EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 30. november 2016, 23:31:47

Kako uživam letos ob Unitedu. Tako že nisem od leta 2011-12, ko smo še imeli tiste zadnje obrise Fergusonovih ekip..

Dominacija, posest, hitre podaje, visok presing, kreacija šans na visokem nivoju, čudovito nas je gledat. Popolnoma drugače kot lani, ko sem se z zobotrebci pikal, če sem še živ in se čudil kako pri bogu mi zmagujemo tekme in delamo neke rezultate ki si jih ne zaslužimo.

Danes je padalo, kot bi moralo proti Stoku, Burnleyu, Arsenalu in West Hamu. Pa še vedno bi moral WHU prejeti 5 dodatnih golov več. Enostavno bi. Ibra dal 2 gola, falil še 3-4 šanse.. Tudi Martial bi še kakšnega lahko dal, Mhki, Rooney, Herrera itd.. :)

Gremo dalje, s takšno igro se ni kaj za bati.. Je pa res, da nasprotniki zabijejo iz ene šanse 2 gola, tako da to treba spremenit.

@Matija, sem rekel pred časom da Rojo sploh ni problem takšen kot se predstavlja. Vidim da je en visoki Anglež na CB ki se zlomi vsak 2 mesec problem..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 30. november 2016, 23:44:47

Kaj pa oni drugi anglez z brado in stevilko 10 na hrbtu? Nic?
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 1. december 2016, 6:26:57

Ma kaki. Vse angleže je treba iz kluba spravt :D
Me prav zanima situacija po brexitu. Kdo vse bo odletel?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 1. december 2016, 7:12:32

Kolikor vem za obstoječi kader v klubu razlik po Brexitu ne bo. Težave bodo nastale pri prihodih novih igralcev. Se pa pričakuje, da se bodo omejitve precej spremenile po izstopu Združenega kraljestva iz EU.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 1. december 2016, 9:27:11

Všeč mi je Henrik, hiter, z idejo, odpira prostor z vtekanjem... So napake, ampak nam nudi čisto drugo dimenzijo. Upam, da stopnjuje formo, ker ga bomo potrebovali.

Par zelo lepih akcij. Realizacija v drugem polčasu dobra, še vedno se pa zgreši preveč lepih šans. Proti boljšim ekipam te to stane (sicer je nas stalo že proti slabšim :mrgreen: )
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Chicharito dne 1. december 2016, 10:54:20

Tudi jaz nisem pretiroma pogrešal Pogbe. V vezi ni bilo nekega siljenja po konstantnih duelih, ni bilo kompliciranja, petk, showboatinga. Podaje so bile enostavne in direktne, kakor se to pričakuje. Res, da je to večinoma najbrž zaradi Carricka, ampak vseeno. Super so odigrali včeraj.

Pa pol ko komentator reče, da manjkata tako Pogba, kot njegova NARAVNA ZAMENJAVA Fellaini. Me je kr srat prijelo.
Chicharito
Ginger Prince
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 4. december 2010, 14:12:21

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 1. december 2016, 11:19:34

Pa pol ko komentator reče, da manjkata tako Pogba, kot njegova NARAVNA ZAMENJAVA Fellaini. Me je kr srat prijelo.


Ta quote je prišel direktno od Mourinha pred tekmo ;) :)
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Chicharito dne 1. december 2016, 11:47:20

Resno? Ja pol se pa tut Mourinho norca dela, no. Sej vsak vidi, da sta čist druga igralca :D
Chicharito
Ginger Prince
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 4. december 2010, 14:12:21

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 1. december 2016, 13:06:25

Ste že vse povedali, res včeraj je bilo spet užitek gledati tekme. Najboljše, da se PL tekme sedaj igrajo med tednom, nam bolj leži :D Runi povsem drug, a so ga zamenjali, ker tale kosmatež je tisti Runi, ki smo ga iskali. Martial spet nazaj, razigran, napaljen na polno. Mikiju se bo začelo odpirati, ima povsem svoj stil, nikoli ne veš kaj bo ušpičil, tako da thumbs up! Veza sijajno, tika taka nogomet, PA KAKE KONTRE SMO SPET DELALI. Mater, odkar ni več Teveza in Ronalda nisem videl takih konter kot včeraj. Mati mila, se mi je kar solza utrnila! In ja, tudi obramba je delovala ok, predvsem Rojo me preseneča, kot še koga tu gori in upam, da ga res ne prodam za nek bakšiš.

Zdaj pa poskušajmo to formo prenesti še v vikend :lol:
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 1. december 2016, 17:19:59

Matija a Brexit ni izstop UK iz EU?
Kolikor sem seznanjen bi naj Brexit pomenil tudi prenehanje veljavnosti prostega pretoka delovne sile na otoku. Kar pomeni da bi vsi Evropejci dobili status tujca. In seveda omejitve števila tujcev v klubu. FA menda močno podpira to idejo, v želji dvigniti nivo repke. Češ da je zdaj v Angliji veliko povprečnih "tujcev" ki posledično zavirajo razvoj povprečnih Angležev ...
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a gregx dne 1. december 2016, 17:22:24

GoUp je napisal:Matija a Brexit ni izstop UK iz EU?
Kolikor sem seznanjen bi naj Brexit pomenil tudi prenehanje veljavnosti prostega pretoka delovne sile na otoku. Kar pomeni da bi vsi Evropejci dobili status tujca. In seveda omejitve števila tujcev v klubu. FA menda močno podpira to idejo, v želji dvigniti nivo repke. Češ da je zdaj v Angliji veliko povprečnih "tujcev" ki posledično zavirajo razvoj povprečnih Angležev ...


Grega ti si naiven kot kakšen 12 letnik.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 1. december 2016, 17:33:04

Zakaj?
Da sem jaz v Evropskem parlamentu, bi itak žo zahteval. Takojšna prekinitev vseh ugodnosti.
Po drugi strani imaš na temo FA in omejitve tujcev, članke na netu.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 1. december 2016, 18:12:00

Lepa predstava, tako kot na zadnjih tekmah, le da je včeraj padalo še v gol. Igra ni problem, kot ste že rekli, lahko uživamo v teh predstavah. Doseči je treba samo še nivo konstantnosti v rezultatih. Moramo preiti v serijo zmag in tega je ta ekipa tudi zmožna.

Praktično so vsi odigrali dobro, le De Gea z nerazumljivim kiksom. Imate prav, Rojo in Jones si zaslužita pohvale.

Edini minus tekme je ze moje pojme nastop Schweinsteigerja in vse ovacije namenjene njemu. Zakaj? Ker izkorišča Manchester United kot zadnjo možnost za brcanje v Evropi pred odhodom čez lužo? Pri meni je švaba že zdavnaj izgubil vse simpatije. Upam da včerajšnji nastop ne napoveduje njegovih nadaljnih iger. Če slučajno začne igrati, v kar sicer močno dvomim, mu seveda želim dobre predstave, ki bodo koristile klubu, ampak situacija okrog njega je tako bizarna, da bil takojšen odhod čez lužo najboljša stvar za vse vpletene.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Matija dne 2. december 2016, 0:06:17

Matija je napisal:Kolikor vem za obstoječi kader v klubu razlik po Brexitu ne bo. Težave bodo nastale pri prihodih novih igralcev. Se pa pričakuje, da se bodo omejitve precej spremenile po izstopu Združenega kraljestva iz EU.

GoUp je napisal:Matija a Brexit ni izstop UK iz EU?
Kolikor sem seznanjen bi naj Brexit pomenil tudi prenehanje veljavnosti prostega pretoka delovne sile na otoku. Kar pomeni da bi vsi Evropejci dobili status tujca. In seveda omejitve števila tujcev v klubu. FA menda močno podpira to idejo, v želji dvigniti nivo repke. Češ da je zdaj v Angliji veliko povprečnih "tujcev" ki posledično zavirajo razvoj povprečnih Angležev ...


Kje pa sem rekel, da Brexit ne pomeni izstopa UK iz EU? Pa se bo ta dejansko zgodil? Kolikor je meni znano sploh ni nujno da UK zapusti EU, kajne @zimi?

Imaš prav. Konec veljavnosti prostega pretoka delovne sile za vse državljane držav, ki so članice EU bi pomenil, da imajo neotočani status tujca. Ampak to ne vpliva na trenutni kader. Ne bo Darmian npr. 30.6.2020 izgubil pravice igranja za United, čeprav bo imel še dvoletno pogodbo.Problem bi nastal samo pri prestopih igralcev v klub (tudi Schneiderlin iz Southamptona v United kolikor vem) potem ko UK zapusti EU. Omejitev tujcev v klubih pa ne verjamem, da se bo zgodila.

Sedaj je pogoj, da igralec lahko prestopi na Otok igranje za reprezentanco na vsaj 25% tekem (za top20, 50% za top 50 in 75% za ostale.. Neke take številke so, lahko pa najdem tudi povsem točne podatke) v zadnjih dveh letih. In sem prepričan, da bodo tole precej omilili in se ne bodo odpovedali primatu PL kot najboljše lige na svetu.

O težavah angleške reprezentance pa ne bi ponovno odpiral teme. Ni težava samo v premajhnem številu Angležev v PL, ampak so težave drugje. Saj so imeli vrhunsko ekipo pred 10-15 leti (Scholes, Beckham, Neville, Owen, Carragher, Gerrard, Lampard, Terry, Rio, Campbell, Cole...) pa niso naredili nič.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 2. december 2016, 0:11:33

Dobro glede Schweinsteigerja si čisto mimo pihnil. Kaj pa je storil narobe? Njega je Van Gaal kupil in mu dal možnosti da uresniči svojo veliko nogometno željo, da igra za Man Utd. LVG je seveda imel z njim plan, da utrdi svoje načrte z ekipo in potegne enega WC kaliber igralca, ki je osvojil vse v nogometu in ima kilometrino ter izkušnje. Bastian ni kriv če ga Mourinho ne vidi v svojih planih. Oziroma ga ni, ne vem kakšna je dejanska situacija v tem trenutku. To so pač preference trenerjev, LVG je mislil da je Herrera nek ofenzivni vezist, sedaj pa je eden najboljših veznih igralcev v ligi in ga kličejo v špansko repko..

Kot je že zimi napisal v temi Mkhitaryana, komot igralce v klub, ki hočejo igrati za nas in smo jim mi "pinnacle nogometa". To bo vedno naša prednost pred Cityem, Chelseajem ipd ker imam zgodovino in veličino. In tak superstar dvigne gledalce, klub in zanimivost v višave ko vstopi v igro ali igra recimo. Pa tudi sodeloval je v akciji za gol Ibre, kjer je lepo prikazal zakaj je bil tako uspešen. Kouyate črna gorila 2 metra v zrak je čakal konec tekme, Schweini pa je potegnil v praznino in lepo zaposlil Herrero.. Še vedno menim da je zelo dobra opcija če pride iz klopi in rabimo mirnost ter zanesljivost. Lahko pa da se motim in ga je Jose aktiviral za 1 mesec, da ga lahko potem lažje proda v MLS..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 2. december 2016, 16:46:49

Matija je napisal:Kje pa sem rekel, da Brexit ne pomeni izstopa UK iz EU? Pa se bo ta dejansko zgodil? Kolikor je meni znano sploh ni nujno da UK zapusti EU, kajne @zimi?


UK mora sprožit famozni 50. člen Lizbonske pogodbe, s katerim bi se formalno začel postopek razdruževanja. Pa še po tem se UK in EU pogajata. Si pa ne bi upal napovedati, kaj se bo dejansko zgodilo.
Mislim pa, da bo FA hotel obdržati primat s svojo ligo in bodo že nekaj shendlal. Te stvari se hitro uredijo, če je interes (denar).

Se strinjam glede Schweinija, da nam lahko še kaj ponudi. Dvomim, da bi to delali samo zaradi prodaje. Dejansko je zaigral pred Schneiderlinom, kar tudi nekaj pove.
Aja, Matic. Upam, da maš prav. Ampak če trenutno mulc pržge TV vidi United okol 7 mesta, City pa pri vrhu. Zato je tudi pomembno, da se vrnemo v vrh in poberemo bodoče gloryhunterje :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 2. december 2016, 22:33:47

@Anderson#8

Ne vem, verjamem takratnim zapisom, da je bil telesno povsem nepripravljen, ko je prišel na treninge, nezainteresiran, pa svojo Ano je hodil gledat po vseh turnirjih, v Nemčijo je skočil ob vsaki priliki, menda tudi v času treningov. Druge razlage ne vidim, ker takšen as bi moral igrati, pa je celo bil vržen iz ekipe, s prepovedjo vstopa v garderobo prvega moštva. Mislim, da ga Mourinho ne bi tako zanemaril zaradi drugih razlogov, ob tem pa se Bastian ni prav nič pritoževal, če bi namreč deloval profesionalno in bi se mu godila krivica, bi slejkoprej o tem spregovoril in se postavil zase in to bi si lahko privoščil mirne vesti, saj je vendarle weltmeister, kapetan, eno prvih imen na listi najboljših vezistov zadnjega stoletja. Druga razlage res ne vidim.

In ker je kul švaba z lepo urejeno pričesko, poln lepih besed o Unitedu ob prihodu, je fan favourite in vsi mu namenijo gromek aplavz ob presenetljivem povratku, ki ga ni pričakoval nihče, kar že dovolj zgovorno priča o njegovem položaju. Medtem pa je nek drug igralec popljuvan, gonjen iz kluba in ne vem še kaj, prvič, ko ne zaigra dobro, debeli plešasti bajs, ki ni dobro telesno pripravljen, ker zagotovo ne trenira in ni predan klubu in nogometu.

Je pa zanimivo, da je danes Jose dejal, da lahko Bastian še veliko ponudi klubu. Bomo videli.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 3. december 2016, 5:04:15

King lej če je Anglež, je že po pravilu zanič in se ga mora popljuvat :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: EFL Cup, Man United:West Ham 30.11., 21.00

OdgovorNapisal/-a zimi dne 3. december 2016, 12:22:10

King_Cantona_7 je napisal:In ker je kul švaba z lepo urejeno pričesko, poln lepih besed o Unitedu ob prihodu, je fan favourite in vsi mu namenijo gromek aplavz ob presenetljivem povratku, ki ga ni pričakoval nihče, kar že dovolj zgovorno priča o njegovem položaju. Medtem pa je nek drug igralec popljuvan, gonjen iz kluba in ne vem še kaj, prvič, ko ne zaigra dobro, debeli plešasti bajs, ki ni dobro telesno pripravljen, ker zagotovo ne trenira in ni predan klubu in nogometu.


Saj razumem poanto, ampak tle se mi vseen zdi, da napačne stvari primerjaš. Rooneyu se prav tako ni žvižgalo s tribun in se ga načeloma lepo pozdravi (naj Grega pove, ki je dejansko veliko gor).

Res je, da je sprejem Schweinija tudi meni nenavaden, sploh, ker tudi sam verjamem temu, kar si napisal: "prišel na treninge, nezainteresiran, pa svojo Ano je hodil gledat po vseh turnirjih,". Najbrž je res kaj na tem, ker drugega razloga ne vidim, da bi Mou pač random potegnil Schweinija ven in ga javno obesil.
Je pa Mou na konferenci še enkrat jasno povedal, da so mu iskali nov klub, ampak je Bastian rekel ne in želel ostati v Unitedu. Jaz sem do tega tedna mislil, da samo zaradi lepega denarja, ampak če se je res trudil na treningih (tako pravi Mou) in če je pripravljen garati, potem upam, da se zgodba čimprej pozabi in imamo solidnega igralca v squadu. Januarja pa naj se zgodi karkoli se pač bo.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 7 gostov