EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

Dogajanje na angleških tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 30. avgust 2015, 18:42:32

Pravzaprav niti ni bil problem v obrambi, ampak razigranost in učinkovitost v napadu.
Še vedno čakam novega napadalca. Morda pa lahko vzamemo Andraža Šporarja :D Nima težav z učinkovitostjo.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 30. avgust 2015, 18:43:09

Da te pljunem nekam Van Gaal retardirani.. KAKŠNE ŠANSE? Pa tu isto pišete. Kje, kdaj, kaj in kako? Kaj je moral Fabianski branit? Memphisov strel po sredini gola v 2 minuti? What the actual fuck. Folk kar piše neke šanse, pa sploh ne streljamo na gol :lol: :lol: :lol: 4 jebene tekme pa smo 3 gole dali. Pa to je žalostno pizda. Besede "chances, domination, scoring" kar meša ded skupaj, pa niti malo od tega ni res. Lepo je Gary Neville povedal, Swansea je imel veliko večje šanse kot pa mi(tudi trener Swanseaja Monk je to poudaril). In to je resnica. Noben se ne boji naše posesti, ko si zadaj podajamo in pošiljamo žogo na krilo, ta krila pa potem podajajo nazaj.

Tako ne bomo mogli igrat. Brez direktnosti, penetracije, vizije, hitrosti in rizika v igri. Smo popolna kopija Arsenal ob dejstvu, da oni vsaj streljajo na gol, mi pa ne delamo nič pred kazenskim prostorom.. Ta igra si zasluži kritiko, ker v njej ni prihodnosti. Nasprotniki vedo, da trebajo zapirat desno stran oz. levo če gledamo iz naše strani, ker Mata in Darmian ne bosta nobenega prehitela ali poslala kak cross v kazenski. Da o preplačenem pegavcu spredaj ne govorim. Mislite da se ga kdo boji, ker so on manj kot 40x na tekmo žoge pipne in 2x ali 3x v kazenskem? Hahaha. Tip hodi po žogo čez našo polovico, hodi po krilih in namesto da bi sejal strah ter držal branilce na nitki, se odstrani od njih in tam roama kot neka senca samega sebe..

Je pa Matic končno dobil kar je želel. Sredina 2×Sch in Herrera. Sredina, ki ji ni kos nihče na svetu. Herrera je bil totalno neopazen in je pokazal zakaj letos ne začenja. Fellaini bi bil mnogo bolja izbira.


Nisem videl da si me omenil, evo :)

Retard jaz ker sem mislil da bo kvalitetna veza vse spremenila. Marija kako sem se zmotil. Prvenstvo je šlo v franže(itak dajemo manj kot gol na tekmo 8-) :lol: :lol: :lol: ), vidim da bo spet grozen struggle za TOP 4. Aja pa kot rečeno. Ne vemo kdo je naš golman, kdo bo partner Smallingu in če se Shrek skanta(kar bo verjetno zelo kmalu) smo brez napadalca, ker Chichota je odjebal. Happy times :twisted:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. avgust 2015, 18:50:52

Ne vem čemu me citiraš, kot da bi ga koval v zvezde. Citiral si edini (delno) pozitivni del o njemu, pa še ta je dejansko resničen. Za razliko od prvih dveh tekem je vsaj deloval sposoben kontrole in oddaje žoge. To še ne pomeni da je bil dober in bolj kaže kakšen obupen standard si je postavil na prvih dveh tekmah sezone. Sem lepo v nadaljevanju odstavka napisal, da je imel 3 idealne priložnosti iz katerih je izvlekel točno nič. Neverjetno slabo. Lahko smo še tako slabi, ampak lahko bi spremljali povsem drugačno tekmo, če bi izkoristili kakšno izmed teh njegovih priložnosti.

Kar se tiče Rooney sem takoj v prvi vrsti za kritike. Sem že večkrat napisal in se niti ne mislim več ponavljat.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 30. avgust 2015, 18:51:57

Louis Van Gaal: "We dominated for 85 minutes"


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. avgust 2015, 18:52:05

Infinity, Swansea je uspel zapraviti 100m v celotni svoji zgodovini in za salo 3x obrne United zadnje leto.
To je bil point zapravljanja. In to, da mu uspe uniciti lani dve najbolj standardni liniji tako, da bomo spet nekonkurencni!
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a gregx dne 30. avgust 2015, 18:59:10

Švajni je bil danes zelo slab.
Sicer pa upam, da mu je sedaj jasno, da potrebujemo dve okrepitvi v napadu. Rooney je slab, Mata na krilu tudi nekako ne gre, zanašati se na Memphisa pa tudi ni preveč pametno.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. avgust 2015, 19:09:23

Glih za šalo nas vedno niso no. Če me spomin ne vara, so lani 1x zmagali ravno iz enega jebiga strela od daleč. Ampak razumem point. In moja kritika tem 230M ne leti povsem na tvoj komentar. Marsikdo omenja to cifro, kot da nam zdaj vse pove. Pa v bistvu ne, ker je všteto zraven lahko še marsikaj. Od tega da se porabljeni milijoni bolj izrazijo na dolgi rok, da ne upošteva prodaj, da je trg povsem nerealen v razmerju kvaliteta - cena, itd. Sam to cifro bolj vidim kot neko osnovo na kateri lahko gradimo. Marsikaj od teh okrepitev, ki so vštete v to, so za dolgi rok in je marsikatera kot posledica za šparanje v prejšnjih sezonah.

Imam kar nekaj kritik v mislih o Van Gaalu in nekaj si bom zagotovo dal duška po končanem prestopnem roku. Zagotovo pa že zdaj lahko napišem, da smo povprečni in na koncu na tistem zelo realnem (lanskem) 4. mestu. LVG ni še napravil kakšnega čudeža in naredil kakšen kvalitetni preskok, ki bi mu ga lahko pripisovali. Tale sezona bo že dala precej več odgovorov in se bo lahko bolj realno ocenjevalo njegovo delo. Zaenkrat nas lahko še prepričuje o neki filozofiji in gradnji ekipe, ampak neskončno dolgo to ne bo več šlo. Sploh pa je problem, ker trenutno nas na kader ne vidim na kakšen končnem mestu višje. Ampak krivda bo le na Van Gaalu samemu in takrat ne bo več opravičil glede na kader. Odprtih vprašanj je preveliko in kot rečeno, kaj več o tem verjetno čez kakšen dan.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 30. avgust 2015, 19:35:12

Tekme nisem gledal in na to ne bom dahal komentarjev. Bil bi vesel kakega linka do golov, hvala.

Glede gnojnice, ki se izliva tu gori se pa z večino strinjam in sem vse te pomankljivosti pisal še za časa Moyzija. Veza je kljub milijardi goldinarjev nesposobna spoducirati karkoli proti solidni ekipi, kaj šele proti top ekipam. Napad ki je bil včasih top shit v angliji, ko so igrali kantonaji, koli, seringami, .... Je najbolj beden člen kluba in res smešno kako se Runija še kar zagovarja. Pa pizdomater El tigreja smo lani že po dveh tekmah vsi odstrelili kot največji fail, kaj pa Runi letos? Pob je zrel da se prestsvi v sredino, ali pa še to ne, v špici ne more igrati, ne da ne zna, ne more, ker je fizično presvoh.

Romero bi moral biti zadnji ki se ga kritizira, sam vedno stopim v bran golmanu, ker je on po moje zadnji ki se ga v Unitedu lahko kritizira. Igra zato ker mora, ok lahko bi zavrnil, samo je pač vržen v areno, zdaj se naj pz znajde. Za moje pojme mu gre na vse skupaj zelo dobro. Da ni v vratih boljšega od nega se pa ve kje iskati krivca... LVG mi pač ni všeč, njegovo nakladanje in teroriziranje, ter butaste izjave so passe, dec naj raje porihta ekipo da bo šla na stara pota, ne da se še na zadnj dan prestopnega roka ne ve kje smo z golmanom in napadalcem. Zagotovo to ni dobro tudi za same igralce.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. avgust 2015, 19:36:04

infinity je napisal:No, tukaj je tale vratarska napaka, ki lahko naredi razliko. Neka osnovna obramba, ker Gomis bi že težko bolj na rahlo potisnil žogo mimo Romera.
Gole spet prejemamo po lastnih napakah. Enkrat Romero, enkrat Rooney z napačno podajo in to ravno v trenutku ko smo se malo odpirali in je Shaw na nasprotni polovici. Podobne neumnosti smo počeli kot v zadnjih dveh sezonah.

Pri prvem golu Rooney, ki je omogočil protinapad s slabo podajo, pri drugem pa obramba + Romero. Tole drugo bi vratar Uniteda moral braniti, ni debate.

infinity je napisal:Drugi večji problem pa Mata. Če bi lahko imeli 12 igralca v polju bi bil idealna izbira. Super nogometaš, ampak pogosto neviden oziroma ponudi premalo. Odlično se vklaplja v napad, sledi igri, kot je to pokazal ob danem golu. Ampak z njim imamo na pol mrtvo desno stran


Tole. Čeprav Mata vedno poda/da gol, je njegova stran mrtva. Kontre po desni itak ni, vse se naslanja na Shawa in Memphisa.

infinity je napisal:Teh omenjenih 230M mi vsakič dvigne pritisk. So tukaj všteti tudi odhodi/prodaje? Ne vem čemu toliko ubadanja s tem.


Tudi meni. V čem (razen, če trolate) je fora, da napišeš 230M in ne odšteješ prodaje di Marie?
Za 230m imamo: Romero, Darmian, Blind, Shaw, Mata, Schneiderlin, Schweini, Memphis, Herrera. 9/11 danes v prvi.
City je za isti denar kupil 3 igralce.
A mislite, da ko zapravimo še 200m pa ne bo nobenega poraza več? Poglejte npr. Real.


Matija je napisal:Je pa Matic končno dobil kar je želel. Sredina 2×Sch in Herrera. Sredina, ki ji ni kos nihče na svetu. Herrera je bil totalno neopazen in je pokazal zakaj letos ne začenja. Fellaini bi bil mnogo bolja izbira.


Ja, kot sem že napisal. Tako pričakovana Schweinanderlin naveza je bila na trenutke nebogljena proti Shelveyu. Resno sem tudi sam pričakoval, da jih s to sredino pojemo (ne glede na trenerja).
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. avgust 2015, 19:50:26

230m vlozeni in 9/11 v prvi enajsterici. Torej ekipa ki jo je Louis zelel. Obljubil pred tekmo tudi, da mu Swansea ne bo vec odnesel pik. In mu ekipa s 100m vlozenimi v stotreh letih, redno jemlje pike.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a braul dne 30. avgust 2015, 19:55:00

Slabo. Nikakor ni steklo nikomur in ni bilo prave ideje kako priti do priložnosti. Se tisto ko se nakaže pa wazza čara in potem misli,da mu bo sodnik še neke kvazi penale piskal. Tudi Depay čisto out. Na trenutke se mi je zdelo, da ga sodnik ne mara, saj mu ni piskal nič in je bil že čisto obupan. Potem pa je tukaj še Romeo in njegova neposrecena izbijanja....Skratka, zadeve skrbijo,če lahko še kaj res kvalitetno rešimo v zadnjih dneh prestopnega roka pa vprašanje...
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 30. avgust 2015, 19:58:03

Danes je zmagala ekipa, ki je letos poleti neto zapravila več kot njihov nasprotnik. Ok? Je dovolj, ali bo še ene dve strani jebanja o tem koliko je zapravil ta in on.

Ti podatki so popolnoma brezvezne in nimajo nobenega smisla. Vsak vikend se najde ogromno takih primerov, zato nevem zakaj je treba sedaj zganjati tako paniko okoli tega. A Mourinho pa ni zapravil več kot Crystal Palace, pa je izgubil celo doma...
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. avgust 2015, 20:11:05

Ne navijam za Chelsea.

Ja potem pa je Swansea strasna ekipa. Zapravlja vec kot United, igra bolje kot United, premaguje United. No sj ce tako gledam, manj boli danasnji poraz. Hvala za razsvetljenje :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 30. avgust 2015, 20:11:25

Mene je samo strah, da ni v ekipi tako vzdušje kot tle gor. Uuuuuu, Swansea the great, buuuu, to nas je treba skrbet, faaak Gomisa imajo v napadu, pa Fabianskega v golu, to bo pravali test za našo ekipo.

WTF, resno, če so igralci tako posrani, pa očitno so, potem ni čudno, da se tako igra. Pa porkadijo, tole je mid table ekipa, ne glede na to kako se zadevo obrača, v časih Fergija so bili igralci psihološko tako nahajpani, da smo takale SWANSIJE jedli za zajtrk in so bili spodrsljaji proti takim ekipam res redki.

Kaj bomo potrgal m naredili ko pridejo top klubi, pa ko, če v ligi prvakov pride top kkub. Secbomo posrali in jokali v kotu, uuuu, weeee, ma dajte no, a smo United, pizda nek Swansea in podobni bojo zdaj problemi. Ne vem kaj LVG dela, samo očitno so pobje daleč od prave psihične priprave...
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. avgust 2015, 20:26:17

GoUp je napisal:230m vlozeni in 9/11 v prvi enajsterici. Torej ekipa ki jo je Louis zelel. Obljubil pred tekmo tudi, da mu Swansea ne bo vec odnesel pik. In mu ekipa s 100m vlozenimi v stotreh letih, redno jemlje pike.



"I don’t want to lose again," van Gaal declared on MUTV. "It’s the only club we could not beat or gain one point against [last season]. It’s a difficult team against us and before my period it was also difficult for United so I hope we can improve and that we can show that we are better than last year.
"The first match that I played was against Swansea and we lost and now I have to play my 50th match and I hope we can show our fans that we have improved, because that is the main thing. Last year we lost all the points against Swansea and I always want improvement from my team and my players. I hope we can show that."

Mal pretiravaš, a? Isto kot lani (ob porazih). Jaz mam včasih prav občutek, da hočeš s tem dokazat, da je LvG napaka in da bi pod Moyesom morda bilo bolje.
Itak se strinjam, da je poraz proti Swanseaju beden in ga ne bi smeli doživeti. Da smo si na jasnem: Premier League je težka in vsako leto bo težja in pridejo gostovanja, ko domača publika + nasprotnik naredi svoje. Ampak to tekmo bi lahko dobili, zato sem jezen.

Pač je Swansea (očitno) rana LvG. Kot je Newcastle away Mourinha. Pa kaj. Mene pač boli za to, kok porabi tisti, ki nas premaga. Mene moti, da United ne zmaga. In kaj počne po zaostanku in da pričakujem več ...

Letos so zapravljali in se solidno okrepili. Nadigrali nas pa tudi danes niso. Je pa res, da si mormo mi razjasnit pojem nadigrali. Ker so iz 4 šans 2x zadeli, so nas nadigrali? Je pa definitivno res, da so bile njihove priložnosti lepše.
Unitedove težave so iste kot lani - igra na postavljeno obrambo, ko se nasprotnik zapre. To me najbolj skrbi.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 30. avgust 2015, 20:28:18

Itak so milijoni važi, saj smo vsi vidli kaj je uspelo Moyesu z samo 75 porabljenimi milijon! ;)

Dokler igralci nebodo imeli resnih konkurentov na svojih pozicijah (RW in ST) bomo gledali takšna skropocala. Če bi imeli res tako preštevilčen kader, bi drugo tekmo Depay in Rooney obsedela na klopi..

Počakajmo do konca prestopnega roka..mogoče pa prideta še 2 igralca, da bo 11/11. :lol:
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. avgust 2015, 20:45:54

Na twiterju pred tekmo sem zasledil drugacen citat. Da so ga lani 2x premagal in da se to ne bo vec zgodilo. Ocitno so priredil njegovo izjavo.

Itak da pretiravam. Sj sem ze sam ugotovil, da smo le izgubil proti izjemnemu Swanseaju.

Pa se nadigral smo jih. 65% smo mel zogo v nogah, nadziral igro, imel vec strelov v okvir kot nasprotnik. Samo izjemni Fabianski, ki mu bo taka tekma uspela 1x izmed milijon, jih je drzal pokonci. Pa Gomiz iz 100 istih strelov bi zadel samo enkrat.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 30. avgust 2015, 21:11:43

Ah, naiven poraz. V napadu smo bili malo bolj aktivni in živahni, kot na prejšnjih tekmah, a še zdaleč od neke popolnosti, ampak na žalost je danes zatajila obrambna igra - tisti segment, v katerem smo blesteli do sedaj. Popolnoma smo bili neorganizirani in raztreseni v tistih petih minutah. Romero bi lahko že prvi gol ubranil, ker je poletel v parado s hitrostjo osemdesetletnika. Tu je odločilna eksplozivnost nog vratarja. Problem je bil že pri Rooenyjevi slabi oddaji žoge, še večji greh je nastal pri slabi postavitvi ekipe - oba beka sta bila previsoko in sta zamudila s povratkom v obrambo. Drugi gol je čisti golmanov. Tu ni debate.

Vesel sem za Mato, ker si je gol zaslužil. Res da ni hiter in včasih zaustavi napad, a dejstvo je, da je še vedno naš najbolj kreativen igralec in največkrat prisoten pri priložnostih. Napad na današnjo vezno linijo se mi zdi prestrog. Prvič so igrali skupaj in če je kje potreben proces, ki ga Lojze tako rad izpostavlja, je ravno pri vezni liniji. Tako da takojšnjih čudežev ne moremo pričakovati.

Depay in Rooney sta bila slaba. Rooney bi moral pri tistih dveh priložnostih bolje reagirati. Depay pa je bil zrel za menjavo. Ne da ni naredil ničesar. Zmotil me je način igre. Neko nonšalantno prcanje in čakanje, da mu sodnik piska prekršek. Smalling in Shaw si zaslužita najvišjo oceno. Ni problem v posameznikih. Potrebno je gledati na celoto.

Današnji poraz je pokvaril uvod v sezono. Vseeno ne bi preveč paničaril. Nekaj je tudi dobrih stvari, ampak dejstvo je, da sem pričakoval več točk iz teh štirih tekem in predvsem malo bolj prepričljivo igro ter jasnejši koncept.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 4.krog, Swansea:Manchester United, 30.8.15 ob 17:00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. avgust 2015, 21:43:56

Slika

No, morda bomo rezultate dela LvG res videli šele čez nekaj časa, ko se proces in filozofija vcepita v vse igralce :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost