Luis Nazário de Lima Ronaldo

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a DarkManX™ dne 14. februar 2008, 15:08:42

Verjetno ste že slišali za novico, da se je Ronaldo znova resno poškodoval in da je to verjetno konec njegove kariere. Čeprav sem zvest navijač Uniteda, bi rad povedal nekaj stvari in rad bi videl tudi vaša mnenja.

Z gotovostjo trdim, da je Ronaldo najboljši nogometni igralec, ki sem ga imel čast videti igrati v svojem življenju (ki ni ne vem kako dolgo, ampak ok :) ). Vest o tej poškodbi in koncu kariere me je pretresla in kar hudo mi je (nekateri se bi temu smejali, a tako je ...), ko pomislim, da ga več nikoli ne bom videl igrati in ko se spomnim vseh njegovih golov, preigravanj ... Kot je napisal nekdo na RedCafeju, z koncem njegove kariere je končan tudi neki del mojega življenja, ob njegovih igrah sem se dokončno zaljubil v nogomet, vedno ko smo igrali s prijatelji, sem hotel biti "Ronaldo" :) ... Če bi moral izbirati najljubšega nogometnega igralca, bi prav gotovo izbral Ronalda ... vem, da je za United igralo in igra in verjetno tudi bo igralo ogromno nogometašev katerih igro obožujem, ampak prav Ronaldo je tisti, za katerega sem najbolj upal, da bi ga nekoč lahko gledal v rdeči majici kluba z Old Trafforda. Niti predstavljati si ne moremo, kaj vse bi dosegel in koliko zadetkov bi imel na svojem "računu" brez teh vseh nesrečnih poškodb ... že zdaj lahko govorimo o verjetno najboljšem čistem napadalcu vseh časov, brez teh poškodb pa ... kdo ve ... klasa Pele, Maradona, morda bi ga uvrščali na sam vrh ... nikoli tega ne bomo vedeli ...

Ko govorim o samem talentu, lahko rečem (in to govorijo tudi nogometni strokovnjaki širom sveta), da je Ronaldo verjetno najčistejši primerek naravnega talenta ... Finišer kot Ruud, kontrola žoge kot Ronaldinho, hitrost C. Ronalda, biti ob pravem času na pravem mestu kot Pippo Inzaghi ... vse to v enem igralcu najdemo le pri Ronaldu ... morda nekoliko manj v zadnjih letih, vendar je treba priznati, da je tudi starejši in napol pripravljen Ronaldo boljši kot 80% t.i. "world-class" napadalcev ...

Moja velika želja je, da bi po tej poškodbi še kdaj videl Ronalda igrati na najvišjem nivoju, pa čeprav le za nekaj tekem, da bi videl še kakšen njegov gol ... tako kot npr. Ole si zasluži, da se poslovi na nogah in ne na nosilih ...

Vem, da verjetno kdo od vas Ronalda sploh ne mara, ampak želel bi spoznati vaš pogled nanj ... v mojem otroštvu mi je bil velikanski idol in eden od razlogov za to, da sem "football-mad" ... je še kdo tu tak ali sem res tak "čudn"? :) Discuss.
Uporabniški avatar
DarkManX™
Chief of Execution
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17. avgust 2007, 10:01:07
Kraj: Maribor

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a mirnaunited dne 14. februar 2008, 15:35:25

oja nisi edini.mi smo tudi včas igrali in vsak je hotu bit Ronaldo :D je bil res klasa igralec.tudi sam se spomnim vseh njegovih simpl vendar učinkovitih preigravanj ter golov.sj pomoje je bil vsakdo njegov fan.
pač izdalo ga je koleno in konec.
drugače pa ko sm začel za United navijat in začel spoznavat njegove igralce sem nanj čis pozabu in si druge zvezde zbereš.vendar lahko rečem da je eden najboljših igralcev na svetu!
Uporabniški avatar
mirnaunited
hehe :D lol
 
Prispevkov: 2133
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:41:08
Kraj: Mirna

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Matija dne 14. februar 2008, 15:37:37

Res bi bilo škoda, da bi se že sedaj moral posloviti. Se popolnoma strinjam, bil je zame najboljši nogometaš zadnjih 10let
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a dandzo dne 14. februar 2008, 16:13:47

Moj prvi nogometni idol. :) Lahko sem imel 4, 5 let, ko je bil na vrhuncu moči pri Interju in potem je bilo še tisto SP v Franciji. Takrat ni bilo dvoma, da je bil najboljši nogometaš na svetu. Me je oče vedno poklical, ko je bila na RAI tista oddaja, ki je kazal povzetke tekem Serie A, ko je bila na sporedu tekma Interja. :) S SP-ja 98 se pa ne spomnim skoraj nič. :D Spomnim se, da sem gledal v živo tisto tekmo proti Romi ali Laziu, ko se je prvič vrnil in takoj nazaj poškodoval. Tako, da zame mogoče celo največji igralec, kar sem ga videl v živo igrat.
Uporabniški avatar
dandzo
Busby babe
 
Prispevkov: 3813
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:23:01
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a MARTIN-UNITED dne 14. februar 2008, 17:03:58

mah men pa se je prou zarad tega zagabou k so skosk usi o njem govoril, pa kako je dobr pa to, pa cist usi so hotl bit kt ronaldo, pol pa sm jst itak mogu bit vedno proti, pa ga pol zanalasc nism maru in pol mi je to use v podzavest prslo in k sm zacel bolj resno spremljat fuzbal ga pol nism nikol kej prevec maru, je pa res da za svoja leta in kile ima zelo dobr skill :)
MARTIN-UNITED
Brat mu je isti
 
Prispevkov: 1990
Pridružen: 16. avgust 2007, 12:10:37
Kraj: Ljubljana

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Leby dne 14. februar 2008, 17:30:49

Dobr nogometaš, slb u postli ;) zato gaj pa pička varala s seedorfom al s kermu že :D
It`s all around you, it dominates your nightmare, it is the darkest emotion of all, his paths leads to the darkside......QLIMAX!!
Uporabniški avatar
Leby
transfer muppet
 
Prispevkov: 675
Pridružen: 17. avgust 2007, 11:14:06

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a andre dne 14. februar 2008, 20:04:15

ja pa tkrt k je blo svetovno so se usi tko postrigl kt je biu on hehe :D legenda ni kje
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
andre
One liner
 
Prispevkov: 604
Pridružen: 23. januar 2008, 20:29:54

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 14. februar 2008, 21:29:23

Velik igralec, da bi bil še večji, so mu žal preprečile poškodbe.

Spomnim se, ko je dobil stoječe ovacije na Old Traffordu, ko nam je s hattrickom pokopal vse upe v Ligi prvakov.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a ronaldo_girl dne 16. februar 2008, 10:24:00

Fluid je napisal:Velik igralec, da bi bil še večji, so mu žal preprečile poškodbe.

Spomnim se, ko je dobil stoječe ovacije na Old Traffordu, ko nam je s hattrickom pokopal vse upe v Ligi prvakov.

prasec :lol: ... ronalda mi je žou... biu je res supr igrauc. A slučajn kdo ve a je že 100% da bo zaključu s kariero?
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
ronaldo_girl
Spammy girl
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 16. avgust 2007, 11:37:45

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Red_Devil_01 dne 16. februar 2008, 10:48:08

Ni še 100% zaključil s kariero... Nekaj dni nazaj je uspešno prestal operacijo in sedaj ga čaka 6-9 mesecev okrevanja... Čas bo pokazal, če bo še igral, voljo sem prepričan da še ima. Zato mu želim čimbolj uspešno okrevanje, pa da pride še kdaj na OT :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=S0hhagR2 ... re=related
Ryan Giggs Ryan Giggs, running down the wing
Ryan Giggs Ryan Giggs, crosses like The King
Beats one and two, beats three and four,
He will score, he will score, he will score.
Uporabniški avatar
Red_Devil_01
Ginger Prince
 
Prispevkov: 468
Pridružen: 16. avgust 2007, 17:03:15
Kraj: Dolenjska

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a koka-kola dne 27. februar 2008, 14:56:30

po mojem bolše da konča z kariero..
Uporabniški avatar
koka-kola
On šteje
 
Prispevkov: 547
Pridružen: 31. avgust 2007, 0:36:26
Kraj: Koper

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Nani dne 1. marec 2008, 13:13:01

andre je napisal:ja pa tkrt k je blo svetovno so se usi tko postrigl kt je biu on hehe :D legenda ni kje



En tipo iz Brazilije je šel celo samomor delat, ker mu oče ni pustil take frizuro... Saj tako se je pisalo takrat... :)


Sicer pa zame eden najboljših napadalcev, samo nima sreče...
Vrnil se je na kraj "zločina", v Italijo... Pa še 1× podobno poškodbo doživel...

Upam da se ga bo lahko še kaj gledalo na igrišču...
Uporabniški avatar
Nani
Malcom Glazer's slave
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 17. avgust 2007, 14:21:42

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 14. februar 2011, 23:06:24

Prenehal...

Dobr je bil, ni kej rečt...




Od 6:42 naprej...
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9303
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 15. februar 2011, 13:43:48

Treba je rečt, da je bil svoj čas najboljši napadalec na svetu, ampak meni osebno ni bil nikoli pri srcu :). Že od nekdaj mi je šel na živce in ne znam natančno pojasniti zakaj.

Je pa res, da nam je na tej tekmi v ligi prvakov medvedjo uslugo naredil Barthez, ki je praktično zajebal 2 gola s slabimi posredovanji.
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a Remmy dne 20. februar 2011, 14:11:26

Vedno sem mislil, da je bil debel le, ker se zapušča (beri nažira, opija in zadeva ter je prelen, da bi treniral). Pa ima precej hujše težave:

http://thyroid.about.com/b/2011/02/16/r ... soccer.htm

Nikoli ga nisem ravno maral, ampak v svojih najboljših časih je bil preprosto še enkrat boljši od vseh ostalih na igrišču.
"I once went into Manchester with a bourgeois, and spoke to him of ... the frightful condition of the working people's quarters, and asserted that I had never seen so ill-built a city. The man listened quietly to the end, and said at the corner where we parted: 'And yet there is a great deal of money made here; good morning, sir.'" F. Engels
Uporabniški avatar
Remmy
Nikol ni dobu ponija
 
Prispevkov: 2304
Pridružen: 27. september 2007, 10:29:51

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a CR7 dne 21. februar 2011, 1:36:15

V najboljšem obdobju svoje kariere je bil nedvomno najboljši napadalec na svetu! Najbolj sem bil nad njim navdušen na SP 2002, ko sem kot 9-letni froc komaj čakal, da bo igrala Brazilija, nor sem bil namreč na njega in še bolj na Rivalda. Res škoda, da se ga je prijela ta bolezen in da je moral že zaključiti kariero. :roll:
"There's Rooney... overhead kick... oh my word! That's amazing. Sensational.
I just can't believe what I've seen. Only Wayne Rooney can produce a piece of
genius like that. And it could be the winner. 2-1."
- Stewart Gardner, commentator, MUTV
Uporabniški avatar
CR7
Sir Bobby Charlton
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: 20. december 2007, 13:30:51
Kraj: Ptuj

Re: Luis Nazário de Lima Ronaldo

OdgovorNapisal/-a MUFC dne 24. februar 2011, 20:15:41

Ronaldo je razlog, da sem začel spremljati nogomet.. Po SP 98 mi je oče kupil njegov dres, ki ga imam še danes doma.. Bil je moj nogometni idol in še danes zame osebno eden največjih igralec na svetu.. Pa njegova frizura na SP 2002 zmaga.. :lol: :lol:
BORN TO BE UNITED
Uporabniški avatar
MUFC
Ginger Prince
 
Prispevkov: 497
Pridružen: 2. maj 2008, 8:23:31
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 2 gostov