1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

Vse o pohodu do 1. pokala Lige Evropa

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 16. april 2017, 10:08:09

Nihče ne pravi, da nismo od Pogbaja pričakovali več, ampak nihče pa ni nikoli dejal da bo on sam prinesel zmago v CL in podobne. Lahko bi bil boljši oz. bi moral biti (on za 20%, večina ostalega kadra za vsaj 50%), prepričan sem, da bo naslednjo sezono le napredoval (počitek poleti in lahko bo oddelal skupne priprave, btw prišel je že po začetku PL). Nočem se izgovarjati na srečo, vendar 10 vratnic letos je ogormno. Če bi polovica teh šla notri bi bila slika o njem precej drugačna. Da ne govorim o vseh pripravljenih priložnostih 1 na 1, ki so jih napadalci zapravljali kot po tekočem traku. Z malce sreče bi torej imel 5 golov in 10 asistenc več, kar pa bi pomenilo kar precej (še enkrat, to ni izgovor, to so dejstva). Podpore v ekipi nima nobene, še sreča da imamo ob sebi vsaj Herrero. Ob sebi ima Carricka, ki se skrije tam med osrednja branilca in štepa dvometerske podaje ter se ga smatra kot hudo dodano vrednost. Ko je potrebno potegniti naprej in zgraditi kakšen napad pa ga ni nikjer. Pred seboj ima Fellainija, ki razen skok igre ni uporaben v ničemer. Torej, sredina treh, od tega sta dva popolnoma neuporabna, in vsa organizacija ostane na Pogbaju. Še enkrat, proti Chelseaju se ga je pljuvalo na veliko, čeprav je imel 6 branilcev, enega napadalca in Fellainija v ekipi. Ja, tako dober pa res ni, da bi igral namesto ostalih desetih. Tudi od samih wingerjev in ACMja ni nič. Lingard tam leta kot kura brez glava (vsaj teče, ostali še to ne), Martial, Rashford, Miki in Mata pa so statični za popizdit. Vidi se da je kemija med njim in Ibra nekaj povsem drugega (kvaliteta se med seboj očitno privlači), od ostalih pa ni nič.

Scholsa se je smatralo za polboga v Unitedu zaradi svojih dolgih natančnih podaj. To je bila ena od njegov največjih kvalitet (še vedno se spomnim anekdote kako je nekdo na trenigu šel scat k drevesom, Scholes pa ga je zadel na 40 metrov..). Podaje Pogbaja za Scholsovimi ne zaostajajo popolnoma nič, morda so celo nadgradnja njegovih. Scholes je bil vrhusnki, Pogbajeve podaje pa je v celotni sezoni enkrat samkrat omenil infinity. Toliko o dvojnim standardih.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 16. april 2017, 10:28:37

Se povsem strinjam z Matijo.
Pogba bi lahko dal več (tudi z nekaj sreče), ampak trenutno se v tej ekipi ne bi znašel niti Griezman, Suarez in podobni world class igralci. In to jaz najbolj zamerim Muriju. Vemo kakšne so kvalitete Pogbaja in v kakšni postavitvi najbolje igra, letos pa je (kot tudi drugi igralci) igral že vsaj 3 ali 4 pozicije (tudi LW proti Palace away?) in to gotovo ne pomaga. Zakaj smo ga sploh pripeljali?
Poleg tega mu soigralci ravno ne pomagajo.
Je pa tudi sam malo kriv, ker na igrišču fura frajerja s frizurami, nonšalanco (po Fluidovo :) ) in včasih preveč izgublja žoge na sredini.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a infinity dne 16. april 2017, 11:03:12

Noben vezist ti ne pomaga, če se ostali ne gibljejo in ponujajo za podaje. Naj bo to Pogba, Kroos ali bilo kdo drug.

In ravno ta tempo je zame ključni problem letošnjega Uniteda in glavno razočaranje s strani ekipe in Mourinha. Ob prihodu Ibrahimoviča smo pisali kako bodo morali preostali za njim teči še zanj, garati še toliko bolj itd. Vraga. Vsak še za sebe ne vloži dovolj truda kaj šele da bi šli čez pričakovano mejo. Kako lahko Martial vstopi v igro v 70 minuti in se vleče kot megla po igrišču. Prostora pa za kakšne pol protinapade več kot dovolj. In ne samo on. Sej so vsi isti. Zato pa so na dnu statistike o pretečenih km. Noben sistem, slog igre in število tekem ne more biti opravičilo za to.

Drugi misterij zame ta, da prav vsi padajo v formi napram začetku sezone. Ne morem se spomnit koga za katerega bi lahko rekel, da je tekom sezone našel formo, dobre noge in začel producirat nekaj uporabnega. Mogoče Micki, ampak še on je po ene 4/5 dobrih tekmah padel v povprečje. Ibrahimovič že mogoče malo zabija in izgleda kot ena svetlejših točk, ampak ne vem a sem samo jaz mnenja, da je vedno slabši, manj preprečljiv in z vedno več osnovnimi napakami. Unitedovo kariero je začel spektakularno, škarjice. V PL zabil z razdalje. Ustvarjal priložnosti za druge, za sebe. Tudi nenormalno grešil, ampak ne vem, imel zame boljše predstave.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 16. april 2017, 11:10:52

Pa še nekaj. Resnično menite, da s prihodom Pogbaja nismo dvignili nivo kvalitete na sredini? So bili njegovi predhodniki v lasnki sezoni na višjem nivoju? Če da, potem je najbolje da takoj zapusti klub in se ga proda dokler se lahko dobi še kakšen milijon zanj. Pa je res on kriv, da dobivamo po pet golov na tekmo (sicer ne vem kdaj smo letos dobili 5 golov, ampak v sosednji temi piše tako)?

Če pa je težava v njegovi frizuri pa super, sem mislil da je težava v njegovi igri...
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 16. april 2017, 12:23:29

5 na tekmo ne, za 5 v prvenstvu pa sigurno. V obrambi je slab. Naj se najprej razjasni kje bo igral pol pa se gradi naprej. Brez Carrika in Herrere ob sebi, bi bila njegova statistika se slabsa.

Je pa res da ni on glavni problem, problem je ekipa. In za ekipo je kriv Manager. Simple as that ;)
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 16. april 2017, 12:56:48

Ob Pirlu, Vidalu in Marchisiu bi bil pa mogoče spektakularen. Morda pa ga ravno Carrick zavira, ker ne teče še zanj. Who knows kaj bi bilo, če bi bilo.
Se pa strinjam, da se mora ugotovit njegova pozicija. Kot tudi za par drugih - Miki, Martial, Rashford, Blind, Darmian, Mata, Lingard. Pol ekipe :)

Matija ni problem frizura, ampak da se napenja pred pomembnimi tekmami s frizuro in twitterjem, potem pa tam pogori - s Poolom doma npr. Namesto da bi energijo usmeril v tekme se ukvarja s twitterjem. In s tem si ne dela usluge.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 16. april 2017, 16:07:55

Odlične dolge podaje ma tudi Wazza pa tega nihče ne omeni, oziroma se ga celo omalovažuje ko podaj tko ;)
Pa ne pljuvam po Pogbaju. Je vseeno pokazal da je klasa. Ampak United je rabil pred Pogbajem enga Kanteja in nagnat Fellainija, pripeljat wingerje ne neke kvazi AMCje ala Miki ipd.
Naši prestopni roki so brez repa in glave. Čeprav letošnji je bil ok in smo se krepili na pozicijah kjer je bilo potrebno. Ampak še vseeno premala prevetritev ekipe. Kar je res rezultat preteklih zablojenih prestopov.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a Matija dne 16. april 2017, 16:18:58

In kaj ima Pogba z vsemi temi tezavami Uniteda? Razen da se pricakuje da bo reseval še vse te tezave. Pa se v vsem napisanem popolnoma strinjam
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a zimi dne 16. april 2017, 16:22:16

GoUp je napisal:Ampak United je rabil pred Pogbajem enga Kanteja in nagnat Fellainija, pripeljat wingerje ne neke kvazi AMCje ala Miki ipd.


This!

In kot je Matija napisal. Ni Pogba kriv, da smo pripeljali njega za 100M namesto bolj primernih. Pogba bi bil česnja na torti, a nam manjka še torta (al pa vsaj dost sestavin :) ).
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a infinity dne 16. april 2017, 16:40:21

Ampak United je rabil pred Pogbajem enga Kanteja in nagnat Fellainija, pripeljat wingerje ne neke kvazi AMCje ala Miki ipd.

Kar se drugega dela tiče ti dam povsem prav. Zraven me skrbi, da bo se poleti nabavilo še enega nogometaša več, ki bo si najbolj želel igrati na 10ki.

Kar se Kanteja tiče. Mislim da je bil vezist tipa Pogba bolj potreben. Kante različico smo imeli že v Schneiderlinu.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 16. april 2017, 16:55:45

Pa sj jst nisem proti Pogbaju :)
Zame je igral zadnjič zelo dobro, pa tudi danes.
Ampak kot je zimi lepo povedal. Mi nimamo ogrodja za torto. Pa dajemo gor že češnje.
Kuhar je pa tud nek star izpet chef ;)

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a infinity dne 16. april 2017, 19:09:33

Ko smo že bili ravno pri njem...
Paul Pogba has now completed more passes (1,726) than any other Premier League midfielder this season.

Pogba has created 53 chances in the PL this season, more than any other centre midfielder [squawka]
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 16. april 2017, 19:13:35

Zanimivo je tudi to da imamo eno sezono 6 ACM-jev (Miki, Mata, Fellaini, Pogba, Rooney, Herrera), drugo sezono ugotovimo da imamo samo enega pravega. Da o krilih in napadalcih spoh ne izgublam besed. V napadu je kaos in to se pozna tudi na igriscu.

Je pa za vse to kriva prepogosta menjava trenerja. Tako da ja, ce Muri oddela pogodbo do konca, upam da uspe zbalancirat ekipo.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2486
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 18. april 2017, 9:36:06

Ne vem sicer, če sem jaz sprožil vse to prerekanje o Pogbaju, ampak vseeno še vedno trdim, da bi z malo več njegove zbranosti, vneme, pa tudi jasnejših navodil s strani Mourinha, govorili o njem precej drugače. Manjka mu zaključek, ok, dal je dosti štang (smola ali ne dovolj natančen strel, kakor vzameš), ampak zgrešil je tudi precej čistih situacij, tudi na tej tekmi proti Anderlechtu je imel 1 na 1 z vratarjem, pa je streljal praktično v njega. Da ima dobre podaje, mu pomoje niti ni nihče oporekal. Je pa neverjetno res, da smo tako nesposobni pred golom letos.

Kot sem že napisal, se mi zdi, da nima jasnih navodil. In potem kar brezglavo tava, malo teče tja, malo drugam, na koncu pa vedno manjka v akciji ali pa je na pol prisoten. Ampak to ni njegov problem. Njegov problem je kvečjemu, da ko igra na sredini in ima poleg sebe samo še enega vezista, nima discipline, odtava na področja, kjer ni več povratka in zato pušča ogromne luknje v obrambi.

Če se je že vrglo Scholsa v primerjavo. Scholsova največja vrlina, veliko večja kot podaje čez celo igrišče, je bila, da je dajal ekipi ritem s svojim gibanjem in (predvsem) krajšimi podajami, s tem pa je ekipa vršila stalni pritisk na nasprotnika. Tega Pogba nima, je pa zato morda v kakšnem drugem elementu boljši.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 18. april 2017, 11:02:19

Pogba še vedno deluje, kot da eksperimentira in improvizira na igrišču. In tu je težko reči, ali gre za njegovo lastno nedisciplino ali za slaba navodila. Ampak posledica je v vsakem primeru nekonsistentnost.

Ne morem se znebiti občutka, da igra čisto dislocirano od ekipe. Svoje soigralce preseneča ravno toliko kot nasprotnikovo ekipo. Tudi zato tisti njegovi individualni presežki redko padejo na plodna tla.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: 1/4 EL: Anderlecht : Manchester United; 21:05; 13.4.2017

OdgovorNapisal/-a mmato dne 18. april 2017, 20:00:40

No jaz mislim in upam da ima nejasna navodila, ker če ima vlogo "free roll" potem ...... se mu ne posreča.
Uporabniški avatar
mmato
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 88
Pridružen: 14. november 2010, 18:39:21

Prejšnji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2016/17

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost