Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 16:33:22

Ra100 je napisal:Logika Tepeševih kritikov je v bistvu ta, da bi on moral nekako prekalkulirano skočiti okrog 230 metrov, tako da bi preskočil Freunda in po možnosti zagarantiral stopničke (ne sebi, ampak Sloveniji), ne da bi hkrati ogrozil Prevca.

Kaj pa govoriš, če sploh ne veš zakaj se gre? Kdo govori o tem, da bi moral prehiteti Freunda? To si se ti spomnil in uporabil zato da se lepše sliši.

Je GoUp lepo povedal, zajebal je Prevc, ker je v zadnjem skoku skočil zanič in ga popolnoma polomil. Pri 232.5m in drugi daljavi serije.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 16:51:59

No, potem pa blagovolji(ta) sama povedati, kako in koliko bi morali skočiti ostali slovenski tekmovalci, da bi bila Nacija srečna.

Ker za vse ostale je zadeva zelo preprosta. Tepeš je z najdaljšo daljavo dneva zasluženo zmagal.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 22. marec 2015, 16:53:54

GoUp, si ti bolj vesel Tepeševe zmage ali si bolj razočaran nad izgubljenim Prevčevim globusom? Kateri občutek je pri tebi močnejši? Si boš 22. marec 2015 zapomnil po Tepeševi zmagi, eni izmed mnogih, ali po dveh izgubljenih globusih?

Znamenita tekma Slovenija - Jugoslavija je pomnjena kot tekma, ko smo zapravili vodstvo 3:0, ne pa po tem, da smo osvojili prvo točko na evropskih prvenstvih, mar ne?

Nimam nič proti Tepešu in ga ne kritiziram, čeprav bi lahko nekako potegnil za reprezentančnega kolega. Kako, ne vem. Vsekakor ne tako, kot je opisal Ra100. Verjamem, da bi marsikatera reprezentanca šla v prid ''svojemu Prevcu''. Japonci na srečo Peterke tega niso storili. Čestitam Tepešu, zaslužil si je to daljavo prek 240m, ker se je trudil in je fejst dečko. V bistvu sploh nisem jezen nanj, a sem to rekel? A ne morem se tudi veseliti tega prvega mesta, ko pa vem, da je (nenamerno) speljal globus. Prevcu in vsem nam. Po eni strani je Prevcu pomagal, ko je prehitel Freunda in Prevc si je malo sam kriv, ker ni skočil dlje. Enostavno je zaključek tako bizaren, da se ob izgubi globusa pač ne morem veseliti Tepeševega prvega mesta, pa nimam nič proti fantu, ponavljam.

Običajno na rezultate slovenskih športnikov gledam realno in pozitivno. A današnji dan, kljub vrhunskim izidom, skakalnih in smučarskih, označujem za črnega. Izpostavljati današnjo zmago Tepeša, pa ponavljam, nimam nič proti njemu, je nekako tako, kot proslavljanje 5. mesta naših košarkašev na domačem prvenstvu, kar je bilo absurdno. In to ni nobeno slovenceljstvo!
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:00:27

Samo za intermezzo, da slučajno ne bomo odrivali tople vode:

Tepeš ni potreboval prehiteti Freunda. Freund je bil pred skokom Tepeša na 3. mestu, kar je Petru zadoščalo.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 22. marec 2015, 17:01:15

Vsekakor ni krivec Tepes.
Koliko tekem je bilo to sezono? Na koliko tekmah je za malenkost Pero zgresil boljso pozicijo? In kje je izgubil rumeno majico?
Vidva kritika sta vso gnojnico zlila na Jurija.
Se zadnjic glede tega. Pero danes ni izgubil globusa. Izgubil bi ga Freund, Pero bi ga lahko dobil. Pero ga je izgubil v Skandinaviji. Z lastnimi napakami.

In kje gospodic Matija sem rekel da je skocil zanic! Laznivec.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 17:03:40

Oprostite, ampak obnašanje nekaterih tukaj je res idiotsko. Vse tri dni sem stal pod letalnico in če mi kdo lahko zagotovi, da je na tej napravi vredni vsega spoštovanja (niti pomisliti si ne upam, kakšno je šele na vrhu) možno tako kalkulirati kot si mislijo nekateri, potem očitno res nimam pojma o skokih. Globus je bil izgubljen v Vikersundu in Kuopiu in ne danes. Danes smo tako kot v petek spremljali izjemno tekmo in jaz nikakor ne morem biti jezen na Jurija, ki je vse 4 dni letel izjemno in danes pač zasluženo zmagal. Tisti drugi polet je bil res izvenserijski. Peter je še mlad in iz sezone v sezono napreduje. Res je, da boli izgubiti na tak način, ampak jaz verjemem, da bo iz tega ogromno potegnil in naslednje leto se bomo v Planici vsi veselili naslednika Primoža Peterke. ;)

Lepo je tukaj iz kavča jebati mater. Jaz sem bil vse 3 dni gor, v soboto sem bil že ob 6.30 na letalnici, da sem lahko prišel noter tudi z zloglasno Modro kartico, danes pa sem na snegu/dežju eno uro in pol čakal, da se je sploh začela poskusna serija. Seveda sem bil tudi jaz na koncu vesel in žalosten hkrati, ampak da eni doma iz toplega kavča zganjajo tak cirkus (kjer ga sploh ne bi smelo biti) mi je skrajno blesavo.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 17:04:01

Matija je napisal:Samo za intermezzo, da slučajno ne bomo odrivali tople vode:

Tepeš ni potreboval prehiteti Freunda. Freund je bil pred skokom Tepeša na 3. mestu, kar je Petru zadoščalo.


Še enkrat: povej jasno in naglas, kaj bi moral storiti Tepeš. Če te seveda ni preveč sram.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 22. marec 2015, 17:09:26

1.Falit tajming na mizi
2.Falit doskok
3.Delat korekcije v zraku

Ampak zakaj, če pa lahko zategnem enega najdaljših skokov v zgodovini z near perfect scorom.. :)
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 17:10:24

Se pa strinjam z GoUpom. Glede na vse Petrove skoke ta vikend, je bil tale nažalost med slabšimi. Še vedno boljši od večine ostalih tekmecev, ampak za takega letalca kot je Tepeš je bilo to pač premalo. Tepeš pa bi z zgrešenim odskokom lahko reskiral lastno zdravje, sploh z njegovim tveganim načinom skakanja in pa ob dejstvu da ta letalnica v Planici ne dopušča grobih napak. Lahko bi sicer pristal v kahlo, ampak tega nikoli ne dela in zato bi to avtomatsko vsem smrdelo. Vprašanje sploh če bi pri taki dolžini sonožno lahko obstal na nogah (Hayboecku v petek recimo ni uspelo pri 242m).

Kakšne korekcije idiot? Kaj da ga skanta dol, da bi ga pobirali po doskočišču??
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 17:15:07

Anderson#8 je napisal:1.Falit tajming na mizi
2.Falit doskok
3.Delat korekcije v zraku


Matija, se ti strinjaš s temi zahtevami?
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 22. marec 2015, 17:16:47

Kakšne korekcije idiot? Kaj da ga skanta dol, da bi ga pobirali po doskočišču??


Ni potrebno z žalitvami res. Pa ne se preveč hvalit da si bil v Planici, je bilo skoraj pol Slovenije tam :D

Sploh pa ne omenjat kavče ipd pizdarije, ker mi tlak dvigne. Lahko pol omenjam tudi fane, ki gredo tudi samo pit tja in slike delat, kako so navijali. Mogoče si bil med tistimi?

Korekcije v zraku.. Verjetno si prvič gledal skoke da ne veš kaj je to..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 22. marec 2015, 17:17:31

Ra100 je napisal:
Anderson#8 je napisal:1.Falit tajming na mizi
2.Falit doskok
3.Delat korekcije v zraku


Matija, se ti strinjaš s temi zahtevami?


To so možnosti. Katerokoli bi izbral, 244 in 4x 20 ne bi dobil..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. marec 2015, 17:20:25

Anderson#8 je napisal:Ti pa na kavcu lazes samemu sebi in prepricujes druge v nekaj v kar sam ne verjames. Kje je razlika?

Anderson#8 je napisal:Sploh pa ne omenjat kavče ipd pizdarije, ker mi tlak dvigne.


----------

Matija, še enkrat prosim, da se jasno izjasniš glede zahtev, da po hitrem postopku razčistimo tole dilemo.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:23:20

dandzo je napisal:Se pa strinjam z GoUpom. Glede na vse Petrove skoke ta vikend, je bil tale nažalost med slabšimi.

Na podlagi česa to? Na podlagi metrov in pogojev v zraku zagotovo ne. Na podlagi izgovorov pa vsekakor.

Telemark je precej bolj varen kot sonožen pristanek? :roll: Prvič slišim, ampak ok. V bistvu je najvarneje še kar na eni nogi pristaneš. Ali pa na roke v stojo.

Njegove daljave ta vikend:
232.5 218 238.5
232.5 248.5 233
230.5 218.5
234.5 236.5 233.5
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 17:24:06

V petek je Piotr Zyla sfalil odskok in glede na to, da skače podobno na glavo kot Tepeš si lahko zamisliš posledice danes. Zyla se je nekako rešil in pristal pri 95 metrih, ni pa dosti manjkalo do hudega padca.
In kako bi korigiral da bi skrajšal skok? Razen tega da bi dal roke povsem proč od telesa in skrajšal skok za 20 metrov (verjetno je to prvo kar ti pride na pamet, ko vidiš da te je privzdignilo) ne bi nobena druga korekcija bistveno pomagala, ker je skok na mizi zadel v nulo. Tako da ne ga srat.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:27:22

Karkoli bi izbral. Telemark zagotovo ni bil potreben, lahko bi tudi malce skrajšal skok. V take ekstreme kot je korekcija in napačen odriv, kot je šel Matic pa jaz ne bi šel.

Je pa itak vse pokazal v izteku. Naredil je žalostno grimaco za drobec sekunde, potem pa horuk na ramena in slavimo. Če bi jaz to naredil namerno ali nenamerno svojemu prijatelju (ne Freundu) ga ne bi mogel pogledat v oči.

V bistvu ga nisem nikoli videl tako veselega kot danes.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Matija dne 22. marec 2015, 17:29:50

O fak no. Najprej je govora v tem, da je moral nujno premagati Freunda in da je to naredil za Prevca, sedaj bi pa moral skrajšati skok za 20 metrov. Čakam kaj bo naslednje.

Daj slavite zmago, slavite tretje mesto Tine danes in kot je rekel King. Slavite DOBLJENO točko Slovenije proti Jugoslaviji desetletje nazaj.

dandzo, ti ki si bil v Planici in ne mi kavčarji, kakšno je bilo vzdušje v Planici po izjemni zmag Tepeša. Je bilo slavje nepopisno? Je bil to dan, ki si ga boste po izjemnem dosežku vsi gledalci zapomnili za vedno?
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a infinity dne 22. marec 2015, 17:34:30

V bistvu če že kaj, bi lahko Tepeš pustil točke pri pristanku in na takšen način ponudil oziroma povečal možnosti Prevca v boju za skupno zmagoslavje. Zagotovo je vedel kakšna je situacija preden se je podal po strmini, verjamem pa tudi da v navalu adrenalina težko razmišljaš optimalno. Ni pa bila najbolj bistra poteza oziroma bi se lahko z malo bolj taktičnim pristopom končalo še bolje.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 22. marec 2015, 17:36:18

Matija je napisal:
dandzo je napisal:Se pa strinjam z GoUpom. Glede na vse Petrove skoke ta vikend, je bil tale nažalost med slabšimi.

Na podlagi česa to? Na podlagi metrov in pogojev v zraku zagotovo ne. Na podlagi izgovorov pa vsekakor.

Telemark je precej bolj varen kot sonožen pristanek? :roll: Prvič slišim, ampak ok. V bistvu je najvarneje še kar na eni nogi pristaneš. Ali pa na roke v stojo.

Njegove daljave ta vikend:
232.5 218 238.5
232.5 248.5 233
230.5 218.5
234.5 236.5 233.5

Mislim, da je o tem nekaj razlagal Gorišek v četrtek, kako je to na novi letalnici. Zakaj je Tepeš lahko perfektno pristal pri 244 in Prevc pri 248,5 v telemark medtem ko je Hayboeck pri sonožnem pristanku podrsal pri 242 ali pa Semenič, ki je bil s sonožnim doskokom tudi vedno v težavah?

Ja lej meni se tudi ko sem doma pogledal skok ni zdel tako ekstremno dober kot je bila večina ostalih njegovih skokov ta vikend. Razmere so bile recimo v petek še težje in kljub malo višji zaletni hitrosti so bili petkovi skoki vseeno tehnično boljši. Danes v prvo je bil spet odličen, v drugo pa je zmanjkal tisti drobec sekunde na mizi, da bi prišel malo višje takoj po odskoku in bi tako jadral še tiste 2,3 metre več.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Zimski športi [tek, smučanje, skoki, bob:)]

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 22. marec 2015, 17:38:07

dandzo je napisal:Oprostite, ampak obnašanje nekaterih tukaj je res idiotsko. Vse tri dni sem stal pod letalnico in če mi kdo lahko zagotovi, da je na tej napravi vredni vsega spoštovanja (niti pomisliti si ne upam, kakšno je šele na vrhu) možno tako kalkulirati kot si mislijo nekateri, potem očitno res nimam pojma o skokih. Globus je bil izgubljen v Vikersundu in Kuopiu in ne danes. Danes smo tako kot v petek spremljali izjemno tekmo in jaz nikakor ne morem biti jezen na Jurija, ki je vse 4 dni letel izjemno in danes pač zasluženo zmagal. Tisti drugi polet je bil res izvenserijski. Peter je še mlad in iz sezone v sezono napreduje. Res je, da boli izgubiti na tak način, ampak jaz verjemem, da bo iz tega ogromno potegnil in naslednje leto se bomo v Planici vsi veselili naslednika Primoža Peterke. ;)

Lepo je tukaj iz kavča jebati mater. Jaz sem bil vse 3 dni gor, v soboto sem bil že ob 6.30 na letalnici, da sem lahko prišel noter tudi z zloglasno Modro kartico, danes pa sem na snegu/dežju eno uro in pol čakal, da se je sploh začela poskusna serija. Seveda sem bil tudi jaz na koncu vesel in žalosten hkrati, ampak da eni doma iz toplega kavča zganjajo tak cirkus (kjer ga sploh ne bi smelo biti) mi je skrajno blesavo.


Ne vem točno kaj si hotel povedati, ker si večino posta posvetil tvojemu 3 dnevnem "mučeništvu" v dolini pod poncami :). Govoriš kot da so te nasilno mobilizirali v Planico in si tri dni trpel kristusove muke v v neizprosni naravi :)
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost