EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:00

Dogajanje na angleških tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 26. september 2015, 16:04:38

Gol je prišel v najboljšem možnem momentu. Vsaka čast Blindu za novo odlično podajo. :appl:

Mata in Memphis sta na koncu sicer sodelovala pri zadetku, ampak skupaj z Rooneyjem so danes vsi trije zelo slabi in zame zaenkrat pozitivno oceno od ofenzivcev dobi samo Martial. Memphis me spominja na Nanija, ko je imel slab dan, od Rooneyja nimamo skoraj nič koristi, še tisti svoj dober protinapad je uničil s slabo podajo, Mata pa tudi ni podal prave žoge proti Martialu/Rooneyju, čeprav je imel kar nekaj šans za to. Par na sredini igrišča pa je zame enostavno preveč safe za tako tekmo. Valencia prihaja v zelo dobro položaje za nevarne podaje pred gol, ampak kaj ko so njegovi poskusi komični. :lol:
Sunderland zaenkrat ni pokazal nobenih ambicij, zavlečujejo že od 1. minute in upam, da bo naše ta gol sprostil, da hitro zabijemo še enega in dokončno rešimo vprašanje o zmagovalcu.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 26. september 2015, 16:07:26

Gol je bil sicer lep, ampak razen Martiala imamo v napadu same zombije. Depay še vedno gleda v tla med driblanjem, Mata je danes zastreljal en kup predložkov.. Z naskokom največ klofut pa bi si zaslužil Rooney. Vleče se tja nekam proti Carricku in Schneiderlinu, ki imata igro že itak pod kontrolo, potem pa zamuja v zadnjo tretjino, kjer cela obramba visi na Martialu.

Mogoče so res vsi tako zadrti spričo te strukturirane igre, ampak v napadu se dogaja veliko individualnih napak. Še največji kiks Van Gaala je najbrž izbira Schneiderlina. Človek je dober enforcer, nima pa finese in domišljije za igro, v kateri dominiramo posest.

edit: pa me je Rooney le slišal in šel v kazenski prostor :)
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 26. september 2015, 16:08:17

Prej kot sem pričakoval je bilo tole. :D
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 26. september 2015, 16:43:03

We all know that Johnny's gonna score. :lol: To so zihr forumaši na tekmi začeli chantat pa se jim je potem cela tribuna pridružila. :D
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 26. september 2015, 16:52:19

Kot rečeno, precej po pričakovanjih. Tale Sunderland je trenutno med slabšimi ekipami lige in verjetno je zgolj še vprašanje časa kdaj bodo šli v menjavo trenerja.

Sem zadovoljen z današnjo predstavo. Seveda je še precej rezerve, ampak zmagovalec tekme ni bil nikoli pod vprašanjem, kar je že lep znak. Drugače pa neverjetno kako dober je Martial. Z vsakim dotikom z žogo je vnašal strah v obrambo Sunderlanda. Izredno močan na žogi in na prvi pogled izgleda zelo enostavno, ko se sprehodi mimo kakšnega branilca. Kdo bi si ob prestopu mislil, da bo že zdaj trgal obrambe nasprotnikov.

Precejšen vpliv na igro je imel tudi Valencia. Če sem se še prejšnji teden pritoževal nad precejšno bremzo v igri Darmiana, potem je že danes Valencia bombardiral po desni strani. Škoda da prepogosto zataji pri podajah, čeprav bi kot winger ravno v tem moral blesteti. Se pa vidi, da je Rooney programiran za te diagonale na Valencio.

Sej ne moreš verjeti, da smo prvi na lestvici. Precej časa je že minilo od takšnega pogleda na lestvico. Zdaj samo se še med tednom vrnemo nazaj v boj za napredovanje iz CL skupine.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 26. september 2015, 17:05:11

Glede na videno je čas, da tekmo na LW začne Young. Že parkrat je dokazal, da smo z njim v igri bolj nevarni v napadu. Depay, preveč solira in štopa igro :!:

Drugače pa lepa zmaga in še lepši pogled na lestvico!

GGMU! :twisted:
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2503
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 26. september 2015, 17:08:05

Se strinjam, nč ne bo narobe, če Depay dobi mal pavze.
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 26. september 2015, 17:10:04

Prvi smo na lestvici. S takšno igro, z ekipo kjer je glavno orožje en golobradi 19 letnik, ki še bajte nima v Manchesteru :lol: :lol: Škoda kam pada Premier League v zadnjih sezonah, zares je slab nivo in preveč je teh norih rezultatov..

Martial izjemen, ostali so pač opravili kar so morali. Mata spet v igri nič, nese si pa gol + podajo :) Rooney ga je končno dal, ampak je bil spet smešen. NIč ne dela, nikjer ga ni, počasen, še ta gol ki ga je dal, je skoraj zajebal, pa mu je Martial žogo v gol porinil bolj ali manj.

Je pa ta kombinacija Valencia RB, Darmian LB boljša kot Rojo, ampak nasprotniki bodo dejstva, da nimamo obrambe na desni kaj hitro znali izkoristit.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 26. september 2015, 17:14:01

Dobro. Končno smo enkrat takoj dali drugi zadetek in dokončno ubili tekmo. Mata pa ne glede na igro redno zadeva ali pa asistira. Tak igralec enostavno mora igrati. Zna se odlično odkriti na drugi prečki, zelo dobro zna sprejeti žogo in to mu omogoči precej priložnosti. Strinjam se z idejo, da si Young zasluži prvo postavo. Je bolj direkten in ne menca toliko kot Memphis. Za branilce je Young trenutno precej bolj neugoden nasprotnik.

A je to mogoče prvo vodstvo na lestvici po maju 2013?
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 26. september 2015, 17:19:49

Če smo s tako igro in postavo 1. na lestvici, kaj bo šele, ko začnemo mleti :) Bravo Martial, ne me jebat, kako smo tole zadeli. Gremo sedaj naprej, diktiramo tempo in končno nam vsi spet gledajo v hrbet. Pa ves čas samo jamramo :lol:
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 26. september 2015, 17:32:54

TOP OF THE LEAGUE 8-)

Rooney naš najboljši strelec 8-)

Tudi jaz sem nekoliko presenečen, da smo se tako zgodaj zavihteli na prvo mesto. Ampak vseeno - zakaj pa ne? Poglejte si City. Sicer je prvenstvo začel super, dominantno, ampak brez Kompanyja in predvsem Silve so trenutno povsem neka druga ekipa. In če pogledaš še njihove igralce na klopi danes - Patrick Roberts, Brandon Barker, George Evans. Ne vem, zakaj ne bi bil United ekipa za vrh.

dandzo je napisal:A je to mogoče prvo vodstvo na lestvici po maju 2013?


Na to sem tudi jaz pomislil. Mogoče smo bili prvi še po uvodni zmagi proti Swanseaju s 4:1. Moyesova sezona.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 26. september 2015, 17:44:38

Mata si je kar dobro izboril mesto v prvi enajsterici po tistem lanskem obdobju, ko je cel mesec presedel na klopi. Na trenutke zdaj celo me malo preseneča, da ga Van Gaal toliko drži v igri kljub nekaterim slabšim predstavam, ampak težko se kdo krega s statistiko, ki je na strani Mate. Na koncu vedno prispeva kakšno podajo ali pa gol. Bil bi idealen kandidat za 12 nogometaša.

Danes mu je bilo dosti lažje, ker je Valencia pritiskal po desni strani in je lahko on brez težav rinil v sredino.

Zaenkrat v oči bodejo predvsem tile prosti streli s katerih ne uspe resno ogroziti nasprotnikovih vrat. Enako Depay. Pa čeprav je takih priložnosti letos presenetljivo veliko.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 26. september 2015, 18:21:59

dandzo je napisal:We all know that Johnny's gonna score. :lol: To so zihr forumaši na tekmi začeli chantat pa se jim je potem cela tribuna pridružila. :D

Tako je :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 26. september 2015, 18:38:00

Depay se je iz velikega upa nekako uspel preleviti v problematični člen v ekipi. Tako lahke tekme, kot jo je imel danes, še lep čas ne bo igral; pa je kljub temu prispeval obupno predstavo. Vse to brezvezno preigravanje cele nasprotne ekipe in carinjenje žoge brez najmanjšega učinka spominja na Nanijeve najhujše čase. Tip se bo enostavno moral malo umirit in spremljat dogajanje okoli sebe, sicer nas čaka težka sezona - zaenkrat je ob Rooneyju in Martialu edino pravo ofenzivno orožje.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a zimi dne 27. september 2015, 13:21:32

Ra100 je napisal:Depay se je iz velikega upa nekako uspel preleviti v
infinity je napisal:program
problematični člen v ekipi.


Poleg vsega je najbolj problematično, da tam 1:1 ni dal gola ali podal Martialu, ki bi žogo samo potisnil v mrežo. Mal je egoist, ampak upajmo, da je to tisti egoizem, ki je CR7 pripeljal tako daleč.

Anderson#8 je napisal:Prvi smo na lestvici. S takšno igro, z ekipo kjer je glavno orožje en golobradi 19 letnik, ki še bajte nima v Manchesteru :lol: :lol: Škoda kam pada Premier League v zadnjih sezonah, zares je slab nivo in preveč je teh norih rezultatov..
Rooney ga je končno dal, ampak je bil spet smešen. NIč ne dela, nikjer ga ni, počasen, še ta gol ki ga je dal, je skoraj zajebal, pa mu je Martial žogo v gol porinil bolj ali manj.

Je pa ta kombinacija Valencia RB, Darmian LB boljša kot Rojo, ampak nasprotniki bodo dejstva, da nimamo obrambe na desni kaj hitro znali izkoristit.


Ja tolk jokanja, pa smo prvi. Naj spomnim, da smo pred kratkim bili 7, kjer ni bila liga katastrofalna, ampak nasprotniki imeli YOLO tekme.
City z ubijalsko ekipo in menjavami pa izgubi (pa ne jinxam, ker vidimo, da te v EPL poraz ali dva peljeta par mest nižje).
A kdo omenja tudi njihov gol iz offside-a, ali samo Tottenhamove? Ne, mi "Unitedovi" fani opravičujemo napako pri golu de Bruyna, medtem ko smo pizdili nad napako pri golu Martiala po offside-u Mate. Pa je obakrat šlo za centimetre.

Rooney?

infinity je napisal:Se pa vidi, da je Rooney programiran za te diagonale na Valencio.

Zakaj ne pohvalimo stvari, ki so bile solidne? Pa da izjaviš, da Rooney nič ne dela, je zame v nasprotju z dojemanjem tebe kot poznavalca. Poglej si MNF, kjer so lani analizirali popolno igro Rooneya z 20 dotiki. Jaz priznam, da ne opazim te popolnosti in tudi sam od njega pričakujem več. Kot tudi od Mate. Ampak dejstvo, da nekako prideta do gola (sploh Mata) mora že nekaj povedati LvG, da ju pušča na igrišču.

Pri zmagi 3:0, kjer smo vse zadetke dosegli regularno po lepih podajah, se pač ne bom pritoževal. Želje so še več priložnosti, še več hitre, aktivne, atraktivne igre, ampak tudi to bo še prišlo.

PS:
Tole sem ravnokar prebral (del izjave LvG):

THREE GOALS IN THREE CONSECUTIVE GAMES - WHAT'S CHANGED FROM EARLY SEASON?
"It's also a little bit of luck but we are more composed with the ball and we're making better decisions in the third and fourth phase. But you need also luck and also at the right moment that you are composed as a player. Memphis made a fantastic goal but the biggest chance was his second chance and then he was not composed."

Zadnje čase zadevamo. Bomo videli v parih mesecih, če je proces res kaj napredoval.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 27. september 2015, 14:11:01

Lepa zmaga. Vseeno je bil prvi polčas slab. Tako pač zdaj igramo, z veliko posesti in malo manj akcije. Če so igralci to sprejeli in usvojili ter da smo pri tem uspešni, potem se ne moremo preveč pritoževati in moramo takšen slog sprejeti. Vseeno mislim, da nam vsakič ne bo uspelo zadeti v zadnji minuti sodniškega dodatka iz drugega strela. Še posebno ob toliko napakah, ki smo jih napravili v prvem polčasu, kar je izpostavil tudi Louis. Zato je bil prvi polčas slab.

Drugi pa bistveno boljši in igra je bila zelo všečna za oko. Tudi igralci so se dvignili za nekaj nivojev. Sploh Rooney, ki je odigral verjetno najboljšo tekmo letos. Podaje je delil na vse strani in upravičil vlogo vodje, kapetana in ''desetke''. Vesel za njegov gol.

Posebno omembo si zasluži Martial. Res je nekaj posebnega in moram priznati, da mi je zaprl usta. V bistvu ni nihče verjetno pričakoval takšnih predstav s strani 19 letnika. Ne samo, da je nevaren za gol. Je sposoben tudi graditi napadalne akcije in povezovati igro. Včeraj bi lahko vknjižil še dve asistenci. Za zdaj me je bolj impresioniral kot Memephis. No, tudi on kaže kvaliteto, ampak kot ste že omenili, preprosto preveč komplicira in ustavlja igro.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 27. september 2015, 15:50:38

Zakaj ne pohvalimo stvari, ki so bile solidne? Pa da izjaviš, da Rooney nič ne dela, je zame v nasprotju z dojemanjem tebe kot poznavalca.

A?

Kje sem sploh kaj razglabljal o Rooneyu? Omenil sem ga edino v tistem od tebe citiranem stavku, ki pa niti ni bil namenjen kot kakšna posebna kritika. Kvečjemu obratno. Razumljivo, da je nekaj "stare šole" še ostalo v njem, ker je te diagonalne podaje na desno krilo tolkel večino svoje nogometne kariere. In včeraj je dejansko s temi podajami končno spominjal na svoje boljše čase. Tudi izvedba podaj je bila konkretna, direkt v prostor za Valencio. Za razliko od npr. lanskih podaj, ko je igral na sredini in so podaje šle prepogosto za hrbet soigralcem.

In sem pohvalil včerajšnjo predstavo. Sam sem bil prav zadovoljen s predstavo, ker končno zmagovalec tekme ni bil nikoli pod vprašanjem.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 27. september 2015, 17:01:58

zimi je napisal:Zadnje čase zadevamo. Bomo videli v parih mesecih, če je proces res kaj napredoval.


Koliko je napredovala ekipa, bomo videli v prihajajočih tednih, ko se bomo pomerili s težjimi nasprotniki. Saj je lepo gledati United na vrhu lestvice po več kot dveh letih, ampak zaenkrat se z resno konkurenco še nismo soočili.

Je pa dejstvo, da se je končno izkristaliziral nogometni vzorec, po katerem se Unitedova igra oblikuje. Vse od odhoda Fergusona smo bolj ali manj ugibali, kakšno igro želimo gojiti in celo resni analitiki nekako niso imeli pravega pristopa, s katerim bi opisali Moyesov ali Van Gaalov United. Sedaj pa se vendarle kaže nekaj jasnine. Formacije, nakupi in izbire enajsteric končno dobivajo nek smisel in predvidljivost.

Če je to tista podoba ustaljenega Uniteda, ki končno spet sledi neki trenerjevi viziji, potem še kako drži Ferdinandova izjava, da se bomo morali navaditi na nov nogomet. Van Gaal trenutno goji izredno strukturiran, natančen plan, ki napadalno fazo načrtuje z enako preciznostjo kot obrambno. Kritik bi upravičeno pripomnil, da smo v napadalni igri nekako predvidljivi in da dajemo premalo prostora individualnemu geniju, po drugi strani pa smo do sedaj še vselej zadušili igro nasprotnika. Takole čez prst je to tipično nizozemska pogruntavščina, kjer se briše meja med reaktivnim in proaktivnim nogometom. United si vzame ravno dovolj pobude, da omeji nasprotno igro na improvizirane kontre, hkrati pa z zmernim tempom čaka na napake, ne da bi jih poskušal izzvati.

Vse skupaj spominja na kakšno šahovsko partijo od Karpova, ki te uspava z nekimi počasnimi in navidez brezveznimi manevri, dokler nekje v 30. potezi ne ugotoviš, da si v brezizhodni situaciji, kjer imaš na voljo le še slabe in še slabše poteze. In potem čez 10 potez samo še predaš partijo, ne da bi zares opazil, kdaj si je model priigral tako pozicijsko prednost. Ni atraktivno, je pa ob pravi izvedbi jebeno učinkovito.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a zimi dne 27. september 2015, 17:10:50

infinity je napisal:
Zakaj ne pohvalimo stvari, ki so bile solidne? Pa da izjaviš, da Rooney nič ne dela, je zame v nasprotju z dojemanjem tebe kot poznavalca.

A?

Kje sem sploh kaj razglabljal o Rooneyu? Omenil sem ga edino v tistem od tebe citiranem stavku, ki pa niti ni bil namenjen kot kakšna posebna kritika. Kvečjemu obratno. Razumljivo, da je nekaj "stare šole" še ostalo v njem, ker je te diagonalne podaje na desno krilo tolkel večino svoje nogometne kariere. In včeraj je dejansko s temi podajami končno spominjal na svoje boljše čase. Tudi izvedba podaj je bila konkretna, direkt v prostor za Valencio. Za razliko od npr. lanskih podaj, ko je igral na sredini in so podaje šle prepogosto za hrbet soigralcem.

In sem pohvalil včerajšnjo predstavo. Sam sem bil prav zadovoljen s predstavo, ker končno zmagovalec tekme ni bil nikoli pod vprašanjem.


:) tebe sem dal kot pozitiven primer za A8, da je kaj tudi pozitivnega blo na tekmi, npr. Rooneyeve diagonale :)
Mogoče sem res nerodno citiral, ampak v postu sem odgovarjal A8, ki prednjači v kritikah tud ob solidnih predstavah.
Pravzaprav se tudi s tvojim celotnim odgovorom strinjam. Rooney v drugem polčasu je bil soliden in upam, da s tem nadaljuje.


Ra100, ja. Naslednjih nekaj tekem bo 2 meseca. Okoli novega leta bomo videli, kako daleč lahko pridemo. Po drugi strani pa v tej PL lahko v 4 krogih pride do popolne spremembe. Preprosto ne moreš napovedati zmagovalca v tekmah.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EPL 7.krog, Manchester United:Sunderland, 26.9.15 ob 16:

OdgovorNapisal/-a infinity dne 27. september 2015, 17:18:52

Aha, potem pa pardon za moj reply. Se mi je zdelo čudno kaj imam jaz tokrat s kritikami o Rooneyu. :)
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov