Eurobasket

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Eurobasket

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 6. september 2015, 17:58:29

Slika

Da rečemo še kakšno o basketu.

Včeraj poraz proti Hrvaški, ampak igra vliva upanje za naprej.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 6. september 2015, 19:44:44

Tudi danes igra dokaj dobra. Vendar ko je bil cas da jih zlomimo, se je Gruzija pricela priblizevati.
Vceraj in danes se je pokazalo, da nam manjka odlicen play in skok pod kosem.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a braul dne 7. september 2015, 8:03:34

Končno ena bolj mirna tekma. Čeprav po +20 hiter padec na samo še +8. To je bil tisti edini izrazit padec na včerajšnji tekmi ob koncu, ki mi ni bil všeč.

Prvi polčas je bil zelo vroč Prepelič, nato pa ga je "zamenjal" Klobučar in tako je vse lažje, ko imaš razpoložene igralce in ne računaš vedno samo za Zokija, na katerega je vsak nasprotnik tudi najbolj pripravljen.
United! LUHG
Uporabniški avatar
braul
Ob YNWA se mu naježi koža
 
Prispevkov: 3168
Pridružen: 16. avgust 2007, 15:23:25
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 9. september 2015, 20:50:14

Zelo spodobna predstava danes proti močni ekipi Grčije. Glede na to, kako limitirana je ta ekipa smo jim predvsem v drugem polčasu nudili zelo dober odpor in danes res ne gre fantom nič zameriti. Spanoulis je pa bog (evropske) košarke. :appl:
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. september 2015, 7:48:15

s kom bomo igrali, če smo 3. ali če smo 4. v skupini potem v četrtfinalu?
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Red Devil™ dne 10. september 2015, 8:06:50

Križamo se s skupino D (Češka, Litva, Belgija, Latvija). Ob najslabšem razpletu lahko dobimo Litvo, ki sicer na EP se ni prikazala res vrhunskih predstav, a oni nivo dvignejo sele v koncnici.
ONEUNITED
Uporabniški avatar
Red Devil™
In charge of Fletch's makeover
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:19:27
Kraj: Kranj

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. september 2015, 8:36:05

Ok, ziher bomo dobili Litvo :)
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 12. september 2015, 14:02:14

Latvija je bila dovolj.

Kurc, kot bi šli zdajle malo na koš metat, nič bolje...
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a JoKeR dne 12. september 2015, 20:21:56

Škoda za Slovenijo in ta bedn izpad proti Latviji.. Navijam za Srbijo, toda sem vam privoščil saj kak četrtfinale.. Ampak don't you worry never fear bo Srbija branila čast Balkana.. No pa morda še Hrvati sam so naši momci močnejši..
Uporabniški avatar
JoKeR
Simply the Best
 
Prispevkov: 985
Pridružen: 20. april 2011, 15:47:20
Kraj: Domžale

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. september 2015, 18:16:37

Res neslaven konec in - milo rečeno - razočaranje, da nas je suvereno potolkel podpovprečen nasprotnik.

Sem mislil, da bom na temle forumu prebral kakšen našpičen prispevek Matije o Zdovčevi nesposobnosti ali pa globokoumno retorično spraševanje KC7 o tem, ali se trenerju in reprezentantom jebe za rezultat. Ampak se lepo potrjuje tisto, kar sem zapisal v drugem topiku, da so #junaki imuni na kritiko.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 13. september 2015, 20:25:07

Povej mi če želiš da zalepim post iz ŠTV foruma, ampak obenem obljubi da se boš popolnoma strinjal z njim :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. september 2015, 23:08:57

Načeloma nimam interesa, da bi tlačil v drek našo košarkarsko ekipo. Dejstvo je, da so priložnosti za vidnejše uvrstitve odplavale s prejšnjo generacijo, ki je bila objektivno kakovostnejša od tega, kar imamo na voljo sedaj. Obžalovanja vredno, ampak jebiga. Tu kaj več od tople vode itak ne bomo odkrili.

Je pa pač fascinantno, kako košarkaška reprezentanca za svoje poraze dobi kolektivno trepljanje po hrbtu, ostali pa jih fašejo z bičem. Mogoče bi se morali tudi Katanec in kompanija posluževati teh prozornih blefov o borbenosti in garaštvu, da jih lastni navijači ne bi izžvižgavali.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. september 2015, 0:23:25

Glede nato da si izjemen mojster, kako se pakira stavke v paket, sem razumel tvoj post kot JA. :D :D

Kakšno zatiskanje oči, bremzanje pri besedah, kontradiktorni stavki so tukaj in po ostalih straneh za brati, pa to je smešno. "Saj smo kurac, ampak sem verjel v fante", "Pričakovanja niso bila visoka, škoda", "Prikazali smo solidno igro(HAHA) ko smo premagovali Holandce, Gruzijce in Makedonce".. Ali pa tale "Latvijci niso bili dobri, ampak niso bili tako slabi kot Slovenci".. Pa wtf :lol: :lol:

Prvo kot prvo. Sem že dejal, da imam dovolj teh kurcev iz slovenske košarke. Dovolj je bilo sekiranja, čakanja in upanja da se bo kaj spremenilo. Prav retardirano mi je bilo brati, kako se folk pizdi, kako ni tega in tega igralca. Kot da se to prvič dogaja. Seveda tisti z kreditom za preteklost so se lepo zguzli, češ saj je bil vedno zraven, ne smemo ga kritizirati.. :lol:

Dalje. POFUKANA Latvija. Ne Litva. Ne Francija ali Španija. Jebena Latvija. Kurba, sem mislil da imajo vsaj 4 pick drafta zraven v Porzingisu, pa še to ne. Poznam vse kaj se plazi in lazi v športu, pa nisem enega igralca prepoznal ali slišal za njega do danes. Za enega ne. Matic pravi da je en Strelnieks(WHO THE FUCK) nekaj najboljšega po mleku, kot da je Spanoulis ali Parker. Pravite da so odigrali slabo, ampak da so bili Slovenci slabši. Ja hudiča, kaj pa je potem limit Latvije? A imajo šanse za naslov slučajno? Borili so se, skakali za vsako žogo, odigrali pametno in popolnoma zasluženo razbili Slovenčke. Pa ne samo igralce, tudi tistega "prijatelja naših igralcev" v Zdovcu na klopi, ki pojma nima o basketu in kaj pomeni biti trener.

Kako še ni dal odstopne izjave? Takoj bi jo moral na mestu izročit. Kako lahko sploh opravičiš poraz proti Latviji? Pa da vas ne berem o neki približni kvaliteti, ker še sami v to ne verjamete oz. se delate norca. 3/4 jih igra v IZJEMNEM latvijskem prvenstvu, ostali pa v neki obrobnih klubih(pazi zdaj trolla ko bo prišel pa rekel kako je ta pa ta xy klub odličen).. Facepalmi, skomiganje z rameni, roka na licu, čudenje in popolna taktična nadigranost iz strani latvijskega štaba, Zdovc pa ni vedel kje je.

Ti kvazi #junaki(bolj #loserji ali #chokerji) so plod neke fantazije slovenskih fanov, ki gredo po raznih Zagrebih podpirat nekaj, kar si ne zasluži naše podpore. Tam se bruha lava po nogometni repki in Katancu, ti pa dobijo jebeni aplavz in hashtage ker so na SP uspeli Angolo položit pa tu z ODLIKO opravit delo v skupini kjer morajo zasesti 4 mesto od 6 reprezentanc :lol:

Odfukat cel štab, spucat vso sranje ki je in začeti znova, magari z 12 letnimi froci in jih čakat. Dovolj je dovolj. Če ne gre, pač ne gre. In kdor bo trdil drugače, si zatiska oči in bo spet čez par let(vprašanje na katero tekmovanje lahko sploh pridemo) enako zagovarjal in bluzil bedarije, kako je šlo ono in tisto narobe.

Košarka bi moral biti naš ponos, eden redkih ekipnih športov, v katerem smo lahko blizu, ker ne potrebuješ 30 igralcev spodobne kvalitete.. Imeli smo toliko talenta, upanja in prihodnosti, pa smo vse zavrgli. Vse generacije. Od Nachbarja, Brezca, Nesteroviča, Udriha, Vujačiča, Dragičev, Lorbkov ipd sranja. In za mene je ta turnir sramota in bo sramota. Ponos in junaki so lahko hokejisti, ki jebene dvorane nimajo v Sloveniji, tistih 20 resnih nogometašev ki igrajo na njivah v SLO in še kdo, ne pa ti kvazi #junaki, ki dobivajo največjo podporo navijačev, pa nikoli ne morejo nič. Ta poraz z Latvijo, pa je kaplja čez rob.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. september 2015, 0:25:01

Kako še ni dal odstopne izjave? Takoj bi jo moral na mestu izročit. Kako lahko sploh opravičiš poraz proti Latviji?


Seveda hrvaški Željko Perasovič insta odstopil po sramoti z Čehi..
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 14. september 2015, 17:43:16

@ Ra100

Ok, se bom oglasil, ker si me pač ''izzval'. Prvo kot prvo, gledal sem samo dve tekmi naših, ker so bile tekme ob takšnih urah, da nisem imel časa za ogled. Niti za komentar, ki si ga kot kaže tako srčno čakal.

Da razčistiva o imunosti kritike glede #junakov. Naj se takoj obregnem kar ob bebast vzdevek #junaki, ki mi je že od začetka nerazumljiv. Samo v Sloveniji je možno, da zaradi petega mesta na "domačem" prvenstvu, nacija košarkarjem nabije vzdevek #junaki. To je pač odraz nizkega praga kritičnosti, ki se kaže tudi na vseh drugih področjih v naši ljubi Sloveniji - ni potrebno veliko, da si pri nas zvezda, obsijana s sojem luči. Povezana s tem vzdevkom pa je tudi končna uvrstitev (5. mesto), ki sem jo takrat dodobra popljuval - na "domačem" prvenstvu je pač to velik neuspeh. Kar poglej si temo o tem prvenstvu, kjer sem bil precej kritičen do "junakov". Tako da mi ne polagaj besed in misli v usta.

Kar pa se tiče letošnjega neuspeha - nisem niti razočaran, niti presenečen. Ta zasedba je daleč najslabša v zgodovini naše košarke. Z zgolj dvema evroligaškima igralcema, NBA materiala ni niti blizu, Šenčur igralci pa so itd. Vseeno je Zdovc verjel v polfinale (ne vem sicer na kakšni podlagi) in končni rezultat označil za neuspeh in okrivil predvsem sebe. Pošteno. Zdovc je že dober, igralski kader pa je bil slab/povprečen. Vseeno bi morali Latvijo premagati in verjamem da bi ob boljšem dnevu tudi jo.

Preteklosti pa niti ne bom pogreval. Možnosti za medalje so šli mimo, tako kot za rokometaše.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 14. september 2015, 19:19:54

King_Cantona_7 je napisal:Preteklosti pa niti ne bom pogreval. Možnosti za medalje so šli mimo, tako kot za rokometaše.


Malo offtopica... Če že kje, potem imamo ravno v rokometu daleč najsvetlejšo prihodnost v reprezentančnih športih. V ozadju imamo veliko mladih, vrhunskih talentov, ki bi se lahko v prihodnjih letih borili za medalje na reprezentančnih turnirjih. Se mi zdi, da se v rokometu pri nas odlično dela z mladimi. Naša liga je precej močna, mladi igralci dobijo priložnost in so nosilci igre v klubih.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 14. september 2015, 19:55:08

King_Cantona_7 je napisal:Povezana s tem vzdevkom pa je tudi končna uvrstitev (5. mesto), ki sem jo takrat dodobra popljuval - na "domačem" prvenstvu je pač to velik neuspeh. Kar poglej si temo o tem prvenstvu, kjer sem bil precej kritičen do "junakov". Tako da mi ne polagaj besed in misli v usta.


Ker sem žleht pizda, sem dejansko poklical tale blef in pogledal na zadnjo stran tistega topika:

King_Cantona_7 je napisal:Torej eurobasketa je konec. Lepo je bilo doživeti kaj takšnega, ker vprašanje je, kdaj bo v Sloveniji spet tovrsten dogodek. Škoda, ker našim ni uspelo osvojiti medalje, a kljub temu bodo ostali lepi spomini, pa tudi 5. mesto je dober dosežek. Lepo je navijati za Slovenijo, sploh na takšnih prvenstvih in zaradi igralcev kot je Nachbar. Od nekdaj mi je bil nekaj posebnega. Zdaj, ko sem videl koliko mu pomeni dres naše reprezentance, pa ga sploh uvrščam med moje najpriljubljenejše slovenske športnike.


:)

Ampak moja poanta itak ni v tem, da bi te želel ujeti na laži. Bolj me zanima logika za tvojo ugotovitvijo, da je Zdovc dober trener s slabo ekipo, medtem ko je Katanec underachiever s sicer solidno selekcijo. Kolikor sam vidim stvari, bi bilo s trenerskega vidika veliko lažje opravičiti nogometni poraz proti Švici kot košarkarski izpad proti Latviji. Zdaj pa primerjaj odziv javnosti (pa tudi svoj odziv) na obe tekmi in premisli, kateri od obeh trenerjev je moral požreti več govna.

Za vsem tem stoji moja teza, da so #junaki pravzaprav prefinjen PR konstrukt, ki javnosti dosledno lansira tezo o garaški ekipi, ki s požrtvovalno igro išče svojo priložnost proti favoritom. Tudi odzivi košarkarjev kažejo v smeri, da se skušajo predstaviti kot žrtve. Najprej obvezni šok ob pričakovanih odpovedih, nato pozivi h grizenju v obrambi in nepopustljivosti, rigorozni treningi, odpovedovanje družinam, trkanje po prsih, po izpadu pa Balažičev jok in puhlice o dvomesečnem garanju, ki naj bi šlo v nič. Kot da se vse ostale reprezentance na pripravah za velika tekmovanja praskajo po jajcih. Za vrhunec pa še Zdovčevo samožrtvovanje na pladnju, češ, kritizirajte mene, samo moje garaške #junake pustite na miru. Bolj kot sam izpad se mi zdi problematična ta komunikacija z javnostjo, ker v njej vidim cinično igranje na čustva navijačev.

Na drugi strani pa navijači Katanca odrejo pri živem telesu, ker odkrito in brez kompliciranja pove, da so Švicarji boljša ekipa in da bo po takšnem porazu težko igrati z Estonci. Morda pa bi moral še sam nametati v mikrofon vso to navlako o garanju, grizenju in puščanju srca na igrišču, da ga ne bodo izžvižgali na lastnem stadionu.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 14. september 2015, 20:52:01

Včasih se sovražim, ko se popolnoma strinjam s teboj :D
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 15. september 2015, 16:51:48

No, če bi pogledal še kakšno stran nazaj, bi dobil še tole:

King_Cantona_7 je napisal:V 1/4 finalu je vse možno, že danes bi mi lahko premagali Francoze. Mogoče so Francozi vendarle kvalitetnejši in mi ne toliko, a zame je izpad v 1/4 finalu neuspeh, tudi če pridemo na SP. Zakaj? Zato, ker si že jebenih 20 let želimo te medalje in tokrat igramo na domačem prvenstvu, kar je velik plus. To je bil idealna šansa za uspeh, ekipa je dokazala kakovost z zmagami proti velikim reprezentancam Španije, Italije in Grčije. Če smo bili kdaj blizu medalje, poleg 2009, smo bili zdaj, prav zaradi domačega terena, tako pa smo zapravili priložnost. Čestitam jim za borbo, a zopet smo izpadli luzersko.


V bistvu ne vem, zakaj sem sploh napisal, da je 5. mesto dober dosežek :) Morda zato, ker sem po parih dneh ohladil živce in ugotovil, da so bili Francozi pretežek zalogaj. Ampak vseeno - vselej sem trdil, da je bil tisto neuspeh in da je oklicevanje za neke junake popolna bedarija.

Ne smeš gledati zgolj na to, da smo izpadli proti Latviji (kar je neuspeh in blamaža, da ne bo pomote). Ta naša reprezentanca je uboga po kvaliteti in zame izpad ni nič presenetljivega. A si igralci in Zdovc vseeno zaslužijo grajo, ker je bila to Latvija, ampak saj pravim - če kdaj, potem letos nisem pričakoval visoke uvrstitve, ker enostavno nismo imeli ekipe. V prejšnjih letih, ko smo imeli Nachbarja, Rašota, Lakoviča, Miliča, Smodiša itd. pa nismo naredili nič, ja takrat se je pa bilo pa upravičeno spravljati na reprezentančne blamaže z vsemi topovi, zagotovo.

Pričakujem pa več od te fuzbal reprezentance. Švica je bila pred tekmo favorit, ampak če imaš 0:2 in na koncu izgubiš, potem imam vso pravico biti zelo razrjarjen. S točko bi bili zdaj drugi! Igralci se mi zdijo dobri, ne vem če smo (poimensko) imeli kdaj tako močno reprezentanco. Ampak moraš priznati, da Katanec ima čudne fore, ki sem jih naštel že tolikokrat. On je meni ikona, kot mulc sem ga oboževal enako kot Zahota in mi je škoda, da je predstavljen v takšni luči. Ampak v največji meri si je kriv sam - ne vem, kaj mu je treba nenehne bitke z javnostjo, sam to izziva. Na drugi strani izpostavljaš Zdovčevo samožrtvovanje. On meni deluje kot trener z nekim sistemom in pred kamero ne blefira in govori neumnosti. Katanec pa ravno nasprotno in zadnje čase gre celo tako daleč, da se samega sebe demantira (npr. trditev, da imamo mlado reprezentanco). Še kup drugih stvari je, ki zavirajo to reprezentanco. Na koncu bomo verjetno tretji in bomo igrali kvalifikacije. Moti me, da Katanec to izpostavlja kot našo realnost. Zakaj?! Letos je bila idealna šansa, da bi bili drugi, ampak je (spet) nismo izkoristili.

Robierto je napisal:
King_Cantona_7 je napisal:Preteklosti pa niti ne bom pogreval. Možnosti za medalje so šli mimo, tako kot za rokometaše.


Malo offtopica... Če že kje, potem imamo ravno v rokometu daleč najsvetlejšo prihodnost v reprezentančnih športih. V ozadju imamo veliko mladih, vrhunskih talentov, ki bi se lahko v prihodnjih letih borili za medalje na reprezentančnih turnirjih. Se mi zdi, da se v rokometu pri nas odlično dela z mladimi. Naša liga je precej močna, mladi igralci dobijo priložnost in so nosilci igre v klubih.


Se strinjam, da se dela v rokometu dobro z mladimi in da je tudi trenutno prihodnost rožnata. Ampak tudi Vugi, Pajo, Kavtičnik, Lapajne, Pungi itd. so bili nekoč mladi, pa potem nismo naredili tistega preboja na vrh. V rokometu je tudi vedno obstajala neka blokada.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2015

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 15. september 2015, 18:41:01

Kak niso naredili preboja? Evropski prvaki s Celjem ni macji kaselj. Drugo mesto na domacem prvenstvu in poraz proti takrat superiornim Nemcem prav tako super dosezek.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Naslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov