spustit na nasprotnika, kateri pa nas za šalo prebere in u easy nabira točke.

A kot sem že večkrat dejal. TOP 4 je tu, denar se bo zapravljal, ekipa bo postala močnejša. Če bomo poskrbeli za tiste pozicije, kjer potrebujemo nove obraze.. Z bolj ali manj neomejeni sredstvi, CL ter z privlačnostjo Premier League, lahko pride marsikdo. Pa tudi Van Gaal je navsezadnje ekstremno veliko ime in njegova beseda veliko pomeni v nogometu. Zato ne biti šokiran, če bo kakšni clean blood Švaba prišel iz Bayerna ipd ;)
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. maj 2015, 11:51:41

In kaj ta philosophy pravzaprav je?

V ozadju ni videti nobenega dolgoročnega plana.Trenutno igramo s povsem drugačno strategijo in postavitvijo od tiste, s katerimi smo sezono začeli. Tudi vmes je LvG večkrat substancialno spreminjal razporeditev na igrišču. Najboljši nogomet smo igrali pred dobrim mesecem, pa še ta se nam je z odsotnostjo Carricka totalno sesul. Kar kaže na to, da LvG nima neke vzdržne vizije, ki bi jo implementiral na igrišču, ampak serijo neskončnih prilagoditev in improvizacij.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 12. maj 2015, 12:19:56

Ra100 je napisal:In kaj ta philosophy pravzaprav je?

V ozadju ni videti nobenega dolgoročnega plana.Trenutno igramo s povsem drugačno strategijo in postavitvijo od tiste, s katerimi smo sezono začeli. Tudi vmes je LvG večkrat substancialno spreminjal razporeditev na igrišču. Najboljši nogomet smo igrali pred dobrim mesecem, pa še ta se nam je z odsotnostjo Carricka totalno sesul. Kar kaže na to, da LvG nima neke vzdržne vizije, ki bi jo implementiral na igrišču, ampak serijo neskončnih prilagoditev in improvizacij.


Tu ti ni kaj uporekat.

Delno jaz ta trenerski "neuspeh" pripisujem (kot lahko vidimo sedaj) zgrešenim okrepitvam, ki so nas z izjemo Blinda in Herrere (mogoče še Rojo) pustile na cedilu.

Če potegnemo črto, bo za oceno trenerskih sposobnosti LvG ključna naslednja sezona. Sedaj ima verjetno mnogo boljšo sliko sposobnosti trenutnih igralcev in posledično več besede pri novih okrepitvah.

Je pa res, da se lahko stvar kaj hitro zakomplicira že v kvalifikacijah za LP. :twisted:
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2508
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 12. maj 2015, 18:25:27

Ra100 je napisal:In kaj ta philosophy pravzaprav je?

V ozadju ni videti nobenega dolgoročnega plana.Trenutno igramo s povsem drugačno strategijo in postavitvijo od tiste, s katerimi smo sezono začeli. Tudi vmes je LvG večkrat substancialno spreminjal razporeditev na igrišču. Najboljši nogomet smo igrali pred dobrim mesecem, pa še ta se nam je z odsotnostjo Carricka totalno sesul.


Aja zdaj ti prideš s tem ven? Jaz že to celo sezono govorim, pa mi vsi zatrjujejo, da smo naredili očiten napredek. Njegov philosophy je to, da se drži posest, da se vsak drži svojih pozicij in da vsak dela tisto, kar je pred tekmo analizirano. Nismo zanimivi, ne ustvarjamo šans, nimamo nobenega igralca ki bil jemal dih(to bi morala biti Di Maria in Falcao), obramba je brez resne protekcije na vezi zelo šibka + vsi v obrambi razen Valencie ki je winger, pa so strašno injury prone. Itak pa je ta obramba letos osnovana 90% samo od De Gee, ki nas je reševal z norimi obrambami.

Kar kaže na to, da LvG nima neke vzdržne vizije, ki bi jo implementiral na igrišču, ampak serijo neskončnih prilagoditev in improvizacij.


To tudi sam čez celotno sezono dokazuje na primerih seveda. Menjavanje postav, panične menjave pred ali ob polčasu(premagal je samo Ancelotti med vikendom proti Valencii, kjer je menjal oba beka in dal v igro Carvajala/Marcela. Preveč je teh nihanj in igralci ki ne bi smeli biti na tej poziciji igrajo tam ves čas. Potem pa ob strike forcu Rooney/RvP/Falcao, vidiš da nažigamo balon na Fellainija ki je igral kot napadalec proti WBA.

A kot sem dejal. TOP 4 je nekako uspel dogurat(tisti niz v marcu od Spurs do Villa) je prinesel tole. In sledi novo zapravljanje, kjer bo lahko bolj balansiral ekipo in bo zamenjal nekatere igralce, za katere misli da nimajo dovolj kvalitete. Sem prepričan da McNairja, Blacketta ipd sranja ne bomo videli blizu prve postave v naslednji sezoni.. Jasno je pa nekaj, naslednjo sezono je cilj jasen in izključno ena stvar se pričakuje.. To je naslov v Premier League in tu se bo videlo, kaj bo Van Gaal naredil z Unitedom. Daleč največji test njegove kariere..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: 36. krog Crystal Palace:Manchester United, 9.5. 18:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. maj 2015, 12:12:15

Anderson#8 je napisal:Aja zdaj ti prideš s tem ven? Jaz že to celo sezono govorim, pa mi vsi zatrjujejo, da smo naredili očiten napredek. Njegov philosophy je to, da se drži posest, da se vsak drži svojih pozicij in da vsak dela tisto, kar je pred tekmo analizirano.


Napredek je viden v mentaliteti moštva, ne pa v načinu igre. V tem smislu, da smo letos pač izvlekli rezultate tudi takrat, ko se nam je kaj zalomilo.

Vse ostalo se mi zdi preveč površno rečeno. Da se vsak drži pozicije in dela tisto, kar mu je naročeno? A ne počnejo tega vsi nogometni trenerji v zgodovini? :lol:
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2014/15

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost