Premier liga 2015/16

Dogajanje na angleških tleh v sezoni 2015/16

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Re: Premier liga 2015/16

OdgovorNapisal/-a Matija dne 24. junij 2016, 17:19:57

Ampak pri Italijanih in Špancih je tako, da v veliko primerih najdejo strica od njegovega starega očeta, ki je bil poročen s Španko, da mu lahko dajo EU pasoš. V Angliji imaš in boš imel lahko neomejeno število tujcev, problem jih je spravit v klub. So pa pravila različna od države do države, taki pri prestopih v kot pri prestopih iz države. Pri Brazilcih je tako, da igralec pod 18. leti ne more prestopiti ven iz države (ali celine, ne vem točno). Lep primer sta bila brata da Silva, ki sta sicer podpisala predpogodbo z Unitedom, sta pa morala ostati v Braziliji do dopolnjenega 18. leta.

Se pa ne strinjam, da se z work permiti kar tako ravna. Če ima klub kot je United kljub svojemu imenu in moči težave s pridobivanjem delovnjega dovoljenja za posameznega igralca, kako je šele za klube nižjega ranga. In United ne kupuje neke no-name igralce pa ima probleme, kako je šele pri malce slabših igralcih. Bodo pa morali te omejitve malce spustiti, sicer bo tole res strel v koleno.

@zimi: sem prebral članek sedaj, ampak se ne strinjam niti malo. V praksi je tole mogoče, v realnosti niti najmanj. Pogbaja, Januzaja, Bellerina, Piqueja in podobnih ne bo več. Pod 18 letom ne bodo mogli priti v UK. Pri starejših od 18 pa tole s posojami ne pije vode. A igralci, ki nimajo dovolj nastopov za reprezentanco bodo med izborom Uniteda, Citya, Barce, Reala in Bayerna izbrali prva dva ob dejstvu, da bodo naslednjih nekaj let preživeli na posoji v Belgiji? Ja seveda, pa kdo je padel na glavo? Ampak kot sem že prej napisal, pri mlajših (over 18) super talentih ni težav pri pridobivanju delovnega dovoljenja zaradi "izboljšanja kakovosti lige", večji problem je pri povprečnih igralcih, Kante, Payet. Moramo pa ločit dve stvari - tujci pod 18. letom (se mi zdi da tule ni rešitve) in tujci brez WPja (tu pride nekaj let Belgije v poštev).

Pogoj za igralce je 75% igranih tekem za reprezentanco v obdobju dveh let. Ne vem za katere reprezentance (glede uvrstitve na FIFIni lestvici) to velja, vendar tole je nor pogoj. Igralec mora biti praktično standarden član prvih 11 svoje reprezentance da sploh pride v poštev za prestop.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Premier liga 2015/16

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 24. junij 2016, 19:20:13

http://www.dailymail.co.uk/sport/sports ... -fees.html

Evo tu je članek o vsem, malce bolj podrobno.. Nekateri so pošteno zaskrbljeni glede tega, ker bodo morali spremeniti pravila vsekakor.
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10740
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Premier liga 2015/16

OdgovorNapisal/-a zimi dne 9. julij 2016, 13:26:38

Mikel Arteta bo pomočnik Pepa v Cityu? Zanimivo :)
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Prejšnji

Vrni se na Angleške zelenice 2015/16

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron