Eurobasket 2013

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 20. september 2013, 16:21:45

Nonsens. Tuli cela dvorana eno in isto. Ne vem kje si sedel, saj sem tudi sam bil na isti tekmi.
Tisto o zvizganju je pa tud hudo :) sploh kar se prostih metov tice. Poglej samo NBA kaj delajo gledalci za kosem.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a gregx dne 20. september 2013, 17:37:31

Bil sem na D tribuni v zelenem ringu. In ja navijanje ni bilo uskaljeno. Bobnarja nekaj metrov za mano sta tolkla nekaj od drugod pa se je slišalo čisto nekaj drugega. No, ponavadi sta hitro zamenjala ritem.

Žvižganje pri prostih meti sploh ni hudo, sploh če vsi nehajo žvižgati po zadetem prostem metu, takrat bi morali še bolj.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a gregx dne 20. september 2013, 17:40:37

"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a mateya dne 20. september 2013, 19:06:25

Bla sm na tekmi proti Grčiji in proti Franciji in zame je blo navijanje proti Grkom dosti bolše. V četrtfinalu se je res slišalo neusklajenost z dveh koncev dvorane in nisi vedu komu sledit.
Žvižganje gre tudi meni na živce. Pride pa prou malo pauze da grlo počiva :D
Uporabniški avatar
mateya
Simply the Best
 
Prispevkov: 922
Pridružen: 16. avgust 2007, 10:38:50
Kraj: Solkan

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 20. september 2013, 19:11:14

Bobnarja sta ga res žgala mimo. Čist mimo takta navijanja :D Vendar tako na tekmi z Grčijo kot prot Francozom.
Navijanje je bilo na obeh tekmah super.
Žvižganje še bolj. Za košem pa lahko kažeš nago rit, joške ... vse samo da dekoncentriraš igralca.

Kokice in sedenje v miru ter ogled predstave je za kino.

Če pa je bilo navijanje tako zanič, me pa čudi da ga hvali cela repka...
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 20. september 2013, 20:01:40

Bil sem na tekmi proti Grkom, pa med odmori niti enkrat ni bilo predvajene kakšne slovenske pesmi - Slovenija, od kod lepote tvoje ali pa recimo Slovenskega naroda sin. To bi poneslo folk, vsi bi zapeli, kar bi bilo izjemno. Ne vem kako je bilo s tem na ostalih tekmah, po TV nisem slišal, da bi predvajali takšne pesmi. To je seveda stvar organizatorja.

Bi se pa kar strinjal z oceno Igorja Berganta o slovenskem navijaštvu. Domači EP je bil idealen dogodek za neko novost med navijači, a je ostalo pri klasičnih napevih. Prva asociacija za SP 1970 je legendaren plakat "Luna vaša - zlata naša." Nekaj takšnega manjka pri slovenskem navijaštvu, kakšna nova pesem. Preveč monotonosti. Pogrešal sem tudi izobešene zastave po dvorani. Te je bilo mogoče videti le na zgornjem sektorju.

Sam sem vedno občudoval škotske navijače. Vedo, da je njihov fuzbal v kurcu, a so vseeno povsod, s srcem in dušo. Glasni, prijazni, družabni, pripravljeni za zabavo, pitje... No, saj tudi slovenskim navijačem nihče ne more očitati nelojalnosti. Košarkarska reprezentanca ima na turnirjih vselej številčno podporo, kar nam lahko marsikdo zavida.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 20. september 2013, 20:51:53

Možni plakati:
Grčija mi smo takoj za vami (že pred vami)
Španija hitro se vam bližamo.
Troikaaaaaaa
Pet minut pred koncem četrtfinala bi lahko mahal s plakatom: Francoski vlak je odpeljal.
Ali pa Zlata vaša, nada naša ... :lol:
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a blackman dne 20. september 2013, 21:17:33

Kar se tiče speakerja ter spodbujanja slovenskih navijačev po zvočnikih ter predvajanja slo glasbe, je kakor vem prepovedano iz strani Fibe, že v prvem delu je fiba baje opozorila speakerja v zlatorogu da tega ne sme pocet...
Uporabniški avatar
blackman
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 853
Pridružen: 26. avgust 2007, 12:25:51
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 20. september 2013, 21:32:04

Predvajanje slo glasbe je prepovedano? To je bullshit.. Proti grčiji so v minuti odmora spustili golico, sicer samo enkrat. Je pa to tudi meni malo čudno, da niso večkrat predvajali kakšno našo značilno skladbo..
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a blackman dne 20. september 2013, 21:44:33

sem bil na tekmi proti grkom in je bila samo enkrat ja... Pa tudi speaker ni niti 1x spodbudil gledalcev.., pa vemo kako je ponavadi na tekmah slovenskih ekip, reprezantanc... Tako da nekaj je sigurno na tem.. Je pa bilo to povedano enkrat v oddaji pred tekmo še bolj na zacetku prvenstva..
Uporabniški avatar
blackman
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 853
Pridružen: 26. avgust 2007, 12:25:51
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 20. september 2013, 22:01:07

Ja, se mi je zdelo, da je nekaj na tem, da mora biti čim bolj nevtralno. Golica je bila nekajkrat, a kaj, ko se je ne more peti :)

Nor povratek Francozov proti Špancem! Huda tekma.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a Robierto dne 20. september 2013, 22:16:08

Ja ne vem, potem če je prepovedano, je ne bi smelo biti niti enkrat ali kako...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Uporabniški avatar
Robierto
Treble winner
 
Prispevkov: 2665
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:26:38

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a blackman dne 20. september 2013, 22:33:55

Če to je bla spremljava za zmajčice :mrgreen:

Drugače pa huda tekma... in bravo francozi! Španije mam že poln k**** povsod :D
Uporabniški avatar
blackman
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 853
Pridružen: 26. avgust 2007, 12:25:51
Kraj: malo tu, malo tam

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a Matija dne 21. september 2013, 1:30:36

Danes oddelal praktično cel šiht v Stožicah, bil na vseh treh tekmah 8-) in včeraj na Slo-Srb.

Pred dvorano je nek optimističen folk karto kupljeno za 120€ prodajal za 150€ haha, pa sem se z nekim drugim ki je takoj pritekel do mene zmenil za 10 za karto vredno 30€.

Izjemna tekma med Španijo in Francijo. Vredna polfinala, in zares sem vesel za Francoze da so Špancem preprečili finale.
Uporabniški avatar
Matija
Všeč mu je Harry Potter
 
Prispevkov: 6270
Pridružen: 16. avgust 2007, 19:34:31

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a King_Cantona_7 dne 21. september 2013, 17:37:38

Danes bo zadnja tekma Jake Lakoviča v dresu naše reprezentance. Upam, da mu priredijo lepo slovo in da mu navijači namenijo bučne ovacije. V bistvu bi si zaslužil eno konkretno poslovilno tekmo. Iz kolektivnih športov je malo takšnih slovenskih športnikov kot je Jaka, ki je že 12 let z reprezentanco, zato smo lahko na njega zelo ponosni. Tega bi se morali zavedati.

Upam na današnjo zmago zaradi Jake. Pa tudi slovo od Eurobasketa bi bilo lepše.
''The 90th minute at Anfield, in front of the Kop! Gary Neville told me that is his dream and I've just gone and done it!"
JOHN O'SHEA AFTER SCORING WINNER AT ANFIELD IN MARCH 2007
Uporabniški avatar
King_Cantona_7
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: 29. marec 2008, 14:02:14

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a pek dne 22. september 2013, 12:29:35

Glede navijanja se res ne moremo primerjati z Grčijo, Srbijo, Anglijo, južno Ameriko, ampak ali smo mi Grki? Srbi? Tu je navijanje drugačno, to je drug svet, druga kultura. Zame so edini merilec, kako dobro je bilo v resnici navijanje, košarkaši, ki so bili vidno ganjeni nad podporo in navijanjem. Mogoče malo več inovatiovnosti res ne bi škodlo, ampak na koncu dneva, so bili košarkaši nad vzdušjem navdušeni, navijači pa prav tako.

EP v basketu in naša reprezentanca je povezala Slovenijo, da se ne govori o rdečih zvezdah, Hudi jami, levih, desnih, rdečih, zelenih, kodrlajsastih, ampak ljudje govorijo o naslednji tekmi, o Gogiju, borbi Zorana, butastemu Maljkoviču. Vsi, tudi tisti, ki prej košarke sploh niso spremljali. Mogoče sploh ne športa. Zame je to največji uspeh te reprezentance. Dobili smo junake, mulo na basket igrišču lahko reče, da je Gogi, njegov soigralec pa je Nachbar. Slovenci smo butast narod in raje serjemo po svojih, kakor da bi hvalili in bili včasih nekoliko pretiravali v poveličevanju. Junaki pa so nam dali samozavest, da jih imamo za junake. To je super :)
"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you and you'll not even able to touch it if we lose. And for many of you that will be the closest you will ever get. Don't you dare come back in here without giving your all".
ALEX FERGUSON
Uporabniški avatar
pek
The real Keano
 
Prispevkov: 618
Pridružen: 3. februar 2008, 8:41:01

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. september 2013, 13:27:00

pek je napisal:Glede navijanja se res ne moremo primerjati z Grčijo, Srbijo, Anglijo, južno Ameriko, ampak ali smo mi Grki? Srbi? Tu je navijanje drugačno, to je drug svet, druga kultura.


V zvezi z navijanji južnih držav je tudi precej pretiravanja. Ljudje si pogledajo tistih par minut highlightov iz Turčije/Hrvaške/Grčije/Srbije in se sprašujejo, zakaj ni tudi pri nas tako.

Pa je res tako drugače? Na polfinalu v Stožicah je 50 angažiranih Litovcev preglasilo cca. 5000 Hrvatov, ki razen aplavzov in žvižgov niso imeli česa pokazati. Njihovi napevi: "Dajmo, Hrvati" in "V boj, v boj" so trajali cca. 5 sekund, pa še to samo v prvem polčasu, ko so bili še konkurenčni. Srbi so gledali svoje četrtfinale v popolni tišini, razen kadar je bilo treba zakleti čez sodnika. V zadnjih minutah so celo izžvižgali lastne igralce, medtem ko so švicali proti eni najboljših ekip sveta. Včeraj se jim je proti Italiji komajda ljubilo pošteno zaploskat, ko so se uvrstili na svetovno prvenstvo.

Edina organizirana navijaška skupina, ki je privlekla s seboj zares obširen navijaški repertoar, prihaja iz Litve. Glasno, neprekinjeno navijanje par deset usklajenih navdušencev - ne glede na rezultat ali nasprotnika. Svaka čast, danes navijam z njimi.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4016
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a Best dne 23. september 2013, 13:22:59

Ra100 je napisal:Edina organizirana navijaška skupina, ki je privlekla s seboj zares obširen navijaški repertoar, prihaja iz Litve. Glasno, neprekinjeno navijanje par deset usklajenih navdušencev - ne glede na rezultat ali nasprotnika. Svaka čast, danes navijam z njimi.

No saj to je fora zakaj so Litvanci preglasili Hrvaško. Ultrasem oziroma vsaj kolkor toliko spodobnim fan frakcijam se ne ljubi na taka tekmovanja. Ne Srbi, Hrvati, niti Grki...nihče ni prišel z neko organizirano skupino na to prvenstvo. Izjema so deloma le Makedonci in BIH.
In isti problem je tudi pri naši tako zvani super publiki. Na prvenstvu v Srbiji je bila podpora vsaj dvakrat trikrat glasnejša, da glede problema slovenskih navijaških komadov niti ne odpremo debate. Pri košarki (sploh v Sloveniji) gre za specifično publiko, kjer je vedno v ospredju rezultat. In to se je na tekmah slovenske reperzentance lepo videlo. Kadar se je izgubljalo je dvorana obnemela. In zato dajem Bergantu prav. Sicer ne vem zakaj utika zraven angleške navijače, ampak kdor je bil kdaj na kakšnem stadionu in je gledal vsaj solidno organizirano grupo navijačev (pa ne glede na reperzentančne ali klubske tekme), za vsakega takega je bilo tole gledališko vzdušje v Stožicah. Da ne govorim o temu kako se v Srbiji ali v Grčiji navija tudi v košarkarskih dvoranah.
Glede pohval igralcev pa...a niso le te pričakovane če igraš doma? :)
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 23. september 2013, 17:25:43

Ultrasi v dvorani nimajo kaj delat. Prav tako ne na tribunah nogometnega stadiona. Med seboj se naj fajtajo kje drugje. Bakle in petarde tudi ne rabijo v največji gužvi spuščat, lahko to počnejo nekje na samem. Tako na grobo predpostavljam, kot Best za "gledališčnike".
Športno navijanje je več kot dovolj. Zato potrebuješ samo gručo zanesnjakov, ki za sabo potegnejo 10.000 glavo množico (pa še to ni treba gručo, sta dva trije navijači čist dovolj). Tako je bilo v Stožicah in Zlatorogu. Navijanje je bilo vsekakor na nivoju, še najbolj pa v času ko jim ni šlo. Zato ne vem Best od kot tebi da je množica takrat obnemela?! Proti Franciji se je navijalo do zadnje sekunde in še po tekmi! Pa je bil najbolj grenek poraz na prvenstvu.

Zakaj pa ni bilo fan frakcij?! Ja če hočejo vse karte zastonj. Zakaj le, ko pa lahko vsak drug slovenec plača in prav tako navija.
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9751
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Eurobasket 2013

OdgovorNapisal/-a gregx dne 23. september 2013, 19:16:28

Glede na to koliko kart so potalali bi jih lahko tudi 100 odstopili kakšni organizirani skupini.
"Can United score... they always score"
Uporabniški avatar
gregx
Sir Alex Ferguson
 
Prispevkov: 5800
Pridružen: 24. avgust 2008, 19:10:51

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 1 gost