Premier liga 2016/17

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. april 2017, 18:56:50

Smo že maja Miha ;)
Davidu smo analize delali prej. Pa ne da ženem Mouja. Mora dobit priložnost, saj neki zametki so se novembra kazal. Ampak en mesec igrat, vse ostalo pa gnit, je odločno premalo. Ta prestopni rok bo zelo pomemben. Pa tudi kroženje ekipe drugo leto in (ne)pluvanje po lastnem kadru. Veliko veliko se mora spremeniti. Tako na igrišču, kot pri vodenju.

Edit: in ne, ne gre za merjenje kurcev. Meni je sramotno da smo za Poolom in Cityem. Oba sta katastrofalna letos. In to da smo mi za njimi, pa je vodenje vseeno super fantastično, je norčevanje iz vseh nas. To da je Fellaini primer pripadnosti klubu, je norčevanje iz nas.
In bom poudarjal take primere, ker če se lahko Matic norčuje iz mene kot navijača, se bom jaz iz njegovih nebuloz in zaslepljenosti.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. april 2017, 19:18:14

Smo aprila :)

Ma se strinjam, da smo pričakovali več. Tole pluvanje bo imelo smisel, če bomo na koncu leta odžagal te pussye, ki so skoz poškodovani. Čeprav gremo vsak let v nek remont, pa še kar ni napredka.
In glede igre: poškodbe ali ne, morali bi kazati boljšo igro z več priložnostmi. Manjka pa tud kvaliteta.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. april 2017, 20:18:34

Tole pluvanje bo imelo smisel, če bomo na koncu leta odžagal te pussye, ki so skoz poškodovani.

Ne boš doživel. Na žalost.

Meni je zanimivo, kako se ponavljajo problemi s poškodbami. Se je Van Gaal lani hvalil, kako je to spremenil, ampak potem smo videli kako so se pol sezone menjavali mladinci, da so krpali vse mogoče luknje. No, letos je Mourinho veselo razlagal, kako ima eno najboljših statistik kar se poškodb tiče (kar je sicer bilo res), ampak zdaj smo spet tam, kjer igrajo tisti, ki so sploh na voljo.

Zanimivo je tudi dodati, da je Mourinho še pred sezono jamral kako ima prevelik kader. Me prav zanima kdo bi zdaj igral, če bi imel še par nogometašev manj. Že tako je bila po moje napaka, da je sploh prodal Schneiderlina sredi sezone. Zdaj se pa pritožuje nad prehudim tempom. Ampak a je res? Sej na nogah nogometašev se vidi, ampak a je res toliko tekem več, kot jih je United igral vsa ta leta pod Fergusonom? Nedolgo nazaj je krožil en podatek, da bo United, če se uvrsti v finale EL, odigral isto št. tekem kot leta 99. Nič torej nenavadnega, konec koncev bi se že v začetku sezone moralo planirati, da bo United v igri za en domači pokal in igral na lovoriko v EL. Skratka, hočem reči, da bi takšno št. tekem se le moralo predvideti.

Niti ne skrivam, da navijam za en konkretni prestopni rok. Imam dovolj, da se vsako leto vleče ista zgodba, vsako leto debate da eni nimajo prave miselnosti, prave želje, kondicije, da so pol sezone poškodovani, pol sezone izven forme, itd.

Odkrito povedano nimam pojma kako bo United deloval poleti. Toliko enih nasprotnih izjav, ki enkrat vlečejo v eno, včasih v čist drugo smer.

Vemo da, Mourinho:
- se pritožuje, ker CB niso na voljo oz. sploh Jones in Smalling sta zdaj bila že parkrat na udaru zaradi svojih poškodb.
- daje vedeti, da je Valencia utrujen. Vemo pa da ni spodobne menjave. Mimogrede, rekorder poškodb glede na minutažo je verjetno kar TFM.
- nima štarterja za LB. Par tekem igra Darmian, potem ga mesec dni ni nikjer. Kakšno tekmo Shaw, potem ga spet ni in je delež novih kritik. Blind isto kot Darmian, kakšno tekmo, dve zapored, potem mesec dni ne igra. Pojma nimam koga od teh bi sploh rad odrezal.
- nima rotacije na sredini.
- se pritožuje s slabo realizacijo in daje vedeti, da bi rad okrepil napad. Zdaj je izgubil še Ibrahimoviča. Rooney je očitno odpisan. V napadu pa zdaj igrajo sami mladeniči, ki očitno še niso pripravljeni nositi breme glavnih napadalcev. Martial - Rooney - Rashford - Lingard je bilo danes. En odpisan in trije, ki letos dokazujejo, da še nihče si ne zasluži vlogo nosilca na svojem položaju.

Vemo tudi, da Mourinho obožuje svoj kader. Povedal že večkrat, tudi danes pred tekmo. Povedal že tudi, da se ne bo United številčno krepil, besede ki jih je podprl tudi Woodward z izjavo, da pričakuje, da se bo United počasi vrnil v mirnejše vode kar se tiče trgovanja. Ampak kako potem rešiti vse te probleme.

Koliko nogometašev bo letos odigralo 40+ tekem? Št. tekem, ki mislim da kaže na zanesljivega štarterja. DDG, Rashford, Ibrahimovič, Pogba, Herrera, Valencia. In mislim da je to vse.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 30. april 2017, 21:29:04

S tem da Ibro je potrebno odpisat za naprej po moje. In imaš dodaten problem. Še toliko večji, ker metat za nekim wc igralcem in posledično zavreči Rashforda ali Martiala, bi bilo bedasto.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 30. april 2017, 22:19:03

Ja sej. Zlatan je s poškodbo odprl spet nove probleme za naslednjo sezono. Še kakšna DDG saga in se bo poleti spet krpalo takšne luknje, medtem ko bo ostalo šlo spet naprej.

Rashford in Martial sta spet čist drug problem. Ni problem vreči enega ali oba not v napad, kjer vse štima. Kjer imata soigralce, ki nosijo svojo odgovornost. Takšno situacijo mora jima ponudit United. Ne da so v napadu štirje taki, da vse skupaj izgleda manj konkretno kot Swansea in na nivoju povprečnega PL kluba.

Ne verjamem pa, da bodo poletne okrepitve kaj vplivale na njuno minutažo. Razen če se res se ne bi številčno okrepili v napadu (s tremi novinci). Oba bosta se še naprej med seboj borila za LW v prvi postavi in Rashford verjetno še zraven za minute na položaju napadalca. Če pa jima ne bo šlo, bo pa Lingard hitro vskočil. Kot letos. Ampak to sta si pol kriva sama.

Samo poštudiraš kam smo prišli. Kakšna konkurenca je bila včasih v klubu, kako so se morali boriti med seboj za minutažo. Ronaldo, Rooney, Tevez, Berbatov v napadu. Vsi v najboljših letih. Leta 99, štirje vrhunski napadalci. Kakšne branilce smo imeli vse v obrambi. Heinze in Evra sta se ruknila za LB položaj. Pique je kamot odšel, ker je bila konkurenca od vraga. Zdaj pa imamo situacije, ko se štirje nogometaši menjavajo na LB pa niti eden si ni sposoben izboriti mesta. Obupno. Včasih malo konkretne konkurence tudi ne škodi.

Kje bi se dalo dobiti kakšno statistiko glede minutaže? Ker sem prepričan, da je Rashford blizu vrha. S poškodbo Zlatana bi se lahko celo znašel v top 2 skupaj s Pogbajem.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 30. april 2017, 22:22:26

Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 1. maj 2017, 7:33:36

Infinity samo računaj da gre še Wazza. Torej bi morali pripeljati 2 WC napadalca ki morata igrati. Kar takoj pomeni manjšo minutažo obema.
Ja na Davida sem tudi pozabil. Te govorice o prodaji bajte in odhodu kar ne pojenjujejo.
Ta prestopni rok bo kar zajeban in zahteven

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 1. maj 2017, 10:31:41

Valda se že 3 leta vlečejo poškodbe, če pa so stalno eni in isti: Shaw, Smalling, Jones, Rojo. Kolk tekem so manjkal v zadnjih letih izključno zaradi poškodb? LvG je vsaj Blacketta vrgel not, Muri pač nima jajc.
Dodaj še nezrelost nekaterih (Rashford, Martial) in neinteligentnost (Fellaini) in niti nisem več presenečen nad položajem na lestvici.
Vsako leto ponavljamo, da bo prestopni rok ključen, ampak letos bo očitno res. Nimam pa pojma, kako ga bodo rešli, ker so praktično vse pozicije na prepihu. Jose pa tudi ni dokazal, da si zasluži 200m za okrepitve. Baily in Ibra sta bila OK, za Pogbaja in Mikija pa se mi na trenutke zdi, da ne ve, kje jih uporabiti.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 1. maj 2017, 11:45:07

LvG je vsaj Blacketta vrgel not, Muri pač nima jajc.

Vrgel ga je not, ker ni imel druge.

A potem Ferguson tudi ni imel jajc, ko je igral z vezisti v obrambi ali branilci v vezi? Kar se je dogajalo večkrat in je bil eden izmed razlogov, da je tudi Pogba spakiral kovčke.

Tale Unitedova obsedenost z mladinci gre včasih tudi čez mejo. Ko en Rashford ni več dovolj, ko Pogba ni dovolj. Lingard je vedno na udaru, pa čeprav je tudi on en tistih, ki so prilezli iz Unitedove akademije.

Ne vem, meni je logično, da Mourinho ne gre takoj krpati luknje z mladinci, ampak prvo poišče rešitve v svojem glavnem kadru. Niti ne morem opisati kako noro se mi je zdelo lani, ko je vsako tekmo kdo nov vletel iz U21 selekcije. Na koncu pa vse kar je ostalo letos je Rashford. In to naj bi bila potem ekipa, ki so ji v planu lovorike.

Se pa strinjam z ostalim. Pomemben prestopni rok in prav tako nimam pojma kako bodo reševali. Upam da se je Mourinho bolje naučil iz prve sezone kot se je Van Gaal. Tisti kekec si je šel sestavil takšen kader, kot da United še ni kdaj videl poškodb in da bo vse vse čudno poklopilo. Mourinho je lani opravil enega boljših prestopnih rokov zadnjih let, Bailly in Pogba sta ena boljših posameznikov. Micki je bolj tisti "sumljivi" člen, ki kljub določenim prebliskov ni zadovoljil pričakovanja navijačev. Kot še vse 10ke pred njim, od Kagawe naprej. Seveda smo zdaj lahko tudi pametni, da Ibrahimovič mogoče ni bil najbolj idealna izbira, ker eno kasneje se spet ubadamo z zamenjavo, ampak vseeno. Ideja je bila dobra, tudi dal je veliko, dokler je šlo.

Infinity samo računaj da gre še Wazza. Torej bi morali pripeljati 2 WC napadalca ki morata igrati. Kar takoj pomeni manjšo minutažo obema.

Čist odvisno od sistema, ki ga bo postavil Mourinho. Še vedno bi lahko bil LW na voljo za oba. Je pa res, da potem bi dolgoročno moral tudi Rashford več igrati po krilu ali pa preprosto si z dobrimi igrami izboriti svoje mesto v špici. Kar bi bilo po moje še najbolje. Pride 100M okrepitev in na koncu jih Rashford tolče v mrežo. Zaradi mene. Samo da v prvi vrsti začne United igrati kot se spodobi.

Za Rashforda me niti ne skrbi. Mourinho ga še kar rad uporablja. Martial na drugi strani, on pa se lahko hitro izgubi...

V vsakem primeru pa nisem za to, da prideta 2 WC napadalca, če to pomeni, da ne bo okrepitev za krilne položaje. Zato pa upam da se je Mourinho kaj naučil, da ne bo spet na koncu prišel eden, ki bo po slogu igre na moč podoben Lingardu, Mickiju, Mati, Rooneyu, itd. In bo to to.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 2. maj 2017, 9:24:39

Borba za TOP4 ... ja daleč smo padli. Iz leta v leto upamo na uvrstitev v LP in ne na osvojitev naslova.
Smo se norce delali iz Arsenala, ko so slavili četrto mesto. Smo se norce delali iz Poola, ko se niso uvrščali med top4. Vse se nam vrača z obrestmi. Zakaj obrestmi? Ker oba omenjena, nista razmetavala 150m + na leto ... še skupaj verjetno ne.

Stanje na lestvici:
3. Liverpool 35 odigranih; 69 točk, 29 GD
4. Man City 34 odigranih; 66 točk; 28 GD
5. Man United 34 odigranih; 65 točk; 26 GD
6. Arsenal 33 odigranih; 60 točk; 22 GD


Preostale tekme:
Man City - Crystal Palace
Liverpool - Southampton
Arsenal - Man United

Southampton - Arsenal

Man City - Leicester
WHU - Liverpool
Tottenham - Man United
Stoke - Arsenal

Man City - WBA
Southampton - Man United
Arsenal - Sunderland

Watford - Man City
Liverpool - Middlesbrough
Man United - Crystal Palace
Arsenal - Everton

Glede na stanje na lestvici in razpored, smo skoraj obsojeni na peto mesto. Arsenal in Spursi v gosteh lahko pomeni tudi ničlo v naslednjih dveh krogih. Tudi Southampton v gosteh bo prekleto težak. Doma pa itak nizamo samo remije. Tako da se niti ne bi čudil, če osvojimo do konca sezone še samo 4 pike nekje.

Najlažje delo izmed vseh ima City. Potem je tu Arsenal, ki lahko na krilih zmage proti nam poleti med top4. Liverpool ima tudi dokaj težak razpored, vsaj proti Southamptnu in WHU.

Sicer upanje umre zadnje in bom vsekakor stiskal pesti. Ampak poškodbe, slabo mentalno stanje ekipe, neuigranost ekipe, bodo že sami po sebi velik zalogaj. Potem pa se na to doda še peklenski razpored.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 2. maj 2017, 9:54:54

Zakaj obrestmi? Ker oba omenjena, nista razmetavala 150m + na leto ... še skupaj verjetno ne.


Arsenal 100M funtov letos, Liverpool 70M. Slednji so skantali mega denar v zadnjih letih, absolutno brez lovorik ali uspehov. Ena fluke sezona z Suarezom..

Potem je tu Arsenal, ki lahko na krilih zmage proti nam poleti med top4.


Aha. Mi ne moremo v TOP 4 oz. prekleto težko, Arsenal 5 pik zadaj oz. 9 za Liverpoolom(ajde 2 tekmi manj) pa bodo leteli noter brez problema. Igrajo pa huje kot midtable ekipa..

slabo mentalno stanje ekipe


Se strinjam. Ko te pol leta nihče ne zmaga v ligi, moraš biti prekleto sfukan :D

Mi smo naš top 4 zajebali vemo kje. Šokantno da nismo že gladko zapečateni noter, kaj vse smo falili. A jebiga naša krivda. Logično da ne bomo vseh 3 gostovanj zmagali, glede nato kakšne težave imamo sedaj pa še 2x Celto vmes. Niti ne verjamem da bomo igrali z prvo ekipo te tekme. Tako da pokrpat kriple do Celte pa na polno na EL. Pa kaj bo bo.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 2. maj 2017, 10:02:26

Se pravi se nisem veliko zmotil o 150 mio oba kluba ;)
Arsenal ma 2 tekmi manj kot Pool in vsaj po moje lažji razpored od njih in od nas! Je velik če, tekma z Unitedom, kar sem tudi napisal. Ampak ta zmaga jim lahko da krila in tudi razpored po tej tekmi imajo lažji od nas in Poola.

United je labilen. Kaj ti nuca nepremagljivost, ko pa ne zmagaš ekip ki letijo v drugo ligo. Mentalno zagotovo niso na primerni ravni, drugače bi te ekipe zgazili v prvem polčasu. S tretjo postavo. Je že tekla debata o tem. Z Rafaelom in Tončem na vezi smo zmagovali, ker so bili polni zmagovalnega duha.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 2. maj 2017, 11:30:01

Sicer še ni konec maja, bomo videli, kaj bo, vendar zase lahko rečem, da bom označil sezono za sila, sila podpovprečno, če ne osvojimo Europe. Poškodbe, nesreča, to je vse res ... Kljub temu, pa ne bi smeli imeti toliko težav, kot jih imamo. Napredek, o katerem smo govorili v prvi polovici sezone, se je kmalu spreobrnil v nazadnovanje oz. vsaj v stagnacijo.

Žalostno.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 2. maj 2017, 12:42:32

Stagnacijo v primerjavi z Moyesom in nazadovanje v primerjavi z LVG. Rezultatsko gledano. Če ne osvojimo LE.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 2. maj 2017, 12:49:57

Neverjetno je, kako zapravljamo ponujene priložnosti za top4. Ena ekipa bolj nesposobna od druge.

Če ne osvojimo EL, je sezona katastrofalna, četudi nam uspe priti med top4, v kar pa ne verjamem preveč.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 2. maj 2017, 13:52:31

King_Cantona_7 je napisal:Če ne osvojimo EL, je sezona katastrofalna, četudi nam uspe priti med top4


Četudi pridemo v top4 je sezona katastrofalna? :o
Razumem, da United vedno cilja na naslove in najvišja mesta, ampak top4 + 2 kanti se glede na vsa dogajanja v zadnjih letih nikakor ne bi smelo šteti za katastrofo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 2. maj 2017, 18:23:39

Ok, pozabil sem na dve lovoriki, ampak a ni bilo merilo za Lojzeta top4? :) Jose je dejal, da moramo pozabiti zadnja tri leta in vrniti klub kamor spada - v ligo prvakov.

Da je Liverpool pred nami je zame velik neuspeh.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 2. maj 2017, 20:03:43

Top4 je zame razočaranje, morda tudi neuspeh, ampak definitivno ne katastrofa. Sploh ne v tem trenutku sedaj.
Za vse trenerje Uniteda je minimum top4 in liga prvakov, brez pardona. Tudi Joseja se bo po koncu leta ocenjevalo glede na dosežke, (ne)uspeh. Nekaj pa lahko že danes ugotovimo: nekega napredka v igri razen parih tekem/tednov ni videti.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 2. maj 2017, 20:39:50

Napredek je bil tja do januarja. Od takrat naprej pa zgolj še občasni prebliski.

Svetlobna leta smo od Reala, ki ga ravnokar gledam po tv. Kako nogomet včasih izgleda enostaven, ampak mi bomo že v četrtek spet videli tekmo, kjer bo vse po vrsti jebala tehnika, žoge se bodo odbijale kot da se prvič ubadajo s tem športom, vse skupaj bo počasno in brezidejno kot ne vem kaj in za na vrh bo še pristop takšen, kot da so na prijateljski tekmi.

Sezona se bo odločala z ligo Evropa.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Premier liga 2016/17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 2. maj 2017, 21:16:46

Napredka tudi ni bilo do konca oktobra. Bil je viden vsega malo več kot mesec dni. Ne pa do konca januarja, kot da smo pol sezone haral.
In kakšne dve kanti?! Moyes je eno od obeh osvojil izi pizi. Mickey Mouse cup je tud ful huda kanta. Ko pa Lojz osvoji zelo čislan FA pokal, odleti! V kolikor ni top4 in LE, je sezona katastrofalna ja. Če je top4 smo na minimumu od minimuma. Če je LE je sezona ok.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 8 gostov