PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 7. november 2016, 11:51:06

Giggsy je napisal:Jaz si želim, da večinoma tekem odigramo tako dobro, kot tisto proti Lestru. Tista tekma je bila poezija.


To da zabijemo iz 4 strelov, 4 gole dolgo ne boš več videl. Da o tem da smo 3 dali iz kotov ne govorim :)
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 7. november 2016, 12:25:49

Giggsy je napisal:Jaz si želim, da večinoma tekem odigramo tako dobro, kot tisto proti Lestru. Tista tekma je bila poezija.


Na takšne tekme, kjer napadamo in goli letijo, upamo vsi. Lahko trenutno upravičeno zavidamo Poolu s Kloppom! Ali Conteju. Trenutno jima gre vse po maslu in predvsem Conte me je presenetil. Pokazal je, da se tudi s 3 zadaj da igrati, kar smo rekli, da LvG in nihče ne bo uspel.

Fluid je napisal:Carrick - Herrera - Pogba jepomoje naša najmočnejša sredina.


Se strinjam. Vse težje tekme bi jaz tako odigral. Ne vem, zakaj Carricka ne uporablja več, ker z njim igramo bolje.
Po drugi strani pa ... na papirju tudi Ibra, Miki in Martial delujejo dobro. Ampak letos težko rečemo, da so presežek.

Fluid je napisal:Ja odpiraj potem teme, pa probaj kaj prej kot zadnjo sekundo :D


Sem bil (delovno) v Ameriki. Bom zdaj bolj aktiven (itak sem že jinxnil zdaj) :)

infinity je napisal:Slabo serijo v PL se je prekinilo z zmago, kar je tudi najpomembnejše. Ni bila ekstra dobra tekma, ampak dovolj, da malo umiri stanje

Tole. Zakaj se moremo še pri zmagi buniti? Kot da nismo v zadnjem času imeli dovolj drugih skrbi, se mi ob zmagi na kateri data gol Pogba in Ibra, pa Rooney podaje, kregamo. Jao :)

infinity je napisal:Ni pa to postava s katero bi United lahko šel v sezoni naprej.

Kaj sploh je naša postava?
+
infinity je napisal:Pozabljamo največje presenečenje tekme. Jones. Človek je odigral prvo resno tekmo po januarju.

Kar United pomoje tepe zadnje čase je to, da veliko igralcev niha od WC/dobrih do 3. lige.
Smallinga sem pred leti po glupem rdečem kartonu s Cityem away že gonil iz kluba, lansko leto pa je par mesecev odigral kot eden najboljših CB. Zdaj je spet delal bedne napake in kdo ve, kaj sledi.
Shaw je lani trgal par tekem, letos ga preigra vsak.
Blind je povsod dober, nikjer vrhunski, večina bi ga še vedno rada na CM/DM vidla.
Carrick je letos zelo dober, lani (mislim da v obdobju Stoke away) pa katastrofalno slab.
Jones ne igra 1 leto, potem pride nazaj in odgira solidno in vsi imamo spet upanje zanj.
Rojo je po nekaj časa spet nazaj na CB, kjer je soliden. Ni presežek, ampak boljše predstave kot na LB.
Martial in Rashford? Lani vrhunska. Vsi smo upali, da vsaj eden od njiju dobi namesto Ibre priložnost v napadu. Ampak na zadnjih tekmah sta bila zelo povprečna. Martial je bil zame slab, nikogar ni mogel preigrat.
Miki je itak skrivnost.
Fellaini, Schneiderlin, Darmian ... praktično za vsakega igralca se najde tekma, ki jo je odigral vrhunsko in tekma, kjer ni bil vreden dresa Uniteda. Problem je to, da se to konstantno dogaja. Tudi pod SAFom so imeli igralci kdaj slabše tekme/obdobja, ampak na dolgi rok so vseeno odigrali dobro. Tu pa res nikoli ne veš, kaj boš dobil. Na papirju slaba ekipa (včeraj) lahko preseneti in da 3 gole, na papirju solidna pa 4 faše.

Zanimivo, da je po porazu s Fenerjem tudi Muri govoril o right and left footed CB. Kar smo se LvG samo smejali. Zdaj pa je Muri jokal, da se mu je prvič zgodilo, da je moral z dvema levičarjema (Blind, Rojo) igrati. Morda je tudi zato dobil Jones šanso.

infinity je napisal:Bomo videli koliko se bo javna kritika dotaknila Shawa oz. kakšen odziv bo Mourinho dobil na svoje komentarje.

A ga je spet kej? Po tekmi z Watfordom vem, zdaj pa nisem nič zasledil.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 7. november 2016, 12:56:55

Glede na mešane predstave, tako igralno kot rezultatsko, se ne smemo preveč pritoževati nad zmago v gosteh proti zadnja leta neugodnemu nasprotniku. Za zdaj je ključno to, da igralci pridobijo na samozavesti ter ostanejo čim bolj "nepoškodovani". Vsi si želimo isto, sam trenutno je glavno, da pridobimo čim več pik.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a infinity dne 7. november 2016, 13:29:09

Kaj sploh je naša postava?

Nekaj kar mora Mourinho pogruntati. :D Ampak resno, tole včeraj mislim da se lahko vsi strinjamo je daleč od kakšne postave s katero bi lahko optimistično pričakovali prihodnje tekme/sezone. Že tako ne morem mimo Fellainija, kaj šele Rooneya in Mate preko krilnih položajev (čeprav tudi prvi izbiri za ta položaja nista ekstra kreativna zadnje čase). Obramba prav tako, iz vseh vetrov nametana. Že za Valencio bi prejšnja leta debatirali koliko je vreden, kaj šele potem Young npr. na RB. Sej na določenih tekmah izpade čist ok, ampak ko ga bo obramba spet lomila po celi črti (kar se zgodi, ko se srečamo z ekipo, ki dejansko malo pritisne na Unitedovo obrambo) bodo pa spet padale kritike in debate o povprečnosti. Mogoče imamo različne poglede na to kako bi moral United igrati (sam se konstantno ponavljam glede krilnih položajev itd.), ampak za tole včerajšnjo postavo si pa upam trditi, da ne bi prišla daleč.

Zanimivo, da je po porazu s Fenerjem tudi Muri govoril o right and left footed CB. Kar smo se LvG samo smejali. Zdaj pa je Muri jokal, da se mu je prvič zgodilo, da je moral z dvema levičarjema (Blind, Rojo) igrati. Morda je tudi zato dobil Jones šanso

Nisem pozorno spremljal situacije in izjav, ampak mislim da je tole bilo iztečeno bolj v stilu, da je težko igrati z dvema levima bočnima na CB pozicijah.

A ga je spet kej? Po tekmi z Watfordom vem, zdaj pa nisem nič zasledil.

Before the game, Mourinho said: "Smalling doesn't feel that he can play 100% with his pain. Shaw told me this morning that he was not able to play."

Afterwards, he added: "For the team, you have to do anything."

"There is a difference between the brave, who want to play at any cost, and the ones for whom a little pain can make a difference," said the former Chelsea, Inter Milan and Real Madrid boss.

"If I were to speak with the many great football people of this team, they will say they played many times without being 100%.

Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a infinity dne 7. november 2016, 14:18:25

Slika

Slika
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 7. november 2016, 15:20:08

infinity je napisal:
Kaj sploh je naša postava?
Že za Valencio bi prejšnja leta debatirali koliko je vreden, kaj šele potem Young npr. na RB. Sej na določenih tekmah izpade čist ok, ampak ko ga bo obramba spet lomila po celi črti (kar se zgodi, ko se srečamo z ekipo, ki dejansko malo pritisne na Unitedovo obrambo) bodo pa spet padale kritike in debate o povprečnosti. Mogoče imamo različne poglede na to kako bi moral United igrati (sam se konstantno ponavljam glede krilnih položajev itd.), ampak za tole včerajšnjo postavo si pa upam trditi, da ne bi prišla daleč.


Ja, Young res ne izgleda obetavno, ampak po drugi strani je Shaw deloval kot strašen talent, pa je letos res slabo izkoristil svoj čas. Jaz si tudi želim, da bi bili zopet nevarni po krilih. Hitra krila, ki preigrajo in pošljejo uporaben predložek, kjer Ibra zabija. Ampak če lahko nek Moses to za Chelsea dela, potem je gotovo to naloga Murija, da enega od Martial/Depay/Lingard/Young/Rashford/Valencia pripravi do tega. Vsaj enega.
Ma v končni fazi je meni vseeno, kdo igra v prvi 11 Uniteda. Pomembno je, da ima karakter in se bori na igrišču. Ko bomo enkrat to videli, bodo tudi rezultati prišli.

Če pa je to glede Shawa res, bo pa še bolj pestro. Že tako so nekaj pisali o tem, da zaradi pritiska igranja za United obiskuje psihologa.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 7. november 2016, 18:35:29

infinity je napisal:Slika

Slika

Med igro ga še nisem videl tolk visok skočit :D
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 11.krog, Swansea:United, 6.11.2016, 16.00

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 7. november 2016, 20:51:21

zimi je napisal:Kaj sploh je naša postava?


To, da so igralci nekonsistentni, da predstave nihajo iz meseca v mesec, kaže na to, da jasen, razviden sistem in hierarhija v ekipi nista postavljena. Da recimo Martial zamudi v kontro, ni nujno njegova subjektivna krivda, ampak splet faktorjev - kako globoko je bek za njim postavljen, koga mora on sam pobrati v obrambi in koliko mora recimo kriti hrbet komu iz sredine; in koliko je sam prepričan vase ali v ostale, da si dovoli steči in pustiti nasprotnika zadaj nepokritega. Ko Martial ostane brez protinapadov in čistih situacij, kjer bi lahko nasprotnika dobil 1-1, pa izgubi svoje najboljše orožje - posledica je padec samozavesti, padec v drugih aspektih igre itd.

Grajenje ekipe je točno to - strategija, v kateri bodo lahko individuumi izrazili svoje prednosti, namesto da so izpostavljeni svojim slabostim. Je pa pač tako, da si trener pri taki ekipi ne more privoščiti, da bi bil dogmatik (tipa van Gaal z vnaprej zastavljeno taktiko, ki ne ustreza 65% igralcev), ampak mora pokazati vsaj malo pragmatizma. Samo pizdakanje po medijih, kako ti igralci ne ležijo, je premalo.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 6 gostov