Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 18. marec 2018, 8:38:47

Wtf je s temi izjavami. Če kdo, potem Mourinho deluje naveličan vodenja Uniteda.

Ampak ok, vsaj zmaga je tu; sedaj ko je mogoče vohati edino preostalo lovoriko, lahko pričakujemo vsaj malo grizenja.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 18. marec 2018, 9:10:16

Jao, spet je bilo mučno gledati. Čeprav na obeh zadnjih derbijih je bila igra intenzivna, energična, ali sem imel samo tak občutek, ker sta bila derbija?

Glede Mourinha. Ko brani ekipo ni prav. Ko graja igralce ni prav. Ko išče izgovore ni prav.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5053
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 18. marec 2018, 9:23:14

Kaj pa samokritika?

Koliko bulšita se v zadnjem tednu da prebrati v medijih in na forumu... Kriv je Blind, Ferguson, 6-7 nesposobnih igralcev.

Človek, ki te igralce selekcionira, motivira, trenira, postavlja sistem, ... ta pa je drugi božji sin.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2306
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. marec 2018, 11:28:56

Anderson#8 je napisal:Da vidimo reakcijo igralcev po premoru. Me zanima če bo kdo potegnil ekipo za zadnji del prvenstva..


Muri? On bi jo mogel.
Isto glede Shawa. 2 leti ga že gleda na treningih. Pred 1 mescom je rekel, da si z igro zasluži novo pogodbo, zdaj javno pove, da je bil slab. Ja a tega ne opazi na treningih?
Mu tam ne more povedat, kako naj se postavlja?
Vsi navijači trobimo o LB, RB, RW a ne Muri ne njegovi pomočniki tega ne vidijo in za LW iščejo Perišica, Sancheza. :roll:

Ra100 je napisal:sedaj ko je mogoče vohati edino preostalo lovoriko, lahko pričakujemo vsaj malo grizenja.


Optimist. Upam, da dobimo Soton/Leicester v polfinalu in v finalu bunker proti Tottenhamu zdrži, pa en lucky gol Lukakuja/Martiala odloči.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 18. marec 2018, 12:08:57

Anderson#8 je napisal:Če je kaj ta tekma pomenila za naprej, je to da bo ta fatso Shaw odjeban poleti. Rupa ena nesposobna, klasični Soton produkt. Nič od njega, vsakič ko so napadli je bilo nevarno. V napadu pa itak ne vem kaj predstavlja.

Da vidimo reakcijo igralcev po premoru. Me zanima če bo kdo potegnil ekipo za zadnji del prvenstva..


Če bi tvoje komentarje upoštevali, bi bili že lani brez vseh igralcev. Slej ko prej se vsi iz super zvezd prelevijo v fatsoje, jebivetre in podobno....

Ime: Luke Paul Hoare Shaw
Starost: 12.julij.1995(18 let)
Višina, teža: 185cm, 75kg
Igralni položaj: LB, LWB, LM(future?)
Prejšnji klub: Southampton

Ja letos ni zajebancije. Van Gaalov drugi nakup oz. želja še prejšnega vodstva, Luke Shaw je nov član Manchester Uniteda. Fantastičen talent, verjetno TOP 3 na svoji poziciji, prihaja iz znane šole Southamptona(Walcott, Bale, Ox, Lallana..), star pa je šele 18 let. To je tudi največji bonus pri njemu, dejstvo da kljub mega cifri prihaja za dolgo obdobje. Če potegnemo 10-12 let iz njega se bo nakup zdel kot kapljica v morju.

Letos je imel top šit sezono. Poleg Bainesa(ki pa izvaja prekinitve, penale itd) je bil najboljši LB v ligi. Odličen v obrambi in kar je še najbolje, lani tudi odličen v napadu. Imel je več podaj kot RvP v zadnji tretjini igrišča(127), samo Rooney in Januzaj sta imela več zadetih crossov kot Luke. Imel je več kot 1084 uspešnih podaj, največ tacklov za U-21 kategorijo, več kot 60 driblingov/take on.. Lahko le še napreduje. Deal je no brainer in čeprav je cena visoka, se takšne igralce mora vzeti. Je v rangu talenta Rooney, Januzaj, Ronaldo na svoji poziciji LB-ja. To lahko brez problema trdimo..



Verjetno bo držalo, da smo v zadnjih 5 letih kupili samo drek, ki nebi uspel v nobenem klubu in so vsega krivi igralci. :roll:
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 18. marec 2018, 16:32:29

Vlekli bomo komentarje ven? A tvoje potegnem? Ko so enkrat možje, pravi borci, ščijejo kri, igrajo ne vem kako, drugo tekmo pa kako bi odjebal vse po spisku, kako sramotijo klub itd? Ne bi o tem res.

Valda da sem o Shawu tako mislil. Ker takrat še ni bilo ugotovljeno, kako za kurac dejansko so igralci oz. produkti Soton šole. Še tisti ki je vsaj malo uspešen, Sadio Mane je itak prišel iz Salzburga kot stop gap za večji klub. Vsi ti igralci so paraziti sistema, ki so šli v večji klub in izkoriščajo dejstvo, da so HG in Angleži, prodat jih itak ne moreš nikamor, potem pa lahko delajo kar hočejo.

Tip je mel 60 tekem za Southampton do 19 leta. Lovili so ga vsi(predvsem Mourinho pri Chelseaju), govorili so naslednjem LBju za 15 let angleške repke. Pri Unitedu ni pokazal absolutno nič, še tistih par tekem pred poškodbo je bilo za moje pojme strašno overratano in smo sila pretiravali z vsem, saj smo mislili da če zna hitro teči, odigrati dvojno, da imamo LBja.. Kot je dejal Mourinho včeraj, dres Uniteda je pretežak za nekatere.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. marec 2018, 16:44:32

Anderson#8 je napisal:Pri Unitedu ni pokazal absolutno nič, še tistih par tekem pred poškodbo je bilo za moje pojme strašno overratano in smo sila pretiravali z vsem, saj smo mislili da če zna hitro teči, odigrati dvojno, da imamo LBja.. Kot je dejal Mourinho včeraj, dres Uniteda je pretežak za nekatere.


S prvim delom se ne strinjam. Tistih nekaj tekem pred poškodbo (sploh kvalifikacije za LP) je bil men zelo dober, agresiven v obrambi, hiter v napadu. Tisto poletje je ekstra treniral v Dubaju po slabi prvi sezoni (če se prav spomnim) in res sem mislil, da bo zavzel položaj prvega LB. Po poškodbi pa je le še bleda senca in razen nekaj minut ne pokaže veliko.
Drugi del je delno resničen. Dost jih res ne deluje kot kvaliteta za United (vsaj ne za naskok na vrh), ampak poglejmo kaj je npr. Conte iz Mosesa naredil lani. Ne rabimo 11 WC igralcev. Rabimo ekipo, ki bo tekla in se borila, bila agresivna. Tu mora Muri dvignit nekaj igralcev in cela ekipa mora pokazati več.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 18. marec 2018, 17:23:38

Hiter v napadu, agresiven v obrambi. Oprosti kaj je to :D . Kje so predložki, podaje, mogoče gol, kje je konstantno pritiskanje z vtekanji na boku? Bi Shaw lahko opravil takšno nalogo na Salahu, kot je to storil Young? Kje si kdaj videl Shawa dati takšen predložek kot Young včeraj za Matičev gol? Pa vem da je en ex winger, en pa 22 letni LB, pa vendarle. Young je kao najslabša stvar možna v klubu, pa še vedno pošteno brca pri 32 letih.

Moses izgleda na daleč kot dober primer, pa ni. Kot je zdaj postalo jasno, moramo prejšnjo sezono Chelseaja oz. Conteja vzeti z rezervo, ker je bila tako specifična, ker niso imeli Evrope, ostali pa so dobili nove trenerje. Igrati nogomet 1x na teden, se 100% pripravljati na vsak obračun in določiti taktiko, ni noben problem za nogometaša. Pa govorimo o Chelseaju, ki nima glih drek ekipe. Isto je pred leti ratalo Liverpoolu, ko so scuzali eno dobro sezono Suareza ter Sturridga.. Sploh pa ne za sistem ki ga laufal Conte, kjer laufal 2 DMja na sredini igrišča, v obrambi pa je imel tako Moses kot Alonso ne le kritje enega CBja, ampak je še bil dodaten v obrambi. To izredno olajša zadevo za wingbacka in tudi mi smo igrali zelo dobre tekme v 3-5-2 sistemu, ker lahko en Valencia komot pokrije desno stran.

Težave bočnih branilcev ne bi omenjali v tako veliki meri, če bi vsaj znali dati kakšen pameten predložek na tekmo. Kot sem nekje prebral včeraj, zamislite si Lukakuja v "glory days", ko smo imeli byline wingerje, ki so nažigali crosse dobesedno v gol. Lukaku bi imel 40 golov letno brez problema, saj mu nihče ne more konkurirat v zraku, orje pa po teh CBjih itak kot kombajn. Tako pa vidim neke podaje po tleh iz strani Mate, Shawa, Rashforda, Martiala itd, ki mi poženejo kri po žilah. Zakaj?!!? Najlažje branit takšno žogo, niti ne rabiš skočit, samo nastaviš nogo pa žogo odbije na sredino igrišča.

Mourinho mora rešiti bočne položaje poleti, ampak cene vidimo kakšne so(Walker, Mendy >> skupaj 100M). Ali bo dal šanso Fosuju ko Valencia ne bo mogel? Je še Valencia sploh pametno rešitev za desno stran? Levo stran moremo rešiti, ker Martial/Alexis/Rashford potrebujejo pravega partnerja, da jim dela višek..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a knoxvill dne 18. marec 2018, 17:37:46

Resit je treba 3/4 ekipe. Razen DDG, Erica, Matica in Lukakuja ne vemo kje kdo igra, oz. bi moral igrat, oz. bi rad igral, oz. bi tam igral najboljse. Sploh pa ekipa ze vsaj 5 let ne deluje homogeno, to kriljenje vsako tekmo samo kaze kako so neusklajeni in nepripravljeni zrtvovat enden za drugega. Mogoce bi kaksen teambuilding boljse deloval kot trening, na katerih tak ne vem ce kaj sploh drugega delajo, ko laufajo v krogih.
Uporabniški avatar
knoxvill
Treble winner
 
Prispevkov: 2503
Pridružen: 23. marec 2009, 19:40:46

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a infinity dne 18. marec 2018, 18:31:21

Tako pa vidim neke podaje po tleh iz strani Mate, Shawa, Rashforda, Martiala itd, ki mi poženejo kri po žilah.

Ampak hec je, da to nekateri vemo že ves čas in konec koncev bi to moral vedeti tudi Mourinho še pred začetkom sezone. Lahko ima določen izgovor v tem, da ni dobil Perišiča, čeprav spet, resen klub bi moral imeti backup opcije vedno pripravljene. Zato pa imamo zdaj situacijo že par mesecev, ko Lukaku poredko prihaja do priložnosti, ker preprosto ne spravijo žog nanj. Kvečjemu se igra povsem kontra temu kar bi si Lukaku želel. Neke kratke podaje v gneči, ki uspejo ravno 1x na tekmo - primer številna izmenjava podaj Mata - Martial včeraj. 1x uspela in nikoli več, čeprav so se neštetokrat zagnalo na isti način.

Hudič je, ko se poleti ne bo reševalo tega problema. Sicer po včerajšnjih besedah Mourinha bi mogoče pomislil na to, da bo malo bolj zarezal v kader kot je pričakovano, ampak realno še vseeno gre pričakovati 2, max. 3 okrepitve in od tega se ve, da bo veza prioriteta. Zraven se pa še kaže, da je bil Sanchez strel v koleno in ni ravno prinesel tega, kar sem vsaj sam pričakoval.

Sicer ne zagovarjam tega, da bi zaradi sistema nogometaš igral slabo - ne more biti položaj kriv, da te jebe vse od sprejema do oddaje žoge in da se ti ne da vložiti maximum v tekmo. Vseeno pa morem reči, da sem že prekleto naveličan tega 4-2-3-1 oz. bilo katerega sistema z desetkami. Sej če tudi bi igrali 4-4-2, ko z Mato na RW in Lingardom na LW je to nekaj povsem drugega kar bi si želel. Odkrito povedano sem od Mourinha pričakoval da bo končno porihtal tale Unitedov sistem in bomo končno videli kako funkcionira 10ka, če že ni uspelo prej s Kagawo in kasneje z Mato. Po dveh letih smo kvečjemu ugotovili, da zadeva ne deluje niti z Mickijem. In kot rečeno, imam že pol ku*ac tega eksperimenta. Vrnite mi stari dobri United. Ni za pričakovati, da se bo to uredilo s klasičnimi wingerji, ampak upam da vsaj z bočnimi branilci (čeprav tukaj je finta, da pod Mourinhom ravno veliko svobode v napadu ne bodo dobili - vsaj če se pogleda Shawa, ki včeraj ni šprintal naprej, tudi ko se je cela njegova stran izpraznila).
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. marec 2018, 18:48:12

Sj je pripeljal odlicne krilne igralca-Mikija pa potem Sancheza. Pa oba nista kur*** od krilnega igralca.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 18. marec 2018, 18:51:44

Če enemu igralcu ne laufa, potem je to problem igralca.

Če pa cela ekipa igra z ročno zavoro, potem je to problem trenerja.

Ali pa so na delu spet travnati vilinci, ki so začarali žogo...
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a infinity dne 18. marec 2018, 19:09:58

Sj je pripeljal odlicne krilne igralca-Mikija pa potem Sancheza. Pa oba nista kur*** od krilnega igralca.

Vem. Zato pa nisem najbolj optimističen, da bo uspel rešiti vse probleme z novim prestopnim rokom in če sploh razmišlja v podobni smeri. Sploh ker ga zdaj že "tepejo" njegove okrepitve. Tudi če pustim Pogbaja pri miru - čeprav mi ni jasno kaj se dogaja z njim od januarja naprej - ampak že Sanchez deluje kot nelogična okrepitev glede na to kako in kje igra zadnja dva meseca. Micki se je prav tako izkazal za udarec mimo in predvsem karakterno nedorasel - nekaj kar bi skoraj morali vedeti iz njegovih prejšnjih avantur. No, tudi Lindelof trenutno izgleda za povsem zgrešeno okrepitev oz. bolje rečeno zapravljeno okrepitev. Že takrat smo pisali da bi bilo bolj pametno pogledati proti bočnim branilcem in mislim da se kaže da smo imeli prav. Tako pa smo pred novim poletjem in ne vem če ne bo na koncu spet prišel nov CB, če se bo priložnost ponudila (Alderweireld).
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. marec 2018, 19:14:29

Pogba je zrtev Sancheza. Tip spila za napadalcem, na mestu kjer je ravno Pogba najboljsi.
In zdj mu ostane samo da spila zadaj, kjer pa ni tolk dober.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a infinity dne 18. marec 2018, 19:36:02

Pogba je večino tekem v zadnji sezoni in pol odigral kot zadnji vezni v paru z enim vezistom in je bil vsaj soliden, če vzamem blazno strog kriterij ocenjevanja. Sanchez mu res hodi v zelje, ampak to ne more biti razlog za prekleto sumljive predstave v zadnjem času, ko še osnovnih zadev ne počne na zadovoljivem nivoju. In to ob dejstvu, da se premika kot stara mama po zelenici.

Kam je šel tisti B2B Pogba, ki je prišel v United kot vrhunski atlet z izjemnim tehničnim znanjem. Ko je lahko šprintal gor in dol, igral z veliko željo in pogosto svoje frustracije izkazoval s prekrški (lani sta z Ibrahimovičem rekordno hitro nabirala kartone) in pritiskal na soigralce ko je bilo potrebno igrati. Človek, ki je v skokih pobiral številne žoge in je bil najbolj nevaren posameznik ob Unitedovih predložkih iz prekinitev. Zadnje čase ne vem če se sploh uspe odriniti od tal.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a infinity dne 18. marec 2018, 20:10:10

Man Utd v Spurs

Seveda dobili Spurse v polfinalu, ki bodo že tako ali tako v prednosti, ker igrajo na domačem stadionu.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9262
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 18. marec 2018, 20:12:03

Ja ampak imamo to srečo, da ker so v "gosteh" dobijo gostujoče slačilnice :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 18. marec 2018, 20:39:34

No pa da vidimo. Poccchettino vs Mourinho.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a Chicharito dne 18. marec 2018, 20:44:36

Mah. Po statistiki smo gotovo ekipa z malo pretečenimi km, če ne celo z najmanj od vseh ekip v PL. To bo treba najprej odpravit in to govorim že nekaj časa. Žalostno po kolk nas vsako tekmo ekipe pretečejo. Konstantno gibat, vtekat, spraznevat prostor.

S statično igro se ne bo doseglo nič.
Chicharito
Ginger Prince
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 4. december 2010, 14:12:21

Re: Manchester United:Brighton, 17.3.2018, 20.45

OdgovorNapisal/-a zimi dne 18. marec 2018, 21:40:38

Ra100 je napisal:Če pa cela ekipa igra z ročno zavoro, potem je to problem trenerja.


Ja, ampak pod 3 trenerji, ki so si pripeljali svoje igralce.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5780
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Angleške zelenice 2017/18

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost