PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 10. september 2016, 13:24:19

Na odmor bi lahko odšli z 2:2, vendar OK.

Izredno pomembno je, kaj se bo dogodilo med polčasom. Rezultat je presenetljivo aktiven in ni nemogoče, da preobrnemo rezultat. Lahko pa se zgodi tudi totalni razpad sistema, če City še enkrat zadane. Se strinjam glede Pepa: Pepčki so vsi, ki so ga odpisali, še preden so se resne tekme začele.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 10. september 2016, 13:28:13

No, City je imel visoko posest, tako kot jo je imel že prejšnja leta, pod Guardiolo je to pač še nivo višje, a vseeno ne bi njihove igre opisoval za popolno dominacijo. Držijo žogo, po pričakovanjih. Za De Geo pa bistveno niso bili nevarni. Bolj me navdušuje njihova agresivnost (ki pa ne more trajati vso tekmo) in odvzemanje odbitih žog. Tu so nas prekosili na polno.

Oboji smo si podarili po en gol. Najprej bo treba vzeti žogo, število napak spraviti na minimum, potem se bomo šele lahko pogovarjali o napadu. Po mojem rabimo Rashforda ali Martiala, da s hitrostjo izkoristimo kakšen njihov lapsus v postavitvi ob izgubljeni žogi. Imeli smo kar nekaj priložnosti za kontro, a je Pogba slabo oddajal žogo, Mkhitaryan pa jo obupno sprejemal.

Začetek je bil zares medel. Tako ne moreš igrati derbija.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 10. september 2016, 13:31:26

2 strela na gol, 2 gola. Mi pa iz 3 enega. Ce bi bilo to lani, bi na odmor odsli z vodstvom. ;)
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 10. september 2016, 14:28:58

Ajaj Jose, danes si se pa sam premagal. Ce se po danasnji tekmi Rash ne dobi prve postave, pol pa res nevem.. Skoda.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 10. september 2016, 14:42:07

Carska tekma. Tako nisem užival že nekaj časa. Kakšen tempo. Šprinti, dueli, neprestan tek gor in dol. Vsi so bili na koncu povsem izmučeni, še jaz v svojih nogah čutim muskelfiber :)

Škoda, da ni na koncu uspelo izenačiti. Nekaj šans je bilo, ampak prav toliko tudi za 1 : 3.

Ta Bravo je res klovn, mene je spravljal v smeh. Čisti penal, ko je Rooneyju vletel z dvignjenim podplatom. Kretenburg se je izgubljal na tenutke.

Pogba je bil v drugem polčasu povsem neviden. Če že lahko v zagovor vzame dejstvo, da ni dobival žog, pa ga tudi v obrambi ni bilo nikjer. Pa ne samo takrat, ko so vsi zleteli naprej ob lovljenju drugega gola, tudi ob postavljeni obrambni postavitvi je bil dokaj izgubljen.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a pek dne 10. september 2016, 14:45:00

Dober derbi. City je bil v prvem polčasu odličen. Lingard in mkhitaryan se nista izkazala. V drugem polčasu smo bili bolši, a nismo zmogli zadetka. Na koncu smo pokazali pravo željo in mislm, da bodo na naslednjih tekmah motivirani. Pričakujem niz zmag.

Bailly je bil spet odličen in zame naš najbolši igralec.
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 10. september 2016, 15:11:56

Ah škoda res. Mourinho je zajebal prvo postavo in ne vem čemu je bilo potrebno preizkušati Lingarda na LM in vreči Mhkitaryana noter, ko pa je prišel poškodovan iz reprezentančne akcije. Pogba anonimen, tudi Shaw in Valencia nista bombardirala po bokih ampak sta čisto preveč dajala respekta Nolitu ter Sterlingu. Daley Blind zajebal oba gola, njegova najslabša tekma v dresu Uniteda. Postavljanje in neodločnost pri prvem, za gol Iheanacha pa itak ne vem kaj je delal tako nizko, ko so vsi ostali bili v liniji.

Razočaran sem. Mislim, lahko bi bilo 2-2 če bi imeli malce več zbranosti ter pravih podaj(danes je bilo preveč izgubljenih žog in napačnih podaj). Bili smo tudi grdo oškodovani za penal in rdeči, ampak Clattenburg je rešil klovna Brava danes. Podajanje od zadaj sem pričakoval od Cityja in dejstvo da so imeli 3-4 veziste na vezi pravtako. Ampak mi smo zatajali v obrambi, pustili 2 gola oz. naredili 2 napaki, City pač eno. Nekako so potem zdržali naše poizkuse po zraku. In tu me je tudi zmotilo, da smo na sredini izgubljali skoke, Ibra, Pogba, Rooney, Bailly pa tudi Fellaini, vse 50/50 duele je dobil City.

Nismo jim rabili dati takšen boost za nadaljevanje sezone. Zmagali so nas brez Aguera in to je res bedno, ker smo imeli priložnost odigrati veliko bolje. Čisto preveč respekta smo jim dali in nismo verjeli v našo sposobnost. Koliko prostora so samo imeli cel drug polčas, pa niso vedeli kaj z žogo ker nimajo nekih izjemnih goalscorerjev ali kaj podobnega.

Ander Herrera in Rashford sta dvignila nivo in našo igro, ker se je Rooney preselil na krilo, ampak tako ne bo šlo čez sezono. Nekateri bodo igrali izven pozicij, drkali avt linijo, nekdo pa bo v igri ves čas pa brez učinka na tekmo. To je problem ki ga more rešiti Mourinho, ker mu bo precej otežil sezono in status.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 10. september 2016, 15:21:27

Kriva je veza. Pogba in Fellaini glavna krivca za današnjo slabo predstavo.
Rooney igralec z največjimi jajci na terenu. Ibra ostaja samo princ in ne Bog :)
Dobro da pride taka tekma in vrže vse mal na realna tla. Gledalce, igralce in managerja.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 10. september 2016, 15:30:06

knoxvill je napisal:Ajaj Jose, danes si se pa sam premagal.


Pardon, ampak tekme niso odločili taktični ali selekcijski felerji - Lingard in Miki sta bila razumna izbira glede na nasprotnika. Mata in Martial bi ob takem presingu preprosto utonila, Rashford pa bi od začetka še bolj izoliral Shawa, ki je v prvem polčasu rabil veliko pomoči.

Dejstvo je, da je City v tem trenutku boljši nasprotnik in pika. V tem ni neke hude sramote, pa tudi poraz je bil take narave, da se je iz njega mogoče učiti. Vendarle smo šele na samem začetku sezone.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 10. september 2016, 16:14:39

Anderson#8 je napisal:Daley Blind zajebal oba gola, njegova najslabša tekma v dresu Uniteda. Postavljanje in neodločnost pri prvem, za gol Iheanacha pa itak ne vem kaj je delal tako nizko, ko so vsi ostali bili v liniji.

Za drugi gol se strinjam, pri prvem pa je Blinda najbolj namočil Bailly, ki je Iheanachu nerazumljivo prepustil skok, pomagala pa sta mu še Mkhitaryan (mislim da je bil on), ki ni izvajal nobenega pressinga na Kolarovu in ta je lahko žogo mirno ter točno podal do Iheanacha in Pogba, ki mu je ušel KDB. Blindova edina opcija je potem bila, da bi zaustavil KDB-ja s faulom in dobil rdeči karton. V tem primeru si upam staviti, da bi v naši mreži odjeknila petarda.
Ne razumem pa spet kurcanja Fellainija. Meni se on danes niti slučajno ni zdel najbolj problematičen v ekipi. Grizel je na polno (en od redkih v prvem polčasu), prestregel kar nekaj žog, ampak glede na to da je v prvem polčasu igral sam na vezi, ker Pogbaja ni bilo v defenzivi nikjer, je svoje delo opravil OK. Tudi Herrera je odigral dober polčas, močno pa je razočaral Pogba. Pričakoval sem več od njega v drugem polčasu, ko se je po vstopu Herrere pomaknil malce višje, ampak vseeno mu ni uspela kakšna genialna poteza, s katero bi zabil/spravil sogiralca v čisto šanso za gol.
Ni konec sveta, dobili pa smo opozorilo, da bo potrebnega še veliko dela.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 10. september 2016, 17:14:51

Po bitki smo lahko vsi generali. Ok, zgubli smo, po mojem mnenju sicer nezasluženo ampak vseeno, tak pač je fuzbal. Moje skromno mnenje je tudi, da ni bil City tako dober, kot smo bili mi slabi. Nekateri igralci so bili res pod nivojem, ki si pričakuje od takšnega derbija. Dejavnikov za to je lahko ogromno, je pa na trenerju, da potegne kar največ iz tega poraza.

Kar se tiče igre, mislim, da slabše skorajda ne morejo igrati...in da so kljub temu, do konca ogrožali City (ki je po mnenju nekaterih odigral nekakšen megalomanski nogomet), potem se pa res nimamo česa bati. 8-)

P.s.: upam, da se v evropskih tekmah spočije določene igralce, sploh obramba je danes delovala zelo iztrošeno.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 10. september 2016, 17:53:44

Hm, bi človk pričakoval, da bo Murinho taktično mal boljš postavu ekipo. 2 CMja proti Citiju, ki zafila sredino? Oba bolj počasna (al pa vsaj en, no). Ne vem no, sm bil prepričan, da bo začel s tremi v vezi. Je pa seveda meni po bitki lahko bit pameten.
Pa v post match intervjuju je dejal, da igralci niso upoštevali njegovih navodil. Nč drastičnega sicer, ampak a ni na tak način zgubu igralce v Chelsiju?
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 11. september 2016, 9:07:21

Scum4ever je napisal:Pa v post match intervjuju je dejal, da igralci niso upoštevali njegovih navodil.


"It's always my fault", ampak to seveda reče zasika po pizdakanju čez sodnika in lastno ekipo.

Sicer valjenje krivde na neobstoječi penal ni najslabša ideja na svetu za trenerja (SAF še predobro ve...), ampak še vedno me preseneča, koliko ljudi se strinja z njim.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 11. september 2016, 9:09:13

Danijel kaj pa je naredil Fellaini? Kot nek defenzivc je zatajil, kot kreator pa tud. Je pa res, da ni bil on nosilec slabe predstave na vezi. Pogba je bil bleda senca samega sebe. Na nivoju EP.
Je pa res, da včeraj so bili vsi dokaj slabi. Saj to, da je Rooney med boljšimi pove svoje. Tudi Ibra je imel priložnosti, ko bi bilo bolje podati, kot streljati na silo. Pa njegov ofsajd ob strelu Rashforda...
Nč. Bomo videl kolk so vredni že proti Watfordu.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 11. september 2016, 12:45:59

dandzo je napisal:Za drugi gol se strinjam, pri prvem pa je Blinda najbolj namočil Bailly, ki je Iheanachu nerazumljivo prepustil skok, pomagala pa sta mu še Mkhitaryan (mislim da je bil on), ki ni izvajal nobenega pressinga na Kolarovu in ta je lahko žogo mirno ter točno podal do Iheanacha in Pogba, ki mu je ušel KDB.


To je tudi mene najbolj zmotilo. Imel je dovolj časa, da bi Kolarova stisnil ob avt liniji in mogoče celo priboril žogo. Mkhitaryan je deloval zares izgubljeno. Vseeno mu je potrebno ponuditi šanso že v četrtek.

Blind je bil povsem izven pozicije in zato je zamudil pri štartu na žogo. Jebi ga, se zgodi. Ob napovedanih rošadah pričakujem Smallinga v četrtek in če odigra korektno se ne bi čudil, če do nadaljnjega zasede mesto ob Baillyju.

Anderson#8 je napisal:Nekako so potem zdržali naše poizkuse po zraku. In tu me je tudi zmotilo, da smo na sredini izgubljali skoke, Ibra, Pogba, Rooney, Bailly pa tudi Fellaini, vse 50/50 duele je dobil City.


Tu smo povsem pogoreli, se strinjam. Duele smo izgubljali na sredini igrišča proti Silvi, Nolitu in De Bruynu, česar nisem pričakoval. In dobili so vse odbite žoge.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a gregx dne 11. september 2016, 14:49:51

Sicer nisem gledal tekme, ampak začeti na sredini s Fellainijem, Rooneyem in Pogbajem proti Cityu je v vsakem primeru napaka trenerja.
Sem upal, da bo Mourinho za to tekmo nekoliko spremenil postavitev, ampak sem se očitno motil.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 11. september 2016, 18:15:53

King_Cantona_7 je napisal:
dandzo je napisal:Za drugi gol se strinjam, pri prvem pa je Blinda najbolj namočil Bailly, ki je Iheanachu nerazumljivo prepustil skok, pomagala pa sta mu še Mkhitaryan (mislim da je bil on), ki ni izvajal nobenega pressinga na Kolarovu in ta je lahko žogo mirno ter točno podal do Iheanacha in Pogba, ki mu je ušel KDB.


To je tudi mene najbolj zmotilo. Imel je dovolj časa, da bi Kolarova stisnil ob avt liniji in mogoče celo priboril žogo. Mkhitaryan je deloval zares izgubljeno. Vseeno mu je potrebno ponuditi šanso že v četrtek.


A Bailly pa je v naredil vse kot mora?!?! A to eni zanalašč izpuščate in tako vržete vso krivdo na Blinda? Res da je bila 90% njegova krivda, ampak bi lahko že kdo prej storil mnogo več, da do te situacije sploh nebi prišlo (mogoče enostavno skočil). Isto se pri drugem golu (namerno) spregleda pozicijo in nereagiranje Lingarda, ki je bil v prvem polčasu na igrišču zgolj za število.

Kompletno gledano je bila celotna ekipa pod nivojem, če bi se gledalo, kdo stori koliko napak na tekmi, verjetno vsi vemo, kdo bi mogel prvi obtičat na klopi. ;)

"Lahke" tekme igrat 4-2-3-1, težke pa 4-3-3. To je mogoče ena izmed opazk iz te tekme.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 12. september 2016, 19:24:41

Eno vpašanje. Gledam vrhunce prejšnega kroga..a se mi je samo zdelo, ali je Sagna v zadnji akciji prvega polcasa preden je zoga prisla do Ibre, v klizanju igral z roko?

Nebi rad pogreval debate, ampak me zgolj zanima, se je se kdo drug mogoce to opazil.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 12. september 2016, 19:43:25

Always the victims?
Preveč iščemo v vsakem porazu, krivce drugje.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 4.krog, Man United vs. Man City, 10.9.2016 ob 13:30

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 12. september 2016, 20:28:16

Mah ni se mi dalo iskat posnetka. Tako da ne izgovor, bolj sem iskal odgovor ;)
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 5 gostov