PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17:30

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 29. november 2016, 14:09:55

Pravzaprav bi še vedno rad videl sredino Schneiderlin-Pogba-Herrera.

Za kakšne away derbije še mogoče, ampak to pa je tudi to. United mora biti v osnovi napadalno usmerjena ekipa in temu primerno igrati z več ofenzivnimi nogometaši. Sploh ker vidimo, da škripa v napadu in to že zdaj par let. Sej proti Arsenalu je imela osrednja vezna trojica povsem dobro tekmo. Ampak sem že takrat napisal, da ne morem znebiti občutka, da na koncu opravijo delo, ki bi ga vseeno pričakoval od dveh pravih vezistov. Isto je v napadu, štirje ofenzivno naravnani nogometaši, ampak ni pravega filinga, da bi napadali s številom. Seveda ne pomaga, da je desna stran vseskozi prazna.

V glavnem, misim da je neka pot naprej z dvema osrednjima vezistoma (govorim za domače tekme in "lahka" gostovanja), kar takoj pomeni Pogba na klasični CM poziciji. Zaenkrat pač kolikor sem videl je to najbolj logična pozicija zanj. Nekaj kar Mourinho v osnovi bistvo že igra. Defenzivno (ob enem vezistu manj) se pač to potem pokriva z ostalimi nogometaši v začrtanem obrambnem planu (kjer sicer problem predstavlja precej statičen napadalec).

Po drugi strani je npr. Chicharito prišel kot (za večino) noname igralec in je nato relativno uspešno nastopal.

Kar za mene predstavlja eno večjih napak v zadnjih prestopnih rokih (sem vržem še Di Mario, ampak on je itak zgodba zase), čeprav je takrat pod Van Gaalom tudi bil v precej mizerni formi. Ampak ni vrag, da zdaj ob bolj napadalno aktivnejši igri, ne bi pospravil kakšne žoge več v gol, kot jo je United uspel do sedaj.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 29. november 2016, 21:06:35

infinity je napisal:
Pravzaprav bi še vedno rad videl sredino Schneiderlin-Pogba-Herrera.

Za kakšne away derbije še mogoče, ampak to pa je tudi to. United mora biti v osnovi napadalno usmerjena ekipa in temu primerno igrati z več ofenzivnimi nogometaši.


Ja, to so želje, ampak Muri je v preteklosti ponavadi igral s takimi 3 vezisti, kjer je eden DM (Schneiderlin - Essien, Matić), eden tekač (Herrera - Ramires) in eden bolj kreativen (Pogba - Lampard, Fabregas). To je bil njegov sistem, vsaj tako sem ga sam dojel. So pa te postavitve 4-3-3, 4-4-2 itd. samo na papirju, in npr. 3 vezisti ti lahko prinesejo veliko bolj napadalno igro, kot npr. samo 2, ki ju omenjaš. Se strinjam, da pravega RW nimamo, zato je Lingard velikokrat praktično neopazen. Isto se je Mati na RW dogajalo. Če bi imeli wingerja, ki bi znal preigrat in oddat pravo žogo v sredino, bi bila pomoje napadalna igra še veliko boljša.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 29. november 2016, 21:39:40

Al pa beka s predložkom. Na levi in desni.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17

OdgovorNapisal/-a infinity dne 29. november 2016, 22:37:57

Sej ga imaš. Valencio. Smo videli kako je že United klaso slabši ko ga ni, kaj šele RB pozicija. Letos pač nimam kaj veliko reči čez zanj in pogosto sam drži celo desno stran pokonci. Težko si predstavljam, da bi bil kakšen bolj pameten kandidat na trgu za RB. Problem je kvečjemu, ker ni niti spodobne menjave zanj. Tekem je preveč, Valencia tudi zdaj že vsako leto privleče kakšno poškodbo na plan in je tako United na koncu pol sezone obsojen na neko žalost z bočnih položajev. Sploh kar se ofenzive tiče. Še Brown je bil pred leti, kot konkretni defenzivni branilec, svetlobna leta boljši v napadu, kot so tile trenutni. Najbolj mi gre pa itak na živce, da če že v napadu niso za kaj, da so tudi v obrambnih nalogah so kvečjemu povprečni.

Zagotovo je RB/LB nekaj kar se bo urejalo v naslednjem poletnem prestopnem roku. Kot tudi CB in najverjetneje CM, kot menjava za Carricka. In seveda nek konkretni winger. 4 pozicije, katerim se bo težko ubežalo, če mislijo sestavit kaj bolj konkretnega.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 13.krog, Manchester United - West Ham, 27.11.2016, 17

OdgovorNapisal/-a zimi dne 29. november 2016, 22:49:28

infinity je napisal:Zagotovo je RB/LB nekaj kar se bo urejalo v naslednjem poletnem prestopnem roku. Kot tudi CB in najverjetneje CM, kot menjava za Carricka. In seveda nek konkretni winger. 4 pozicije, katerim se bo težko ubežalo, če mislijo sestavit kaj bolj konkretnega.


Sem ravno isto študiral. Torej RB, CB, LB, sredina, winger. Skratka pol prve 11 bomo spet nakupili in čakali, da se uigrajo itd. Kje je sploh mesto Mickiju? Res mi ni jasno, zakaj nismo namesto njega pripeljali enega resnega (desnega) wingerja.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 4 gostov