Liga prvakov 2018/19

Moderatorji: Rooskie, Hudički

Koga si želite v četrtfinalu

Ajax
0
Brez glasov
Barcelona
1
6%
Juventus
2
11%
Liverpool
1
6%
Man City
8
44%
Porto
4
22%
Tottenham
2
11%
 
Skupaj glasovi : 18

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 8. maj 2019, 22:05:28

Noro! Letošnja liga prvakov je pa postregla z res norimi tekmami in neverjetnimi preobrati.

Nogomet se spreminja. Je pa zanimivo gledat, dosti lepše kot pa tiste taktično bunkeraške bitke.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 8. maj 2019, 22:06:50

Ando, se strinjam. Vsi radi gledamo goleade, ampak jebemu ja, v polfinalu pa od neke resne ekipe pričakuješ obrambno zrelost in taktično sposobnost. Kje so Italijani v svoji najboljši izvedbi?

Sicer pa... FOOTBALL, BLOODY HELL!
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Matija dne 8. maj 2019, 22:09:37

Kakšne tekme. Najboljša Liga prvakov do sedaj.

Žalostno je, ko vidiš kje je United trenutno. Svetlobna leta za vsemi temi ekipami. Saj bi rekel, da je lepa priložnost, da gredo naši v Amsterdam pogledat in koga pripeljat v Manchester, pa bo na koncu prišel Schone, zaigral za velik klub in pobasal lep denar pri svojih 32ih.

4 angleški klubi v obeh evropskih finalih?
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a zimi dne 8. maj 2019, 22:32:56

Poch osvoji LP, odide z mesta trenerja v Argentino (kot je napovedal). Decembra, ko Unitedu škripa, OGS gre, pride Poch. Po 2 zmagah se mu da 3-letna pogodba :D :lol:
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a infinity dne 8. maj 2019, 22:41:26

Res ni lep čas biti navijač Uniteda. Kot da nas nogomet že prav zajebava. Tedensko gledamo serijsko zmagovanje Citya in Liverpoola v ligi, potem iz kroga v kroga se je vleklo lažno upanje za top4, zdaj še Liverpool in celo Spursi v finalu LP. Oboji s super preobrati, o katerih se bo poslušalo še desetletje. Še Arsenal in Chelsea se bosta ruknila za drugo evropsko lovoriko, tako da tudi oboji lahko nesejo kaj iz letošnje sezone. Medtem United niza poraz za porazom.

Tudi Početino je zdaj vstal kot heroj, čeprav pred meseci se ga je še dajalo v nič, potem ko ga je Solskjaer enkrat ruknil z Unitedom in izgubil polfinale ligaškega pokala proti Chelseaju. Poglej ga zdaj, s Spursi, brez okrepitev poleti, brez najboljšega nogometaša, v finalu LP. So govorili, da na resnih derbijih vedno poklekne. No, tokrat je prišel do finala čez Ajax, City, Dortmund in zajebano skupino z Interjem in Barcelono.
Uporabniški avatar
infinity
Sir Matt Busby
 
Prispevkov: 9214
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:35:02

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a zimi dne 8. maj 2019, 22:45:53

Anderson#8 je napisal:Ne vem al gledam CL ali mongolijsko 6 ligo.. 3-0 izidi niso več varni, 4-0 ni več varno, 6-1 rezultati(barca-psg), 7-0 city-schalke.. Neverjetni kolapsi, totalni razpadi sistemov. Včasih si zmagal 1-0 pa prdnit ni mogla druga ekipa več...


Men je tudi to neverjetno.

Malo offtopic, ampak podobno me preseneča v rokometni Ligi prvakov. 2 tekmi za Final4, pa v 2 dvobojih se je zgodilo, da najprej ena ekipa zmaga za 8/10 golov, naslednjo pa druga ekipa vodi 8/10 golov. Neverjetno, kakšni vzponi in padci na tem nivoju. Se mi zdi, da včasih takšnih nihanj ni bilo. Sploh pa ne v enem letu na toliko tekmah.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Marxs dne 8. maj 2019, 23:18:41

Noro, ko že misliš, da si vidu vse v letošnji sezoni lp, pa kar ni konca preobratov..

Upam, da so si naši preplačanci kej pogledali te dve tekmi, kako se igra in bori za svoj klub.
LOWE UNITED HATE GLAZER!!!
Uporabniški avatar
Marxs
General manager of OT
 
Prispevkov: 388
Pridružen: 17. januar 2010, 19:37:49
Kraj: Radovljica

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a ManRed dne 9. maj 2019, 4:52:09

Lol, jst pa sklopu po polčasu. Trot.

Ja, kar smo videli v zadnjih dneh je za moje pojne esenca ‘The United whyja’. Nikoli ne odnehaj, nikoli ne obupaj, šansa se bo pojavila. V ta mix pa dodaš še mlade (mogoče neznane). Ne pa naše prepričanje, da moramo ‘igrati z wingerji’, ker že od leta 2009 ne igramo z njimi. Postajamo Real izpred 10 let.

Nogomet se razvija in če res ne želimo ostati zadaj in se trepljati po prsih z SAfovomi dosežki in govoriti o legendah ter kazati stare posnetke (United official twiteer), bomo ostali le košček, sicer uspešne, a na koncu samo zgodovine.
Uporabniški avatar
ManRed
Busby babe
 
Prispevkov: 3017
Pridružen: 19. avgust 2007, 18:38:18

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 9. maj 2019, 9:49:04

King_Cantona_7 je napisal:Ando, se strinjam. Vsi radi gledamo goleade, ampak jebemu ja, v polfinalu pa od neke resne ekipe pričakuješ obrambno zrelost in taktično sposobnost. Kje so Italijani v svoji najboljši izvedbi?


Odpihnili so jih ti isti mladci, čez katere se jeziš :)

Še po posnetku mi ni jasno, od kje je padel zadnji gol - 3 sekunde prej so Spursi v paniki nabili žogo iz obrambe, da sodnik ne bi takoj odpiskal konca, skratka brez vsakega plana; priletela je v nogo Ajaxovega igralca, ki je dobil dvoboj, se po čudnem naključju odbila ravno do Allija (edinega nepokritega igralca Spursov daleč naokoli, ker je branilcu za pol sekunde zdrsnilo), ki je našel edino možno podajo naprej do Moure, ki je (v polnem šprintu) našel edini možen strel iz izjemno težkega položaja. In to v trenutkih, ko Ajaxu dobesedno ni bilo treba drugega kot frcniti žogo v avt ali nazaj čez polovico, da bi sodnik odpiskal konec.

Temu niti ne morem reči slabo branjenje Ajaxa - konec koncev so pravilno stisnili celo Sissoka, ko je nabijal žogo iz obrambe. Šlo je za neverjetno sekvenco dveh zelo malenkostnih, skoraj neopaznih napak, ki v 99% procentih ne bi vodili v šanso; in za 2 zelo iznajdljivi potezi Spursov, ki so nekako uspeli izvesti tisti en šprint, podajo in strel, ki sta bila v tiste pol sekunde možna. Gol sam po sebi ni bil videti nič posebnega, pod drobnogledom je pa ena najbolj neverjetnih stvari, ki sem jih videl na igrišču.

Goleade zadnjih vseh polfinalnih (in nekaterih drugih) tekem so po mojem posledica dejstva, da so vse 4 ekipe igrale visok energičen presing, ki velikokrat že v štartu zaduši vsako nasprotnikovo pobudo, v primeru nediscipline ali utrujenosti pa lahko odpre v obrambi manjše luknje, ki jih sposobni napadalci znajo izkoristiti. Oba preobrata sta se zgodila v navalih (2 zadetka Wijnalduma in Moure v 4 minutah nepazljivosti); tako Spursi kot Pool so imeli v napadu rezerviste, na katere nasprotniki najbrž niso računali ali se posebej pripravljali, pa so potem pokazali predstave življenja (Origi in Moura). Najbrž bi se našlo še kaj.

Bottom line, polfinali niso bili samo cirkuške predstave, ampak dobro spisan triler. Najbrž se tule skriva kar nekaj šal na foro, kako je Igra prestolov to sezono očitno posodila scenariste Ligi prvakov.
Zadnjič spremenil Ra100, dne 9. maj 2019, 11:04:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a zimi dne 9. maj 2019, 9:55:20

ManRed je napisal:Postajamo Real izpred 10 let.


Stari, upam! Podpišem še 5 let brez domačega naslova, ker 3x zapored osvojiti LP bi bilo noro ;) :lol:
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a zimi dne 9. maj 2019, 10:04:18

Ra100 je napisal:Še po posnetku mi ni jasno, od kje je padel zadnji gol - 3 sekunde prej so Spursi v paniki nabili žogo iz obrambe, da sodnik ne bi takoj odpiskal konca, skratka brez vsakega plana; priletela je v nogo Ajaxovega igralca, ki je dobil dvoboj, se po čudnem naključju odbila ravno do Allija (edinega nepokritega igralca Spursov daleč naokoli, ker je branilcu za pol sekunde zdrsnilo), ki je našel edino možno podajo naprej do Moure, ki je (v polnem šprintu) našel edini možen strel iz izjemno težkega položaja. In to v trenutkih, ko Ajaxu dobesedno ni bilo treba drugega kot frcniti žogo v avt ali nazaj čez polovico, da bi sodnik odpiskal konec.

Temu niti ne morem reči slabo branjenje Ajaxa - konec koncev so pravilno stisnili celo Sissoka, ko je nabijal žogo iz obrambe. Šlo je za neverjetno sekvenco dveh zelo malenkostnih, skoraj neopaznih napak, ki v 99% procentih ne bi vodili v šanso; in za 2 zelo iznajdljivi potezi Spursov, ki so nekako uspeli izvesti tisti en šprint, podajo in strel, ki sta bila v tiste pol sekunde možna. Gol sam po sebi ni bil videti nič posebnega, pod drobnogledom je pa ena najbolj neverjetnih stvari, ki sem jih videl na igrišču.



Po tem spisu bi ti moral biti scenarist :lol: Ne rečem, da nisi vse napisal tako, kot je bilo. Ampak Tottenham je prej imel šanso preko Llorenteja, pa štango Vertonghena, pa še nekaj poskusov na gol. Ajax prav tako. Skratka mene ni presenetil gol (al so ga dal Spursi ali bi ga pa Ajax), ker so si oboji ustvarjali šanse. In to zelo pogrešam pri Unitedu. Ob zaostanku ni resnega napada, ob vodstvu 1:0 ni želje po povišanju - pa to se vleče že od časov pred Murijom.
Gol je res morda bil soslednje drobcenih napak, ampak tako bi lahko analiziral vse gole :) To je fuzbal, napake se dogajajo. So pa seveda bolj prisotne pri obrambi, ki je nenehno pod pritiskom (če igra npr. proti Cityu, Poolu za razliko od Uniteda).

Ti navali so pa tudi dobra ugotovitev.


Na Redcafe je že tema "We should have hired Pochettino" :lol:
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 9. maj 2019, 11:36:43

zimi je napisal:Ne rečem, da nisi vse napisal tako, kot je bilo. Ampak Tottenham je prej imel šanso preko Llorenteja, pa štango Vertonghena, pa še nekaj poskusov na gol. Ajax prav tako. Skratka mene ni presenetil gol (al so ga dal Spursi ali bi ga pa Ajax), ker so si oboji ustvarjali šanse.


Absolutno res, nisem hotel reči, da sta se obrambi dobro odrezali. Ampak sam gol je bil glede na situacijo v tistem trenutku čisto nepričakovan - Ajax je zgledal postavljen, Tottenham je komaj spravil žogo iz svoje polovice, sodnik je gledal na uro, jaz sem že držal gumb za izklop streama - potem pa je bila žoga v mreži. Mislim, saj smo videli že nešteto glupih, briljantnih, obupanih in izvirnih zadetkov v fuzbalu (v bistvu smo vse našteto videli že en večer prej), ampak me pa še noben ni ujel tako nepripravljenega.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 9. maj 2019, 11:44:15

Ra100, napisal sem v najboljši izvedbi, to pa Juve letos ni :) Nekoč so Italijani znali zadušiti nasprotnika in igrati na rezultat. Seveda lahko en sam odbitek zakrije fenomenalno taktično in obrambno predstavo, ampak smo že videli ekipe, ki ob ugodnem rezultatu nasprotniku niso dopustile ničesar.

Vsekakor polfinali za anale, ampak vztrajam, da bi poraženci morali odigrati drugače, čeprav je ravno njihov slog igre sodeloval in hkrati omogočal epski tekmi.

Do Kloppa in Pochettina sem bil v preteklosti nekoliko porogljiv, ampak jima zdaj priznavam ogromne zasluge za ta dosežek. Čeprav bo eden spet ostal praznih rok in predvsem Klopp si tega ne bi smel dopustiti, drugače se mu lahko upravičeno spet smeje cel nogometni svet. Lep nogomet gor ali dol.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 9. maj 2019, 13:04:00

Ampak poglejte v kakšni močni ligi igramo!!! Ni čudno da smo šesti, kar pomeni da smo še odlični :)

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 9. maj 2019, 18:24:18

In potem se Muri usuje na Blinda in De Ligta :)

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Giggsy dne 10. maj 2019, 7:10:43

Smešno je da ima Ajax v svojih vrstah mulce, ki bi pri nas verjetno greli klop, oziroma bi čakali da "dozorijo", kot naši Rašfordi, Lingardi in podobni biseri, na katere se čaka da dozorijo.

Pa Ttham z ekipo izpred dveh let nazaj, trmasti ko sto mater, Lpool, dušo so dali za Klopa, matervola še Čelzi pa Arsenal sta se izkazala.

Naj mi potem še kdo reče, da so naši trenutni igralci po kvaliteti slabši od vseh iz zgornjih klubov. Tega enostavno ne verjamem. Lahko zmečemo še milijarde v okrepitve, ne bo nič drugače, dokler se celoten sistem ne spremeni.
United forever!
Uporabniški avatar
Giggsy
Treble winner
 
Prispevkov: 2462
Pridružen: 28. avgust 2007, 15:13:36

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a gregx dne 10. maj 2019, 7:14:15

Giggsy je napisal:Smešno je da ima Ajax v svojih vrstah mulce, ki bi pri nas verjetno greli klop, oziroma bi čakali da "dozorijo", kot naši Rašfordi, Lingardi in podobni biseri, na katere se čaka da dozorijo.

Pa Ttham z ekipo izpred dveh let nazaj, trmasti ko sto mater, Lpool, dušo so dali za Klopa, matervola še Čelzi pa Arsenal sta se izkazala.

Naj mi potem še kdo reče, da so naši trenutni igralci po kvaliteti slabši od vseh iz zgornjih klubov. Tega enostavno ne verjamem. Lahko zmečemo še milijarde v okrepitve, ne bo nič drugače, dokler se celoten sistem ne spremeni.


Ko vidiš Hendersona, Milnerja, Trippierja, Rosea,... se vprašaš, če je problem v igralcih ali mogoče v čem drugem.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 10. maj 2019, 9:45:45

Ponavljam tisto vprašanje o prvih 17 tekmah pod vodstvom OGS. So igralci pred tekmo jedli Čokolino?
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 10. maj 2019, 9:46:18

Isto so pri drugih klubih govoril za zadnjih 5 sezon Fergieja. Povprečni igralci, pa kar prvaki.

No a kdo ugotovi, kje je razlika? Je zelo težko :)

Fergie je praktično sam vodil cel management kluba.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Liga prvakov 2018/19

OdgovorNapisal/-a zimi dne 10. maj 2019, 10:18:45

Remmy je napisal:Ponavljam tisto vprašanje o prvih 17 tekmah pod vodstvom OGS. So igralci pred tekmo jedli Čokolino?


Večinoma te šok terapije delujejo. Pa še sami bi bedno izpadli, ker potem bi se vsi proti njim obrnili, kot smo se proti Mourinhu prva 2 meseca.
Poglejmo tekme. Od teh 17, so bile prve 3, 4 navdušujoče, potem pa smo jih kar nekaj pregurali. Tottenham in Pariz away sta bili 2 ogromni zmagi, ampak 2 velika peska v oči. Na obeh tekmah smo bili bližje porazu, ampak nekako zmagali. Filing je bil nor, star United je nazaj, ampak smo bili najbrž zavedeni.
Pomoje United tudi nima tako slabih igralcev, ampak kot celota evidentno ne funkcionirajo. Ali se vsi skrivajo za Pogbajem, da bo on nekaj naredil, ali se šlepajo - Martial in podobni. Včasih smo točno vedeli, da bo Ronaldo šetal, ampak se bo zato Rooney vračal do LB zanj, da bo Park delavec, Tevez delavec. Danes pa bi se vsi sprehajali, eden redkih, ki se mu ni problem boriti je Herrera. Pa McTominay, kolikor ga uspemo videti.
Uporabniški avatar
zimi
mi ci
 
Prispevkov: 5777
Pridružen: 16. avgust 2007, 16:46:39
Kraj: Celje

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Evropsko dogajanje 2018/19

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 0 gostov