Nogometna Reprezetanca Slovenije

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 10. oktober 2017, 20:13:03

Ra100 je napisal:Škoti, ki si jih videl brcat v Stožicah, vsi redno igrajo v PL, Celticu, ene par jih je iz gornjega ranga Championshipa. Vse njihove menjave bi vkorakale v našo prvo postavo. Ko enkrat postaviš stvari v tako perspektivo, je že remi dosežek; pa tudi zadetke v zadnjih minutah igre se nekako lažje razume.


Škoti lahko sanjajo enega Oblaka, Iličića ali Kampla. Toliko Škotov igra v PL med drugim zaradi geografske lege in povezave z Anglijo. Zakaj nimajo recimo igralca v Italiji? Kjer je Birsa statistično odličen v zadnjih sezonah.

V našo postavo bi Škoti vkorakali samo zaradi agresivnosti, zmožnosti presinga in kondicije, kar pridobijo z igranjem v Angliji, pa naj bo to PL ali Championship, kjer jih veliko igra sicer za bolj povprečne klube. Škoti sicer že v mlajših kategorijah izhajajo iz tega. Vedo, da niso Španci in tehničarji. Bral sem članek o mlajših selekcijah Celtica. Vse bazira na presingu in nato iz tega izpeljejo posest žoge, kar so prikazali proti nam na domačem terenu, kjer so blesteli z žogo v nogah. Ampak Strachan zna to obrniti v svoj prid, ustvariti igro na bazi omenjenih kvalitet oz. prednosti. Išče rešitve znotraj ekipe, ne omejitev.

Pojdi si pogledat še klube reprezentantov Slovaške in jih primerjaj z našimi. Podobno, mogoče kakšen ugleden klub več na njihovi strani. In zagotovo tudi pri njih nekaj igralcev ne igra v svojih klubih. Ne bom preverjal, ne da se mi :)

Skratka, ne pričakujem naših na vsakem prvenstvu, ni realno, ampak v zadnjih petih letih je bilo več slabega kot dobrega.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 11. oktober 2017, 17:45:51

zimi je napisal:Ta ekipa je čisto OK. Morda mora iz dobrih posameznikov nastati dobra ekipa (moštveni duh), ne rabimo pa kapitalnih sprememb.


To je 100% res. Torej se strinjaš z menoj, da je selekcija dobra?

zimi je napisal:Ti pa primer Islandije in Hrvaške pove vse - ni vedno potrebno 11 igralcev iz top klubov, ampak timski duh. In tle bi Srečko moral reči: ni uspelo, ne pa da se sedaj izgovarja, kot da smo imeli zelo zahtevno skupino. Pravzaprav smo imeli precej kul skupino v kateri je bilo 2. mesto realno dosegljivo.


Primera Hrvaške in Islandije sta tako daleč narazen, kolikor je le mogoče. Hrvaška je vedno imela širok bazen talentov, tako da niti ne rabijo neke tesno povezane ekipe, da bi se uvrstili na SP ali EP. Islandija je po drugi strani čisto specifičen primer nogometnega razvoja, ki mu ni para v Evropi in ki v kakšni večji državi niti ne bi bil mogoč - je pa res, da jih na tej točki bolj kot kvaliteta poganja podobna nacionalna evforija kot Slovenijo leta 2001.

Point je, da je bilo 2. mesto realno dosegljivo. Je bilo pa to 2. mesto enako realno dosegljivo za Škote in Slovake. In za njimi smo zaostali dve piki, kar ni ravno znak slabega selekcioniranja ali gnilega timskega duha - razen če misliš, da smo res za kakovostni razred nad obema ekipama in da nas je Katanec držal nazaj..

King_Cantona_7 je napisal:Toliko Škotov igra v PL med drugim zaradi geografske lege in povezave z Anglijo.


Ja, tako kot tudi Slovencev v Chievu ne bi bilo, če mesto ne bi ležalo dve uri vožnje proč od Gorice. Ne razumem, kaj je tvoj point. Škoti imajo več igralcev, ki se na dnevni bazi brusijo v močnejših ligah proti močnejšim klubom. Pika.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a zimi dne 11. oktober 2017, 20:49:17

Ra100 je napisal:[In za njimi smo zaostali dve piki, kar ni ravno znak slabega selekcioniranja ali gnilega timskega duha - razen če misliš, da smo res za kakovostni razred nad obema ekipama in da nas je Katanec držal nazaj..


Ne, zaostali smo zaradi gnile taktike, predvsem v gosteh. Ne bi rekel, da bi imeli Slovaki ali Škoti YOLO kvalifikacije, tako pa je glede na potek pri nas lahko razočaranje, saj je bilo 2. mesto zelo dosegljivo. In še vedno trdim, da imamo precej enakovredna moštva, vse 3 države. Tudi par naših bi z lahkoto vkorakalo v 1. postavo Slovaške in Škotske, Oblak tudi Anglije.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 12. oktober 2017, 20:38:41

Škoti imajo več igralcev, ki se na dnevni bazi brusijo v močnejših ligah proti močnejšim klubom. Pika.


Ja in? Nizozemci jih imajo še več, pa niso prišli na SP. Rusi so jih sedem let nazaj imeli tudi več, pa smo jih nabrisali.

Islandci jih imajo pa najmanj, pa vseeno zmagujejo.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. oktober 2017, 8:40:28

King_Cantona_7 je napisal:Ja in? Nizozemci jih imajo še več, pa niso prišli na SP. Rusi so jih sedem let nazaj imeli tudi več, pa smo jih nabrisali.

Islandci jih imajo pa najmanj, pa vseeno zmagujejo.


V Ljubljani so pred časom sredi novembra izmerili 20 stopinj celzija, julija pa 7 stopinj. A je november zato toplejši mesec?

zimi je napisal: In še vedno trdim, da imamo precej enakovredna moštva, vse 3 države.


Potemtakem so bili rezultati dober odraz te enakovrednosti. Slovaška 18, Škotska 18, Slovenija 16 pik. Glede na dolžino ciklusa bi tri ekipe težko spravil točkovno bližje.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a zimi dne 13. oktober 2017, 10:35:56

Ra100 je napisal:
zimi je napisal: In še vedno trdim, da imamo precej enakovredna moštva, vse 3 države.


Potemtakem so bili rezultati dober odraz te enakovrednosti. Slovaška 18, Škotska 18, Slovenija 16 pik. Glede na dolžino ciklusa bi tri ekipe težko spravil točkovno bližje.


Seveda. Saj nihče ne pravi, da smo bili katastrofalni. Ampak od 3 enakovrednih ekip smo najkrajšo potegnili mi, torej selektor&igralci niso naredil preskoka, poteze več, ki bi nas pripeljala na drugo mesto. In Srečko bi lahko namesto jokanja o neigranju igralcev v klubih priznal, da bi (vsaj) proti Škotski v gosteh morali igrati kaj drugega kot slab bunker. Tisto tekmo bi z boljšo taktiko kamot dobili. Tudi na tekmi z Litvo bi lahko pokazali več. Ostalo je šlo dokaj po pričakovanjih, morda je točka z Anglijo doma bila nepričakovana pred tekmo. In zato smo po tekmi vsi zelo hvalili ekipo in Srečkota, ker so res odigrali vrhunsko.
In tle je point moje nejevolje glede Srečka: pozablja, da je vedno po dobrih predstavah dobil kredit in zasluge. Po drugi strani pa se gre nesramno medijsko vojno z novinarji, ki so se upravičeno spraševali o taktiki.

Ubistvu se to vleče že od Švice v gosteh, ko smo po 0:2 zgubili 3:2 in je ob normalnem vprašanju novinarja "Kaj se je zgodilo" začel sikati nazaj. Če ne more prenest takih vprašanj/kritike naj na tiskovke pošlje pomočnike, kapetana ...
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 13. oktober 2017, 19:06:45

Ra100 je napisal:
King_Cantona_7 je napisal:Ja in? Nizozemci jih imajo še več, pa niso prišli na SP. Rusi so jih sedem let nazaj imeli tudi več, pa smo jih nabrisali.

Islandci jih imajo pa najmanj, pa vseeno zmagujejo.


V Ljubljani so pred časom sredi novembra izmerili 20 stopinj celzija, julija pa 7 stopinj. A je november zato toplejši mesec?

No to je pa odgovor :)
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 13. oktober 2017, 19:41:09

zimi je napisal:In tle je point moje nejevolje glede Srečka: pozablja, da je vedno po dobrih predstavah dobil kredit in zasluge. Po drugi strani pa se gre nesramno medijsko vojno z novinarji, ki so se upravičeno spraševali o taktiki.


Moj point tle gre pač v to smer, da se te kritike slej kot prej zreducirajo na Katančev odnos z mediji - ki je, to je dejstvo, pod vsakim nivojem. Zato je res bolje, da se začne ciklus s svežim imenom na klopi in brez tega umetno ustvarjenega kriznega ozračja, ki trenutno veje okoli reprezentance. (Kajti kriza tole res ni - primer krize so bili Oblakovi časi, ko nam je Belorusija zabijala po štiri gole in ko si je celo Luksemburg priigral po tri šanse na tekmo.)

Je pa pač dejstvo, da to ne pomeni nujno spremembe na bolj tudi v rezultatskem smislu - tako kot po Keku je spet prostora za napredek, pa še več prostora za padec.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 27. marec 2018, 22:26:21

Ježeš, to je bilo pa pod vsako kritiko. Nič od nič, sramota. Vse je v pristopu, naši pa poleg vseh možnih omejitev nimajo niti tega.

Jokič je odigral 180 minut prijateljskega nogometa :lol:

Kavčič si zasluži nekaj časa, ampak glede na to, da POZNA fante in da ti igrajo v takšni sestavi že kar nekaj let skupaj, bi morali pokazati nekaj fuzbala brez kakršnekoli znanosti. Sodili bomo čez nekaj tekem, Kavčič mi je deloval nekako napredno, neomejeno, a smo kot kaže dobili preslikavo Katanca in njegove ekipe. Na NZS se dela slabo. Brez vizije. To je privat podjetje, ki služi samemu sebi, da se imajo izbrani lepo, zato ne pustijo nikogar drugače mislečega zraven. Gliha in Jarc se kotalita od U15 do u21 selekcij, razni uradniki isto, malo meni malo tebi... Brez vizije in ambicij.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 27. marec 2018, 23:31:37

Sramotno

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 28. marec 2018, 7:44:44

King_Cantona_7 je napisal:Na NZS se dela slabo. Brez vizije. To je javno podjetje, ki služi samemu sebi, da se imajo izbrani lepo, zato ne pustijo nikogar drugače mislečega zraven. Gliha in Jarc se kotalita od U15 do u21 selekcij, razni uradniki isto, malo meni malo tebi... Brez vizije in ambicij.


Popravljeno. In povsod podobno.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 28. marec 2018, 13:35:39

Ra100 je napisal:tako kot po Keku je spet prostora za napredek, pa še več prostora za padec.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 29. marec 2018, 9:09:12

Fluid je napisal:
King_Cantona_7 je napisal:Na NZS se dela slabo. Brez vizije. To je [b]javno[/b] podjetje, ki služi samemu sebi, da se imajo izbrani lepo, zato ne pustijo nikogar drugače mislečega zraven. Gliha in Jarc se kotalita od U15 do u21 selekcij, razni uradniki isto, malo meni malo tebi... Brez vizije in ambicij.


Popravljeno. In povsod podobno.


Poceni predsodki, bivši šef. NZS je oseba zasebnega prava, je zveza društev in je tudi vpisana v register društev. Skratka: 100 % zasebna organizacija.

Treba je preveriti dejstva. Seveda pa je lažje posvojiti nek predsodek, ki ga vsak dan servirajo mediji, in vsegliharsko potegniti črto po nekih vnaprej zamišljenih prepričanjih.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 29. marec 2018, 12:14:24

Eh.. dobro, deluje na ta princip. Lahko ti na na ZS napišem moje tegobe zadnje tri leta z javnim, boš potem mogoče dal kakšne dobre predloge naprej.

Pa da ne zaidemo na politiko... :D
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 29. marec 2018, 12:54:39

In najbolje da en mlad strankarski pjeb, ki nima nekih resnih izkusenj z biločem, tle vlece ven neka pravna stališča in si zakriva oči :)
Zato pa je Slovenija kjer je.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 29. marec 2018, 13:58:31

Imam resne izkušnje z marsičem, veliko na primer tudi z "znalci" v srednjih letih, ki mislijo, da so prijeli Boga za jajca in solijo pamet z osebno diskreditacijo namesto z vsebinskimi argumenti :) Za konec pa dodajo še eno "zdravorazumsko" ugotovitev, da "zato pa smo, kjer smo" :lol:

Sicer pa nisem več tako mlad in že kakšni dve leti strankarsko neobremenjen, tako da ti je tudi tole spodletelo ;)

Hlebanja, anekdotalni dokazi niso verodostojni, predvsem pa jih ne moreš posplošiti. Jaz imam tudi slabe izkušnje z nekaterimi ljudmi, pa niso vsi ljudje barabe. Stvari je treba malo preveriti in razmisliti, potem pa kaj lahko že ugotoviš.

Ampak, da se vrnemo na fuzbal: stvar zgleda zelo slabo. Kavčič deluje, kot da bi imel blago kap, očitno je res stopil v prevelike čevlje. Par kakovostnih igralcev, ki jih imamo, v reprezentanci niso pokazali do sedaj še nič (pod novim selektorjem pa tudi ne zgleda da bojo), ostal kader pa je zelo zelo švoh. Berić, Struna, Milec, ... to so tretjerazredni fuzbalerji. Dvomim, da bo Slovenija videla naslednja SP in EP.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 29. marec 2018, 16:37:39

Ok, zdaj ne vem, kako ste si interpretirali privat / javno podjetje, kar sem hotel povedati je to, da si določen krog ljudi "lasti" NZS in velik del slovenskega nogometa. Krog ljudi deli razne službice in položaje (npr. predavatelji na trenerskih seminarjih, selektorji u19 ženske reprezentance, predsedniki MNZ-jev...), da nato ti ljudje vračajo usluge (ali pa celo denar), ko je potrebno voliti predsednike zveze in jim ščititi hrbet. Ti ljudje so si napravili udoben položaj, da vlečejo dober denar in ščitijo se prav z nastavljenimi ljudmi. Kaj mislite, nek bivši fuzbaler ne zna drugega kot brcati žogo, drugega tudi ni nikoli počel, določena oseba mu zrihta mesto pomočnika selektorja kadetske reprezentance, ko pa bo treba, mu bo ta vrnil uslugo, da bo glasoval zanj ali pa pač kaj drugega. Tako je. In ni nobena skrivnost, da veliko igralcev mlajših kategorij igra zato, ker so fotri plačali selektorju, kolikor je le ta zahteval. Pri klubih je še slabše. In tem posameznikom se jebe za strokovnost, vizijo, napredek, ker so na dobrih položajih, zaščiteni. Drugače misleči ne pridejo zraven. Ker bi zmotili njihovo udobje. Zato pa ne najamemo tujca, ker en Nemec ne bo trpel tega in se ga ne bo dalo voditi za nos. Isto pri skokih. No, pri basketu in odbojki so bili celo nekoliko manj butalski.

Primer NZS-jeve politike "malo meni, malo tebi". U15 futsal liga zahod šteje 4 ekipe. Kljub temu se je pripravilo reprezentančno selekcioniranje igralcev za zahod. Zakaj? Ja nekdo bo dobil dnevnice in znotraj kroga bo par ljudi zadovoljnih. Namesto da bi se denar razporedil tja, kamor bi res prišel prav.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 29. marec 2018, 19:20:40

Bostjan vse je zafuran. Se najbolj pa parlament in stranke.
Pa dost o politiki, ce ne bom banan.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a zimi dne 30. marec 2018, 20:28:57

Remmy je napisal:Seveda pa je lažje posvojiti nek predsodek, ki ga vsak dan servirajo mediji, in vsegliharsko potegniti črto po nekih vnaprej zamišljenih prepričanjih.


goodpost
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Nogometna Reprezetanca Slovenije

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 6. september 2018, 18:32:30

Kaj zdaj, kaj pričakujete od "nove" reprezentance? Mene navdaja določen optimizem, ki pa se je v preteklosti že večkrat sprevrgel v razočaranje. Bomo videli, meni se zdita predvsem Zajc in Štulac zanimiva igralca, ki bi ju takoj porinil v prvo linijo. Mevlja je odličen branilec, treba mu je dobiti še dobrega partnerja ob sebi, ki bi konstantno igral na podobnem klubskem nivoju. Sicer pa je za pričakovati Krhina in Kurtiča ob Kamplu in Verbiču, pa nato zdravem Jojotu, kar pomeni, da je to še vedno jedro ekipe zadnjih let. Preobrazba repke? Niti ne. Ampak roko na srce, kdo namesto Krhina? Mene je že nekajkrat razočaral, ampak tip trenutno redno igra za Nantes. Zgolj Derviševič deluje kot možna menjava zanj, ampak ve se, kako so se v preteklosti obnesli vezisti naše lige (Majer, Vrhovec).

Je pa razočaranje, da ni poleg Oblaka.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov

cron