LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

Vse o polomu na evropskih tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 19. avgust 2015, 8:33:02

Včeraj je bil zelo dober tudi Shaw. Jim je pobiral žoge kot otrokom, brez prekrška, elegantno. Samo ena neumna podaja vmes, sicer pa super. Enako tudi Darmian spet dober. Več pričakujem od njiju le v napadu, se mi nekako zdi, da še nimata prepotrebne samozavesti v tem segmentu. Hitro poiščeta Depaya, Mato, Januzaja in oddata žogo, potem pa kar malo preveč statično opazujeta, kaj bodo naredili. Tudi Smalling in Blind dobro, čeprav so bila nekatera posredovanja slednjega tvegana, ampak je vse zelo elegantno rešil.

Za Romera se vidi, da še ni uigran z obrambo. Več tekem bo igral, več bo takih kiksov, kot se je zgodil v drugem polčasu, kjer bi lahko dobili gol, če ne bi sodnik (dvomljivo?) posredoval.

Memphis MOM. Lepa zadetka + podaja. Sicer je imel šanse za več golov, ampak bom skromen. Upam, da prenese formo tudi na EPL.

Kar me pa moti, je pa igranje z rezultatom. Večkrat se mi je zdelo, da kar zadržujemo rezultat in smo zadovoljni. Na srečo potem gol v zadnjih sekundah. Spet bi lahko v Belgiji dobil en glup gol (tako kot včeraj), pa potem bunker Brugga in kakšna kontra... Hitrosi lahko zapečatiš usodo. Ker Brugge je bil tako zanič, da bi jim morali nasuti minimalno 5 golov.

Schweinsteiger je pa zaenkrat deloval precej počasno in nič kaj posebnega. Upam, da bo pokazal kaj od tega, za kar smo ga pripeljali.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a don G dne 19. avgust 2015, 8:36:58

Fluid je napisal:Schweinsteiger je pa zaenkrat deloval precej počasno in nič kaj posebnega.


Se mi zdi, da sta včeraj oba s Carrickom igrala z zavoro. Sta nekaj poskušala, ampak nekak ni šlo. Več žog so zlahka prestregl, ampak to se bo z več tekmami v nogah že popravlo počasi.
Since Liverpool last won the league, David de Gea has been born, grown up, signed for Manchester United and won the league himself.

Baby, I'm like a Rubiks cube. The more you play with me the harder I get
Uporabniški avatar
don G
No.1 Dong Fangzhou fan
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: 15. avgust 2007, 13:48:17

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 19. avgust 2015, 8:43:48

Pozabil sem omeniti še Mato. Kakor ima vsako tekmo nekaj potez genialnosti, pa je v vsem preostalem času precejšnja zavora za hiter nogomet. Tu mislim carinjenje žoge in tudi to, da je dejansko počasen. Hitrohodci so verjetno hitrejši od njega.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Chicharito dne 19. avgust 2015, 9:06:26

Ja, Mata na wingu res nima kaj iskati in upam, da ko (če) se pripelje Pedro se bo njega tja postavilo.
Odbija se od igralcev, ne gre mimo njih ampak teče nazaj in je nasploh prepočasen za kakšen prodor po krilu. Tole nas močno zavira.

Predstavljam si, kaj bi po desnem wingu delali z Lucasom iz PSGja. Ojoj :shock:
Chicharito
Ginger Prince
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 4. december 2010, 14:12:21

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a wpfaan dne 19. avgust 2015, 9:26:43

Tudi precej napak pri oddaji žog je imel Mata včeraj. Zagotovo je bila to letos njegova najslabša tekma...

Pedro je po fiziki podoben Mati, če ni celo nižji, pade pa še pred dotikom kot večina barcinih igralcev. Sem se že spraševal, če jih to v Lamasii učijo...

Lahko se le vprašamo kaj bi bilo če bi tisto leto dobili mi Lucasa in ne PSG. Sedaj bo verjetno precej težje.
wpfaan
Chief of Execution
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 22. april 2014, 8:33:16

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 19. avgust 2015, 10:37:26

Fluid je napisal:Za Romera se vidi, da še ni uigran z obrambo. Več tekem bo igral, več bo takih kiksov, kot se je zgodil v drugem polčasu, kjer bi lahko dobili gol, če ne bi sodnik (dvomljivo?) posredoval.


A si mislo več tekem, manj kiksov, glede na to, da prej omenjaš, da še ni uigran? :)

A mu ni napadalec stopil na gleženj in je dejansko sodnik pravilno ocenil? Koker sem jaz videl posnetek jo je napadalec še dobro (brez kartona) odnesel.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 19. avgust 2015, 12:54:13

Ne vem, zakaj toliko godrnjanja po prvem polčasu. Celotna tekma je bila všečna in prepričljiva z Unitedove strani. Videli smo skorajda vse, kar mora United kazati - hiter odgovor na prejet zadetek, preobrat, igra do zadnje minute, ustvarjanje priložnosti in hitrejša igra. Edina slabost je bil avtogol in še nekaj mlačnih podaj, ki so privedle do nevarnosti za Romera. Schneiderlin je dodana vrednost na sredini, a na vseh treh tekmah je kazal nagnjenost k napaki, ki si je enostavno ne bi smel privoščiti.

Zakaj takšna uperjenost proti Rooneyju? V primerjavi s prvima tekmama je bil bistveno boljši, a vseeno nekateri najdete prostor za kritike. Upam, da kmalu zabije, že proti Newcastlu, ker mu manjka ta gol. In problem pri njemu je, da dela več za druge kot pa drugi za njega. Je naša špica, a ga vleče na bok, na sredino. Po mojem posledica igranja različnih pozicij v zadnjih sezonah. Upam, da kmalu pridobi tisti filing napadalca, čiste špice, ki ga ja kazal v 09/10 in 11/12.

Obramba standardno dobro. Depay pa igralec tekme. To je to, kar se je pričakovalo od njega. Vidi se, da ima tisto iskro v sebi, nekaj ''Ronalda'', predrznost in željo po uspehu. Ampak počasi, to mora prenesti v pet tekem zapovrstjo, da nas povsem prepriča.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 19. avgust 2015, 13:42:26

Od Depaya pri 21 letih pričakuješ, da bo konstantno v zaporedju kazal odlične predstave (pri teh letih težko to zahtevaš od igralca). Kapetana in najbolje plačanega igralca ekipe, ki je kao v najboljših letih pa se ne bi smelo pokritizirat, ker je včeraj po treh tekmah zmogel eno podajo s petko? :)
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 19. avgust 2015, 14:43:33

Kaj ne bom Runija kritiziral? Vsako leto je isti začetek, še Fergie je pisal, da če se človek čez poletje poleni ima potem izjemne težave v začetku nove sezone. Pa se to res ne da porihtati v 10 letih? Tako plačo prejema, da bi lahko podpirali dva solidna napadalca z lahkoto. Facking own goal je dal več golov od njega letos, Fellaini je več pokazal v napadu pa je igral 7 minut!! Kaj ne bom kritiziral, koliko pa rabiš, da ustreliš po golu? Včeraj je Depay lepo pokazal, če ne gre od blizu, ga pokneš od daleč, samo Runi pa kolovrati s tisto žogo, kot da je strupena in spet se vleče nazaj v sredino in dela zdrahe tam. Polek tega je prava zavora, ko zadeva steče v protinapad, pa smo včeraj imeli nekaj lepih konter, samo človek je izven forme opazno. Pa je nasproti stal Brugge, počakajmo da pride Pool, Čelzi, Sity, kje bo takrat? Vezist, štoper? Saj je pridna mravljica, samo letos tega ne rabimo, sredino imamo porihtano, tako da naj zaboga ostane v špici in naj že zabije. Na povratni tekmi ima več kot dovolj možnosti da se razpuca. Vem kaj je Runi za United, vem kaj je dal in trenutno ima srečo, da nimamo konkretnega špica, ki bi ga menjal, ker bi gladko obsedel. Zato mu želim, da se pobere iz tele krize, naj odloži kak kilogram ob stran in naj se z Memphisom povežeta v ubijalski dvojec, ki ga vsekakor lahko tvorita.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 19. avgust 2015, 14:55:13

Zmogel eno podajo s petko? A zgolj to si videl? Najlažje je igralca napadati s takšnimi gostilniškimi trditvami, ki jih, ko je govora o Rooneyju in določenih igralcih ne manjka.

Tudi jaz sem kritiziral Rooneyja po tekmi z Villo, včeraj pa nisem niti pomislil na to, ker je stopil stopničko višje v primerjavi z zadnjima tekmama. Za razliko od lajanja, da zakaj ni dal gola in ima slab first touch, bi lahko kdo izpostavil tisto podajo s peto, boljše podajanje, večjo nevarnost pred golom in razdajanje za ekipo. Da, Rooney dela za ekipo, medtem ko drugi za njega ne v takšni meri, da bi Rooneyja kot edino špico prepoznali za glavno tarčo v ekipi (target man). To ne opravičuje dejstva, da bi lahko/moral bolje odpreti sezono, ampak jaz vidim problem v tem - Rooney ne igra kot glavna tarča, kot napadalec, ki se ga bo iskalo in hranilo z žogami. Seveda je to prikladen izgovor za kakšnega drugega napadalca, ko le-ta nekaj časa ne doseže gola, za Rooneyja pa seveda obstajajo druge norme.

Glede Depayja - prišel je v Manchester United, si nadel sedmico in rekel, da hoče postati najboljši nogometaš na svetu. Če tega ne bo pričel uresničevati pri 21-ih letih, kdaj pa bo? Leta niso problem, bolj se lahko zatakne zaradi preskoka iz nizozemske lige v angleško. In to, da od njega ''zahtevam'' konstantnost je dobronamerno. In kompliment obenem - če ne bi mislil, da je tega sposoben, tega ne bi rekel.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 19. avgust 2015, 15:25:33

Sej se sploh ne gre za to da bi moral zabiti nr vem koliko golov. Problem je v tem, da ga zadnje čase jebejo osnove fuzbala kot so štopanje žoge, podajanje, njegove odločitve so včasih smešne (kar ne bi pričakoval od igralca v prime letih in enega izmed najbolje plačanih na svetu) + to da se mi zdi precej počasen in neokreten za napadalca.

Če tega ne vidiš si slep ali pa ekstremno subjektiven. On že nekaj časa zavira razvoj igre v Unitedu, zato bi se ga SAF tudi znebil tisto leto, če bi ostal na klopi Uniteda.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 19. avgust 2015, 15:38:08

Potem Fellaini se bolj zavira razvoj igre. Takoj ko je vstopil, smo zaceli s preskok igro in nabijanjem zoge na target mana. Blesarija brez primere.
Je lepo King napisal, kaj je Rooney vceraj pocel. In kolikokrat je potegnil igralce nase, da je naredil plac Depayu, Januzaju in Mati. Zaposlil koga z dvojno podajo ali podajo nazaj in odprl prostor s tem za vtekanje soigralca... Prva dva gola in se nekaj zgresenih zicerjev, je plod Rooneyevega dela.
Je pa seveda velika verjetnost da sem spal med tekmo in sem to sanjal. Ker slep pa nisem.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 19. avgust 2015, 15:40:10

Da, zadnje čase dela res smešne napake - prvi dotik se mi zdi sploh kritičen. Ampak vse to folk potencira! Ker ob vsaki napaki zaženejo vik in krik, ker prav prežijo na napako, da ga lahko strgajo. Lep primer tega so njegove dolge žoge - ko mu uspejo (in ni jih malo) nihče ne reče nič, toda ob vsaki napačni privrejo na plano iste kritike - "saj ni Scholes, on pač enostavno ni vezist itd." Napake so prisotne pri vseh igralcih. Ogromno jih je na tekmo. Tudi pri najboljših. In prav najboljši so zaradi njih največkrat na tnalu. Rooney pa sploh. Ker je pač Rooney.

Zavira razvoj Unitedove igre? To poslušamo že nekaj časa. Kaj pa če United zavira razvoj Rooneyjeve igre?

Rooney je zame enigma. Čakam, da preseže Charltona kot klubski in reprezentančni strelec in doseže 500 nastopov v dresu Uniteda. To bo pravi trenutek za refleksijo njegovega statusa, kariere in kvalitete. Obetam se zanimivih razprav.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 19. avgust 2015, 15:49:29

Glede na njegov potencial in napovedi v njegovih mlajših letih on vsaj za mene ni v celoti dosegel tega. Lahko je najboljši strelec Uniteda ja, ampak statistično ta dosežek ni tako zelo brilijanten. Njega se je vedno dajalo nekje takoj za Messijem in Ronaldom in tak nivo sem jaz od njega vedno pričakoval. Zakaj se to ni zgodilo pa je druga zgodba..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 19. avgust 2015, 16:09:07

Saj se vsi strinjamo, da je letos Rooney v EPL odigral pod vsako kritiko in da je bil včeraj povprečen. Kritike o tem, da ga ni v špici, kjer bi kot edina špica moral biti in da je njegov sprejem žoge čedalje slabši so na mestu, ni mi pa jasna tista s kilogrami... Ste že pozabili Rooneya iz zadnje Fergusonove sezone, ko je bil na prvi tekmi sezone proti Evertonu že na oko izven optimalne fizične forme in je tam okoli 25. minute, ko je šel izvajat kot ali prosti strel sopihal kot parna lokomotiva, nenormalno ga je potilo in v obraz je bil rdeč kot rakovica, ko ga je kamera približala. Potem na naslednji tekmi mu je nekdo odprl nogo s kopačko in še SAF je takrat rekel, da bodo ta čas porabili za to, da Rooney pride v boljšo telesno formo.
Hitrost je pa nekaj izgublja in tako hitrega Rooneya kot je bil nekoč ne bomo več videli. Človek igra v angleški ligi od 16. leta in glede na naravo angleške lige se vse te sezone sigurno poznajo na njegovem telesu. Se pa bojim kakšen bo ob koncu pogodbe, ki se mu izteče tam pri 32 ali 33 letih, če se ne motim.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 19. avgust 2015, 22:18:40

A ni bil podatek na manutd, da je Rooney lani dosegel največjo hitrost? Od top 5 je bil menda 3x on, pa tudi Smalling. Mene je presenetilo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 19. avgust 2015, 22:21:02

Ne vem mogoče doseže visoko končno, vprašanje je koliko je eksploziven. Meni se zdi da ga 1 vs 1 skoraj vsak branilec nese..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 20. avgust 2015, 8:34:31

Men se zdi ...
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 20. avgust 2015, 9:15:49

Ok zdaj boš pa dlakocepski ratal al kaj :) Pač v praksi ko gledam tekmo se res redko zgodi, da Rooney uspe koga prešprintati. Pri Depayu, Shawu npr. takoj vidiš tisti speed. Mogoče ker so bolj eksplozivni..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: LP Qual. Manchester United:Club Brugge, 18.8.15 ob 20:45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 20. avgust 2015, 10:16:30

http://www.manutd.com/en/News-And-Featu ... 14-15.aspx

Evo.
Tudi mene je presenetilo. Izgleda ravno ne, ampak saj veste ta statistika ...
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost

cron