EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:45

Dogajanje na angleških tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a JoKeR dne 8. avgust 2015, 17:10:22

Remmy je napisal:Bo Young spet igralec sezone? :)


Romero.. 8-) Poleti pa v Real za 50m.. De Gea bo pa podaljšal, ker ne bo več IN.. :P
Uporabniški avatar
JoKeR
Simply the Best
 
Prispevkov: 985
Pridružen: 20. april 2011, 15:47:20
Kraj: Domžale

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 8. avgust 2015, 18:11:42

'Own goals' is the club's fifth-highest scorer in history with 181 goals. Only Sir Bobby Charlton, Denis Law, Wayne Rooney and Jack Rowley have netted more times for the Reds.


Zanimivo.

zimi je napisal:Edino mi ne vidimo, zakaj Herrera ne začenja :) (čeprav danes ni pokazal nič takšnega, da bi si zaslužil prvo 11).


Igral je na desetki, če se ne motim. Mislim, da to ni pozicija zanj. Lani je v drugem delu sezone odigral super in igral je na položaju klasičnega vezista. Box-to-box midfielder. In ravna ta njegova energija in vseprisotnost ga delata tako koristnega in vsestranskega igralca. Seveda bi kljub vsemu danes lahko odigral bolje. LVG se demantira samega sebe. Toži, da nimamo hitrosti, toda po drugi strani postavlja Depayja na desetko in Mato na krilo - prvi je eksploziven, hiter in prodoren, drugi pa bolj počasen v nogah, a s hitrimi možgani in instinktom, idealnim za desetko.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 8. avgust 2015, 19:11:50

Nisem mislil da bom kdaj videl United igrati Chelsea fuzbal. Ogabno in upam da hitro minljivo.

Od pol milijarde zmetane v sredino ekipe imamo pol kurca nic. Vec sans so skupaj spravili fletcher, anderson in cleverly z levo nogo, kot tele zvezdniki.

Da ni vse crno, dokazujejo Smalling, top shit bek danes, Romero, ki mi je izpahnil celjust ob njegovi hladnosti in Darmian, ki ne vem cemu si je zasluzil menjavo, ker potem je bila stala na desni strani.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Matija dne 8. avgust 2015, 19:49:08

Za OG niti ni tako presenetljivo. Če gledaš dobrih 100 let se igra nogomet, vsako sezono pade vsaj en, če ne celo dva OG, tako da je številka še dokaj nizka..

Glede tekme. Meni se ni zdelo tako slabo kot želite nekateri prikazati. Polovice ekipe je bilo nove, zagotovo fantje rabijo čas, da se uigrajo. Igrali so prvič skupaj na resni tekmi, prvič na OT, meni ni bilo slabo. Tottenham ni imel od pete do 80 minute praktično nobene priložnosti. Vršil se je kontanten pritisk na njihove igralce že precej visoko. Premagati Tottenham na kakršenkoli način je dobra stvar, tako da pohvale našim.

Se pa strinjam glede postavitve. Young in Depay bi morala biti na krilih zaradi hitrosti, Mata pa na sredini. Odlična tekma Smallinga, ki je bil zame MoM, pobral vse kar je bilo potrebno rešiti. Smalling > Otamendi! Darmian odlično, ampak videti je bilo, da ga je na koncu začelo pobirati in zato pravilna zamenjava. Res, da je bil predvsem po njegovi menjavi (težko rečem, da ravno zaradi nje) prepih na desni strani. Schneiderlin je pridobil nekaj žog, vendar jih je ravno toliko izgubil v nevarni coni na svoji polovici. Romero pa suvereno. Ima težave s podajanjem, vendar na koncu hladnokrvno reševal ekipo in prinesel zmago. Pohvale!

Letos so neka nova pravila glede dajvanja. Dive gre pred komisijo, ki nato lahko določi 3 tekme kazni. Je bil prekršek Dierja nad Youngom favl ali dive? Bo Young zaradi tega počival 3 tekme?

Chelsea kiksnil doma proti Swanseaju, mi pa premagali Tottenham. Smo na +2, dober štart.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6280
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a zimi dne 8. avgust 2015, 19:51:28

King_Cantona_7 je napisal:LVG se demantira samega sebe.


+ da nekateri niso match fit, match rhythm, potem pa Romero začne.
Sta pa danes Romero in Blind igrala bolje, kot so vsi pričakovali.

Giggsy je napisal:Nisem mislil da bom kdaj videl United igrati Chelsea fuzbal. Ogabno in upam da hitro minljivo.


Japajade. Če osvojijo prvenstvo lahko zaradi mene celo sezono tako igrajo in 1:0 z owngoalom zmagujejo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 8. avgust 2015, 22:09:27

Ok, solidna prva tekma. Daleč od presežka, ampak hkrati daleč od razočaranja. Primerno za prvo tekmo (vseeno bi raje videl podoben začetek kot pred že davnimi leti proti Fulhamu - prva tekma tudi po RvN) in se lahko lepo gradi na teh 3 pikah.

Prvi polčas soliden. Po začetnem pritisku Spursov je United dobil kontrolo nad igro in je izpeljal par spodobnih akcij. Dani gol je padel precej po sreči in Rooney bo lahko plačal Walkerju eno rundo danes zvečer. Sicer pa gre omeniti še akcijo Depaya, ko je uspel odpreti obrambo Spursov in najti prostega Younga. Verjetno bi se iz akcije razpletlo več, če bi Young kar iz prve poskusil s strelom, ampak ok.

Drugače pa tekma podobna lanskim. Prvi dosežen gol pomeni ogromno in Unitedu omogoča, da lahko igra ne preveč ofenziven nogomet. Vprašanje kako bi bilo, če bi se znašli v zaostanku in bi morali iti v ofenzivo.

Prva resna tekma za letošnje okrepitve in nihče ni razočaral. Največje presenečenje zagotovo Romero, ki je obranil, kar je bilo potrebno. Sicer se je marsikdo verjetno držal za glavo, ko ga je videl podajati v prvem polčasu, ampak vedno je fajn biti pozitivno presenečen. Darmian odličen, v obrambi je odnesel eno žogo Kane-u, kateremu bi se ponudila super priložnost. Schneiderlin po pričakovanjih - napreduje še pri podajah in bo prava mašina.

Obramba po lepem času na nivoju. Sicer Spursi niso bili kaj prida, ampak pustimo malenkosti :) Smalling odličen, Blind bolje od pričakovanj. Navdušen bom, če se izkaže za sijajno rešitev na CB in bom takoj priznal zmoto, da nisem verjel v njegovo prihodnost na tem položaju. Ampak kot že rečeno, Spursi niso ravno bili neko merilo. Kane ne igra toliko na samo fiziko, hkrati pa tudi hitrost ni ravno njegov zaščitni znak. Bomo videli kako se bo obnesel proti drugim ekipam in drugačnim napadalcem.

Young nadaljuje lanske predstave. Nič resnično vrhunskega, ampak spravlja žoge mimo branilcev in dejansko prodira (Di Maria se lahko marsikaj nauči). Mislim da bo bolj Mata v nevarnosti izgube mesta, če pride Pedro. In ko že omenim Mato - na trenutke genij z žogo, ampak manjka prodornost.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 8. avgust 2015, 22:20:42

Nekateri tukaj imate res posebno videnje glede tekem. Prav specialni so zapisi. Nadgradili smo ekipo od lani in jo okrepili na pomembnih pozicijah, pa smo 1x ustrelili na jebeni gol. Pa še to je bil mlahavi strel Younga. Spet nobene clear cut šanse(Rooneyev grandpa sprejem in čakanje je vse uničilo), nobene direktnosti, hitrosti in želje v igri. Samo posest, contain, defend in čakanje na nasprotnikovo napako. MOTM pa Darmian, Smalling in Romero. Res spodbudno in fajn za prihodnost.

Razdret "brata" Carrick in Schneiderlin(res dokaz kako podobna igralca sta je viden zadnje tekme ko sta začela), začeti z Herrero, Depay na bok itd..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 8. avgust 2015, 22:44:19

Ma si en dramatik. Sej ne da ne bi pisal določene resnice, ampak včasih se je po zmagi fajn usmerit v pozitivne stvari. In pozitivnih je bilo nekaj. Kot prvo 3 pike. In to proti dostojnemu tekmecu. Nekaj kar lani nismo napraskali. Drugič, določene predstave novincev in na videz bolj trdna obramba.

Seveda je napad kar kritičen - in ni novost za nikogar. Sem napisal že prejšnji teden pod temo USA Tour, da proti bolj zaprti obrambi bomo jebali ježa. In bi ga tudi danes, če ne bi zadeli prvi. Upam da se bo s kakšno okrepitvijo to spremenilo. Hkrati je tudi Rooney znova eden slabših posameznikov Uniteda. Ampak njega sem kritiziral že tolikokrat, da se mi že skoraj ne da. In po resnici povedano, če ne bi bil eden zadnjih delov "starega" Uniteda, bi pisal kritike še bolj pogosto. Ampak sem zato, da se le obdrži nekaj iz Fergusonovega časa (čeprav mislim da ga ne bi več videli v dresu Uniteda, če bi bil Ferguson še na klopi) in hudič ko je to zgolj še Rooney.

V bistvu lahko spišem marsikatero kritiko in na postavitev in na posameznike. Dodam lahko še menjave (prihod Valencie je lepo odprl desno stran), depresivno obnašanje igralcev ob menjavah (vsi so zdaj že kot Ronaldo in gledajo kot tele v nove duri, ko se njihova št pokaže na tabli), itd. Ampak čemu le. Zadovoljen sem s 3 pikami in če gradimo na tem, super. Če ne, bo pa še čas za kritike.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 8. avgust 2015, 22:59:57

Anderson#8 je napisal:"brata" Carrick in Schneiderlin(res dokaz kako podobna igralca sta je viden zadnje tekme ko sta začela)


Če odštejemo stil igre, temperament, individualne kvalitete in dejansko vlogo na igrišču, potem sta praktično identična.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 8. avgust 2015, 23:25:56

To si lahko ti sam zatiskaš oči in si mečeš kupe peska v obraz, ampak Carrick-Schneiderlin ne moreta delovati, če nimata pred njima še nekoga energičnega in ofenzivnega na vezi. Kaj mi koristita, oba stojita pred obrambo in nažigata neke žoge iz 45m čez obrambo in sta kao onadva neka odpiralca obramb.. Preskakujemo pa ofenzivce, ker seveda Mata more igrati RW, Memphis ki je natur winger igra AM, potem pa zmečemo vsa jajca v Younga. Rooney pa je itak non faktor v sistemu Van Gaala.

@infinity, bi ti povedal zgodbo od danes, pa ne bom dolgovezil. Vse sem že povedal pred par dnevi. Če Mourinho bremza potencial in predstavo Chelseaja, dela Van Gaal popolnoma isto stvar pri Unitedu. In dokler ne bomo spustili ročne in igrali bolj tekoče in direktno, bomo gledali nezanimiv in sila jadan nogomet. Pa nima veze nobena prva tekma, okrepitve, vročina in ne vem kakšno vse izgovarjanje. Seveda je velika pozitiva iz današnje tekme in to je zmaga, ampak spet smo jo dosegli bolj ali manj po nekem srečnem naključju kot pa po naši brilijanci. Spursi so imeli več šans, posest je bila izenačena in še zdaj mi je enigma, kako je Eriksen v 5 minuti zgrešil tisti zicer 1 na 1..

Aja plus tole:

Nekaj kar lani nismo napraskali


Smo. Problem so bile kikiriki ekipe in gostovanja. Velike tekme smo zmagovali. God knows how, ampak smo..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 8. avgust 2015, 23:40:42

Anderson#8 je napisal:To si lahko ti sam zatiskaš oči in si mečeš kupe peska v obraz, ampak Carrick-Schneiderlin ne moreta delovati, če nimata pred njima še nekoga energičnega in ofenzivnega na vezi.


To je čista samoumevna resnica, ki pa nima nikakršne veze s tvojo trditvijo, da naj bi bila Schneiderlin in Carrick podobna igralca. Nista.

Čisto verjetno je, da se bosta Schweinsteiger in Carrick izmenjevala ob Schneiderlinu.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 9. avgust 2015, 0:07:21

Jaz tebe res ne razumem včasih. Torej se strinjaš da ne moreta delovati skupaj, ampak to ne vpliva na dejstvo da ima podoben stil igre oz. sta podobna igralca. Kaj pa je potem problem, da evidentno ne moreta igrati skupaj? Herrera zna laufati z žogo, Schweinsteiger zna vtekati v prostor in zabiti kot vezist.. Ona2 pa stojita pred obrambo, krožita žogo, se ne vključujeta v napad in skupaj v bistvu negirata sama sebe.

Je pa res da jaz debil izpadem, ker nekaj vidim, Van Gaal in staff pa tega ne vidi. Kako je možno, da Herrera ni zacementiran v to ekipo mi ne bo nikoli jasno. De Gea če ostane in potem on kot naša "hrbtenica" ekipe. Tako dober je lahko. In to je lani dokazal, z igro in številnimi zadetki iz vezne linije. Mogoče smo nadgradili vezo letos, ampak precej smešno bo izgledalo, če dejansko tega ne bomo izkoristili v naše dobro.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 9. avgust 2015, 0:38:35

Schneiderlin je razbijač, močan v dvobojih, Carrick je regista z izjemno pozicijsko inteligenco. Mogoče bo Schneiderlin kdaj potegnil v kakšno kontro, noben od njiju pa ne bo zabijal golov ali talal asistenc v zadnji tretjini. Zato pa so desetke, krila in napadalci. Njuna naloga je, da držita igro in poskrbita, da bodo igralci spredaj dobili dobre žoge. Za prvo je specializiran M.S., za drugo pa M.C.

Vprašanje torej ni, ali lahko igrata skupaj (ker se dejansko lepo dopolnjujeta), ampak, kdo bo igral pred njima. Kot si že sam v vsej modrosti pogruntal, mora biti v napadu nekdo "energičen in ofenziven". Captain Obvious.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 9. avgust 2015, 7:58:26

Smo. Problem so bile kikiriki ekipe in gostovanja. Velike tekme smo zmagovali. God knows how, ampak smo..

Slabo napisano z moje strani. Mislil sem zmaga na prvi tekmi sezone proti dostojnemu tekmecu. Napram lani.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 1.krog, Manchester United:Tottenham, 8.8.2015 ob 13:

OdgovorNapisal/-a zimi dne 9. avgust 2015, 8:36:03

Anderson#8 je napisal:Smo. Problem so bile kikiriki ekipe in gostovanja. Velike tekme smo zmagovali. God knows how, ampak smo..


Ker so na velikih tekmah nasprotniki večinoma igrali nogomet. Na tekmah proti "manjšim" nasprotnikom pa smo imeli posest, manjkalo pa nam je praktično vse v napadu - hitrost, dribling, poteza več.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 6 gostov