PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:00

Premier liga, FA Cup, Ligaški pokal 2016/17

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a infinity dne 4. december 2016, 19:32:33

Se bo pa potrebno začasno nehati ubadati s položajem na lestvici in raje vzeti tekmo takšno kot je. Ob takih predstavah bom še vseeno z veseljem prižgal tv, sploh zdaj ob "norem" decembru. Takoj vzamem kakšno mesto nižje na lestvici ob gledljivih tekmah kot pa lanska situacija, ko je na koncu tisto 5. mesto bilo slaba nagrada za vse živce trgajoče tekme.

Skrbi me edino, da se bodo tile remiji potegnili za sabo še druge posledice, da ne bo šel razvoj ekipe več v pravo smer. To pa bo pol problem.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 4. december 2016, 19:35:19

Že od začetka ne skrivam, da ne prenesem Murinha, tko da možno, da ga ocenjujem bolj strogo, ampak tipo je kratkomalo idiot. Jebi ga, igra se razvija in gre naprej. Nekateri trenerji se razvijejo zraven (pridejo novi), nekateri ostanejo zadaj. Murinhovi dnevi slave so mimo fantje. Vidl lani pr čelsiju, vidmo letos pr ns... tipo postaja dinozaver, ki ga je povozil čas, tko k Wenger :) . Zato ga pa tok sovraž, k ga na njega spominja :D

Edit: mata, mata, al pa tko k si reku lingard, schneiderlin. Zamenjat tekače, k so umrl v 70. min in držat žogo. Ne pa felaini, da je ja pritisk še večji. Če se pa veleum Murinho odloči, da se bo špilu bunker zadnjih 20 min, se pa not fukne ne vem, mogoče nekoga, ki zna branit, recimo branilca.
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 4. december 2016, 19:41:16

STATS AT FULL-TIME
Possession: Everton 46% United 54%
Total shots: Everton 11 United 10
Shots on target: Everton 5 United 2
Corners: Everton 6 United 3

In pol izjava Murija. :?

Norca se dela, al kako ze to gre?
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 4. december 2016, 19:53:41

Nekateri ste me že zadnjič popljuvali, tako da sem navajen. Ampak, zame spet Pogba mož odločitve v prid Evertonu. Koliko možakar štopa igro, to je neverjetno, sedaj še toliko bolj očitno, ko je v igri Miki. Pa boli me, če smo zanj dali 1 ali milijardo evrov. Če se je lahko Runi usedel, je čas da se tudi njegovo visočanstvo prizemlji. Vsi se fajtajo, on pa trimčka okoli, gleda da lepo izpade. Pa, pejt ti šminkirat v Italijo, tukaj se igra trd nogomet, pa če se da ene 5 njegovih prestav hitrejši!

Zakaj krivim njega? Ker je bil pripeljan kot klasa, ki bo odločala tekme, ker se je širokoustil, kot Šved poleg njega, kako bo rešil United. Slednji se je danes izmazal z golom in veliko boljšo predstavo. On pač ne, ni asistenc, ni povezave na sredini, ni gradnje igre, NI tistega flowa. Zato je tudi rinil Muri Fellainija noter, ker je Pogba bil za en kurac. Nima pa jajc da bi ga menjal.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 4. december 2016, 19:59:01

No, tukaj pa se tudi jaz strinjam. Pogba je prevečkrat štopal igro in še posebej, ko so prišle zamenjave, ni uspel držati veze. Drugače pa je bila tekma izgubljena od 65 minute naprej.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 4. december 2016, 20:30:23

Če bo še kdo slučajno nabijal da smo blizu top4. En mičken bolj blizu, kot pa coni izpada!

Danes smo piko dobili in ne dveh izgubili. Ni bilo šans in strelov. Napadalna trojka zadaj Ibre, ni naredila nič. Manjkal je ključni mož, to je Mata (ali pa Rooney zadnjih tekem).

Menjave so prišle prepozno in ubile še tisto kar smo imeli. Kot je Roy izjavil-še poškodovani Bastian je boljši, kot fit Fellaini. Kaj se ti mora v glav strgat, da ga pošlješ na igrišče?

In se strinjam s Scumom. V vsem. In ja. Tudi sam ne maram Murija. In njegovih izjav. Ko nima rezultatov, je važna igra. Ko ni še igre, bo krivdo iskal drugje. Sam je izjavil, da je potrebno na ero Davida in Louisa čim prej pozabiti. Saj da je prišel on in bo dvignil United iz dreka. Primerjave s prejšnjima trenerjema zato same po sebi kličejo. In kažejo, da smo z dneva v dan v še večjem dreku. Naj začne igrat z jajci. Naj naredi red in nažene nesnago iz kluba. Ne Chrisi in Jonesi in Wazze. Fellaini, Depay, Darmian. Če noče Bastiana, Morgana in Shawa, naj ukrepa takoj januarja.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a infinity dne 4. december 2016, 21:11:14

GoUp je napisal:Meni osebno gredo tile izgovori, oziroma valjenje krivde na tretjo osebo, na kur**. Tako v osebnem lajfu, kot pr fuzbalu. Nikoli nisem razumel, da je kdo iskal izgovore da ga je učitelj zajebal, policaj zajebal, ... Tako tudi ne razumem, da te sodnik zajebe na štirih tekmah ali še več. Krivda je vsaj v 99% primerov lastna. In dokler se s tem (napakami, neznanjem ...) ne soočiš in ne spopadeš, problema ne boš reševal, ampak samo prelagal in se bo isto nadaljevalo in nadaljevalo.

Zdaj lažje odgovarjam na to, kot med tekmo. Prvič, ne gre se toliko za izgovore, kar smo konec koncev že enkrat predebatirali. V večini primerov je šlo za to, da se je v bran konstantnim kritikam in negativnim pogledom na praktično vse poskušalo pokazati, da ni vse tako slabo. Nekaj kar sem prepričan, da tudi sam priznavaš. Čeprav ne vem, če smo bili ravno uspešni.

Kar se sodnikov tiče. Narobe razumeš, ne gre se za to, da bi sodniki sodili samo slabo za United (na začetku sezone sem v PL temi jamral nad prekrškom Coste nad vratarjem - ker ono tele od linijskega sodnika se je delal, kot da se ni zgodilo nič). Gre se za to, da letos sodijo kriminalno, vsaj takšen imam jaz občutek. Najbolj očitni prekrški so spregledani, pa čeprav stoji meter stran. Mene to bolj muči, očitne nesposobnosti in nekonsistentnost, ki jo imamo primer videti iz tekme v tekmo. Seveda da bi bilo super, da bi kakšna sodniška napaka več potem šla v prid Unitedu, sploh zdaj, ko še United ni sposoben iti preko vsega do zmage.

Gary Neville: "It's nothing to do with the manager. He's made the substitution for the right reason and the player has let him down." #MUFC
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 4. december 2016, 21:23:35

Eh, Neville, Neville...mal je zgubu svojo kredibilnost od tiste fiaske z Valencio, se ti ne zdi?
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 4. december 2016, 21:57:07

Še najbolj zanimiv del tekme:
http://www.thesportbible.com/football/w ... k-20161204

A je sploh kdo gledal tekmo ne da bi jo opazil? :)
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a infinity dne 4. december 2016, 22:06:02

Valencio kot klubom ali kot igralcem? Ker pred tedni je za rugby prekršek nad Valencio, nogometašem, trdil nekaj v stilu, da to ni bil. Ko že pretirava s svojo nevtralnostjo. Ampak kar se je dogajalo s trenerskim poslom pa me ne gane toliko. Če kaj, potem je njegova zgodba dober pokazatelj, da lahko imaš (na videz) znanje, pa ni nujno da se ti vse poklopi kot mora.

Ni pa povedal nič napačnega, ker kot sem napisal par sporočil zgoraj, taktično ta menjava ni bila toliko zgrešena. V bistvu smiselna. Za zadnjih 10 minut je vrgel not nogometaša z višino in skokom, kar je za tekmeca kot je Everton precej normalna menjava. Ferguson ne bi naredil kaj drugače, ker kolikokrat smo videli vstopati kakšnega dodatnega branilca za zadnje minute, kolikrat je Smalling začel na RB, da smo imeli višino itd. Mourinho je kriv predvsem to, da bi lahko že lahko vedel bolje kako bo s Fellainijem. Kriv, da ni ukrepal že prej in preprečil padec v igri. Kriv, da na klopi ni imel boljše menjave, sploh za sredino.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a zimi dne 4. december 2016, 22:20:19

Kako potem da Schneiderlin ni rešil zadeve proti Arsenalu? Po njegovem vstopu smo ga tud fasal :)
In od Evertona se je pričakovalo, da bodo nažigavali žogo na Lukakuja, zato je dal Fellainija not. Je pa res, da bi moral potem najbrž izbrati Bailya, čeprav ne vem, zakaj smo se sploh mogl tako zapret. Zadnjih 20minut smo bili totalno nenevarni in to me še najbolj jezi.
Fellaini res ne vem kaj lahko ponudi Unitedu. Tudi njegova podaja tik pred koncem, ko je žogo preprosto brcnil v avt je povedala vse. Pač mu ni bilo usojeno pri Unitedu. Niti nima pomoje kvalitete, niti mu ni pomagalo to, da ga je Moyes pripeljal kot neko okrepitev. Čudi me, da ga že 3-je trenerji zapored postavljajo v postavo, ker sam res ne vem, v čem je on sploh dober.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 4. december 2016, 22:44:16

"When somebody tells you to give up on your dreams, just remember them that Fellaini has played one hundred matches for Manchester United."

Sem pa nekje zasledil omembo, da bi naj Gary izustil nekaj zelo krepkih čez Fellainija. Če kdo kaj najde, me res zanima kaj je govoril.

Mou bi pa naj dosegel kar 9 zmag, v zadnjih 30ih ligaških tekmah. Je to res?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 4. december 2016, 22:50:31

GoUp je napisal:Meni osebno gredo tile izgovori, oziroma valjenje krivde na tretjo osebo, na kur**. Tako v osebnem lajfu, kot pr fuzbalu. Nikoli nisem razumel, da je kdo iskal izgovore da ga je učitelj zajebal, policaj zajebal, ... Tako tudi ne razumem, da te sodnik zajebe na štirih tekmah ali še več. Krivda je vsaj v 99% primerov lastna. In dokler se s tem (napakami, neznanjem ...) ne soočiš in ne spopadeš, problema ne boš reševal, ampak samo prelagal in se bo isto nadaljevalo in nadaljevalo.


Jeben lajf za tvoje otroke, če jim bo foter takšne bedarije sipal v glavo.. Kot da je življenje črno in belo, pa vedno je samo ena stran zgodbe.. :roll:



Vse povedal Mourinho in se popolnoma strinjam. Itak se ve da to ni realno kar se nam sedaj dogaja(1 zmaga in 4 remiji v zadnjih 5).. Se bo že povrnilo nazaj za te nesrečne in bedaste remije.

Pa čudno da od vas tule nihče ni komentiral favla.. A ste vi normalni da je to bil penal? Da bi mi takšnega dobili po favlu nad kakšno Pogbo ali Ibro, bi zakuril internet in nas označili za goljufe in kako smo podkupili tega retardiranega froca Oliverja..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 4. december 2016, 22:58:23

Itak da ni favl, ker Fella pač ne igra tako. Da bi bil na njegovem mestu Jones, ali na mestu Roja ob favlu za rdečga, bi pisal litanije čez njega in se zgražal.
In ja ni realno...že druga sezona zapored za Mourinha ko ga igralci ne poslušajo očitno...Conte žanje zdaj njegov trud v lanski sezoni :)

Drgač pa Matic ja. Moje otroke zagotovo ne bom učil, da je vse kar je narobe, delo in krivda drugih. Najprej bosta morala prevert kaj sta ona dva narobe nardila.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 4. december 2016, 23:20:27

GoUp je napisal:Mou bi pa naj dosegel kar 9 zmag, v zadnjih 30ih ligaških tekmah. Je to res?

Sem šel preverit in je res:
Jose Mourinho has now taken just 36 points from his last 30 games in the Premier League:

DLWLLWDLWLLLWDLLWWWLLWDDLDWDDD

United je Avgusta zmagal 3 tekme. Septembra, Oktobra, Novembra in Decembra pa vse skupaj zaenkrat 2.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a zimi dne 5. december 2016, 0:04:14

Anderson#8 je napisal:Pa čudno da od vas tule nihče ni komentiral favla.. A ste vi normalni da je to bil penal?


Stari, bil je penal. V zadnjem posnetku se je lepo videlo. Čisto brez potrebe je šel v njega, kaj za vraga je študiral, on itak ne bi do žoge prišel. Jaz res ne vem kaj se dogaja s Fellainijem. Je res tako slab ali pač vse narobe naredi v želji dokazat, da zna igrat. Kakšne napake on dela, to ni vredno midtable ekipe, ne pa Uniteda :roll:
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 5. december 2016, 10:32:37

Treba se je izogniti skušnjavi, da bi vse naprtili Fellainiju. Že samo tisti štart Roja je bil kriminalen in bi nas zlahka stal tekme. Zadnjih 15 minut je bila v ekipi vidna panika in v takih primerih napake nikdar niso zares daleč.

Lahko bi rekli, da smo bili boljši, ampak to še vedno ne pomeni, da smo dobro odigrali. Everton je bil do menjav kriminalno slab. Ne morem verjeti, da jih nismo stolkli, ker so bili čisto zreli za 3:0.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a infinity dne 5. december 2016, 11:05:48

Kot sem ze napisal vceraj. Potrebno bo zaceti jemati tekmo po tekmo z napadalno miselnostjo, tvegati kaksen remi vec s ciljem, da se naucijo "ubijat" tekmece kot se od njih pricakuje. Preprosto tvegati malo vec. Vceraj ne vem ce je Valencia sploh prisel do enega predlozka, ker se ni toliko vkljuceval, kot smo vajeni od njega. In se takoj pozna.

Tudi iz Pogbe se bi potegnilo dosti vec, ce bi se manj kot na solo akcije osredotocil na razigravanja preostale ekipe.

Zej res kaj konkretnega v ligi v PL nimajo vec izgubiti.

Mora pa Mourinho pogruntati kako kombinirati igranje na vec frontah. Mislim da se vse premalo izpostavlja trosenje energije med tednom, kar se potem redno pozna na naslednjih predstavah. Velika napaka je bila, da je sploh poslijal toliko prvokategornikov v igro med tednom. Pod Fergusonom npr. bi gledali precej bolj rezervne postave. Tako pa nas zdaj tisti poraz s Feyenoordom tepe zdaj ze par mescev. Ze ta teden bo spet potrebno igrati na polno, ker zdaj ni vec izbire, ko si enkrat tako dalec in tako blizu napredovanja.

Nasploh je potrebno malo bolje postimati rotacijo, tudi s pomocjo prestopnih rokov. Na sredini se rotira samo 3 veziste, na klopi pa brez pametne menjave. Od tega je eden 35 letnik, Pogba ki je eden tistih, ki je odigral najvec tekem z zadnjem letu in Herrera, ki gradi svojo igro na duracel baterijah. Podoben problem je RB polozaj. Valencia je super, pravi tank in odlicno pripravljen. Ampak v enem mescu se ga bo skurlo, ce bo igral po 180 minut na teden.

United pac mora biti sposoben igrati 90 minut na maksimumu, ce je to potrebno. Ne da po 70 minuti razpadejo in ne morejo vec igrati agresivno v obrambi ali pa da ne morejo napadat za zmago v zadnjih minutah tekme.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 5. december 2016, 13:43:39

Tekma je bila čudna. Nismo igrali preveč dobro, zato bi imela zmaga še toliko večjo težo. Tekmo bi morali ubiti pred 70. minuto (Herrera prečka) in bi bilo v finišu lažje, tako pa smo potem crknili. Padec v agresivi in teku je bil očiten.

Za Roja ne vem, kaj je mislil s tistim pošastnim šratrom. Na drugi strani Barry prejel dva rumena premalo. Slab sodnik.

Logična poteza Mourinha glede Fellainija. Visokega igralca v finišu tekme za skok igro se je poslužilo že nešteto trenerjev predtem, ampak vseeno se je za vprašati o smiselnosti takih potez. Preprosto - če Fellainija nismo potrebovali 80 minut, ko so bili v igri Lukaku, Williams, Mori in ostali, zakaj bi ga pa za zadnjih 10 minut? Sploh pa Everton nima več takih hrustov, da bi se jih morali bati ob prekinitvah. Tip je preprosto lesen in ne more ponuditi ekipi nič več koristnega.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: PL 14.krog, Everton - Manchester United, 4.12.2016, 17:0

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 5. december 2016, 15:41:19

Fellaini je (bil) koristen samo za Everton. :lol:
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 6 gostov