FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20:55

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a zimi dne 29. januar 2019, 9:59:59

Ra100 je napisal:
zimi je napisal: Močno dvomim, da bo top4 dovolj za popolno mirnost, da ne bo vsaj kdo zahteval boljših rezultatov.


Mogoče. Ampak težko si predstavljam scenarij, kjer bi se Spursi s Pochom razšli po tem, ko bi zasedli 4. mesto v CL.


Tudi jaz dvomim, da bi kdo pomislil na to, da bi se razšli z njim, če doseže top4.
Navijači se ne spomnimo prejšnjega tedna, ne pa desetletje nazaj. :) Ravno ob pregledu zadnjih zmagovalcev FA pokala sem se spomnil, da je LvG prinesel ta FA pokal, Muri Evropsko ligo, pa sta oba smatrana kot fail. In glede na to, da Poch nima ravno slabe ekipe, zadnja leta jo tudi ne zapuščajo glavni zvezdniki, bi jaz vseeno pričakoval kak resnejši naskok na pokal.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 29. januar 2019, 10:51:36

zimi je napisal:Ravno ob pregledu zadnjih zmagovalcev FA pokala sem se spomnil, da je LvG prinesel ta FA pokal, Muri Evropsko ligo, pa sta oba smatrana kot fail.


Pa si resno ravnokar nameraval potegniti vzporednico med enim najbogatejših klubov na svetu in Tottenhamom?

Plis reci, da me trolaš in da mi ni treba še petič tukaj razlagat, zakaj so pričakovanja med Tottenhamom in Manchester Unitedom različna in zakaj je recimo 4. mesto za enega veliko boljši izid kot za drugega.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a zimi dne 29. januar 2019, 12:40:01

A dej Ra100, zmeraj ko se nekdo ne strinja/polemizira s teboj odgovoriš poniževalno in zbijaš kredibilnost. S tem več poveš o svoji kulturi komentiranja, trolanja itd.

Torej: ker ima United največ prihodkov, bi morala lestvica izgledati:
1. United
2. City
3. Liverpool
4. Chelsea
5. Arsenal
6. Tottenham

Nadalje, Tottenham ima več prihodkov kot Juve, torej je totalno neuspešen v Ligi prvakov, ker se redno ne uvršča v finale? Tottenham je eden izmed top 10 najbogatejših klubov na svetu, ne govoriva o Southamptonu, Watfordu, Swanseaju ipd. Razlika se z leti manjša, danes lahko precej lažje ponudijo 100k tedenske plače in kupujejo dobre igralce.

Nikjer nisem trdil, da pričakovanja Uniteda in Tottenhama niso različna - če sem, prosim pokaži. Če kaj, potem ravno lovorike LvG in Murija dokazujejo, da United vsaj delno dosega pričakovanja (vsako leto lovorike).
Trdil sem, da zgolj top4 in brez resnih napadov na lovorike ni oz. kmalu ne bo več dovolj za Spurse. Sploh ob stabilnem klubu in s hudo ekipo, kar tudi sam priznavaš.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 29. januar 2019, 13:51:32

Mauricio Pochettino says trophies only build ego and Tottenham always want to be in top four


Malo čudna izjava, ki si jo lahko vsak razlaga po svoje. Kot kaže ni pod pritiskom glede lovorik. Saj Tottenham ne more biti kar na enkrat kandidat za ligo, ampak kak pokal bi pa lahko napadli in ga tudi že osvojili. Pochhetino je pač že 5 ali koliko let trener stabilne ekipe z izoblikovanim okostjem moštva. Mogoče s tako izjavo samo preusmerja pozornost od izpada iz obeh pokalov. Z novim stadionom pa bi sploh moral klub povečati apetite. Sicer pa Pochu vsa čast za dokaj redno uvrščanje med top4, to je bilo za Tottenham 10 let nazaj nepredstavljivo.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 29. januar 2019, 16:26:48

zimi je napisal:Nikjer nisem trdil, da pričakovanja Uniteda in Tottenhama niso različna - če sem, prosim pokaži.


Ne vem, no. V debati o uspehu Mauricia Pochettina si začel govoriti o lovorikah LvG in Mourinha, jaz pa sem sklepal, da skušaš postavit njegovo delo v kontekst trenerjev večjih klubov.

zimi je napisal:Tottenham ima več prihodkov kot Juve


Ima; ima pa zato Juve znatno višje zmožnosti za plače in prestope, ker Tottenham velik del dobičkov že nekaj let vlaga v stadion. Če gledaš plačne lestvice v PL, je Tottenham resda 6., kar ni slabo, ampak zapravi recimo skoraj polovico manj od nas in šitija. Tja do Arsenalovega 5. mesta imajo kar precej razlike. Da s tako poceni ekipo pridejo kamorkoli blizu top4, je impresivno, da to počnejo iz leta v leto s precej gledljivo igro, je že skoraj čudež; da je to storil en trener, ki je večje zvezdnike skoraj samostojno vzgojil, je pa dejansko najimpresivnejši dosežek kateregakoli aktualnega trenerja v ligi. Za moje pojme debata o lovorikah tu sploh ne pride v poštev, ker je jasno, da so za boj na več frontah drugi klubi enostavno bolje oboroženi z daljšo in kakovostnejšo klopjo.

Še vir za wage bill v PL, iz katerega je razvidno, da je Tottenham po porabi bližje dnu lestvice kot Arsenalu in Liverpoolu pred njim:
https://www.planetfootball.com/quick-reads/a-club-by-club-breakdown-of-wages-in-the-premier-league-championship/
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. januar 2019, 21:43:53

Ne, še zdaleč ne. Jasno se ve razlika med Unitedom in Spursi - tako v denarju kot v pričakovanjih. V zadnjem času pa so apetiti tudi pri Tottenhamu zrasli, zato bo pomoje potrebno počasi blizu lovoriki priti. Kar letos spet ne bodo očitno.

Tottenham seveda vlaga v stadion in tu še ima "izgovor" za manjko uspehov, ampak čez leto, dve teh izgovorov ne bo več. Glede plač pa je tako: ko je Falcao koštal 400k na teden, je Kane pobral 100k. Če primerjamo Eriksena, Allija, dobivajo ti igralci najbrž podobno kot nek Fellaini pri nas. Res je to poceni sestavljena ekipa (tu se še bolj vidi, kako Unitedu manjka strokovnjak na tem področju), ampak to niso slabi igralci. Tudi ne verjamem, da je Juvetova plačna lestvica tako zelo nad Tottenhamovo. Hkrati Juve tudi pametno kupuje igralce oz. jih pripelje po koncu pogodb, skratka ne nori kot United, City in večina drugih klubov. Bi rekel, da je mešanica dveh stvari: že res, da je čudež, da so s takšno igro in vložkom kontantno top4. So pa tudi imel srečo (in znanje!), da so nabrali poceni kakovostne igralce, ki že nekaj časa ostajajo skupaj in čakajo rezultat. Najbrž je tud lažje naredit transformacijo iz npr. nizozemske lige pri Spursih kot pri United, ko imaš precej več pritiska in se analizira vsako potezo.

Debata o lovorikah vedno in povsod pride v poštev :) In kot je nekdo omenil, čudi me retorika Pochettina zadnje čase. Od tega, da lovorike niso pomembne in je pomembnejši slog, do izjave, da ne ve, če bo ostal še naslednje leto. Vsekakor je to nekaj drugega, kot je bilo pred 1 mesecem, ko je govoril, da bo počasi potrebno osvojiti lovoriko in da bo ostal dolgoročno v klubu.


Jaz sem bil velik fan Pochettina, me je pa Ole sedaj navdušil. Najbrž čaka vodstvo kmalu kar težka odločitev. :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: FA Cup, 1/16, Arsenal : Manchester United, 25.1.2019, 20

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 31. januar 2019, 16:31:24

zimi je napisal:Tottenham seveda vlaga v stadion in tu še ima "izgovor" za manjko uspehov, ampak čez leto, dve teh izgovorov ne bo več.


Mislim, ko bodo imeli plačni rang nekje blizu vrha, potem bodo tudi pričakovanja višja. Jasno.

Zaenkrat pač velja, da imajo odlično (in poceni) prvo enajsterico, pa precej zanič (in še bolj poceni) klop, zaradi katere enostavno ne sfolgajo kakovostnega boja na več frontah; kar se je v preteklem tednu zelo dobro videlo.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2018/19

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron