Liga Prvakov 2016/2017

Vse o pohodu do 1. pokala Lige Evropa

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 9. marec 2017, 18:40:59

Resnično ne vem komu je v korist popoln kaos v nogometu kar se tiče sojenja.

Par predlogov:
- vsaka prekinitev traja 10 sekund. Kar je več se avtomatsko šteje k dodatku in ta čas je vedno objavljen na zaslonu. Potem pa izvajaj gol out pol minute in se valjaj ob vsaki prekinitvi. 3 minute podaljška so na vsaki tekmi, nisem pa še videl 6 minut podaljška, če na tekmi ni bilo hude poškodbe. Torej z vsem zavljačevanjem si prislužiš maksimalno 2 dodatni minuti. Normalno da se splača zavljačevat.
- enoten sodniški kriterij. Ne želim začeti debate zaradi napredovanja Barce ali PSGja.. Roka Mascherana v prvem polčasu. Kako tole ni penal? Sodnik A penala ni dosodil, sodnik B pa bi ga. Pri sodniku A bi šla naprej ekipa X, pri sodniku B pa ekipa Y. Vedno sem bil prepričan, da gre najboljša ekipa naprej. Najhuje je v Ligi prvakov, ko nek zadetek lahko šteje dvojno zaradi pravila gola v gosteh
- valjanje. Naj se pogleda počasni posnetek. Če je dotik bil ok, sicer 3 tekme kazni. Pa zarad mene, če Messi diva v osmini finala SPja in zaradi tega izpusti četrtfinale, polfinale in finale.
- pritoževanje sodniki. Lep primer včeraj, ko je Cavani zahteval karton (drugi rumeni) za Piqueja in ga je sodnik pokazal njemu zaradi signalizacije. Ok, pravila so tako napisana, ampak zakaj ga je Cavani dobil, na drugi strani pa je 3/4 ekipe ob vsakem valjanju obkolilo sodnika in nič. In na obeh straneh, da ne bo pomote
- zakaj še vedno ni tehnologije v nogometu ne ve nihče, tudi odgovorni ne. No razlog je preprost, v tretji kazahstanski ligi si ne morejo privoščiti kamer. Če se v Ligi prvakov in v PL obrnejo milijarde vsako leto bi lahko igrišče pokrili z zadostnim številom kamer. Zakaj je potrebno uboge stranske sodnike mučiti s tem ali je bil napadalec 10cm v offsidu ali ne, če pa še mi pred TVjem po treh posnetkih nismo povsem prepričani
- starost sodnikov. V NBAju in NFLu sodijo sodniki tudi po 60 letu starosti. Nogomet je drugačen šport, saj mora sodnik preteče ogromno v uri in pol (v primerjavi s prej omenjenimi). V nogometu najboljši sodniki začnejo soditi Ligo prvakov v začetku 30, top of the top imajo v celotni karieri možnost sojenja na max. dveh finalih SPja, pa še to, če "ujame" pravo leto. Ko pa sodnik doseže določeno starost pa gre na smetišče zgodovine ali pa predavat in postane popolnoma neuporaben. Naj se naredi neka sodniška soba, notri 3 stare izkušene, pa naj odločajo o rokah, penalih in ostalih sumljivih odločitvah itd.

Sem pač tisti gledalec nogometa, ki mu napačne sodniške odločitve ne dodajo tistega magičnega čara nogometu.

Večji kaos kot pri nogometu je le še v rokometu in smučarskih skokih. Pri rokometu napad traja kolikor želi sodnik, pri skokih pa mi nikoli ni jasno kako nekdo podeli oceno 16.5, drugi pa 18.0
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6279
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a infinity dne 9. marec 2017, 19:12:38

Mene glede včeraj moti predvsem to, da se je po tekmi hvalilo Barcelono kot da se sodniške napake niso zgodile. Nikoli ne bi prišlo do preobrata, če ne bi bilo serije odločitev, ki so šle v prid domačinom.

Je pa potrebno priznati Barceloni to, da niso obupali do zadnje minute. V 85 minuti sem gledal, ko je Suarez lovil enega branilca. 3 gole zaostanka, 5 minut do konca in niso samo čakali na končni sodniški pisk.

Kar se tiče rezultatov - zame so letošnje tekme LP po dolgem času ene zanimivejših. Niti ne vem kdaj sem nazadnje gledal toliko tekem.

K zgornjim predlogom dodam to.
- zakaj se enkrat kaznuje za strel na gol potem ko je bila igra že prekinjena in zakaj drugič ne. Vsakič se ob teh situacijah spomnim na Robina v dresu Arsenala, ki je bil celo izključen (zanimivo da ravno proti Barceloni ko le tem rezultat ni šel na roko). Pa ne vem če sem še kdaj potem videl, da bi kdo dobil karton za to, čeprav se to dogaja kar redno.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9259
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 9. marec 2017, 19:29:32

Dober primer, sem ga imel v mislih. Kar se tiče Barcelone ne bom pozabil tekme ob zaostanku proti Milanu, ko so pred nekaj leti dobili penal ob kotu, ko žoga sploh še ni bila bila v igri. Kaj takega nisem videl nikoli več.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6279
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 9. marec 2017, 19:52:22

Sem pač tisti gledalec nogometa, ki mu napačne sodniške odločitve ne dodajo tistega magičnega čara nogometu.


This x 1000. Vzpostavit tehnologijo čim prej, v najslabšem primeru pa dati sodnike v ocenjevanje.

Vsaka čast Barceloni, ker je stiskala do konca, škoda za piko na I, da gol ni padel iz offsida. Na bruhanje mi gre tudi samo komentiranje na naših televizijah, kot bi gledali čisto druge tekme.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3018
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 9. marec 2017, 21:13:07

dandzo je napisal:Pismo ste eni tukaj butthurt. PL je sicer vedno prioriteta, ampak ne me hecat, da ni bilo fajn gledat United ob torkih in sredah zvečer proti najboljšim evropskim ekipam. Zdaj ko nas ni noter je pa kar naenkrat CL povsem brezveze. Rajše gledam free scoring nogomet kot je bila recimo tekma City-Monaco ali pa lekcijo nogometa s strani PSG-ja na prvi tekmi kot pa večino angleških derbijev zadnjih par let, kjer se je samo mučilo žogo in je mogoče padel gol ali dva. Meni res manjkajo proper evropski večeri na Old Traffordu, s CL himno na začetku (sicer sem jo v živo na stadionu do sedaj slišal samo v Mariboru, ampak že tam so se mi dvignile vse dlake gor), z odličnim vzdušjem in z napetimi tekmami proti top evropskim ekipam. Tekme proti Barceloni, Milanu (Rooneyjev gol v 89. minuti), Romi na OT-ju, Arsenal away v polfinalu itd. so bile res legendarne. EL je zelo slab nadomestek tega. Še dobro, da zmaga prinaša nastop v CL.
Res je da je Barceloni pomagal sodnik, res je da je Unai Emery s svojim taktičnim pristopom včeraj izpadel pička, ampak ne glede na vse bo ta tekma šla v nogometno zgodovino. Kaj takšnega ne vidiš glih vsak dan.


Saj ni nihče o tem govoril. Tudi jaz bi rad videl MUFC v CL. To je fact. Ampak to kar se zadnje leta dogaja v CL ni več nogomet na najvišjem nivoju, ampak neki Sunday League fuzbal, kjer se nihče več ne zna branit, vsak lahko vsakega cepne od 1-0 do 10-0, ponovem je že tako, da ena tako velika in močna ekipa, ne zdrži rezultata 4-0 in 3-1 v 88 minuti. Ekipa ki bo okrog prodajala midgeta Verrattija za 100M, ima Cavanije, Matuidije, T.Silve(pa čeprav slednji redno sodeluje pri blamažah) itd..

In vse je odvisno kako gledaš. Folk nabija o največjem povratku vseh časov, jaz vidim to kot največji bottle job/choke ki sem ga kdaj videl(poleg GSW in Atlanta Falconsov). To na kak način so prišli do 6 golov, pa rajši ne bom komentiral. Zato pa mi se mi CL vsako leto bolj zameri, ko vidim da zmagajo tisti ki imajo v ključnih momentih sodnika ali pa več sreče kot pameti. Ovrebo je pred leti obrnil Barcelono na glavo in jim popolnoma spremenil smer, tokrat jim je Aytekin obrnil sezono na glavo, kjer imajo sedaj možnost za trojčka..

Arsenal pušne 1-5 in govorimo o sramoti, blamaži in totalnem propadu Wengerja. Pri Barcelonini zmagi pa govorimo o največjem comebacku ever, ne vem kakšnih zaslugah in bla bla.. To da pa je klub kot je en PSG zajebal 4-0 + 3-1 ter 3 zicerje 1 v 1 pa ne govorimo. In hokejski izidi v CL ne govorijo o kvaliteti nogometa, ampak o nesposobnosti klubov, ker se ne znajo branit. Kaj bo potem naslednji teden, Monaco 8 komadov rukno Cityju, pa noben ne bo premaknil očesa? Valda da ne, govorili bodo o sramoti Cityja, ne o kvaliteti tako kot zdaj o Barci.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 10. marec 2017, 0:45:27

Kakšni kretenizmi.
Potem je itak Ronaldo najslabši ever igralec Uniteda, saj je takorekoč skoraj zajebal klub v Moskvi. In ja, ni leta 99 United premagal Bayern, ampak so oni bili kreteni. Da ne govorim o Romi, kjer so igralci zjutraj namesto italjanskega ekspresota, dobili neko angleški kvazi dolgo kavo. In zato puhnal!
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9759
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 10. marec 2017, 11:19:05

infinity je napisal:- zakaj se enkrat kaznuje ... in zakaj drugič ne.


Še enkrat, to je zame ves problem fuzbala. Postaja rokomet, kjer je "sodnikova prosta presoja" glavna in na isti tekmi za isto situacijo da rumeni karton, da rdečega, ali pa pusti igro. Matija je super povzel nekatere stvari, ki mi gredo na k*** in zarad katerih me mika nehat gledat fuzbal/šport. Škoda gledat, če lahko boljša ekipa, ki ji sodniki niso naklonjeni, gladko izpade.

ManRed je napisal:
Sem pač tisti gledalec nogometa, ki mu napačne sodniške odločitve ne dodajo tistega magičnega čara nogometu.


This x 1000. Vzpostavit tehnologijo čim prej


To sem prvič napisal na tem forumu ene 7 let nazaj. In takrat sem od nekaterih dobil odgovor, da je to čar. Da je roka Maradone čar. Zame gotovo ne. Je čar, da sem živel v času, kjer so Barco častili na tekmah s Chelseajem in PSGjem? A na to sem lahko ponosen.
Razumem, da je igra danes noro hitra in da sodnik NE MORE vsega videti. Niti ne verjamem, da namerno dela vse napake. A zato imamo tehnologijo in 95% situacij bi z lahkoto rešili v 1min v pisarni na tribuni 3je sodniki. Namesto tistih za golom.

In kaj imamo od tega, da danes Mascherano javno priznava, da je naredil prekršek za 11m nad di Mario. En velik sredinec v obraz vsem navijačem PSG in nevtralcem.
Še najbolj smešni so mi pa navijači Barce, ki 1. spregledajo čiste napačne odločitve; 2. pravijo, da si ekipa, ki izgubi 6:1 ne zasluži napredovanja. Ker ekipa, ki zgubi 4:0, si ga pa. :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a infinity dne 15. marec 2017, 22:36:17

Monaco :appl:

Za top klube bo bolj ugodno, da kar kupijo celoten klub, kot pa da vsakega njihovega nogometaša posebej.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9259
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 15. marec 2017, 22:39:36

Pep, vsa čast. Človek zapravil celo premoženje in izpadel na prvi oviri. :lol:
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6279
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 15. marec 2017, 22:42:43

Monaco fantastičen in odličen znova. Itak ne vem kako je CIty zmagal prvo tekmo 5-3, čista sreča da je Monaco toliko šans zapravil(+ penal). Prvi polčas danes sploh do strela niso prišli.

150M skantal na nakupe, pa potrebuje vratarja, popolnoma novo obrambo in 2 centralna vezista. Itak ga bodo hitro odjebali ali pa bo sam zapustil barko, ko bo pritisk ratal prevelik.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 16. marec 2017, 8:57:38

Monaco tepe to, da ne zdržijo tempa, ki ga zastavijo v prvem polčasu. Trener bi moral mal nižati prestave glede na potek dogodkov. Ampak tokrat se jim je izšlo. Na prvi tekmi so pa ravno zato kasirali vse gole na koncu tekme, padec je bil viden z lune. City je imel v drugem polčasu precej šans in bi lahko ubili tekmo že davno. Ampak so bili neučinkoviti.

Sej vsaka čast Monacu, jih je res lepo gledat, v prvem polčasu sploh City ni imel ideje, kam z žogo. Enostavno so jih povozili, pretekli.

Torej vsi konkurenti za top 4 so že OUT iz Evrope. Še en razlog več, da bomo v Ligo prvakov veliko lažje prišli preko Evropske lige...
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 16. marec 2017, 20:15:10

Ne mislim podcenjevat Monaca, res imajo osupljiv nabor mulcev v napadu. Ampak take tekme bi City moral dobivat že samo na podlagi svojih izkušenj. Nezamisljivo je, da skoraj desetletje starejša ekipa ne uspe zadržati vodstva dveh golov.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4017
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 16. marec 2017, 20:26:12

Ra100 je napisal:Ampak take tekme bi City moral dobivat že samo na podlagi svojih izkušenj. Nezamisljivo je, da skoraj desetletje starejša ekipa ne uspe zadržati vodstva dveh golov.


Zanimivo, da je Guardiola v prvem intervjuju po tekmi rekel, da Cityevi igralci niso izkušeni v LP in da se jim to pozna.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 17. marec 2017, 7:58:10

To je precej očiten pesek v oči z njegove strani. Kalibri kot so Aguero, Silva, Kolarov, Clichy itd. imajo zdaj že najmanj pet sezon v CL. Monacove mulce bi morali pojest za malico.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4017
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 17. marec 2017, 12:55:44

Sej se povsem strinjam s tabo, zanimivo mi je pa blo, da je to poudaril. Ker Monaco tudi ni izkušen kot Barca, Real, Bayern.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 17. marec 2017, 14:04:50

ATLETICO MADRID - LEICESTER
BORUSSIA (D) - MONACO
BAYERN - REAL MADRID
JUVENTUS - BARCELONA

Izenačeni pari (kot že dolgo ne), tudi Leicester se lahko dobro upira Atleticu na svoj dan. Bayern mi še najbolj diši od vseh skupaj.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3018
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 17. marec 2017, 14:18:17

Kako presenetljivo, da se nič ne piše o izpadu Citya. Igrali so proti Monacu, otroškem vrtcu, ekipi ki bi jo morali premagati. Na koncu pa Pep išče izgovore v neikušenem igralskem kadru modrih :roll:

Pep se ima in ga imajo mnogi za najboljšega trenerja v zgodovini. Nekateri ga malikujejo kot da je on izumil nogomet. Pa ga vrže ven nek Monaco. Pred začetkom sezone se je skregal s polovico igralskega kadra. Zjagal je prvega vratarja in ikono kluba in pripeljal boljšega (khm..). Boljšega, ki pa sedi na klopi in faila kadar stopi na igrišče. Skregal se je z Yayo, z Aguerom, zjagal je Nasrija.. Zapravil več kot 200mio € (180mio neto), pa letel ven v osmini. Toliko o največjem vseh časov.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6279
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 17. marec 2017, 21:04:33

Ti cepec ne razumeš kako težko je osvajati lovorike z Barcelono in Bayernom. Kako si drzneš tako blatiti Darwina nogometa. Pfuj :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 17. marec 2017, 21:27:44

Jp. Pep je že na nivoju The Special On(c)e-a :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9759
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Liga Prvakov 2016/2017

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 11. april 2017, 21:41:21

Juve je samo Pogbaja mogel prodat, da je lahko Barco premagal. :lol:
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2500
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost

cron