EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 uri

Vse o polomu na evropskih tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 11. marec 2016, 10:58:20

Pogledal sem si komentar po tekmi z McManamanom, Scholesom in Riom.

Čeprav je mogoče lani še izgledalo, da napredujemo, se je ta napredek popolnoma zaustavil. Ne samo to, celo kak korak nazaj smo naredili. Unitedovi navijači ne bi smeli biti zadovoljni z borbo za TOP4 in FA pokalom, to je Arsenal standard. Pa lahko sploh še govorimo o Manchester United standardu?

Ko sem gledal kako Milan, Inter, Juve (post calciopoli) padajo v prepad, nisem razumel, kako je to mogoče. Tudi Dortmund v zadnji Kloppovi sezoni je padel, vendar se je zdaj pobral. Pa se še najde podobnih primerov v Evropi. Ok, razlogi so različni (velikokrat finančni), vendar imenovalec je vseeno skupen.

Zaradi resnično uspešnih 20 let, se še lahko borimo. Vprašanje pa je, koliko časa še. Tak občutek imam, kot da hodimo po robu prepada. :?
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3018
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 11. marec 2016, 11:14:38

@zimi: Ni problem samo v štartni poziciji igralca. Par osrednjih vezistov je skoraj vedno postavljen tako da je vmes vsaj 15-20 metrov lufta in temu se ze tezko rece par. Med sprednjimi tremi igralci je isto velika razdalja in na tak nacin zelo tezko odigrajo kaj med sabo, kaj sele da bi prisli do priloznosti za gol. Kot da bi imel vsak igralec dolocen nek 20m radius gibanja, ko imamo zogo v posesti. V napad se vkljucuje zelo malo igralcev, fullbacki sploh niso nevarni itd. Da ne govorimo o obrambni postavitvi. Vceraj so na sredini tako zamujali, da bi bilo bolje, ce bi se samo postavili na svojo pozicijo in cakali nasprotnika, ker skoraj vsak poskus pritiska ali pa odvzema zoge je bil krepko zamujen.

V tako rigidnem sistemu ni lahko igrati. Pa ne da zdaj branim igralce na vse pretege, ampak ne verjamem, da so vsi tako zanic kot izgleda letos. Ce poleti pride nekdo, ki jim bo dvignil psiholosko pripravljenost (tle smo ze 3 leta na 0) in jim dal malo vec svobode v igri potem si upam stavit, da ni vse tako zanic.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. marec 2016, 11:17:22

ManRed je napisal:Vprašanje pa je, koliko časa še. Tak občutek imam, kot da hodimo po robu prepada. :?


Velikokrat smo že rekli to, ampak zdaj je res naslednje imenovanje ključno. Prvič smo hotl po SAFu še enga SAFa za 20 let, pa Moyes ni bil na ravni. LvG pa nam je obljubljal novo generacijo, da bo naredil prehod, pa nas je lepo nategnil. Pa da ne bo kdo čez 5 let rekel, da je on potegnil Timothy Fosu-Mensahah na plano. Zanj se že par let govori, da je razred boljši od vseh in da bo WC. Tako, kot se je za Pogbaja par let govorilo.
Da se vrnem na trenutno stanje. Keša imamo dovolj, tudi redno prihaja s spoznorji. Par let smo še lahko mirni. Glede prihoda igralcev me ni strah. Ampak jaz sem prepričan, da če pripeljemo Giggsa, bomo padli še nižje (ergo prepad, ki ga omenjaš). Nima on nobenih kompetenc in izkušenj z vodenjem kluba. Edina prava pot (ki jo jaz vidim) je Mourinho. Z njim je tveganje 100× manjše, uspeh pa 100× bolj verjeten kot s katerimkoli drugim trenerjem. Prepričan sem, da bomo z njim prvaki. Najbrž je eden redkih trenutno (edini, glede na to da Carlo ni dosegljiv), ki ima jajce prevzet United in stat za svojimi odločitvami.

Sploh ne vem več kateri so razlogi proti Mourinhu? Nenapadalna igra? Kaj potem rečemo na letošnji United?
Da se ne zna obnašat in je egocentrik? Takoj podpišem za egocentrika, ki bo rekel, da je United največji klub na svetu in da sovraži Pool, Pepa itd. A nismo bili včasih nori na takšne igralce in trenerje (Gary, SAF ...)? Dejansko sem vsak dan bolj prepričan, da Mourinho lahko poveže navijače in ustvari spet neko famo okoli kluba. Kaj bo čez 2 leti se bom pa takrat spraševal. Trenutno pa ne želim gledat takšnega Uniteda niti dneva več.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. marec 2016, 11:32:41

@dandzo
Saj sem večkrat poudaril, da sistem ni pravi. Luknje med obrambo, sredino in napadom so neverjetne - to se 1000% strinjam. Zato se mora Martial/Rooney vračati na sredino po žogo, potem pa v napadu ni nikogar. Prav tako se strinjam (UPAM!!), da je kriv zgolj sistem in da nov trener npr. s premikom Blinda na CM, boostanjem psihe, dajanjem svobode itd. dvigne igralce. Ker če NE bo uspel in so igralci dejansko tako zanič, potem smo pečeni za daljše obdobje.
But ... itak najbolj krivim LvG (+ Giggsa in pa vse pomočnike!). Ampak da fullback ne zna v 90. minutah dat ene podaje v kazenskega, da Memphis ne more v 90. minutah enkrat preigrati, prešprintati branilca? Izbijanje Carricka pri golu? Včasih je O'Shea z borbenostjo reševal zadeve veliko bolje. In to manjka igralcem: borba, strast, da umirajo za United. Trenutno pa deluje, da jim je vseeno.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. marec 2016, 12:25:16



Worth watching.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. marec 2016, 12:37:56

Manchester United's last 21 away games:

LLWLWDDWDLLLDWWDLLWLL

Clean sheets: 4
Defeats: 10
Goals: 28
Conceded: 31

A 10th away defeat of the season. Not since 1989/90 has United's away losses column been in double figures.... and still four games to go
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 11. marec 2016, 13:18:24

Kar mene pri Muriju skrbi je to, da bi znali naši podmladki izginiti v neznano in da bi po 3-5 letih zapustil klub v še večji bedi, kot je trenutno.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a infinity dne 11. marec 2016, 13:39:09

Napredek je že če zdrži 3 leta...

Pomladek mene ne skrbi toliko. Kdorkoli pride, ko pričakujem da dobi določene smernice oz. načrt kaj se pričakuje pri Unitedu. Mourinho ne bo nobena izjema.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9260
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. marec 2016, 13:54:51

Cilj pri Unitedu mora biti naslov v PL in LP. To je primarni cilj. Če to naredimo z mladimi, še toliko bolje. Če to naredimo z mladimi angleži iz domače šole, perfektno.

Mormo pa tud razjasnit, kaj pomeni podmladek. A bosta sem sodila Martial in npr. ta Renato Sanches al kaj je iz Benfice? A so podmladek Rashford, CBJ, Fosu Mensah al more nove vpeljat, ker te je že kao LvG? Pa koliko tekem morajo na leto dobit, da se bo štelo, da jih vključuje?
Igrat morajo najboljši in pika. Nimamo časa biti poligon za Lingarde in Varele, da pri 21ih dobivajo 10 tekem, da se dokažejo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 11. marec 2016, 22:44:55

Drugi polčas je bil nekoliko boljši, ampak če je to standard za Manchester United, potem se nam res ne piše dobro. Sramotna predstava in eno največjih razočaranj letos, pa jih je bilo že tako ali tako veliko. Rio in Scholes sta vse povedala tako kot je treba, tudi igralci niso nedolžni. Manjka karizma. Najbolj kriv pa Lojze, definitivno. Danes že ne bi smel biti več trener. Po takšni blamaži na Anfieldu - nekoč bi igralci leteli po zelenici in šli na rdeč karton, če je treba.

Fellaini je dejansko res bolje odigral v nadaljevanju, nekaj potez je bilo takšnih, ki pritičejo vezistu Manchester Uniteda (hitre rešitve, razbijanje nasprotnika s podajo). Ampak ni to to. Tlačenje Fellija na sredino ni rešitev.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5052
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. marec 2016, 10:27:37

Iščemo drevesa v gozdu s tem ocenjevanjem individualnih predstav in postavitev. Enako je kot pod Moyesom - medtem, ko se tule utapljamo v debatah, kdo je odigral dobro in kdo slabo in kako bi lahko še kakšen kolešček obrnili na bolje, se je celo kolesje sesulo že dolgo nazaj.

Že najmanj nekaj mesecev je jasno, da zaupanja v trenerja in njegove metode ni več, posledično tudi motivacija ni na primernem nivoju, posledično se kažejo luknje v vseh fazah igre in naenkrat nogometaši na 100 jurjih plače ne znajo več izbit, podat ali streljat, ko je to treba.

Edini, ki še pokažejo kakršnokoli motivacijo, so novinci v ekipi, za katere je že sama izkušnja prve postave motiv, zaradi katerega dajo potrebnih 100%.

Kako se to reši? Z menjavo trenerja.

Zakaj tega še nismo storili? Ne vem. Mogoče zato, ker nam še ni uspelo izviseti iz boja za top4 in pokale. Mogoče zato, ker Mourinho rajši prevzame totalno poraženo ekipo, kot pa da bi se soočal s previsokimi pričakovanji.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 12. marec 2016, 12:19:23

Mogoče zato, ker Alex in Bobby nočeta Mourinha. Ed vztraja z Louisom. Co92 pa verjetno igra pritlehno igro. Alex se ne more izjasniti z naslednikom, ker se je omaleževal že z Moyesom. Če še 1x speče mimo, ne bo mel več resne besede pri izbiri trenerja. Na isti poti je Ed, ki za svojega izbranca razmetava denar, uspeha pa ni in ni. Dokaj zajebana situacija. In zato morebiti, Louis še kar vztraja na klopi.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9761
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a Matija dne 12. marec 2016, 13:12:44

Ne razumem zakaj Scholes in Rio udrihata z vsemi topovi po van Gaalu in ekipi, medtem ko njun vecletni soigralec in vse vodstvo ne stori nic. Absolutno nic. Res ne vem koga in kaj se caka. Po eni strani si prav zelim, da se cimpreje izpade iz pokalov in teoreticno zaostane za top4 (ceprav se jasno vsako tekmo napalim in upam na zmago), da se tega zivega mrlice dokoncno pokoplje in se koncno zacne na novo. Tole je postalo ze dolgo casa nazaj eno samo mucenje.

Van Gaal tudi nima neke noro visoke pogodbe oz. bi bila odpravnina za leto in pol (ce bi ga sackali decembra 15) povsem znosna za klub kot je United. Ze sama uvrstitev v CL bi prinesla 10mio (da ne omenjam nagrade in morebitne zasluzke v naslednjem letu), poleg tega pa bi tudi trzna vrednost narasla v primerjavi s trenutnim stanjem..

Zdaj bi bilo brezveze ga sackat, ce ima res zapisano kaksno klavzulo o neuvrstitvi v CL. Potem je res bolje, da se pocaka se teh 5 tekem in se prihrani njegovo placo za 15 mesecev.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6280
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 12. marec 2016, 14:50:01

Tole sem kar malo pozabil, kar sta izpostavila Rio in Paul. Imeli smo igralce, ki so trgali za klub (Evra, Rafael, Chicarito, Wellbeck, Fletcher....), v njih je bil vedno žar. Potem pride LVG in jih zbrca iz kluba, češ new philosopy in nabavi nove in boljše po njegovem mnenju. Po 2 letih in zmetanem denarju v smeti, lahko potrdim njuno izjavo, da smo korak za tistim, kar smo imeli 2 leti nazaj.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EL: Liverpool vs Manchester United, 10. 3. 2016, 21.05 u

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 12. marec 2016, 19:28:25



Ko se strinjaš z največjim retardom od vseh, pol vemo kje smo :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Prejšnji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost

cron