Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 12. maj 2014, 14:20:57

Slika

Group A

Brazil, Croatia, Mexico, Cameroon
Group B

Spain, Netherlands, Chile, Australia
Group C

Colombia, Greece, Ivory Coast, Japan
Group D

Uruguay, Costa Rica, England, Italy
Group E

Switzerland, Ecuador, France, Honduras
Group F

Argentina, Bosnia-Hercegovina, Iran, Nigeria
Group G

Germany, Portugal, Ghana, United States
Group H

Belgium, Algeria, Russia, South Korea


Slika
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a blackman dne 13. maj 2014, 11:51:08

Za mene so glavni favoriti Nemci :)
Uporabniški avatar
blackman
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 853
Pridružen: 26. avgust 2007, 12:25:51
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 13. maj 2014, 12:26:04

De Gea je zraven.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Rooskie dne 13. maj 2014, 13:58:10

Igralci Manchester Uniteda vpoklicani za svetovno prvenstvo (seznam se dopolnjuje):

Anglija:
-Chris Smalling
-Phil Jones
-Wayne Rooney
-Danny Welbeck

Belgija:
-Marouane Fellaini
-Adnan Januzaj

Ekvador:
-Antonio Valencia

Francija:
-Patrice Evra

Japonska:
-Shinji Kagawa

Mehika:
-Javier Hernandez

Nizozemska:
-Robin Van Persie

Portugalska:
-Luis Nani

Španija:
-David De Gea
-Juan Mata
Zadnjič spremenil Rooskie, dne 13. maj 2014, 19:40:06, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Rooskie
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26. april 2008, 19:45:27

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 13. maj 2014, 16:32:13

Seznam so objavili tudi Ekvadorci in na SP potuje tudi Valencia.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a wpfaan dne 13. maj 2014, 16:35:14

Portugalskega seznama še ni ne? Verjetno bo zraven tudi Nani

Sent from my Nokia Lumia 1520 using Tapatalk
wpfaan
Chief of Execution
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 22. april 2014, 8:33:16

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 13. maj 2014, 16:44:57

Mogoče tudi Bebe, ki je imel zelo dobro drugo polovico sezone.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 13. maj 2014, 19:38:41

Še Nani in RVP gresta na SP, pa Mata verjetno odpade.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 23. maj 2014, 23:01:15

Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 31. maj 2014, 22:01:46

Glen Johnson se mi je od vedno zdel dokaj soliden bek. Dobra izbira za reprezentanco. Pred včerajšnjo tekmo sem bil kar malce presenečen nad velikim številom uperjenih negativnih komentarjih proti njemu (ne ponudi ničesar v napadu, za seboj pušča avtocesto...) No, včeraj je bil res grozen. Storil je 2-3 kapitalne napake, ki bodo na prvenstvu kaznovane.

Cahill je pa fantastičen branilec. Letos igra izjemno. Ima vse - skok igro, dobre podaje, branje igre, dosega zadetke. Brez njega bi Anglija tenko piskala v obrambi. Skeptičen sem glede Jagielke. Smalling bi lahko imel prednost pred njim.

V napadu in sredini Angliji nekaj manjka. Precej mučenja in težav pri ustvarjanju priložnosti. Ta Anglija je res omejena, kar se tiče vrhunskih nogometašev, ki so svetovna klasa. Manjka kakšen dribling Gascoigna, Lampard in Gerrard iz najboljših časov, neusmiljeni eksekutor ala Shearer... Scholesa pa ne bom omenjal, ker ga reprezentanca ni nikoli znala uporabiti, kar je naravnost absurdno. Še danes ne morem razumeti, da ga je Eriksson tiščal na levem krilu. Najboljšega angleškega vezista?! Če bi pred desetimi leti bila v modi formacija s tremi vezisti, bi bila Anglija današnja Španija (Gerrard/Scholes/Lampard). Na bokih Beckham in McMamnaman. Spredaj Owen/Rooney. V obrambi Rio, Terry, Campbell, Cole, Neville. Klasa reprezentanca. Primerjajte to s trenutno. :roll:

Itak je bil eden od problemov Anglije ta, da selektorji niso znali uporabiti svojih najboljših igralcev. Scholes kot že rečeno. Pa Keegan in denimo najbolj talentirani angleški fuzbaler 90' - Matt le Tissier. Jebemti, ta je imel toliko nogometne brilijantnosti v svojih obrveh, kolikor jo je imel Heskey nasploh, pa je slednji odigral za reprezentanco 62 (!) tekem, le Tissier pa 8!

Evo, če je komu dolgčas. Ko je meni, si običajno zavrtim njega ali Baggia.

''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 12. junij 2014, 18:53:46

Menda ne mislite lamentirat čez še en prestopni rok, medtem ko se nam naslednjih 30 dni obeta en nogometni orgazem za drugim?

Bodo zmagali Italijani z večno nepredvidljivim Balotellijem? (lahko se zgodi)
Bodo Nemci uspeli sestaviti dober napad brez pravih napadalcev? (da)
So morda na vrsti Brazilci? (mogoče)
Lahko Argentina skrije svoje luknje v obrambi? (ne)
Katera ekipa bo presenetila? (Švica)
Katera ekipa bo razočarala? (Belgija)
Ali lahko Angleži ponovijo zgodovinski uspeh iz predlanskega Eura in se prebijejo do izločilnih bojev najboljših 16ih ekip? (ne vem)
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 12. junij 2014, 19:24:41

Ra100 je napisal:Katera ekipa bo razočarala? (Belgija)


Jaz bi pa rekel, in za to tudi navijam, da bo Belgija hit prvenstva. Njihov trenutek bo najverjetneje prišel čez dve leti na Euru, ko bo ekipa dozorela, a tudi v Braziliji imajo možnosti za uspeh. Vsakič se pojavi reprezentanca, ki vzbudi simpatije (v preteklosti Urugvaj, Kolumbija, Hagijeva Romunija, Bolgarija 94'...), a mene ni še nobena reprezentanca tako prevzela, kot me je belgijska. Koliko talenta na kupu, to je noro! Upam, da jim uspe.

Stiskam pesti za Angleže. Kot vedno. Saj vem, večni luzerji so, penalov ne znajo streljati, še vedno sanjajo 66', iščejo novega Moora in Gascoigna, mediji jih napihujejo in nato raztrgajo, imajo zanič golmane, se precenjujejo... A ravno zaradi tega mi je Anglija pojem v nogometu! Tako mitske reprezentance ni, kot je angleška. Priporočam vam ogled filma Mike Bassett - England Manager. Parodija, ali pa kar nastavljeno zrcalo angleški reprezentanci. Vrhunsko!

''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Scum4ever dne 12. junij 2014, 23:14:58

Ne vem zakaj se bo čakal cel mesec, da se tej Braziliji sšenka pokal. Nej jim ga že zdej dajo, pa bo mir.
Uporabniški avatar
Scum4ever
Ni glasbenik, bobnar je!
 
Prispevkov: 1463
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:32:46
Kraj: Lj

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 12. junij 2014, 23:24:51

Zdaj razumem zakaj je Brazil favorit na prvenstvu. Tak še San Marino utrga vsakogar, da za položeno roko na ramo dobiš penal. Sramota, ampak itak sem čakal sodnike, so izginili v letošnji CL, morajo hitro pokrit letne pizdarije.

Ta Brazil pa je govno kot sem pričakoval. Totalno odvisni od Neymarja. Debeli Hulk in kramp Fred sta drek od dreka. Oscar je danes odigral verjetno najboljšo tekmo odkar sem ga jaz videl igrati, pa je bil RM.

Škoda za Hrvate. Malce jih je Pletikosa zajebal z čudnimi posredovanji, ampak če bi imeli Mandžukiča spredaj, bi danes nesli. Že tako so bili oškodovani in unlucky.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 12. junij 2014, 23:35:50

Škoda, Hrvati bi si definitivno zaslužili vsaj točko danes. Brez šenkanega penala bi Brazilci zelo težko zabili drugi gol, ker so se matrali celo tekmo. Malo jih je verjetno zdelala živčnost, ampak kljub temu je bilo vse skupaj slabo in če bodo hoteli narediti to kar se od njih zahteva bo treba zaigrati 200% bolje. Sam upam, da jim ne bo uspelo nič posebnega na koncu. Za Hrvate pa upam, da pridejo ven iz skupine, ker imajo zelo spodobno ekipo in bi jih še rad gledal.

Simpatiziram pa z Italijani, ker so me navdušili že na prejšnjem EURU in sigurno imajo ekipo in selektorja za zelo dober rezultat.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. junij 2014, 0:37:44

Penal je bil izmišljen, ni bil pa odločilen. Brazilija je tam od 20. minute naprej prevzemala pobudo, Oscar in Neymar sta dobivala vedno več prostora, hrvaški presing pa je v 2. polčasu precej popustil. Sem držal za sosede, ampak sem bil prepričan, da ne bodo zdržali pritiska. Škoda samo, da so izgubili na tak način.

Ampak vsaj kar se samega nogometa tiče, je bil danes zelo na nivoju. Odlična in kakovostna igra iz obeh strani. Oscar, Neymar, na drugi strani Olič in Perišič.. Super tekma.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 13. junij 2014, 1:12:52

Penal je bil izmišljen, ni bil pa odločilen.


Aja? Kaj so Brazilci vodili, ko je bil penal dosojen? Jaz ne vem kako se še drugače odloči tekma, kot pa pri izidu 1-1 in potem ekipa z šenkanim penalom da gol za 2-1. Sem mislil, da je to obvious, pa vidim da nas boš spet nekaj novega naučil. Edino če si prerok, da si vedel, da ga bodo Brazilci brez resnih šans dali.. To je pol drugo. :roll:

Potem so šli Hrvati na glavo, bili unlucky da niso zadeli, Oscar pa je iz sumljive kontre(tam so Rakitiča dobesedno povozili na centru igrišča) dal gol za 3-1. Ne vem kaj je tu odločilo drugega kot pa penal, kvaliteta Brazilcev vsekakor ne.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Val75 dne 13. junij 2014, 8:08:27

Se strinjam. Penal pri 1:1 je pač odločilen. Brazilci so sicer res od polovice prvega polčasa prevzeli pobudo, a njihove priložnosti so bile bolj kot ne jalove. Morda bi do konca tekme spravili žogo v gol, verjetno s še kakšnim srečnim odbitkom, a neke igre, razen Oscarja in delno Neymarja, niso prikazali.
Hrvati bi morda z Madžukićem v drugem polčasu lahko resno ogrozili brazilska vrata. Upam, da jim bo uspelo priti iz skupine, ker so res prikazali dobro igro.
"Football is easy when things are going well, but when its not, it becomes the biggest test." Ryan Giggs
Uporabniški avatar
Val75
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 4. februar 2014, 18:54:56
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a gregx dne 13. junij 2014, 8:52:22

Brazilja je igrala približno tako kot United letos. Veliko posesti malo učinka, veliko krosov malo natančnih, v obrambi na trenutke komedija...

Ampak so na srečo Hrvati še vseeno izgubili :).
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Svetovno prventsvo - Brazilija 2014

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. junij 2014, 8:57:30

Anderson#8 je napisal:
Penal je bil izmišljen, ni bil pa odločilen.


Aja? Kaj so Brazilci vodili, ko je bil penal dosojen? Jaz ne vem kako se še drugače odloči tekma, kot pa pri izidu 1-1 in potem ekipa z šenkanim penalom da gol za 2-1. Sem mislil, da je to obvious, pa vidim da nas boš spet nekaj novega naučil. Edino če si prerok, da si vedel, da ga bodo Brazilci brez resnih šans dali.. To je pol drugo. :roll:


Saj ni treba bit nasikan že po prvi tekmi. Pejt malo na luft :lol:

Pač, Brazilci so dobivali vedno več prostora, prihajali so v vedno boljše pozicije, Hrvati pa po izenačenju praktično niso videli žoge, kaj šele sestavili akcije. Da bi brez penala Hrvatje lahko zadržali Brazilce zadnjih 20 minut, je zame precej bolj daljnosežna trditev (in po tvoji logiki, še bolj "preroška").
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Naslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 5 gostov