Evropsko prvenstvo v košarki 2009

Vse o ostalih športih

Moderator: Hudički

Kam lahko poseže Slovenija na EP?

Evropski prvaki
5
13%
Medalja
23
58%
Dvoboji na izpad
6
15%
Izpad v skupini
6
15%
 
Skupaj glasovi : 40

Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 22. avgust 2009, 9:29:19

Torej 7.septembra se začenja EP v košarki. Letos vsa Slovenija pričakuje veliko od naše reprezentance. Res veliko, želja je celo medalja. KZS, Avanzo in novi trener Zdovc, so uspeli prepričat vse najboljši igralce Slovenije da igrajo in dajo svoj delež k uspehu. Vsi NBA igralci so tu, vsi TOP evropa igralci in tudi nekaj mladih a talentiranih. Manjka le Rasho, ki pa je rekel da več ne bo igral za repko. Trenutno je poškodovan Smodiš, ki je tudi kapetan in lahko le boga molimo da bo igral, kajti brez njega bomo težko kaj.

Seveda lahko poleg Slovenije pišete tudi o drugih tekmah in nasprotnikih.

Na tej strani je vse o igralcih, prizoriščih, tekmah in nasprotnikih.

http://www.rtvslo.si/ep09

SLOVENIJA
- MAKEDONIJA
77:68 (20:15, 23:9, 22:28, 12:16)
Slokar 13, Dragič 12; Stefanov 19.

SLOVENIJA
- MAKEDONIJA
80:75 (21:21, 21:17, 16:18, 22:19)
Brezec, Smodiš, B. Udrih po 12; Antić in Gečevski po 16.

SLOVENIJA
- RUSIJA
78:62 (24:18, 18:20, 20:18, 16:6)
Nachbar 16, E. Lorbek 15, Jagodnik 11; Monja 15, Kaun 10.

SLOVENIJA - RUSIJA
66:70 (15:15, 17:19, 15:19, 19:17)
E. Lorbek 24, Dragič 11, Lakovič, Jagodnik 8; Monja 18, Hrijapa 14.

HRVAŠKA - SLOVENIJA
78:82 (21:25, 18:19, 20:23, 19:13)
Ukić 21; E. Lorbek 14, Lakovič 13, S. Udrih 12.

HRVAŠKA - SLOVENIJA
72:77 (21:15, 21:21, 12:25, 18:16)
Lončar 14; E. Lorbek 18, Brezec 13.

LITVA - SLOVENIJA
81:75 (22:17, 21:18, 24:23, 14:17)
Petravičius 16, Lukauskis 12, K. Lavrinovič 11; Lakovič in Dragič po 14, Golemac 11.

ŠPANIJA - SLOVENIJA
89:71 (19:21, 30:24, 20:13, 20:13)
Navarro in M. Gasol po 17, Reyes 14; E. Lorbek 23, Dragič 10, B. Udrih 9.

SLOVENIJA - VELIKA BRITANIJA
56:63 (16:10, 11:12, 16:22, 13:19)
Jagodnik in S. Udrih po 7, Brezec, Dragič in E. Lorbek po 6; Achara in Reinking po 13, betts 11.

Priprave smo začeli izjemno, 3 zmage, potem je sledil čuden poraz z Rusijo in dve super zmagi na Hrvaškem. Potem pa Sevilla, proti ekipam, ki bodo na EP in dve sta med favoriti. Tukaj smo doživeli totalen polom, 3 porazi, ampak boli predvsem ta z VB. Ta meji na sramoto, kajti slednji igrajo brez Gordona, Denga in Mensaha... Ta turnir je zmanjšal apetite, a vendar je to le priprava tako da težko kaj rečemo. Jaz upam da je vse to kao varka, in da bo na EP boljše z temi repkami..

Sledijo tekme z Bolgarijo in Grčijo v srcu Slovenije Mariboru :D :D :D . Bomo videli kaj lahko doseže Slovenija na teh tekmah...

Vse bom sproti osveževal in dodajal.

Slika
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Red Devil™ dne 22. avgust 2009, 9:42:35

Po tekmah v Španiji sem znova postal pesimist. Včerajšnja tekma pa je bila sploh "dobra". :roll:
ONEUNITED
Uporabniški avatar
Red Devil™
In charge of Fletch's makeover
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: 16. avgust 2007, 13:19:27
Kraj: Kranj

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Leby dne 22. avgust 2009, 13:31:56

Prvo kot prvo reprezentanca Slovenije bo lahko realno upala na kolajno k bo zamenjala trenerja.Glede na to da smo praktično že proti koncu priprav nimamo uigrane niti ene akcije!učerej se je lepo vidl proti VB ko ne steče niti šut smo mrzli pa če bi igral prot Kenijcem :? Vidmar in pa še en izmed bekov bosta izpadla iz ekipe,mogoče Lorbek D ali pa Samo Udrih.glede na to da so znotraj ekipe sigurno trenja ni kj velik za pričakovt.najprej Vujčić zj Smodiš.Go Turkey :lol:
It`s all around you, it dominates your nightmare, it is the darkest emotion of all, his paths leads to the darkside......QLIMAX!!
Uporabniški avatar
Leby
transfer muppet
 
Prispevkov: 675
Pridružen: 17. avgust 2007, 11:14:06

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 22. avgust 2009, 14:36:34

Pomoje se bo preteklost ponovila. Pred prvenstvom veliki načrti, nato pa vsi sklonjenih glav iz prvenstva. Ti zvezdniki enostavno ne morejo doseči duha, ki ga ena ekipa potrebuje za velik rezultat. Dvomim da bo igral Vujačić, dvomim da bo igral Smodiš...
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Best dne 22. avgust 2009, 14:46:22

Preprostno nam manjka nekaj kar južni narodi majo mi pa ne, zmagovalna mentaliteta.Vse kar je naprej od četrtfinala je zame presenečenje...
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Frozen dne 22. avgust 2009, 15:48:17

Enako mislšenje kot Fluid, mislim pa tudi, da selektor ni pravi!
“I’ve given up trying to understand how the fourth official and referee work out added time. I’m sure there is method in their madness.”
~ Sir Alex Ferguson
Uporabniški avatar
Frozen
One of the 24th Evra's siblings
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 13. avgust 2009, 12:26:50

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a zelvak dne 22. avgust 2009, 17:50:46

Leby je napisal:glede na to da so znotraj ekipe sigurno trenja ni kj velik za pričakovt


O kakšnh trenjih pa jaz nisem še nič zasledil? Od kje ti te informacije?


Sicer pa sam še vedno upam in verjamem v kolajno, kljub temu, da so bili rezultati proti koncu priprav vse slabši. Predvsem me moti, da je še vedno 15 igralcev, ki med sabo niso prav dobro uigrani in upam, da bodo do prrvenstva uigrali kakšne akcije. Na telih pripravljalnih tekmah se je videlo tudi, da nam manjka poleg E. Lorbka še en dober igralec pod košem, ki bi ga lahko dobili v Smodišu, če se bo udeležil EPja (da Smodiš ni uigran z ostalimi težko rečemo, ker itako tudi ostali med sabo niso preveč). Predvsem pa nam po mojem manjka en izrazit šuter. Sem pa pozitivno presenečn nad Dragičem, ki se je v Ameriki naučil igrati dobro tudi v napadu. Odpadejo pa verjetno Vidmar, Klobučar in še S. Udrih ali D. Lorbek.
Uporabniški avatar
zelvak
One of the 24th Evra's siblings
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 12. marec 2009, 16:22:08
Kraj: Kranj

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 22. avgust 2009, 18:32:01

Best je napisal:Preprostno nam manjka nekaj kar južni narodi majo mi pa ne, zmagovalna mentaliteta.Vse kar je naprej od četrtfinala je zame presenečenje...


In vsi zgornji komentarji s pričujočim vred so tipični odraz tega.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Fluid dne 22. avgust 2009, 19:11:07

Ra100 je napisal:
Best je napisal:Preprostno nam manjka nekaj kar južni narodi majo mi pa ne, zmagovalna mentaliteta.Vse kar je naprej od četrtfinala je zame presenečenje...


In vsi zgornji komentarji s pričujočim vred so tipični odraz tega.


Eh... tolikokrat so me razočarali, da enostavno ne morem biti optimist. Sem raje malo bolj pesimističen, tako me lahko na koncu vsaj malo razveselijo oz. presenetijo.
When the DREAMS come TRUE!
Uporabniški avatar
Fluid
Despot
 
Prispevkov: 9311
Pridružen: 16. avgust 2007, 9:58:35
Kraj: Bled

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Best dne 22. avgust 2009, 20:29:00

Ra100 sej se ne gre za to kar mislim jaz oziroma kako mentaliteto mam, ker jz ne igram.Važna je njihova.Lahko mi tule pišemo kako bo to zlata medalja in ne vm kaj, lahko si vsi slovenski navijači tko mislimo, ampak igralci slovenske reperzentance te mentalitete nimajo.In prav zaradi tega ker nimajo zmagovalne mentalitete bo ravno v tisti tekmi, ki bo za nas najpomebnejša na tem turnirju, prišel poraz.
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a SeekK dne 23. avgust 2009, 11:04:29

Zame je to bullshit...ta mentaliteta namreč...
The European Court of Human Rights have confirmed that they are investigating claims that utd`s habit of conceding goals early in a game and then leaving it to the last few minutes to score the winner is a cruel and unusual punishment. When asked about the identity of the man who made the complaint all the Court would say is that he was Spanish and lives in the Liverpool area..
Uporabniški avatar
SeekK
es pe
 
Prispevkov: 1243
Pridružen: 16. avgust 2007, 11:30:12

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Ra100 dne 23. avgust 2009, 14:00:33

SeekK je napisal:Zame je to bullshit...ta mentaliteta namreč...


Na nek način je to sicer res.. Reči, da ima večina od 1.700.000 individuov takšno mentaliteto, je očiten bolšit. Vendar tu gre za zavest o nas samih. Ne omejuje nas naš temperament ali samozavest, temveč naša lastna predstava o le-teh. Vsa ta podoba o majhnih Slovenceljčkih, ki niso rojeni za zmagovanje in morajo biti zadovoljni z vsakim uspehom, kakršno promovirajo naši mediji in mi sami, nam še kako škoduje.

Klinc, imamo odlično ekipo, karkoli manj od medalje bo neuspeh. Kar se je zgodilo v preteklosti, danes nima veze. To ni optimizem, ampak realnost.
Uporabniški avatar
Ra100
Ne deli šnopsa z drugimi
 
Prispevkov: 4019
Pridružen: 25. september 2007, 6:15:51

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 23. avgust 2009, 19:40:49

Nimamo domoljubja in ne zmagovalne mentalitete. Pač smo bili v zgodovini podjarmeni številnim vladarjem/voditeljem/narodom in vedno smo bili samo jebeni tlačani. Navadili smo se držat glavo dol in biti tiho. Tako je tudi na športnih dogodkih, ko ni nekih hudih uspeh - nihče ob himni niti ne vstane, kaj šele da bi zapel himno. Isto kot je na tribunah je potem na igrišču ...
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Best dne 23. avgust 2009, 20:23:34

Tko je kot je reku Goup, žalostno ampak resnično.In recite kar hočete to majo v glavah tudi naši košarkarji...
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 24. avgust 2009, 19:46:47

Vse kar ste sedaj povedali lahko razglabljamo, ampak za mene je še vedno center vsega SELEKTOR REPREZENTANCE! Da. Če zaradi česa ne verjamem je to Jure Zdovc. Ma koji kurac je on, da je dobil šanso v tem slovenskem prostoru, da vodi edino kaj imamo pri košarki, kar nas kaže v dobri luči. Ok Olimpija stalno nekaj drkajo, vendar stanje se izboljšuje...

Danes pa je mojo skeptičnost potrdil z tem da je Vujačiča odpisal iz repke. Pa to je neverjetno. NBA igralca, igralca ki smo ga več let prosili da pride igrat za reprezentanco, a ni šel zaradi selektorjev in drugih "ne visokih ciljev". Zdaj pa ga dobimo, potem pa ima človek pač poškodbo, odigra 10 minut na turnirju v Sevilli, mah ko te jebe, ti maš preveliko luknjo za ostalimi in nimaš kaj delat v repki.

To pa je to ne. Slovenska repka še sploh nima nobene igre, nobenega liderja, smo brez kapetana, ki ga bomo če bo kurac dal, počakali do začetka EP, potem pa če bo veter pihal na vzhod bomo lahko meli kaj od njega, če pa bo na zahod pa ga pač ne bo al kaj?!

Potem pa naj še kje vidim, da Vujačič ni želel igrati za Slovenijo. Pri iz Los Angelesa, sigurno na nrganje vodstva LA-ja. Kaj pa je zdaj dobil? 10 minut igranja, pač malo nesreče z poškodbo in besedo, hvala da si prišel gledat teh 5 tekem Slovenije. Edini igralec, ki lahko igra tri pozicije, ki ima super šut, je zelo dober v obrambi in še pa še. Na klopi je boljši od raznih pajacah ala Golemac, S.Udrih, Domen "wtf is basket" Lorbek itd...

Še enkrat bom ponovil. Naš cilj je MEDALJA. Končno v vseh teh letih, en spodoben cilj. Končno smo zbrali vse TOP igralce, in smo uvrščeni med favorite tekmovanja. Res imamo šanso, ker kaj vse letos manjka od igralcev drugih narodov to je za popizdit. Kaj pa naš dragi selektor naredi? Odpiše enega najboljših igralcev, na podlagi tega da ima preveč veliko luknjo in da ga jebe poškodba... Ker pa to ni dovolj, pa bo dal priliko! drugim. Tu pa me je res dvigno, ko sem poslušal. Kerim drugim budalo? Ena izmed zadnjih šans te generacije, pa jo z odločitvami navadnega nevedneža gre zajebat...

Sedaj so se res moji apetiti, da bo Slovenija kaj dosegla enormno znižali. Jebeš mentaliteto, timski duh in vse. Brez pravih nosilcev, igralcev in brez prave igre in selektorja ne bomo mogli nič. Že zdaj smo fantastični, 3 porazi, eden tako sramoten, da najrajši več nikoli nebi poslušal praznih marnj, kako bo Slovenska reprezentanca kaj nekoč osvojila... :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Best dne 24. avgust 2009, 19:49:00

Anderson#8 je napisal: Ma koji kurac je on, da je dobil šanso v tem slovenskem prostoru, da vodi edino kaj imamo pri košarki, kar nas kaže v dobri luči.

Tu sem nehal brat....
If Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro kept his mouth shut and stayed on his feet, he would have been No 3. As things stand, on this list he's No 50.
Uporabniški avatar
Best
Welsh Wizard
 
Prispevkov: 874
Pridružen: 24. avgust 2007, 8:40:57

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a lukac13 dne 24. avgust 2009, 20:55:28

Fant, NBA igralca, ki nikoli ni igral z nobenim izmed ostalih igralcev, je bil poškodovan celotne priprave reprezentance in je znan kot izjemno egocentričen igralec.
Pomisl še enkrt predn napišeš, če igraš v NBA še ne pomen da si neka klasa, verjem. Pa začni ločevat med IGRANJEM in biti menjava za 7 minut, kolikor rabi Bryant v tem primeru da se spočije pa ne govor neumnosti.

Načeloma me milo rečeno boli kurac za slovensko repko ampak posamezniki, ki nimajo pojma o določenih stvareh mi pa požrejo živc.

Kar se tiče pa EPja: Ajmo Vatreni!!
It's about a dedication and a passion, whatever the score. LUHG
Uporabniški avatar
lukac13
Prebivalec Lepe žoge
 
Prispevkov: 1199
Pridružen: 29. november 2007, 9:34:39
Kraj: Domžale

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a Anderson#8 dne 24. avgust 2009, 21:04:22

Če Saša ne bi bil dober, potem nebi dobil nove pogodbe, takšne, da jo človek samo sanja. On še ni niti na pol vrhunca svoje kariere... Pa je že imel veliko pomembnih metov pa ok, nisi klasa če gre v NBA, ampak vendarle si nekdo ki mora znati igrati košarko... Pa če je Golemac, S.Udrih, D.Lorbek, Klobučar boljši od Vujačiča potem pa tudi ne vem kaj je pri košarki pomembno...

Samo to mi je škoda. Da pač en človek odloča, o tem, kaj je dobro za Slovenijo in nam on določa kaj bomo dosegli. In siguren sem, da bi/bomo več dosegli z Vujačičem na klopi in potem tistih njegovih šutov in tega, kot pa da ti Golemac v zadnjih minutah zajebe 5 žog, ko vsaki drugi napad naredi korake, ali pa nek Domen Lorbek, ki bi naj bil kvazi dvojka, pa na koš ne zna vržt...
Uporabniški avatar
Anderson#8
Borkovič vol.2
 
Prispevkov: 10743
Pridružen: 13. november 2007, 18:30:58
Kraj: Pragersko

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a lukac13 dne 24. avgust 2009, 21:11:08

Razni Golemci in podobni osebki so v tej ekipi samo za številke, kar se bo dal lepo vidt na EPju, na pripravljalnih pač igra cela ekipa, kar je logično. Glede D. Lorbka se strinjam, izjemno antipatičen igralec ampak vseen je pa igralc ki je navajen igrat več kot 20 min in prevzemati nase določeno odgovornost, če se mu le-ta zaupa.

Vujačič je še mlad in ma čas, seveda bo koristen za ekipo, ko bo zdrav in ko se bo uigral z ekipo. Nemore pa zdej Zdovc dobesedno krast časa drugim igralcem zarad Vujačiča da bi se uigraval on z ekipo. In nimam nič proti njemu, še celo bla sva soigralce 1 sezono in je res okej in vse, ampak v tem trenutku pač ni primeren za reprezentanco in glede na to da ga na konc koncev plačuje klub in ne reprezentanca se more vrnt v LA in mu morjo v klubu poštimat poškodbo da bo fit za klub. Tko to gre. Isto v HR ni Markote ki je za moje pojme eden najbolj obetavnih igralcev in je res nekaj posebnega ampak njega se pač ne daje v repko zaradi poškodb in njegove premešane glave in določenih izpadov.
It's about a dedication and a passion, whatever the score. LUHG
Uporabniški avatar
lukac13
Prebivalec Lepe žoge
 
Prispevkov: 1199
Pridružen: 29. november 2007, 9:34:39
Kraj: Domžale

Re: Evropsko prvenstvo v košarki 2009

OdgovorNapisal/-a GoUp dne 25. avgust 2009, 7:05:30

Anderson#8 je napisal:Vse kar ste sedaj povedali lahko razglabljamo, ampak za mene je še vedno center vsega SELEKTOR REPREZENTANCE! Da. Če zaradi česa ne verjamem je to Jure Zdovc. Ma koji kurac je on, da je dobil šanso v tem slovenskem prostoru, da vodi edino kaj imamo pri košarki, kar nas kaže v dobri luči.

Milo rečeno: koji kurac si ti, da ocenjuješ Jureta? Pizda kdo je bil Srečko Katanec pred prevzemom SLO nogometne repke? Jure je bil odličen igralec, delal je pod najboljšimi trenerji in ima vse možnosti da postane tudi odličen trener. Ne morš pa postat trener iz dans na jutr - poglej si koliko časa je rabil Alex za uspehe z Unitedom.
Kar se Vujačiča tiče - tipson je bil poškodovan, ni treniral z ekipo, vmes je šel še na Kitajsko promovirat svoje čevlje ... Kako se naj potem uigra z ekipo? A veš da je basket timski šport in ni zgrajen na kvalitetah enga ali dveh posameznikov (ajd razen NBA, kjer pa ne morš gledat basketa ampak šov)? Pa a si ti bil zraven v slačilnici in na pripravah, da veš kako se je Saša obnašal? Je Jure že pred tem povedal, da bo nekdo ki ne da vsega od sebe in ni primeren za ekipo, moral iti. Šla sta Miha in Saša - kdo misliš da je bil tisti ki se je nosil in mislil da mu je mesto v repki zagotovljeno?
Uporabniški avatar
GoUp
Dr. Love
 
Prispevkov: 9762
Pridružen: 20. avgust 2007, 18:06:30

Naslednji

Vrni se na Šport

Kdo je online

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov registriranih in 3 gostov

cron